*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۴ محرم ۱۴۴۰ \ Monday, September 24, 2018
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷  -  ۲۱:۳۹
۱۶۰روز قیام، ۱۴۰۰ سال پیروزی شاهدان واقعه حوزه / اگر قیام امام بدون شاهد به اتمام می‌رسید با وجود لشکر پیروز حکومت وقت، این قیام تا حد جنگ‌های محلی مطرح می‌شد و حکومت پیروز آن را در حد از میان برداشتن کسی که علیه خلیفه شوریده بود، مطرح می‌کرد و چون دیگر وقایع تاریخی به دست فراموشی سپرده می‌شد. آن وقت حکومت می‌توانست پرونده این حرکت را بسته نگه دارد و کسی باقی نمانده بود که با نقل مشاهدات خود، این قیام را زنده نگه دارد.
۱۶۰روز قیام، ۱۴۰۰ سال پیروزی شاهدان واقعه حوزه / اگر قیام امام بدون شاهد به اتمام می‌رسید با وجود لشکر پیروز حکومت وقت، این قیام تا حد جنگ‌های محلی مطرح می‌شد و حکومت پیروز آن را در حد از میان برداشتن کسی که علیه خلیفه شوریده بود، مطرح می‌کرد و چون دیگر وقایع تاریخی به دست فراموشی سپرده می‌شد. آن وقت حکومت می‌توانست پرونده این حرکت را بسته نگه دارد و کسی باقی نمانده بود که با نقل مشاهدات خود، این قیام را زنده نگه دارد.
۱۳۹۷/۷/۱ - ۲۱:۳۹
روزنامه جوان و ادعای عجیب زیباکلام درباره طلاب + عکس حوزه / شهریه طلاب بسیار بسیار کمتر از عددی است که جناب آقای زیبا کلام به آن اشاره کرده اند و اکثریت طلاب زندگی را با صرفا چندصد هزار تومان در ماه می گذرانند و بیش از ۹۰درصد طلاب زیر خط فقر بوده و مشکلات عدیده معیشتی دارند اما به دلیل اعتقاد به اسلام و اعتقاد به ترویج آموزه های دینی در این دنیای پر از نیرنگ و دروغ، با افتخار در این راه مقدس گام برداشته اند.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۲۰:۱۹
یادداشت رسیده: مؤلفه های تأثیر گذاری مکتب عاشورا در شکل گیری و قدرتمندی انقلاب اسلامی حوزه/ تبیین صحیح جایگاه عزاداری برای امام حسین (ع) ؛ حرکت های تکاملی و پویا وابسته به دو عامل است اول: آگاهی ، بینش و معرفت صحیح دوم: شور و تحریک احساسات و عواطف پاک مردمان عاشورایی.
۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۰:۳۹
شکرگزار سفر زائران عراقی به ایران باشیم! حوزه / تلاش دشمنان در ایجاد بدگمانی بین دو ملت است و باید حواسمان جمع باشد که تحت تأثیر القائات آنان قرار نگیریم و البته اگر تخلفی در جایی صورت پذیرد در هر دو کشور مکانیزم قانونی برای پیگیری وجود دارد.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۷:۳۵
به بهانه استیضاح وزیر سابق اقتصاد؛ سخنی با نمایندگان فراکسیون امید حوزه/ روی سخن در اینجا با نمایندگان فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی است که آیا شما باید به هر قیمتی همیشه مؤید همه کارهای دولتی‌ها باشید.
۱۳۹۷/۶/۵ - ۱۶:۳۳
فهرستی از دروس خارج فقه قم درباره مسائل جدید حوزه/ مراجع عظام تقلید و اساتید دروس خارج در حوزه های علمیه، نه یک درس و پنج درس و ده درس، بلکه دهها درس خارج در زمینه های غیر مکرر، جدید و کاملاً عینی داشته و دارند. علمای ما با بهره گیری از فقه پویای جواهری، حتی درباره مسایل جدیدتر از بانک، همچون لقاح مصنوعی، شبیه سازی و فقه الفضاء نیز درس داشته و بحث کرده اند.
۱۳۹۷/۶/۳ - ۰۷:۰۳
یادداشت رسیده: جلسه فیضیه و چند یادآوری حوزه/ ریشه سکولاریسم نه حوزه است و نه دانشگاه؛ بلکه عقلانیت و تجربه بشری و حتی متون دینی است.
۱۳۹۷/۵/۳۰ - ۱۳:۱۳
یادداشت رسیده: رضاخان هم نتوانست صدای حوزه را خاموش کند! حوزه/ همان زمان که رضاخانِ سرسپرده، بزرگ‌ترین شخصیت حوزوی وقت در قم؛ آیت الله بافقی را در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به جرم نهی از منکر بدحجابی، به باد کتک گرفت و صدا از سنگ و آجر بلند شد اما در حوزه، صغیر و کبیری نتوانست دم بزند!
۱۳۹۷/۵/۳۰ - ۱۳:۱۱
نظر علامه طباطبائی در مورد حقیقت عذاب: عذاب آدمی در نرسیدن به لذت خالص است حوزه / چیستی عذاب انسان یکی از بحث هایی است که از قبل از علامه طباطبائی از سوی فلاسفه و متکلمین و مفسرین قرآن کریم به طور کامل بحث نشده است، از منظر علامه طباطبائی آنچه كه خوش‏آيند جسم و مضر به روح آدمى است، مايه شقاوت آدمى و عذاب اوست، چرا که با دستیابی به لذت مطلق تنافی دارد.
۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۲۰:۰۰
یادداشت رسیده: « اندر خیانت مسئولان بانکی! مردم منتظر اعلام و اعدام مفسدین اقتصادی هستند! » حوزه/ اقدامات اخیر قوه قضاییه در عمل به توصیه های رهبری معظم انقلاب در جدیت مبارزه با مفاسد اقتصادی موجب امیدواری شده است ولیکن قطعا ابتدای راه است و خواست عموم مردم مبارزه جدی و بی امان با مفسدین اقتصادی و مخصوصا دانه درشت هاست
۱۳۹۷/۵/۸ - ۲۱:۰۶
یادداشت رسیده؛ دموکراسی بزرگترین دروغ حاضر حوزه/ دموکراسی به معنای حکومت مردم بر مردم را می توان بزرگترین دروغ عصر حاضر دانست، چرا که برندگان بازی دموکراسی بیشتر و پیش تر از اینکه منتخب مردم باشند منتخب جریانات قدرت و ثروت و جبهه رسانه ای آن ها هستند.
۱۳۹۷/۵/۱ - ۱۰:۵۷
در دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفاع شد: «بررسی زمینه ها و عوامل سیاسی – اجتماعی ناکامی بیداری اسلامی در مصر و راهبردهای جمهوری اسلامی » حوزه/ رساله بررسی زمینه ها و عوامل سیاسی – اجتماعی ناکامی بیداری اسلامی در مصر و راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با آن در دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفاع شد.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۴:۱۷
بخش پايانى: تحلیل آیت الله العظمی سبحانی از ديه قتل در ماه هاى حرام حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی در مقاله ای پیامد های تك نگرى به قانون ديه را بررسی و تحلیل کردند.
۱۳۹۷/۴/۳ - ۱۳:۰۴
از اخلاق رسانه تا فقه رسانه؛ چرا باید به رسانه، نگاه فقهی داشته باشیم؟ حوزه/ فقه رسانه از جمله فقه مضاف است که به بررسی احکام فقهی در موضوعات رسانه ای می پردازد. در واقع فقه رسانه، ترکیبی اضافی است که این ترکیب بیانگر مفهوم حیطه ای از علم فقه است که موضوعات رسانه ای در آن بررسی می شود.
۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۵:۳۵
آیت الله العظمی سبحانی بررسی کردند: پيامدهاى تك نگرى به قانون ديه حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی در مقاله ای پیامد های تك نگرى به قانون ديه را بررسی و تحلیل کردند.
۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۵:۲۵
در قالب یک مقاله صورت گرفت ؛ تحلیل مقادیر دیه از سوی آیت الله العظمی سبحانی حوزه/ به علاقه مندانى كه گمان مى كنند بر كرسى نوآورى نشسته اند يادآور مى شوم، اجتهاد و استنباط كار آسانى نيست. مرحوم شيخ انصارى در باب انسداد باب علم مى گويد: رزقنا الله الاجتهاد فانّه أشدّ من طول الجهاد، بنابراين نبايد با يك سطحى نگرى و مجرد وجود «أقرّ» يا «فرض» يك چنين فرضيه اى را مطرح كرد و ذهن جوانان را نسبت به احكام نورانى اسلام متزلزل ساخت .
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۰:۵۷
یادداشت وارده: وحدت اسلامی از دیدگاه امام خمینی(ره) حوزه/ در نظام فکری امام‌ قدس سره به مثابه نظام «امامت‌کننده انقلاب» که مسیر انقلاب اسلامی را تا منزل‌های زیادی روشن کرده است، خود به خود توصیه به وحدت در راه آرمان‌های «اسلام عزیز» حیاتی می‌گردد.
۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۰۰:۴۲
یادداشت رسیده: دلائل تحمیل صلح بر امام حسن مجتبی(ع) از سوی امویان حوزه/تاریخ نویسان وابسته به بنی امیه و بنی عباس و غربی های یهودی و مسیحی با تحریف و وارونه نشان دادن حقایق و اتهام زنی به خاندان پاک و مطهر پیامبر(ص) سعی کرده اند مزد جیره خواری خود را دریافت کنند!. از جمله این سخنان سست و بیهوده، اتهام به ازدواج های متعدد امام مجتبی(ع) و اتهام مِطلاق(زیاد طلاق دادن همسران) می باشد.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۴:۳۳
واکنش حجت الاسلام سرلک به خبر فوت ناصر ملک مطیعی حوزه / حجت الاسلام سرلک نوشت: نگاه فرهنگی و تربیتی ما قطعا دچار تنگ نظری هایی خسارت آفرین است. شخصی مثل ناصر ملک مطیعی و یا مرحوم حبیب و یا صدها نفر دیگر که گذشته ای متفاوت وحتی پر خطا داشته اند ولی حالا دلی دارند برای همراهی و توانی برای همکاری...
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۷:۲۳
یادداشت وارده در انتقاد از برنامه های سحرگاهی رسانه ملی؛ "دوش وقت سحر از غصه نجاتمان بدهید..." حوزه / رسانه ملی مخصوصا در حوزه برنامه های سحرگاهی و به خصوص در چند سال اخیر نه تنها به خود زحمت نوآوری در ساخت برنامه در این عرصه را نداده بلکه ابتدائی ترین و دم دستی شکل برنامه سازی را انتخاب کرده...
۱۳۹۷/۳/۴ - ۱۷:۰۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس