*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ \ ۴ شوال ۱۴۳۹ \ Tuesday, June 19, 2018
یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶  -  ۱۳:۰۸
نماینده ولی فقیه در سوریه: نقشه‌خوانی رهبران مقاومت نسبت به دشمن خیلی دقیق بود/ حضور ایران و روسیه در سوریه ادامه خواهد داشت حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی اشکذری گفت: این که جمهوری اسلامی و قدرتی مثل روسیه در کشور ثالثی به اتحاد برسند حکایت از این می‌کند که امکان تشکیل قطب دیگری در مقابل قطب‌های قدرتی جهان امروز وجود دارد.
معاون پژوهش حوزه‌های علمیه تشریح کرد: اجرای طرح نظام جامع پژوهش برای سطوح یک تا چهار حوزه / مراکز پژوهشی حوزوی ساماندهی می‌شوند حوزه/ طرح جامع «آموزش همراه با پژوهش برای سطوح یک تا چهار و درس خارج» در سطح یک و دو واحدهای خاصی را تعریف کرده‌ایم و دوره‌های متعددی در استان‌های مختلف برگزار شده و برای سایر سطوح، با همکاری معاونت آموزش در دست تدوین است.
۱۳۹۵/۹/۲۴ - ۱۵:۱۳
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: درآمد طلاب از ضعیف ترین قشر جامعه کمتر است / راه تقویت بنیه مالی حوزه وقف است/ حوزه هیچ گاه نمی تواند دولتی باشد حوزه/آمار و ارقام وقتی خط فقر را نشان می‌دهد، می‌بینم این طلبه بسیار در زیر خط فقر است. با این وضع شهریه که در حوزه هست، حتی درآمد ضعیف‌ترین قشر جامعه هم با درآمد یک طلبه‌ای که در حوزه از راه شهریه زندگی می‌کند، اصلاً قابل مقایسه نیست.
۱۳۹۵/۹/۲۴ - ۰۹:۱۰
آیت الله محسن فقیهی؛ ۱۰ شاخصه و ویژگی روحانیت و حوزه انقلابی حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر منّویات مقام معظم رهبری پیرامون حوزه انقلابی ۱۰ شاخصه و ویژگی مهم روحانیت و حوزه انقلابی را ترسیم کرد.
۱۳۹۵/۹/۲۲ - ۰۹:۲۹
مدیر حوزه علمیه خواهران؛ روحانیت جریان شناس و پیشتاز است/روحیه انقلابی ماهیت دین ماست/ مراجع در قله روحانیت قرار دارند حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حوزه و ورحانیت باید جریان شناس و پیشتاز بوده و در مسایل کلان کشور حرف داشته باشد.
۱۳۹۵/۹/۲۲ - ۰۰:۳۵
عضو جامعه مدرسین حوزه مطرح کرد؛ چهار نکته اساسی در تبیین جایگاه و عملکرد روحانیت حوزه/ عضو خبرگان رهبری،ضمن تاکید بر منوّیات مقام معظم رهبری پیرامون حوزه انقلابی و انقلابی ماندن حوزه ها چهار نکته اساسی در تبیین جایگاه و عملکرد روحانیت بیان کرد.
۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۲۳:۰۵
آیت الله فاضل : ارتباط فکری بین حوزه و دانشگاه عمیق نیست/ آینده نگری با شعار و دستور محقق نمی شود حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: متاسفانه امروز یک ارتباط عمیق و اتصال فکری بین حوزه و دانشگاه نیست، چراکه در درجه اول باید یک پیوند و اتصال علمی بین اساتید حوزه و دانشگاه به وجود بیاید و سپس نشست هایی بین حوزه و دانشگاه برگزار شود.
۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۱۱:۱۴
آیت الله غروی: لازمه انقلابی بودن خطر کردن معقول است/ حوزه انقلابی در جریان مسایل انقلاب باشد/ در مقابل جریان های غربی نظام سازی شود حوزه/ متأسفانه در مقابل جریان های غربی و شرقی، نظام سازی نشده است و این نظام سازی موقعی فراهم می شود که عده ای از افاضل حوزه آشنایی و تسلط بر مسایل فقهی و اصولی و فلسفه و فلسفه علوم و... با جمعی از دانشگاهیان صاحب فکر و نظر در این زمینه ها تعامل، همکاری و هم افزایی کنند.
۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۰۸:۱۵
عضو جامعه مدرسین؛ حوزه علمیه در برخورد با تحولات باید آگاه به زمان و مکان باشد حوزه/ نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: حوزه های علمیه باید متناسب با زمان و اوضاع جامعه برای پاسخگویی به تحولات فرهنگی اجتماعی برنامه و تدبیر داشته باشد.
۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۱۳:۲۰
آیت الله نور مفیدی: حوزه انقلابی نسبت به تحولات جامعه احساس مسئولیت می کند/ حضور فعال روحانیت در فضای مجازی اهمیت بسزایی دارد حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: حوزه انقلابی نسبت به تحولات جامعه احساس مسئولیت می کند، حوزه علمیه همان طوری که در تأسیس انقلاب شکوهمند اسلامی نقش اساسی داشته است، در بقای ارزشها و در راه رسیدن به اهداف ترسیم شده انقلاب نیز باید کوشش وافری داشته باشد.
۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۰۸:۵۱
امام جمعه اصفهان تبیین کرد: انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی گری سه ویژگی مکتب اسلام حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: مومنی که در جبهه حق در حال دفاع است باید دارای سه خصوصیت « انقلابی بودن»، « انقلابی ماندن» و « انقلابی گری» که ویژه مکتب اسلام را دارا باشد.
۱۳۹۵/۹/۱۹ - ۲۰:۵۵
آیت الله استادی: صرف علاقه به انقلاب و نظام کافی نیست/ حوزه باید خود را مجهزکند حوزه/ دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت: حوزه ای برای نظام و انقلاب مفید است که به خاطر آگاهی به وضع کشور و شناخت خادم و خائن و دوست و دشمن، تحت تأثیر تبلیغات و به خصوص شایعه ها قرار نگیرد؛ بلکه در هر مقطعی با بصیرت کامل برای ملت روشنگری کند.
۱۳۹۵/۹/۱۹ - ۱۰:۱۰
آیت الله احمد بهشتی ؛ حوزه علت محدثه انقلاب اسلامی است / حوزه باید نقش امامت جامعه اسلامی را داشته باشد حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حوزه انقلابی می تواند از اصول انقلاب اسلامی به ویژه اصولی که از همیت بالایی برخوردار هستند صیانت و محافظت کند و حوزه علمیه علت محدثه انقلاب اسلامی بوده و می تواند و باید علت مبقیه آن باشد.
۱۳۹۵/۹/۱۹ - ۰۸:۴۰
حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری: حوزه انقلابی نسبت به تأمین نیازهای نظام اسلامی دغدغه جدی دارد حوزه/ رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری تصریح کرد: حوزه انقلابی آن حوزه ای است که هیچ گاه نسبت به تامین و رفع نیازهای جامعه و نظام اسلامی بی توجه نیست و در این مسیر با دغدغه انقلابی، مجاهدانه می کوشد.
۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۱۷:۳۵
آیت الله حسینی بوشهری تشریح کرد: اجلاسیه های جامعه مدرسین پیشینه، برنـامه هـا، دستآوردهــا/ گزارش نهایی اجلاس به محضر رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقدیم خواهد شد حوزه/ اجلاسیه های جامعه مدرسین، فرصت و مجال خوبی است، برای هم افزایی و هم اندیشی علما و نخبگان حوزوی تا کلام رهبری زمین نماند.
۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۰۸:۱۵
نایب ‌رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تبیین کرد؛ بایسته‌های حوزه انقلابی و حفظ جایگاه روحانیت در قلوب مردم حوزه/ مجموعه انقلاب یک قانون اساسی دارد که این قانون باید حفظ شود؛ انقلابی بودن، یعنی باید شما از بند بند این قانون اساسی حمایت کنید. انقلاب با محوریت ولی فقیه است؛ یعنی رهبری؛ انقلابی بودن، یعنی حمایت کردن از رهبری.
۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۰۱:۰۵
مدیر حوزه ‌های علمیه: حوزه انقلابی نواندیش، برنامه ریز، طراح و خلاق است حوزه/ حوزه علمیه برای حاکمیت بخشیدن به اسلام و برای انفاذ دین در سراسر حیات فردی و اجتماعی بشر باید قیام و اقدام کند و با توجه به موانع فراوان و آسیبهای بیشمار و بلندی مقاصد، راهی جز روشهای انقلابی و بنیادی وجود ندارد.
۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۲۲:۰۱
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین تشریح کرد: تساهل و تسامح در برابر منکرات و ضعفها برای حوزه خطرناک و خلاف انقلابی بودن است حوزه/ حوزه باید انقلابی بماند، یعنی باید در برابر حرکت هایی که در داخل کشور به وسیله حکومت، به وسیله افراد غیرحاکم و متنفذ و به وسیله گروه ها و شخصیتها دارد انجام می گیرد، حساسیت نشان دهند.
۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۱۵:۵۴
استاد فرید قاسمی در گفت وگو با خبرگزاری «حوزه» مطرح کرد؛ بررسی عملکرد اولین روحانی روزنامه‌نگار تاریخ ایران حوزه/ استاد برجسته روزنامه نگاری ایران، عملکرد ۳۹ ساله اولین روحانی روزنامه نگار تاریخ مطبوعات ایران را تشریح کرد
۱۳۹۵/۹/۱۳ - ۱۲:۴۱
گفت و گویی از سال های نه چندان دور؛ حوزه های علمیه؛ دیروز، امروز، فردا در گفت و شنودی صمیمی با مرحوم آیت اللّه فاضل استرآبادی حوزه/ در جای جای ایران اسلامی عالمان فرهیخته و اساتید فرزانه ای را می توان یافت که با چشم پوشی از مزایای حضور در حوزه علمیه قم، در گوشه ای از وطن اسلامی رحل اقامت افکنده، با تدریس و تربیت شاگردان و نشر معارف نورانی آل اللّه صلوات اللّه علیهم، رسالت خویش را در خدمتگزاری مکتب اهل بیت علیهم السلام به خوبی انجام داده اند...
۱۳۹۵/۹/۷ - ۱۱:۳۱
گفت‌وگوی خواندنی با یکی از رهبران مقاومت اسلامی عراق راز پیروزی حزب‌الله حوزه/ ما با وجود جمهوری اسلامی ایران، جنبش‌های مقاومت حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن، نیروهای مقاومت مردمی در عراق، جنبش مردم بحرین و انتفاضه در فلسطین می‌توانیم به اتحاد اسلامی بیندیشیم. یعنی می‌توانیم حرکت کنیم و حضور اسلامی بیشتری، نسبت‌به این چیزی که اکنون وجود دارد، خلق کنیم.
۱۳۹۵/۹/۳ - ۱۷:۱۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس