*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۳ شوال ۱۴۴۰ \ Monday, June 17, 2019
یادداشت رسیده؛ اساسی ترین شرط حیات انقلاب اسلامی حوزه/ اگر در جامعه ای آن هم با رویکرد انقلابی و اسلامی، افراد چه در بستر جامعه و چه در سطوح عالی حاکمبت نسبت به یکدیگر بی تفاوت باشند، طومار آن انقلاب و حکومت قبل از اینکه توسط دشمن خارجی پیچیده شود، توسط عوامل ناآگاه سکولار و ناخواسته دست نشانده دشمن پیچیده خواهد شد.
۱۳۹۸/۳/۱ - ۱۰:۳۹
حجت‌الاسلام‌ و المسلمین جوادی آملی تبیین کرد: پیام ماه مبارک رمضان برای مردم، نظام و جامعه حوزه/ این ماه رمضان است که قادر است جامعه را بسازد و می‌تواند اختلافات و نگرانی‌ها و کدورت‌ها و نگرش‌ها و افق‌های بسته و محدودی که بر دل‌ها حاکم است را بزداید؛ مانند مسائلی که بین زوج‌های جوان به‌وجود می‌آید.
۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۷:۱۱
یادداشت رسیده؛ حلم و کرامت حسنی؛ دو گوهر فراموش شده برخی مسئولان حوزه/ حلم و کرامت، دو گوهر فراموش شده ی امروز برخی از مسئولین جامعه ی اسلامی ماست. امروز به صبر نیاز داریم اما نه صبر بر مذاکره های پوچ و تو خالی، بلکه صبر بر عدم مذاکره، صبر بر تحریم ها.
۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۰:۲۴
یادداشت رسیده به بهانه ایام روابط عمومی! حامد عبداللهی نوشت:روابط عمومی‌های حوزوی، باید نهادی مرتبط با مدیر ارشد سازمان باشند بلاواسطه و مستقیم و صدالبته شخص مدیر روابط عمومی باید دانش و مهارت‌هایی داشته باشد که این روزها در جلسات درس حوزه، آموزش داده نمی‌شود پس باید به تجربه و اندوخته شخصی او چشم دوخت تا زمانی که در حوزه، مدیر متخصص روابط عمومی هم تربیت شود.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۱:۵۲
یادداشت رسیده: ماجرای شیخ و گروهِ جهادی حوزه/ مهندسین نساجی حاضر در اردو دست به کار می‌شوند و تحقیق را آغاز می‌کنند. پارچه‌ی هندی ۱۰۰% پنبه‌ی مصری است.ظرافت این پنبه از نمونه‌ی ایرانی بسیار بیشتر و از سوی دیگر محکم‌تر است.
۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۱۳:۰۶
یادداشت رسیده: بازوی تعاملی مدیران حوزه/ امروز خبر مسرت‌بخشی در خبرگزاری حوزه منتشر شد و آن هم دیدار حجت‌الاسلام محمد قمی «رییس سازمان تبلیغات» با این خبرگزاری بود. محور دیدار هم در جریان قرار گرفتن ایشان با مطالبات مردمی و نیروهای سازمان تبیلغات بود که تحت عنوان پویش «من اگر جای رییس سازمان تبلیغات بودم» برگزار شده بود.
۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۸:۰۶
یادداشت رسیده به مناسبت وفات حضرت خدیجه(س)؛ شبه جزیره ای که جمع اضداد است حوزه/ چه چیزها که به خود ندید این شبه جزیره! شبه جزیره ای که جمع اضداد است. از یک طرف میهمان نوازی و حمایت و غزل. از یک طرف کینه ی شتری و خون و قساوت. در این طرفِ صحرا طبق رسم قبیله ی بنی تمیم مویه هایِ دخترِ نوزادی در خاک دفن می شود. در آن طرف صحرا، صدای حرکت کاروان بزرگ تجاری عربستان به سرپرستی یک زن (خدیجه سلام الله علیها) ممد حیات است.
۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۲۲:۰۰
یادداشت رسیده؛ جنجال‌انگیزی یک مانکن در مدارس حوزه / علی قهرمانی نوشت:هم‌زمانی این وقایع با تلاش آشکار عده‌ای برای به‌زانو درآوردن جمهوری اسلامی در امور مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اذعان برخی مسئولان در همایش‌های بین‌المللی نسبت به اجرایی سازی سند ننگین ۲۰۳۰ انسان در قالب چهارشنبه‌های سفید، تجمع‌های غیرقانونی در دانشگاه از سوی مردان برای اعتراض به حجاب بانوان و ... انسان عاقل را به این باور می‌رساند که محال است این وقایع آن‌هم به این شکل، اتفاقی باشد یا حاصل توطئه تعدادی مدیر و معاون در چند مدرسه.
۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۹:۱۲
یادداشت رسیده؛ حمایت از رونق کدام تولید؟ حوزه/ ... کمی جلوتر رفتم تا از قیمت ها باخبر شوم. کیفیت چندانی نداشت اما قیمت ها بسیار مناسب بود. به هر ترتیب شروع کردم به برداشتن تعدادی جامدادی، مداد، قاب، کلاسور، جوراب و ...؛ در همین حین چشمم به made in china ممهور بر روی اجناس که خورد مثل یخ ...
۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۰۴:۲۰
یادداشت رسیده؛؛ تار و سنتوری که جای دعای سحر را در دلمان اشغال کرده است حوزه/ تار و طنبور و سنتور و گیتار و سه تار، بسیار شیک و مجلسی، آرام آرام جای دعای سحر و اذان افطار را در دلمان اشغال کرده است.
۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۵:۲۸
آیت‌الله‌العظمی سبحانی تبیین کردند: آیا تاریخ در استنباط احکام نقش دارد؟ حوزه/ فقه مبانى تاریخى دارد و فقیه باید از این مبانى آگاه باشد. تاریخ دو معنا دارد: الف) یک‌ وقت مى‌خواهیم تکامل فقه بعداز پیامبر اکرم‌ صلی الله علیه و اله و سلم را قرن به قرن مطالعه کنیم که نام این علم، «ادوار فقه» است. ادوار جمع دوره است و اهل‌سنت مى‌گویند: فقه شش دوره دارد، اما شیعه معتقد به هفت دوره است...
۱۳۹۸/۲/۲۳ - ۱۲:۵۷
یادداشت رسیده: «حوزه و دنیای"E "ها» حوزه/ تردیدی نیست که ظهور ابزارهای نوین ارتباطی، مسایل فقهی و حقوقی نوینی را بوجود آورده است و حوزه های علمیه بایستی برای سوالات جدید مردمان عصر اینترنت، خود را آماده نمایند.
۱۳۹۸/۲/۲۲ - ۱۴:۴۷
یادداشت رسیده: شهید مطهری و اینستاگرام ! حوزه/ مهندس عزت‌الله ضرغامی اخیرا در اظهار نظری عجیب گفته است: «شهید مطهری در مجله مبتذل زن‌روز مقاله می‌نوشت و اگر الآن در میان ما بود در استفاده از اینستاگرام تردید نمی‌کرد» این جمله، ادعایی صرفا بر مبنای قیاس می باشد.
۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۷:۵۴
یادداشت رسیده؛ پاورچین پاورچین همگام با شیطان در پی وی حوزه/ از نتایج خلوت در فضای مجازی، احساس دوست داشتن هایی است که دختری را از کیلومترها آن طرف تر به شهر دیگری می کشاند و در نهایت نتیجه ای جز مشت و لگد برای وی ندارد و البته این کم ترین ضربه ای است که ممکن است یک دختر در مقابل اعتمادی نامعقول، خواهد خورد.
۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۰۶:۲۰
یادداشت رسیده: فضای مجازی یا فضای ولنگاری؟ حوزه/ کارایی فضای مجازی برای دشمنان انقلاب اسلامی فراتر از این حرف هاست، آن ها اگر از لحاظ اقتصادی و سیاسی آرایش جنگی گرفته اند باتوجه و باکمک همین فضای مجازی است.
۱۳۹۸/۲/۱۶ - ۱۰:۴۷
یادداشت رسیده: راه پایان ناپذیر شهدای فضلیت حوزه/ نکته ای که نباید فراموش شود این است که خطی که در پی حذف روحانیت است الزاما بی دینی را تبلیغ نمی کند، زیرا کسانی که دارای افکار عمیق سیاسی هستند می دانند که دین برای اداره ی جامعه امری ضروری است.
۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۲۲:۲۰
یادداشت رسیده؛ مسابقه ای علیه رونق تولید!!! حوزه/ شاید بدون تلاش بتوان ثروت­ های هنگفتی را جمع آوری کرد و به ظاهر متمولانه زیست؛ اما آیا ثمره و بهره ­ای که عامل رستگاری حقیقی انسان است از آن متبلور می­شود؟ پس حقیقتا باید گفت آنچه بدون سعی به دست بیاید برای انسان و تأمین عاقبت به خیری او نیست.
۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۲۱:۱۱
یادداشت رسیده / به مناسبت روز بزرگداشت شیخ صدوق؛ شهرتی که با عکسی به دست نیامد و با عکسی دیگر به فنا نرفت حوزه/ جوانان این سرزمین اگر می خواهند مشهور شوند، باید سعی کنند که لااقل خدمتی به مردمان کشورشان داشته باشند تا شهرتشان جاودانه شود؛ نه مثل شهرت های پوچ امروزی که با عکسی به دست می آید و با عکس دیگری به فنا می رود.
۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۰۸:۲۱
یادداشت رسیده: مصادره به مطلوب دشمن در جنگ نرم حوزه/ برادرم، خواهرم... یادت باشد که هنوز در میان راه هستی و جنگ تمام نشده. تـو اکنون صرفاً خاکریزی را فتـح کرده‌­­ای؛ امـا هنوز راه باقی است و جلوتر خاکریزی دگر وجود دارد. چرا که دشمن تو قسم خورده است و اگرچه در فتنه ­­ای دشمنت را زمین زده ای؛ اما بدان که دشمن تو نقشه ­ای دیگر در سر دارد!
۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۰:۵۲
یادداشت رسیده؛ مسئله ای قابل تأمل و غیرقابل تحمل در یکی از مدارس آموزش و پرورش حوزه/ چندی پیش در مدرسه صاحب نام و معتبری مشغول تدریس بودم و بنا به وظیفه، برخود لازم می دیدم در فرصت هایی که پیش می آمد به مقدار توان ...
۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۰۴:۱۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس