*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ \ الثلاثاء ١٨ ربيع الثاني ١٤٣٨ \ Tuesday, January 17, 2017
با بر گزیدگان کتاب سال حوزه (10) تصحیح معروفترین اثر علامه عاملی «الدر المنثور من الماثور و غیر الماثور» نوشته علامه عاملی که به همت آقای منصور ابراهیمی تصحیح شده است، عنوان برگزیده گروه علمی تصحیح وتحقیق چهاردهمین همایش کتاب سال را به خود اختصاص داد.
۱۳۹۲/۷/۷ - ۰۲:۵۲
با برگزیدگان کتاب سال حوزه (9) بیش از ۴۹۰۰ اثر از علمای شیعه در یک کتاب «تصحیح مرآه الکتب» به همت مرحوم حجت الاسلام محمد علی حائری خرم آبادی و حجت الاسلام علی صدرایی خویی، عنوان برگزیده گروه علمی تصحیح و تحقیق چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه را به خود اختصاص داد.
۱۳۹۲/۶/۱۷ - ۲۲:۱۴
نویسنده «کمال نهایی» کمال نهایی، دغدغه فطری همه انسانهاست خبرگزاری حوزه/ اثر حجت الاسلام مهدی عبداللهی با عنوان «کمال نهایی انسان و راه تحصیل آن از دیدگاه فیلسوفان اسلامی» در همایش کتاب سال حوزه، حائز رتبه برگزیده شد، گپ و گفت خبرنگار خبرگزاری حوزه با این محقق و پژوهشگر در خصوص ویژگی‌های این اثر ارزشمند را در ذیل می‌‌خوانیم.
۱۳۹۲/۶/۱۴ - ۰۲:۲۷
برگزیده کتاب سال حوزه سیستم آموزشی ما منجر به تولید علم نمی‌شود! مشکل این است که فضای علمی ما برای تولید علم طراحی نشده و کسی که از ابتدا وارد کار علمی می‌شود، تا انتها برای تولید علم، پرورش و آموزش نمی‌یابد.
۱۳۹۲/۴/۱۳ - ۱۸:۵۷
با برگزیدگان کتاب سال حوزه(8) نگاهی به کتاب «غرب شناسی علمای شیعه» كتاب «غربشناسي علماي شيعه» به قلم حجت‌الاسلام و المسلمین احمد رهدار که توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شده است در چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه عنوان برگزیده گروه علمی علوم اجتماعی را به دست آورده است.
۱۳۹۲/۴/۱۰ - ۰۶:۵۱
با برگزیدگان کتاب سال حوزه(7) درآمدي بر دانش مفردات قرآن كريم کتاب درآمدی بر «دانش مفردات قرآن» به قلم سید محمود طیب حسینی به عنوان اثر برگزیده گروه علمی تکنولوژی آموزش را در چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه برگزیده شده است.
۱۳۹۲/۴/۸ - ۰۵:۴۲
برگزیده کتاب سال حوزه (6) کتابی برای شيعيان افغانستان کتاب «شیعیان افغانستان» نوشته محمد حسین خلوصی و جمعی از محققان عنوان برگزیده گروه علمی حقوق و علوم سیاسی چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه را کسب کرده است .
۱۳۹۲/۴/۱ - ۱۳:۲۳
گفتگو با برگزیده کتاب سال حوزه فلسفه غرب در تعلیم و تربیت به بن بست رسیده! آقای بهروز رفیعی پژوهشگر، مدرس و نویسنده که موفق به کسب عنوان کتاب سال حوزه نیز شده است در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه فلسفه غرب در تعلیم و تربیت را به چالش کشید.
۱۳۹۲/۳/۱۹ - ۱۹:۱۸
با برگزیدگان کتاب سال حوزه (5) نگاهی به کتاب «منطق کارکردی و دفاع از دین» کتاب منطق کارکردی و دفاع از دین به قلم امان الله فصیحی عنوان برگزیده گروه علمی علوم اجتماعی چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه را کسب کرد.
۱۳۹۲/۳/۱۸ - ۰۸:۳۳
با برگزیدگان کتاب سال حوزه (4) حقوق زن و خانواده کتاب حقوق زن و خانواده نوشته محمود حکمت‌نیا عنوان برگزیده گروه علمی حقوق علوم سیاسی چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه را به خود اختصاص داد.
۱۳۹۲/۲/۳۱ - ۰۸:۵۹
با برگزیدگان کتاب سال حوزه (3) فلسفه دين ديويد هيوم کتاب فلسفه دین تجربه گرا به قلم آقای محمد فتعلی خانی عنوان کتاب برگزیده گروه علمی فلسفه وکلام چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه را بدست آورده است.
۱۳۹۲/۲/۲۴ - ۰۵:۴۴
با برگزیدگان کتاب سال حوزه (2) کتاب کمال و راه تحصیل آن از دیدگاه فیلسوفان اسلامی کتاب کمال نهایی انسان و راه تحصیل آن از دیدگاه فیلسوفان اسلامی به قلم حجت‌الاسلام مهدی عبدالهی در گروه علمی «فلسفه و کلام» چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه برگزیده شناخته شد.
۱۳۹۲/۲/۱۵ - ۲۰:۱۴
معرفت پيشين با برگزیدگان کتاب سال حوزه (۱) کتاب معرفت پیشین به قلم حجت الاسلام سید علی طاهری خرم آبادی عنوان برگزیده گروه علمی فلسفه و کلام چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه که در اسفند 91 برگزار شد، به دست آورده است.
۱۳۹۲/۲/۳ - ۱۳:۳۳
برگزیده کتاب سال حوزه توسعه تکنولوژی آموزشی در حوزه با نگاه ابزاری به علوم تحقق می‌یابد اگر نگاه ما نسبت به علوم ابزاری باشد، قطعا تکنولوژی آموزشی در حوزه توسعه می‌یابد درست است که اصول و فقه علوم پایه حوزه است، ولی علوم درونی شیعه است.
۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۲۲
در گفت‌و‌گو با منتخب کتاب سال حوزه مطرح شد: حتی قطره ای از ارزشهای دفاع مقدس رابه نسل نو منتقل نکرده­ایم! گفتگو با آقای محسن صالحی نجف آبادی نویسنده و شاعر حوزوی که از یادگاران دوران جبهه و جنگ است و این روزها به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از دوران جنگ به تجویز پزشک باید شهر را رها کند و به دل روستا پناه برد، خواندنی است.
۱۳۹۱/۱۲/۱ - ۱۱:۱۹
«رساله مصور» مطابق با فتاوای 7 تن از مراجع تقلید تحولی نو در بیان احکام دینی+تصاویر گفتگو با حجت الاسلام علیرضا محمدی نژاد به بهانه کسب عنوان شایسته تقدیر سیزدهمین همایش کتاب سال حوزه برای اثر رساله مصور بود. کتابی که در آن به شیوه های نوین و تکنولوژی آموزشی و فرم ظاهری، در ارائه اثر توجه خوبی شده است.
۱۳۹۱/۱۰/۳۰ - ۰۷:۲۶
برگزیده کتاب سال حوزه در حوزه کودک، کتاب دینی چشمگیری نمی شناسم! حدود هزار آیه (یک ششم قرآن) را قصه تشکیل می‌دهد که کارکرد فراوانی دارد. عمده نقش قصه در تبلیغ است...
۱۳۹۱/۹/۲۲ - ۰۶:۰۲
مترجم کتاب اقتدا به محمد(ص) برای معرفی پیامبر(ص) باید کار ایجابی کنیم اشاره: جناب حجت الاسلام والمسلمین کاکایی یکی از برگزیدگان سیزدهمین همایش کتاب سال حوزه بخاطر ترجمه کتاب ارزشمند و مهم اقتدا به محمد(ص) نوشته کارل ارنست می‌باشد.
۱۳۹۱/۸/۲۳ - ۱۰:۵۸
مترجم کتاب اقتدا به محمد(ص) برای معرفی پیامبر(ص) باید کار ایجابی کنیم اشاره: جناب حجت الاسلام والمسلمین کاکایی یکی از برگزیدگان سیزدهمین همایش کتاب سال حوزه بخاطر ترجمه کتاب ارزشمند و مهم اقتدا به محمد(ص) نوشته کارل ارنست می‌باشد.
۱۳۹۱/۸/۲۳ - ۰۰:۰۹
گفت‌وگویی به بهانه نمایشگاه مطبوعات آیا هر جرم مطبوعاتی سیاسی است مطبوعات رکن چهارم حکومت مردمی است، هدف از تولد مطبوعات، نظارت بر قدرت بوده و اولین تعریفی که از جرم مطبوعاتی در حقوق بسیاری از کشورها ارائه شده است نظارت بر رکن قدرت است.
۱۳۹۱/۸/۱۱ - ۲۱:۱۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس