*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ \ الاثنين ٠ جمادى الثانية ١٤٣٨ \ Monday, February 27, 2017
در گفتگو با برگزیده کتاب سال حوزه مطرح شد: راه پیشرفت ادبیات فارسی در حوزه، تشکیل حلقه های ادبی است اگر حلقه‌های ادبی تشکیل شود، ارتقای ادبیات و هنر نویسندگی در حوزه عملی می‌شود، من کلاس‌هایم به طلاب توصیه می‌کنم دور هم بنشینند و آثار اصیل و کهن فارسی مثل مثنوی و گلشن راز یا طاقدیس ملااحمد نراقی را بخوانند.
۱۳۹۳/۹/۹ - ۱۱:۲۶
برگزیده کتاب سال حوزه: حلقه مفقوده آموزش حوزه، روشمندی است حوزه/به دوستان اهل قلم توصیه می کنم زود کتاب چاپ نکنند، هزار صفحه نوشتن و پاره کردن می‌ارزد تا هزار و یکمین صفحه را درست و صحیح چاپ کنیم، دست به قلم شدن، مثل خوشنویسی است، آنقدر باید کج و معوج نوشت تا خوب نوشتن را یاد گرفت.
۱۳۹۳/۸/۱ - ۰۹:۵۳
در گفتگو با پژوهشگر حوزوی مطرح شد فلسفه ریشه ایرانی دارد نه یونانی یکی از دغدغه­های مقام معظم رهبری جدی گرفتن فلسفه در حوزه است. ایشان خوب می­دانند که اگر فلسفه به شوخی گرفته شود دیگر علوم ،اساس و مبنای خود را از دست خواهند داد. و این امر نیازمند توجه جدی بزرگان است
۱۳۹۳/۶/۳ - ۱۴:۲۲
در گفت‌وگو با برگزیده کتاب سال حوزه مطرح شد ظرفیت شنیدن آرای نو در حوزه بیشتر از دانشگاه است ما برای ارتباط با دنیا سیستم نداریم. غیر از نیاز به شبکه ماهواره‌ای مستقل که مخاطب میلیونی ایجاد می‌کند، ارتباط آکادمیک بین‌المللی مان نیز ضعیف است.
۱۳۹۳/۴/۱۵ - ۱۴:۵۵
گفت‌‌و‌گو با برگزیده کتاب سال حوزه ماجرای روضه‌های زیرزمینی برای امام حسین(ع) در مکه و مدینه زیباترین شعر پیرامون فضیلت پنج تن آل‌عبا در مدینه سروده شده است/ گردآوری زندگی‌نامه‌ هفتاد روضه­خوان امام حسین(ع) در دوره صد سال حکومت سعودی/ قضاوت­های رسمی مدینه تا قرن هشتم توسط شیعیان در مدینه صورت می‌گرفت.
۱۳۹۳/۳/۲۱ - ۱۵:۴۲
گفت‌وگو با نویسنده کتاب«اخلاق ژنتیک» اخلاق و فقه پیرامون تغییر ژن چه می‌گویند مهندسی ژنتیک بحث جدیدی است و نسبت به شاخه‌های دیگر فناوری زیستی و ژنتیکی، ناشناخته‌تر است. در رسانه‌ها زیاد راجع به سلول‌های بنیادی و شبیه‌سازی می‌شنویم...
۱۳۹۲/۱۱/۱۶ - ۲۱:۱۲
برگزیده کتاب سال حوزه امنیت روانی پژوهشگران تأمین گردد نزدیک 20 سال است کار تحقیقاتی می‌کنم، اگر تحقیقاتی که انجام می‌دهم حمایت می‌شد، می‌توانستم چندین اثر ارزشمند خاصه در حوزه تاریخ و... ارایه دهم، ...
۱۳۹۲/۹/۲۶ - ۰۴:۰۳
اخلاق‌پژوه غربی غربی‌ها بر سر دور راهی‌اند غربیان بر سر دوراهي‏اند و هيچ ‏نشان و راهنمايي در میان آنها نيست. اختلافات اخلاقي موجود در نظام اجتماعي ‏و فرهنگي غرب، رفع‌نا‏شدنی و پايان‏ناپذير است.
۱۳۹۲/۹/۹ - ۱۸:۱۵
نویسنده کتاب حقوق زن و خانواده خانواده را باید حقوقی دید و اخلاقی اداره کرد اسلام به‌عنوان یک نظام فکری، فرهنگی، حقوقی و سیاسی در هر مرحله‌ای از تاریخ، باید نسبت خود را با رقبایش مشخص کند،ه مانند مرزهای جغرافیایی اگر‌چه اعتباری‌اند، ولی آنها را با سانتی‌متر مشخص می‌کنند، در حوزه مباحث فکری هم باید به شاخص‌ها و مرزهای مشخصی با دیگران برسیم.
۱۳۹۲/۷/۱۷ - ۰۸:۵۵
با بر گزیدگان کتاب سال حوزه (10) تصحیح معروفترین اثر علامه عاملی «الدر المنثور من الماثور و غیر الماثور» نوشته علامه عاملی که به همت آقای منصور ابراهیمی تصحیح شده است، عنوان برگزیده گروه علمی تصحیح وتحقیق چهاردهمین همایش کتاب سال را به خود اختصاص داد.
۱۳۹۲/۷/۷ - ۰۲:۵۲
با برگزیدگان کتاب سال حوزه (9) بیش از ۴۹۰۰ اثر از علمای شیعه در یک کتاب «تصحیح مرآه الکتب» به همت مرحوم حجت الاسلام محمد علی حائری خرم آبادی و حجت الاسلام علی صدرایی خویی، عنوان برگزیده گروه علمی تصحیح و تحقیق چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه را به خود اختصاص داد.
۱۳۹۲/۶/۱۷ - ۲۲:۱۴
نویسنده «کمال نهایی» کمال نهایی، دغدغه فطری همه انسانهاست خبرگزاری حوزه/ اثر حجت الاسلام مهدی عبداللهی با عنوان «کمال نهایی انسان و راه تحصیل آن از دیدگاه فیلسوفان اسلامی» در همایش کتاب سال حوزه، حائز رتبه برگزیده شد، گپ و گفت خبرنگار خبرگزاری حوزه با این محقق و پژوهشگر در خصوص ویژگی‌های این اثر ارزشمند را در ذیل می‌‌خوانیم.
۱۳۹۲/۶/۱۴ - ۰۲:۲۷
برگزیده کتاب سال حوزه سیستم آموزشی ما منجر به تولید علم نمی‌شود! مشکل این است که فضای علمی ما برای تولید علم طراحی نشده و کسی که از ابتدا وارد کار علمی می‌شود، تا انتها برای تولید علم، پرورش و آموزش نمی‌یابد.
۱۳۹۲/۴/۱۳ - ۱۸:۵۷
با برگزیدگان کتاب سال حوزه(8) نگاهی به کتاب «غرب شناسی علمای شیعه» كتاب «غربشناسي علماي شيعه» به قلم حجت‌الاسلام و المسلمین احمد رهدار که توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شده است در چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه عنوان برگزیده گروه علمی علوم اجتماعی را به دست آورده است.
۱۳۹۲/۴/۱۰ - ۰۶:۵۱
با برگزیدگان کتاب سال حوزه(7) درآمدي بر دانش مفردات قرآن كريم کتاب درآمدی بر «دانش مفردات قرآن» به قلم سید محمود طیب حسینی به عنوان اثر برگزیده گروه علمی تکنولوژی آموزش را در چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه برگزیده شده است.
۱۳۹۲/۴/۸ - ۰۵:۴۲
برگزیده کتاب سال حوزه (6) کتابی برای شيعيان افغانستان کتاب «شیعیان افغانستان» نوشته محمد حسین خلوصی و جمعی از محققان عنوان برگزیده گروه علمی حقوق و علوم سیاسی چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه را کسب کرده است .
۱۳۹۲/۴/۱ - ۱۳:۲۳
گفتگو با برگزیده کتاب سال حوزه فلسفه غرب در تعلیم و تربیت به بن بست رسیده! آقای بهروز رفیعی پژوهشگر، مدرس و نویسنده که موفق به کسب عنوان کتاب سال حوزه نیز شده است در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه فلسفه غرب در تعلیم و تربیت را به چالش کشید.
۱۳۹۲/۳/۱۹ - ۱۹:۱۸
با برگزیدگان کتاب سال حوزه (5) نگاهی به کتاب «منطق کارکردی و دفاع از دین» کتاب منطق کارکردی و دفاع از دین به قلم امان الله فصیحی عنوان برگزیده گروه علمی علوم اجتماعی چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه را کسب کرد.
۱۳۹۲/۳/۱۸ - ۰۸:۳۳
با برگزیدگان کتاب سال حوزه (4) حقوق زن و خانواده کتاب حقوق زن و خانواده نوشته محمود حکمت‌نیا عنوان برگزیده گروه علمی حقوق علوم سیاسی چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه را به خود اختصاص داد.
۱۳۹۲/۲/۳۱ - ۰۸:۵۹
با برگزیدگان کتاب سال حوزه (3) فلسفه دين ديويد هيوم کتاب فلسفه دین تجربه گرا به قلم آقای محمد فتعلی خانی عنوان کتاب برگزیده گروه علمی فلسفه وکلام چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه را بدست آورده است.
۱۳۹۲/۲/۲۴ - ۰۵:۴۴
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس