*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ \ السبت ٢٨ جمادى الأولى ١٤٣٨ \ Saturday, February 25, 2017
جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵  -  ۲۲:۱۰
بازنشر گفت‌وگوی خواندنی خبرگزاری حوزه بامرحوم آل طه از منبرهای پدر آموخت؛ «کل الخیر فی باب الحسین(ع)» حوزه/ شنیدن خاطرات دلنشین خطیبی شهیر و پیشکسوت که در کارنامه‌ علمی و تبلیغی خود، خطابه‌های ماندگاری در قبل و بعد از انقلاب دارد، ...
در گفت وگو با آیت الله العظمی وحید خراسانی تشریح شد؛ ناگفته هایی از ابعاد علمی و شخصیتی آیت الله العظمی میلانی(ره) حوزه/ آنچه بیش از هر خصلتی، توجه مرا به خود جلب کرده است، همانا ذوب شدن مرحوم آقای میلانی در ولایت ائمه معصومین ( علیهم السلام) است.
۱۳۹۵/۱۰/۸ - ۱۷:۰۸
حجت الاسلام و المسلمین رجبی در گفتگو با حوزه مطرح کرد : شاخصه های دهگانه حوزه انقلابی حوزه/ عضو جامعه مدرسین و قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: حوزه انقلابی، حوزه ای است که نسبت به مخاطرات، آسیب های انقلاب و هجمه به ارزشها، مبانی و ارکان نظام حساس است.
۱۳۹۵/۱۰/۷ - ۰۸:۴۶
راهکارهای بین المللی شدن حوزه از نگاه آیت الله مصباح یزدی ایجاد درس های جنبی برای شناخت جغرافیای اسلام و جهان/ تهیه نرم افزارها و استفاده از فضای مجازی حوزه/ رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)،گفت: باید طرحی برای ارتقاء فرهنگی حوزه داشته باشیم تا رسالت های جهانی انجام بدهد، درس های جنبی حتی اختیاری طراحی شود تاطلاب با جغرافیای اسلام و جهان و فرهنگ های مختلف آشنا گردند.
۱۳۹۵/۱۰/۶ - ۱۳:۳۱
عضو جامعه مدرسین در گفت و گو با حوزه مطرح کرد: نداشتن شبکه ماهواره ای یکی از کاستی های حوزه است حوزه/ استاد حوزه گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و استقرار حکومت الله حوزه های علمیه قم و نجف اشرف در مسیری رو به جلو در حرکت هستند، ولی در زمان رژیم پهلوی و رژیم بعث اینگونه نبود، بطوریکه در یک برهه ای صدام حسین ۴۰۰ روحانی حوزه نجف اشرف را دستگیر کرد و دیگر خبری از آنها نشد.
۱۳۹۵/۱۰/۶ - ۰۹:۵۴
گفتگوی اختصاصی حوزه با اساتید حاضر در نشست های ایران و واتیکان؛ علاقه مندی خاص سران واتیکان به عدالت علوی و نهج البلاغه حوزه/ پاپ در خصوص مباحث ایران با اشاره به این که ایران از راه مذاکره وارد شده و توانسته نظام جهانی را به سمت صلح توجه داده و تهدیدها را کم کند، استقبال کرد و به نظر او هم امروز باید از بهترین فرصت هایی که منازعات به مناسبات مبدل شده نهایت استفاده را در جهت ایجاد صلح عادلانه داشت.
۱۳۹۵/۱۰/۵ - ۰۹:۰۰
معاون جامعه مدرسین؛ نقشه راه صحیح، روشن و شفاف از ضرورت های حوزه انقلابی است حوزه/حوزه انقلابی، حوزه ای است که یک نقشه راه صحیح، روشن و شفافی داشته باشد و کاملاً در قسمت های مختلف، دشمن را رصد کند و نقشه روشنی داشته باشد که می خواهد چکار کند؟ و به کجا برود؟
۱۳۹۵/۱۰/۴ - ۱۰:۵۲
آیت الله علیدوست : نباید به همه چیز رنگ سیاسی بزنیم / رسالت حوزه انقلابی مبارزه با افراط و تفریط است حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: روحانیت و حوزه، چه در سطح مرجعیت، اساتید و فضلا و چه طلاب، بایستی هادی، راصد و مراقب، راشد، حامی و ناقد باشند.
۱۳۹۵/۱۰/۱ - ۰۸:۴۶
عضو جامعه مدرسین در گفتگو با خبرگزاری حوزه مطرح کرد : تعبیر جالب آیت الله العظمی اراکی از امام راحل (ره) حوزه/ عضو خبرگان رهبری گفت: اگر می گوییم رسالت دین اسلام ابدی و جهانی است، لذا پاسخگوی همه نیازها می باشد و این وظیفه حوزه که احیاگر معارف اسلامی و آموزه های دینی در سطح جامعه باشد.
۱۳۹۵/۹/۳۰ - ۰۸:۵۱
آیت الله دری نجف آبادی؛ بی تفاوتی نسبت به سرنوشت انقلاب بزرگترین گناه است/ برای حفظ انقلاب حوزه های علمیه باید هویت خود را حفظ کنند حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بی تفاوتی نسبت به سرنوشت انقلاب بزرگترین گناه است و نخبگان نباید نسبت به انقلاب و آینده آن بی تفاوت باشند و یا در مورد آن نقد تخریبی داشته باشند.
۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۰۹:۱۹
آیةالله‌ طبرسی در گفت و گو با حوزه مطرح کرد: ۵شاخصه حوزه انقلابی/ نباید بین مردم و روحانیت فاصله ایجاد شود حوزه/ امام جمعه ساری گفت: باید در درون جامعه اسلامی و ایران و سازمان روحانیت شیعه ، مواظب تحرکات شیعه انگلیسی و اسلام آمریکایی بود و بهانه هرگونه سوءاستفاده را از دشمن گرفت.
۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۱۰:۱۴
معاون پژوهش حوزه‌های علمیه تشریح کرد: اجرای طرح نظام جامع پژوهش برای سطوح یک تا چهار حوزه / مراکز پژوهشی حوزوی ساماندهی می‌شوند حوزه/ طرح جامع «آموزش همراه با پژوهش برای سطوح یک تا چهار و درس خارج» در سطح یک و دو واحدهای خاصی را تعریف کرده‌ایم و دوره‌های متعددی در استان‌های مختلف برگزار شده و برای سایر سطوح، با همکاری معاونت آموزش در دست تدوین است.
۱۳۹۵/۹/۲۴ - ۱۵:۱۳
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: درآمد طلاب از ضعیف ترین قشر جامعه کمتر است / راه تقویت بنیه مالی حوزه وقف است/ حوزه هیچ گاه نمی تواند دولتی باشد حوزه/آمار و ارقام وقتی خط فقر را نشان می‌دهد، می‌بینم این طلبه بسیار در زیر خط فقر است. با این وضع شهریه که در حوزه هست، حتی درآمد ضعیف‌ترین قشر جامعه هم با درآمد یک طلبه‌ای که در حوزه از راه شهریه زندگی می‌کند، اصلاً قابل مقایسه نیست.
۱۳۹۵/۹/۲۴ - ۰۹:۱۰
آیت الله محسن فقیهی؛ ۱۰ شاخصه و ویژگی روحانیت و حوزه انقلابی حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر منّویات مقام معظم رهبری پیرامون حوزه انقلابی ۱۰ شاخصه و ویژگی مهم روحانیت و حوزه انقلابی را ترسیم کرد.
۱۳۹۵/۹/۲۲ - ۰۹:۲۹
مدیر حوزه علمیه خواهران؛ روحانیت جریان شناس و پیشتاز است/روحیه انقلابی ماهیت دین ماست/ مراجع در قله روحانیت قرار دارند حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حوزه و ورحانیت باید جریان شناس و پیشتاز بوده و در مسایل کلان کشور حرف داشته باشد.
۱۳۹۵/۹/۲۲ - ۰۰:۳۵
عضو جامعه مدرسین حوزه مطرح کرد؛ چهار نکته اساسی در تبیین جایگاه و عملکرد روحانیت حوزه/ عضو خبرگان رهبری،ضمن تاکید بر منوّیات مقام معظم رهبری پیرامون حوزه انقلابی و انقلابی ماندن حوزه ها چهار نکته اساسی در تبیین جایگاه و عملکرد روحانیت بیان کرد.
۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۲۳:۰۵
آیت الله فاضل : ارتباط فکری بین حوزه و دانشگاه عمیق نیست/ آینده نگری با شعار و دستور محقق نمی شود حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: متاسفانه امروز یک ارتباط عمیق و اتصال فکری بین حوزه و دانشگاه نیست، چراکه در درجه اول باید یک پیوند و اتصال علمی بین اساتید حوزه و دانشگاه به وجود بیاید و سپس نشست هایی بین حوزه و دانشگاه برگزار شود.
۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۱۱:۱۴
آیت الله غروی: لازمه انقلابی بودن خطر کردن معقول است/ حوزه انقلابی در جریان مسایل انقلاب باشد/ در مقابل جریان های غربی نظام سازی شود حوزه/ متأسفانه در مقابل جریان های غربی و شرقی، نظام سازی نشده است و این نظام سازی موقعی فراهم می شود که عده ای از افاضل حوزه آشنایی و تسلط بر مسایل فقهی و اصولی و فلسفه و فلسفه علوم و... با جمعی از دانشگاهیان صاحب فکر و نظر در این زمینه ها تعامل، همکاری و هم افزایی کنند.
۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۰۸:۱۵
عضو جامعه مدرسین؛ حوزه علمیه در برخورد با تحولات باید آگاه به زمان و مکان باشد حوزه/ نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: حوزه های علمیه باید متناسب با زمان و اوضاع جامعه برای پاسخگویی به تحولات فرهنگی اجتماعی برنامه و تدبیر داشته باشد.
۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۱۳:۲۰
آیت الله نور مفیدی: حوزه انقلابی نسبت به تحولات جامعه احساس مسئولیت می کند/ حضور فعال روحانیت در فضای مجازی اهمیت بسزایی دارد حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: حوزه انقلابی نسبت به تحولات جامعه احساس مسئولیت می کند، حوزه علمیه همان طوری که در تأسیس انقلاب شکوهمند اسلامی نقش اساسی داشته است، در بقای ارزشها و در راه رسیدن به اهداف ترسیم شده انقلاب نیز باید کوشش وافری داشته باشد.
۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۰۸:۵۱
امام جمعه اصفهان تبیین کرد: انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی گری سه ویژگی مکتب اسلام حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: مومنی که در جبهه حق در حال دفاع است باید دارای سه خصوصیت « انقلابی بودن»، « انقلابی ماندن» و « انقلابی گری» که ویژه مکتب اسلام را دارا باشد.
۱۳۹۵/۹/۱۹ - ۲۰:۵۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس