*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ \ السبت ٢٨ جمادى الأولى ١٤٣٨ \ Saturday, February 25, 2017
جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵  -  ۲۲:۱۰
بازنشر گفت‌وگوی خواندنی خبرگزاری حوزه بامرحوم آل طه از منبرهای پدر آموخت؛ «کل الخیر فی باب الحسین(ع)» حوزه/ شنیدن خاطرات دلنشین خطیبی شهیر و پیشکسوت که در کارنامه‌ علمی و تبلیغی خود، خطابه‌های ماندگاری در قبل و بعد از انقلاب دارد، ...
آیت الله استادی: صرف علاقه به انقلاب و نظام کافی نیست/ حوزه باید خود را مجهزکند حوزه/ دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت: حوزه ای برای نظام و انقلاب مفید است که به خاطر آگاهی به وضع کشور و شناخت خادم و خائن و دوست و دشمن، تحت تأثیر تبلیغات و به خصوص شایعه ها قرار نگیرد؛ بلکه در هر مقطعی با بصیرت کامل برای ملت روشنگری کند.
۱۳۹۵/۹/۱۹ - ۱۰:۱۰
آیت الله احمد بهشتی ؛ حوزه علت محدثه انقلاب اسلامی است / حوزه باید نقش امامت جامعه اسلامی را داشته باشد حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حوزه انقلابی می تواند از اصول انقلاب اسلامی به ویژه اصولی که از همیت بالایی برخوردار هستند صیانت و محافظت کند و حوزه علمیه علت محدثه انقلاب اسلامی بوده و می تواند و باید علت مبقیه آن باشد.
۱۳۹۵/۹/۱۹ - ۰۸:۴۰
حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری: حوزه انقلابی نسبت به تأمین نیازهای نظام اسلامی دغدغه جدی دارد حوزه/ رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری تصریح کرد: حوزه انقلابی آن حوزه ای است که هیچ گاه نسبت به تامین و رفع نیازهای جامعه و نظام اسلامی بی توجه نیست و در این مسیر با دغدغه انقلابی، مجاهدانه می کوشد.
۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۱۷:۳۵
آیت الله حسینی بوشهری تشریح کرد: اجلاسیه های جامعه مدرسین پیشینه، برنـامه هـا، دستآوردهــا/ گزارش نهایی اجلاس به محضر رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقدیم خواهد شد حوزه/ اجلاسیه های جامعه مدرسین، فرصت و مجال خوبی است، برای هم افزایی و هم اندیشی علما و نخبگان حوزوی تا کلام رهبری زمین نماند.
۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۰۸:۱۵
نایب ‌رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تبیین کرد؛ بایسته‌های حوزه انقلابی و حفظ جایگاه روحانیت در قلوب مردم حوزه/ مجموعه انقلاب یک قانون اساسی دارد که این قانون باید حفظ شود؛ انقلابی بودن، یعنی باید شما از بند بند این قانون اساسی حمایت کنید. انقلاب با محوریت ولی فقیه است؛ یعنی رهبری؛ انقلابی بودن، یعنی حمایت کردن از رهبری.
۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۰۱:۰۵
مدیر حوزه ‌های علمیه: حوزه انقلابی نواندیش، برنامه ریز، طراح و خلاق است حوزه/ حوزه علمیه برای حاکمیت بخشیدن به اسلام و برای انفاذ دین در سراسر حیات فردی و اجتماعی بشر باید قیام و اقدام کند و با توجه به موانع فراوان و آسیبهای بیشمار و بلندی مقاصد، راهی جز روشهای انقلابی و بنیادی وجود ندارد.
۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۲۲:۰۱
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین تشریح کرد: تساهل و تسامح در برابر منکرات و ضعفها برای حوزه خطرناک و خلاف انقلابی بودن است حوزه/ حوزه باید انقلابی بماند، یعنی باید در برابر حرکت هایی که در داخل کشور به وسیله حکومت، به وسیله افراد غیرحاکم و متنفذ و به وسیله گروه ها و شخصیتها دارد انجام می گیرد، حساسیت نشان دهند.
۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۱۵:۵۴
استاد فرید قاسمی در گفت وگو با خبرگزاری «حوزه» مطرح کرد؛ بررسی عملکرد اولین روحانی روزنامه‌نگار تاریخ ایران حوزه/ استاد برجسته روزنامه نگاری ایران، عملکرد ۳۹ ساله اولین روحانی روزنامه نگار تاریخ مطبوعات ایران را تشریح کرد
۱۳۹۵/۹/۱۳ - ۱۲:۴۱
گفت و گویی از سال های نه چندان دور؛ حوزه های علمیه؛ دیروز، امروز، فردا در گفت و شنودی صمیمی با مرحوم آیت اللّه فاضل استرآبادی حوزه/ در جای جای ایران اسلامی عالمان فرهیخته و اساتید فرزانه ای را می توان یافت که با چشم پوشی از مزایای حضور در حوزه علمیه قم، در گوشه ای از وطن اسلامی رحل اقامت افکنده، با تدریس و تربیت شاگردان و نشر معارف نورانی آل اللّه صلوات اللّه علیهم، رسالت خویش را در خدمتگزاری مکتب اهل بیت علیهم السلام به خوبی انجام داده اند...
۱۳۹۵/۹/۷ - ۱۱:۳۱
گفت‌وگوی خواندنی با یکی از رهبران مقاومت اسلامی عراق راز پیروزی حزب‌الله حوزه/ ما با وجود جمهوری اسلامی ایران، جنبش‌های مقاومت حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن، نیروهای مقاومت مردمی در عراق، جنبش مردم بحرین و انتفاضه در فلسطین می‌توانیم به اتحاد اسلامی بیندیشیم. یعنی می‌توانیم حرکت کنیم و حضور اسلامی بیشتری، نسبت‌به این چیزی که اکنون وجود دارد، خلق کنیم.
۱۳۹۵/۹/۳ - ۱۷:۱۰
مدیر موسسه خانه خورشید: ما به دنبال اختراع فرهنگی هستیم نه تنها حرکت فرهنگی حوزه/ موسسه فرهنگی - آموزشی خانه خورشید به دنبال آن است، حرکتی با عنوان نهادسازی است؛ در حقیقت می خواهیم مجموعه هایی راه اندازی کنیم که بتوانند مجموعه ای از فعالیت های حوزوی را در آینده شکل دهند.
۱۳۹۵/۸/۱۸ - ۱۱:۲۷
گفت وگوی اختصاصی خبرگزاری حوزه با آیت الله محمد جواد فاضل: شاخصه های حوزه و استاد انقلابی حوزه/ اظهار نظر در مقابل نظر رهبري به قصد تخريب حرام است، کسي که بخواهد با سکوت خود نظام و رهبري را تضعيف کند،‌ نیز حرام است. بايد فضاي حوزه براي طرح نظرات با رعايت همه ضوابط و شرايط باز باشد، اين مطلبي است که خود رهبري بیان فرمودند.
۱۳۹۵/۸/۸ - ۱۲:۳۲
ناگفته ها و خاطراتی از ۶۰ سال رفاقت آیت الله جنتی و آیت الله خزعلی(ره) هرچه از این دوست عزیز تعریف کنم، کم گفته ام! حوزه/ هرچند به عنوان یک منبری و یک سخنور هنرمند شهرت پیدا کرده بود، اما بیشتر به عنوان کسی تلقی می شد که دارد از ایمان و عقیده اش دفاع می کند و حرف حق می زند. جوانانی که به ایشان علاقه داشتند، خیلی وقت ها شبهه هایی در ذهنشان بود، می آمدند، سئوال می کردند. جواب آنها را می داد، قانع می شدند و می رفتند.
۱۳۹۵/۸/۴ - ۱۵:۱۱
هشدار مدیر موزه آستان مقدس حضرت معصومه(س) نسل متخصصان مرمت کتب خطی در حال انقراض است حوزه/ موزه آستانه گنجینه ای، ناشناخته و قابل مطالعه است. محققانی از دانشگاه و همچنین خارج از کشور برای تحقیق به این موزه می آیند ؛ ولی تا به حال ندیده ام از حوزه محققی بیاید و درباره موزه و آثارش تحقیق کند.
۱۳۹۵/۸/۱ - ۱۵:۴۰
گفت‌و‌گو با بانوی مبلغه ژاپنی/ بخش اول اگر خوب تبلیغ کنیم ژاپنی ها به اسلام جذب می شوند / وهابی ها پولهای زیادی برای تبلیغ در ژاپن خرج می کنند حوزه/ خانم کونیکو یامامورا از مبلغان ژاپنی گفت:‌در ژاپن دین های ساختگی زیادی هست که همه شان تبلیغات دارند؛ تبلیغات شیعیان نسبت به این گروه ها کم هست. همچنین ایرانی ها آنجا مسجد ندارند اما ترکیه ای ها مسجد دارند و تور گردشگری می آورند و معماری ترکیه وصنایع دستی ترکیه را معرفی می کنند...
۱۳۹۵/۷/۲۹ - ۰۹:۴۰
مدیرعامل موسسه بوستان کتاب مطرح کرد: بوستان کتاب موسسه ای با نگاه جهانی/ انتشار سالانه ۴۰۰ عنوان کتاب در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه/ نگاه بوستان کتاب جهانی است و درصدد است خلأهای پژوهشی حوزه علوم انسانی و اسلامی را پرکند و تا امروز توانسته است در این کار موفق باشد.
۱۳۹۵/۷/۲۸ - ۱۰:۰۸
مدیر حوزه علمیه تهران در گفتگو با «حوزه»: تحول به معنای خروج حوزه از مسیر فقه و اصول نیست/ طرح «مدرسه الگو» اجرا می شود حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین غفوری، تحول در حوزه را با توجه به سرعت تحولات جهانی و اجتماعی ضروری خواند و تصریح کرد: مقصود از تحول این نیست که حوزه از مسیر فقه و اصول خارج شده و روش اجتهاد تغییر یابد و یا فقه جواهری کمرنگ شود.
۱۳۹۵/۷/۲۸ - ۰۹:۱۲
خبرگزاری حوزه بررسی کرد؛ چگونگی بزرگداشت عاشورا در سیره معصومان علیهم السلام/ راز گریه بر امام حسین (علیه السلام) حوزه / گریه بر شهید به ویژه گریستن بر سیدالشهداء علیه السلام، عبادتی است که خدای متعال دوست دارد و تزریق آمپول معنویت به روح انسان و جامعه است که زندگی و بیداری می آورد و ارزشهای انسانی و اسلامی را زنده می سازد.
۱۳۹۵/۷/۱۹ - ۰۹:۲۱
مدیر گروه تربیتی و اجتماعی پژوهشکده باقرالعلوم(ع) طلاب نيازمند اطلس فرهنگي آنلاين هستند/ مداح محوري آسیب محافل مذهبي است حوزه / محافل مذهبي ايده آل ،روحاني محوري است در صورتی كه امروز در اكثر روستا ها و شهرها مداح محوري جايگزين روحاني و فقاهت محوري شده است و اين يك نوع آسيب تلقي مي شود.
۱۳۹۵/۷/۸ - ۱۰:۵۱
عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با حوزه تشریح کرد: بدون تفقه در دین تمدن سازی اسلامی محقق نمی شود / نقش سیستم آموزشی در حوزه انقلابی و تحول­گرا حوزه/ نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، حوزه انقلابی را تحولگرا خواند و گفت: تدریس درس ولایت فقیه با سرفصل های مدون، باید به عنوان یکی از دروس حوزه انتخاب شود.
۱۳۹۵/۷/۶ - ۰۸:۲۹
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس