*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۱ آیان ۱۳۹۶ \ الاثنين ٢ صفر ١٤٣٩ \ Monday, October 23, 2017
پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶  -  ۱۲:۰۹
ناگفته هایی از زندگی مهاجر الی‌ الله آیةالله مؤیدی قمی؛ این آخرین حج‌ من است/سرپرستی از ۱۵۰ یتیم به طور پنهانی حوزه/فرزندان آیت الله مویدی قمی، در گفتگو با رسانه رسمی حوزه با اشاره به سیره عبادی و فعالیت های اجتماعی وی گفتند: بعداز شهادت مرحوم پدر، از دارالقرآن مشهد به ما زنگ زدند و گفتند که آن شهید بزرگوار حدود ۱۵۰ یتیم را تحت پوشش داشتند این در حالی بود که ما اطلاع نداشتیم..
عضو جامعه مدرسین؛ حوزه علمیه در برخورد با تحولات باید آگاه به زمان و مکان باشد حوزه/ نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: حوزه های علمیه باید متناسب با زمان و اوضاع جامعه برای پاسخگویی به تحولات فرهنگی اجتماعی برنامه و تدبیر داشته باشد.
۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۱۳:۲۰
آیت الله نور مفیدی: حوزه انقلابی نسبت به تحولات جامعه احساس مسئولیت می کند/ حضور فعال روحانیت در فضای مجازی اهمیت بسزایی دارد حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: حوزه انقلابی نسبت به تحولات جامعه احساس مسئولیت می کند، حوزه علمیه همان طوری که در تأسیس انقلاب شکوهمند اسلامی نقش اساسی داشته است، در بقای ارزشها و در راه رسیدن به اهداف ترسیم شده انقلاب نیز باید کوشش وافری داشته باشد.
۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۰۸:۵۱
امام جمعه اصفهان تبیین کرد: انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی گری سه ویژگی مکتب اسلام حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: مومنی که در جبهه حق در حال دفاع است باید دارای سه خصوصیت « انقلابی بودن»، « انقلابی ماندن» و « انقلابی گری» که ویژه مکتب اسلام را دارا باشد.
۱۳۹۵/۹/۱۹ - ۲۰:۵۵
آیت الله استادی: صرف علاقه به انقلاب و نظام کافی نیست/ حوزه باید خود را مجهزکند حوزه/ دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت: حوزه ای برای نظام و انقلاب مفید است که به خاطر آگاهی به وضع کشور و شناخت خادم و خائن و دوست و دشمن، تحت تأثیر تبلیغات و به خصوص شایعه ها قرار نگیرد؛ بلکه در هر مقطعی با بصیرت کامل برای ملت روشنگری کند.
۱۳۹۵/۹/۱۹ - ۱۰:۱۰
آیت الله احمد بهشتی ؛ حوزه علت محدثه انقلاب اسلامی است / حوزه باید نقش امامت جامعه اسلامی را داشته باشد حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حوزه انقلابی می تواند از اصول انقلاب اسلامی به ویژه اصولی که از همیت بالایی برخوردار هستند صیانت و محافظت کند و حوزه علمیه علت محدثه انقلاب اسلامی بوده و می تواند و باید علت مبقیه آن باشد.
۱۳۹۵/۹/۱۹ - ۰۸:۴۰
حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری: حوزه انقلابی نسبت به تأمین نیازهای نظام اسلامی دغدغه جدی دارد حوزه/ رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری تصریح کرد: حوزه انقلابی آن حوزه ای است که هیچ گاه نسبت به تامین و رفع نیازهای جامعه و نظام اسلامی بی توجه نیست و در این مسیر با دغدغه انقلابی، مجاهدانه می کوشد.
۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۱۷:۳۵
آیت الله حسینی بوشهری تشریح کرد: اجلاسیه های جامعه مدرسین پیشینه، برنـامه هـا، دستآوردهــا/ گزارش نهایی اجلاس به محضر رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقدیم خواهد شد حوزه/ اجلاسیه های جامعه مدرسین، فرصت و مجال خوبی است، برای هم افزایی و هم اندیشی علما و نخبگان حوزوی تا کلام رهبری زمین نماند.
۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۰۸:۱۵
نایب ‌رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تبیین کرد؛ بایسته‌های حوزه انقلابی و حفظ جایگاه روحانیت در قلوب مردم حوزه/ مجموعه انقلاب یک قانون اساسی دارد که این قانون باید حفظ شود؛ انقلابی بودن، یعنی باید شما از بند بند این قانون اساسی حمایت کنید. انقلاب با محوریت ولی فقیه است؛ یعنی رهبری؛ انقلابی بودن، یعنی حمایت کردن از رهبری.
۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۰۱:۰۵
مدیر حوزه ‌های علمیه: حوزه انقلابی نواندیش، برنامه ریز، طراح و خلاق است حوزه/ حوزه علمیه برای حاکمیت بخشیدن به اسلام و برای انفاذ دین در سراسر حیات فردی و اجتماعی بشر باید قیام و اقدام کند و با توجه به موانع فراوان و آسیبهای بیشمار و بلندی مقاصد، راهی جز روشهای انقلابی و بنیادی وجود ندارد.
۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۲۲:۰۱
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین تشریح کرد: تساهل و تسامح در برابر منکرات و ضعفها برای حوزه خطرناک و خلاف انقلابی بودن است حوزه/ حوزه باید انقلابی بماند، یعنی باید در برابر حرکت هایی که در داخل کشور به وسیله حکومت، به وسیله افراد غیرحاکم و متنفذ و به وسیله گروه ها و شخصیتها دارد انجام می گیرد، حساسیت نشان دهند.
۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۱۵:۵۴
استاد فرید قاسمی در گفت وگو با خبرگزاری «حوزه» مطرح کرد؛ بررسی عملکرد اولین روحانی روزنامه‌نگار تاریخ ایران حوزه/ استاد برجسته روزنامه نگاری ایران، عملکرد ۳۹ ساله اولین روحانی روزنامه نگار تاریخ مطبوعات ایران را تشریح کرد
۱۳۹۵/۹/۱۳ - ۱۲:۴۱
گفت و گویی از سال های نه چندان دور؛ حوزه های علمیه؛ دیروز، امروز، فردا در گفت و شنودی صمیمی با مرحوم آیت اللّه فاضل استرآبادی حوزه/ در جای جای ایران اسلامی عالمان فرهیخته و اساتید فرزانه ای را می توان یافت که با چشم پوشی از مزایای حضور در حوزه علمیه قم، در گوشه ای از وطن اسلامی رحل اقامت افکنده، با تدریس و تربیت شاگردان و نشر معارف نورانی آل اللّه صلوات اللّه علیهم، رسالت خویش را در خدمتگزاری مکتب اهل بیت علیهم السلام به خوبی انجام داده اند...
۱۳۹۵/۹/۷ - ۱۱:۳۱
گفت‌وگوی خواندنی با یکی از رهبران مقاومت اسلامی عراق راز پیروزی حزب‌الله حوزه/ ما با وجود جمهوری اسلامی ایران، جنبش‌های مقاومت حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن، نیروهای مقاومت مردمی در عراق، جنبش مردم بحرین و انتفاضه در فلسطین می‌توانیم به اتحاد اسلامی بیندیشیم. یعنی می‌توانیم حرکت کنیم و حضور اسلامی بیشتری، نسبت‌به این چیزی که اکنون وجود دارد، خلق کنیم.
۱۳۹۵/۹/۳ - ۱۷:۱۰
مدیر موسسه خانه خورشید: ما به دنبال اختراع فرهنگی هستیم نه تنها حرکت فرهنگی حوزه/ موسسه فرهنگی - آموزشی خانه خورشید به دنبال آن است، حرکتی با عنوان نهادسازی است؛ در حقیقت می خواهیم مجموعه هایی راه اندازی کنیم که بتوانند مجموعه ای از فعالیت های حوزوی را در آینده شکل دهند.
۱۳۹۵/۸/۱۸ - ۱۱:۲۷
گفت وگوی اختصاصی خبرگزاری حوزه با آیت الله محمد جواد فاضل: شاخصه های حوزه و استاد انقلابی حوزه/ اظهار نظر در مقابل نظر رهبري به قصد تخريب حرام است، کسي که بخواهد با سکوت خود نظام و رهبري را تضعيف کند،‌ نیز حرام است. بايد فضاي حوزه براي طرح نظرات با رعايت همه ضوابط و شرايط باز باشد، اين مطلبي است که خود رهبري بیان فرمودند.
۱۳۹۵/۸/۸ - ۱۲:۳۲
ناگفته ها و خاطراتی از ۶۰ سال رفاقت آیت الله جنتی و آیت الله خزعلی(ره) هرچه از این دوست عزیز تعریف کنم، کم گفته ام! حوزه/ هرچند به عنوان یک منبری و یک سخنور هنرمند شهرت پیدا کرده بود، اما بیشتر به عنوان کسی تلقی می شد که دارد از ایمان و عقیده اش دفاع می کند و حرف حق می زند. جوانانی که به ایشان علاقه داشتند، خیلی وقت ها شبهه هایی در ذهنشان بود، می آمدند، سئوال می کردند. جواب آنها را می داد، قانع می شدند و می رفتند.
۱۳۹۵/۸/۴ - ۱۵:۱۱
هشدار مدیر موزه آستان مقدس حضرت معصومه(س) نسل متخصصان مرمت کتب خطی در حال انقراض است حوزه/ موزه آستانه گنجینه ای، ناشناخته و قابل مطالعه است. محققانی از دانشگاه و همچنین خارج از کشور برای تحقیق به این موزه می آیند ؛ ولی تا به حال ندیده ام از حوزه محققی بیاید و درباره موزه و آثارش تحقیق کند.
۱۳۹۵/۸/۱ - ۱۵:۴۰
گفت‌و‌گو با بانوی مبلغه ژاپنی/ بخش اول اگر خوب تبلیغ کنیم ژاپنی ها به اسلام جذب می شوند / وهابی ها پولهای زیادی برای تبلیغ در ژاپن خرج می کنند حوزه/ خانم کونیکو یامامورا از مبلغان ژاپنی گفت:‌در ژاپن دین های ساختگی زیادی هست که همه شان تبلیغات دارند؛ تبلیغات شیعیان نسبت به این گروه ها کم هست. همچنین ایرانی ها آنجا مسجد ندارند اما ترکیه ای ها مسجد دارند و تور گردشگری می آورند و معماری ترکیه وصنایع دستی ترکیه را معرفی می کنند...
۱۳۹۵/۷/۲۹ - ۰۹:۴۰
مدیرعامل موسسه بوستان کتاب مطرح کرد: بوستان کتاب موسسه ای با نگاه جهانی/ انتشار سالانه ۴۰۰ عنوان کتاب در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه/ نگاه بوستان کتاب جهانی است و درصدد است خلأهای پژوهشی حوزه علوم انسانی و اسلامی را پرکند و تا امروز توانسته است در این کار موفق باشد.
۱۳۹۵/۷/۲۸ - ۱۰:۰۸
مدیر حوزه علمیه تهران در گفتگو با «حوزه»: تحول به معنای خروج حوزه از مسیر فقه و اصول نیست/ طرح «مدرسه الگو» اجرا می شود حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین غفوری، تحول در حوزه را با توجه به سرعت تحولات جهانی و اجتماعی ضروری خواند و تصریح کرد: مقصود از تحول این نیست که حوزه از مسیر فقه و اصول خارج شده و روش اجتهاد تغییر یابد و یا فقه جواهری کمرنگ شود.
۱۳۹۵/۷/۲۸ - ۰۹:۱۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس