*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ \ ۳ ذو الحجة ۱۴۳۹ \ Wednesday, August 15, 2018
یادداشت روز: شاخصه های صیانت از ارزش های دفاع مقدس از منظر آیت الله العظمی مکارم حوزه/ امروز شاهد هستیم در سوریه آمریکا به اسم مبارزه با داعش لشکر این کشور را هدف گرفته، لیکن با مجاهدت های رزمندگان اسلام در دفاع از حرم، دورانی همانند دوران دفاع مقدس، در سرزمین های اسلامی در حال تکرار است، به نحوی که اگر در عرصه دفاع از حرم، مدافعان حرم حضور نداشتند امروز شاهد تسلط دشمنان بر مناطق مهمی از جهان اسلام بودیم.
۱۳۹۵/۷/۵ - ۱۷:۱۲
یادداشت رسیده باید ها و نبایدهای حضور روحانیون در عرصه بین الملل حوزه /طلبه ‌ای كه سطح عمومی از دانش طلبگی را دارا باشد، اما شناخت كافی از فعالیت در عرصه بین الملل نداشته باشد مفیدتر از كسی خواهد بود كه در یك زمینه متخصص است، اما بافت ذهنی او مختص به داخل كشور است.
۱۳۹۵/۷/۴ - ۱۷:۴۸
حکمت ممنوع بودن آزادی روابط زنان و مردان حوزه/ آزادی روابط زنان و مردان نتیجه ای جز بی بندوباری و تحقیر زن و تبدیل او به ابزاری برای شهوت رانی و شهوت پرستی و همچنین دور شدن جوانان از اهداف مهمتری مثل پیشرفت علمی و فرهنگی ندارد.
۱۳۹۵/۷/۳ - ۰۰:۱۰
یادداشت مدیرمسئول؛ فقه مضاف، چرا و چگونه؟ حوزه/ پردازش فقهی موضوعات و مسایل نوپدید، پیشینه‌ای به قدمت تاریخ فقه دارد، نگاهی از این منظر به احادیث و متون ناظر به مباحث این دانش دیرینه دینی، گزاره‌هایی را پیش ما می‌نهد که گویا گمشده‌ها یا ناگفته‌های علم فقه است که اهل‌بیت علیهم‌السلام یا سلسله بلافصل فقیهان شیعه بدان پرداخته‌اند.
۱۳۹۵/۷/۱ - ۱۱:۵۱
یادداشت رسیده «دفاع مقدس و مسئولیت اهل قلم» حوزه/ دکتر محمد جعفر محمد زاده از فعالان فرهنگی با ارسال یادداشتی به خبر گزاری حوزه مسئولیت اهل قلم در خصوص دفاع مقدس را بیان کرده است.
۱۳۹۵/۶/۳۱ - ۱۹:۵۴
تفسیری از آیه ابلاغ در کلام آیت الله العظمی مظاهری ۶ روایت اهل سنت دربارۀ شأن نزول آیه ابلاغ حوزه/ اگر احكام و قوانين اسلام را يك ‏به ‏يك از آغاز امر بررسى كنيم، چيزى را نمى ‏يابيم كه ذهن بپذيرد كه از يك طرف ترك ابلاغ آن مساوى با ترك اصل رسالت باشد، و از طرف ديگر پيامبر (ص) به خاطر خوف از مردم در تبليغ آن، انتظار فرصت بوده باشد. مگر اينكه بپذيريم كه اين امر بزرگ ‏عقلاً و عرفاً مسأله ‏اى در حد خود رسالت باشد.
۱۳۹۵/۶/۳۰ - ۱۰:۳۸
در شب و روز غدیر چه اعمالی انجام دهیم حوزه/ در روز عيد غدير بايد چهره زندگى عوض شود، همه بكوشند برنامه عادى زندگى را با رفتارهاى سخاوتمندانه بيارايند. تا همگان طعم شيرين عيد را بچشند.
۱۳۹۵/۶/۲۹ - ۱۰:۵۱
غديريان منتظر، بايستگي ها و شايستگي ها حوزه/ اگر عدالت، زهد ، شجاعت، حلم و صبر، حق ‎پرستي، تواضع و ساير فضايل بزرگ علي عليه ‌‎السّلام ما را شيفته و دلباخته او كرده است، بايد از اين اخلاق بي بهره نباشيم.
۱۳۹۵/۶/۲۸ - ۱۸:۰۲
نگاهی به فعالیت ها و سیره رفتاری امام هادی(ع) حوزه/ از ویژگی‌ های امامان معصوم(ع) برخورداری آنان از پایگاه‌ های مردمی است و چون دشمنان آنان به اهمیت این پایگاه و نقش آن در تداوم خط امامت واقف بودند، همواره سعی می ‌کردند توده ‌های مردم را از امامانشان دور نگه داشته و میان امت و امام جدایی بيندازند.
۱۳۹۵/۶/۲۷ - ۱۶:۴۸
نوشتار آیت الله العظمی صافی امتداد صفحه غدير تا ظهور حوزه/ صفحه‌ غدیر هنوز پایان نیافته است و تا ظهور موفورالسرور آخرین خورشید از سلاله غدیر ادامه دارد و عاشقان غدیر، منتظر جانفشانی در ركاب فرزند غدیر می ‌باشند.
۱۳۹۵/۶/۲۷ - ۱۲:۳۳
از «ریو» تا «تهران» یک یا حسین دیگر حوزه/ مسئولان ورزشی جمهوری اسلامی ایران در حرکتی فرهنگی، ارزشی و تحسین برانگیز، کاروان پاراالمپیک ۲۰۱۶ ریو را با نام «کاروان منا» به برزیل اعزام کردند.
۱۳۹۵/۶/۲۵ - ۱۶:۱۰
غدیر، ابلاغ است نه تعیین و انتصاب حوزه / اگر خاتمیت به معنای کمال یافتن و تمام گشتن است، و اگر دین با تثبیت مسألۀ امامت کامل و تمام گشته ، و واقعۀ غدیر خم به عنوان وحی الهی دربارۀ امامت و معرفی امام معصوم(ع) و منصوب از طرف خدای سبحان است، پس غدیر خم، دلیل خاتمیت دین اسلام می باشد.
۱۳۹۵/۶/۲۵ - ۱۴:۴۶
نوشتاری از آیت الله العظمی صافی گلپایگانی عاجزیم از وصف علی (علیه‌ السلام) ... حوزه / مدايح شايسته‎اي که از آن امام عظيم، رهبر موحّدان، پيشواي مجاهدان، سرور زهّاد و دادگران و اميرمؤمنان شده، هر چه رسا و شيوا بوده، به ناحيه‌اي از نواحي عظمت آن حضرت اشارت دارد.
۱۳۹۵/۶/۲۴ - ۱۶:۳۵
یادداشت مدیرمسئول؛ نیم نگاهی به وادادگی شجره ملعونه حوزه/ چگونه می توان باور داشت که انفجارهای سنگین و غیرانسانی عراق و حملات وحشیانه داعش در این سال ها، که خون کودکان شیرخوار، زنان و سالخوردگان در آنها با هم آمیخته شده و آشوبی گسترده در همه این کشور اسلامی ایجاد کرده، مورد حمایت و پشتیبانی حاکمان ام القری اسلام باشد؟
۱۳۹۵/۶/۲۴ - ۱۲:۴۷
وجه اشتراک بعثت و غدیر حوزه/ نظامي كه در غدير به آن‌ صورت عام و جلوه رسمي به همگان اعلام شد، نظامي است كه همواره استمرار داشته و هرگز منقطع نخواهد شد و زمين هيچگاه از شخصي كه صاحب، مدير و رهبر آن نظام باشد، خالي نخواهد ماند.
۱۳۹۵/۶/۲۳ - ۱۴:۲۰
شكوه علوی در نماز عید چگونه شکل می گیرد؟ حوزه/ آثار شكوه علوی در نمازهای عید این گونه است؛ امری كه مؤمنان باید بر آن حسرت بخورند و آه از نهاد خود بركَشند. همان گونه كه عارفان شیعی در آثار خود، این احساسات پاك را به نمایش گذاشته اند.
۱۳۹۵/۶/۲۲ - ۰۸:۴۰
اعمال شش گانه روز عید قربان حوزه/ بسیار مناسب است افراد توانگر، در این روز قربانى نمایند و اکثر آن را به فقرا و نیازمندان انفاق کنند و به همسایگان و آشنایان نیز بدهند.
۱۳۹۵/۶/۲۲ - ۰۰:۱۰
چرا برخی از حضور در مسجد لذت نمی برند حوزه / آنچه مخصوص انسان است، توفیق زیارت مساجد است که به دعوت خداوند است و دست موجودات دیگر از این توفیق کوتاه است.
۱۳۹۵/۶/۲۰ - ۱۲:۰۷
چهار خلیفه اموی دوران امامت امام باقر(ع) را بشناسیم حوزه/ روش كار پيشوايان و بالاخص امثال امام سجاد(عليه السلام) و امام باقر(عليه السلام) كه در شرايط فشار و خفقان به سر مى بردند، به شيوه مخفى و پنهانى و زيرزمينى بود. شيوه اى كه موجب مى شد كسى از فعاليت هاى آنان مطلع نشود.
۱۳۹۵/۶/۱۹ - ۱۵:۵۵
اذعان علماى اهل سنت به عظمت علمی امام باقر(ع) حوزه/ خداوند به او نسلى عنایت خواهد کرد که در طول زمان باقى خواهند ماند. پس بنگر که چه مقدار از اهل بیت کشته شدند ولى عالم از آنان پر است، و در مقابل از بنى امیه در دنیا کسى که قابل توجه باشد، وجود ندارد. نظر کن چه افرادى از بزرگان علما؛ همانند باقر و کاظم و صادق و رضا (علیهم السلام) در میان آنان وجود دارد.
۱۳۹۵/۶/۱۹ - ۰۰:۳۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس