*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Thursday, July 18, 2019
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸  -  ۱۸:۰۸
یادداشت رسیده؛ سخنی با دولتمردان جمهوری اسلامی ایران حوزه/ دولتمردان محترم؛ قریب به شش سال از حضور شما در رأس قدرت می گذرد و مشکلات معیشتی مردم صبور ایران زمین، هر روز بیشتر از روز گذشته شده است؛ بیایید با اعتماد به کلام خدای متعال و تکیه بر توان همین مردم صبور، مشکلات ایران اسلامی را خود به دندان گرفته و نگاهمان را از غربی ها و غریبه ها به داخلی ها برگردانیم؛ باشد که رستگار شویم.
یادداشت رسیده؛ مسابقه ای علیه رونق تولید!!! حوزه/ شاید بدون تلاش بتوان ثروت­ های هنگفتی را جمع آوری کرد و به ظاهر متمولانه زیست؛ اما آیا ثمره و بهره ­ای که عامل رستگاری حقیقی انسان است از آن متبلور می­شود؟ پس حقیقتا باید گفت آنچه بدون سعی به دست بیاید برای انسان و تأمین عاقبت به خیری او نیست.
۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۲۱:۱۱
یادداشت رسیده / به مناسبت روز بزرگداشت شیخ صدوق؛ شهرتی که با عکسی به دست نیامد و با عکسی دیگر به فنا نرفت حوزه/ جوانان این سرزمین اگر می خواهند مشهور شوند، باید سعی کنند که لااقل خدمتی به مردمان کشورشان داشته باشند تا شهرتشان جاودانه شود؛ نه مثل شهرت های پوچ امروزی که با عکسی به دست می آید و با عکس دیگری به فنا می رود.
۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۰۸:۲۱
یادداشت رسیده: مصادره به مطلوب دشمن در جنگ نرم حوزه/ برادرم، خواهرم... یادت باشد که هنوز در میان راه هستی و جنگ تمام نشده. تـو اکنون صرفاً خاکریزی را فتـح کرده‌­­ای؛ امـا هنوز راه باقی است و جلوتر خاکریزی دگر وجود دارد. چرا که دشمن تو قسم خورده است و اگرچه در فتنه ­­ای دشمنت را زمین زده ای؛ اما بدان که دشمن تو نقشه ­ای دیگر در سر دارد!
۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۰:۵۲
یادداشت رسیده؛ مسئله ای قابل تأمل و غیرقابل تحمل در یکی از مدارس آموزش و پرورش حوزه/ چندی پیش در مدرسه صاحب نام و معتبری مشغول تدریس بودم و بنا به وظیفه، برخود لازم می دیدم در فرصت هایی که پیش می آمد به مقدار توان ...
۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۰۴:۱۵
یادداشتی به بهانه نمایشگاه کتاب تهران؛ تبلیغ خلاقانه و ابتکارات مردمی؛ علاج فرهنگیِ معضل کتاب نخوانی حوزه/ هر چند که نمی توان منکر تاثیر مشکلات اقتصادی و گرانی کاغذ در کاهش خرید کتاب شد، اما علاج معضلِ کتاب نخوانی جامعه ایرانی را باید بیش از هر چیز در عامل فرهنگی و ضعف تبلیغات و فرهنگ سازی مناسب جستجو کرد.
۱۳۹۸/۲/۱۲ - ۱۳:۳۹
یادداشت رسیده؛ مهدویت و آن طرف بام حوزه/ باید مراقب باشیم نشان دادن چهره مهربان حضرت باعث نشود که عنوان یاران و زمینه سازان ظهور، تنها به کسانی که بر سر سجاده می­نشینند، اهل تهجد و عبادت هستند، دست محبت بر سر مردم می­کشند و با سیاست و حکومت کاری ندارند تعلق گیرد.
۱۳۹۸/۲/۵ - ۱۴:۳۶
یادداشت رسیده: درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر(ع) حوزه/میزان و معیار نام گذاری فرزندان باید احیاء کننده ارزشها و استمرار بخش دستاورد های پیامبران و اولیای الهی باشد.
۱۳۹۸/۱/۳۰ - ۱۴:۰۱
یادداشت رسیده: ریشه های دشمنی با حشدالشعبی حوزه/ بعد از ناکامی رئیس‌جمهور آمریکا در ضربه زدن به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اکنون عناصر کلیدی دولت آمریکا و مهره‌های منطقه‌ای آنها به سراغ حشدالشعبی رفته‌اند و تلاش می‌کنند این نیروی کارآمد در حفاظت از تمامیت ارضی عراق را از صحنه این کشور حذف کنند.
۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۷:۱۲
یادداشت روز: مولّفه های اقتدار سپاه از منظرآیت الله العظمی مکارم حوزه/ تمام مشکلات دنیا به واسطه سردمداران بی عقل است، این موضع گیری که رئیس جمهوری آمریکا درباره سپاه گرفت غیرمنتظره نبود، بلکه ضرباتی که آمریکا و رژیم صهیونیستی در سوریه، عراق و جنگ تحمیلی هشت ساله از سپاه خوردند سبب گرفتن این موضع شده و کار این ها کار بی عقلان است.
۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۰۸:۴۲
یادداشت رسیده؛ ماه شعبان، ماه تقسیم رزق معنوی حوزه/ مطابق با خطبه ای که پیامبر اکرم(ص) در رابطه با ماه شعبان برای مردم خواندند، این ماه، ماه تقسیم ارزاق مردم مخصوصا رزق معنوی آنهاست و ماهی است که فرشتگان خدا احترامش را کاملا رعایت می کنند و همچنین خداوند به فضل خود، حسنات مردم را در این ماه هفتاد برابر پاداش می دهد و از گناهان آنان در می گذرد.
۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۶:۵۴
یادداشت رسیده؛ در انتظار دفتری حوزوی برای رهبری حوزه/ مهمترین کار ویژه دفتر مقام معظم رهبری در قم ارتباط و تعامل با شخصیت‌ها و کانون‌های علمی و معنوی گوناگونی است که با مشارب فکری متنوع در حوزه‌های علمیه حاضرند و هر یک از آنها هدایت دینی و معنوی بخشی از جامعه ایرانی را برعهده دارند.
۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۶:۵۴
یادداشت رسیده ؛ سبک زندگی علی اکبر(ع)؛ بهترین راهنمایِ بهار عمر حوزه/ تاسی به الگو و سبک زندگی حضرت علی اکبر(ع) به عنوان اُسوه جوانان ولایی و عاشورایی، بهترین راهنمایِ دوره جوانی به عنوان بهار عمر آدمی است.
۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۰۹:۳۰
یادداشت رسیده؛ سخنی از پیران به جوانان حوزه/ ای جوان! من نمی ‌گویم، آنان که ربیع جوانیشان گذشته است می ‌گویند: «غافلی از قدر جوانی که چیست // تا نشوی پیر ندانی که چیست»
۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۰۸:۵۳
یادداشت رسیده؛ سیل؛ نعمت یا نقمت؟ حوزه/ سیل و هر پدیده ی دیگر می تواند تحت تأثیر عوامل مختلف مادی و معنوی باشد؛ اما تشخیص علل از توان بشر عادی خارج بوده و قادر به انجام آن نیست. به همین خاطر کسی نباید به خود اجازه ی اظهار نظر قطعی در رابطه با بلا بودن یا نبودن پدیده های مختلفی که در کشور یا جهان اتفاق می افتد، بدهد.
۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۳:۵۱
یادداشت رسیده؛ مدیریت بحران، در گرو رفع بحران مدیریت حوزه/ برخی از مدیران ما نه پیشگیری هایی برای پیش از بحران دارند و نه حتی تدبیری برای پس از بحران ها؛ آنها تنها و تنها آن هم تحت فشار اعتراض‌ها و ترس از اینکه مبادا منصبشان را از دست بدهند به واکنش های لحظه ای رو می آورند.
۱۳۹۸/۱/۲۲ - ۱۷:۰۵
یادداشت رسیده؛ از خدا که پنهان نیست، از شما چه پنهان ... حوزه/ از خداوند که پنهان نیست از شما هم پنهان نباشد که امروز برخی گمان می کنند هنرمندی با برهنگی و بی قید و بندی قرین است و گویا یکی بدون دیگری ممکن نیست. آنها براین باورند که چون هنرمند ...
۱۳۹۸/۱/۲۰ - ۰۶:۰۰
بایسته‌های ماه دعا به قلم آیت الله العظمی صافی گلپایگانی حوزه/ اين ماه شريف، فرصتی بسيار مناسب و عزيز و شکوهمند برای دعاء و طلب فرج آل محمد عليهم‌السلام و درخواست تعجيل در ظهور و تحقّق وعده الهی به انبياء عظام و همه ملل و امم، مخصوصاً مستضعفان و مشتاقان روزگار آن عدل جهانی و حکومت توحيدی اسلامی است.
۱۳۹۸/۱/۱۷ - ۲۱:۲۰
یادداشت رسیده: رونق تولید واقعی ملی در راستای توسعه متوازن حوزه/ توسعه فرآیندی است که طی آن باورهای فرهنگی، نهادهای اجتماعی، نهادهای اقتصادی و نهادهای سیاسی به صورت بنیادی متحول می شوند تا متناسب با ظرفیت های شناخته شده جویا شوند و طی این فرآیند سطح رفاه جامعه ارتقاء می یابد.
۱۳۹۸/۱/۱۷ - ۱۰:۵۵
یادداشت رسیده؛ تصویر وارونه روحانیت در تلویزیون! درحالی که رسانه های معاند روحانیت متعهد را هدف تیر خود قرار می‌دهند، رسانه ملی نه تنها در فیلم هایش تلاشی برای معرفی صحیح این قشر به مردم نمی‌کند بلکه خود نیز در معرفی وارونه روحانیت بی تاثیر نیست .
۱۳۹۸/۱/۱۱ - ۲۰:۰۶
یادداشت رسیده: رابطه رونق تولید با تقویت ارزش پول ملی(۱) حوزه/ رهبر انقلاب در پیام نوروزی شان رونق تولید را کلید حل مشکلات کشور از جمله حل مشکل کاهش ارزش پول ملی بیان کردند. این بدان معناست که تورم یا همان کاهش قدرت خرید مردم (یا به اصطلاح عموم مردم گران شدن کالاها) در کشور با رونق تولید کنترل خواهد شد.
۱۳۹۸/۱/۱۱ - ۱۰:۵۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس