*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ \ الأحد ٢٩ جمادى الأولى ١٤٣٨ \ Sunday, February 26, 2017
جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵  -  ۲۲:۱۰
بازنشر گفت‌وگوی خواندنی خبرگزاری حوزه بامرحوم آل طه از منبرهای پدر آموخت؛ «کل الخیر فی باب الحسین(ع)» حوزه/ شنیدن خاطرات دلنشین خطیبی شهیر و پیشکسوت که در کارنامه‌ علمی و تبلیغی خود، خطابه‌های ماندگاری در قبل و بعد از انقلاب دارد، ...
در گفتگو با برگزیده کتاب سال حوزه مطرح شد مهجوریت ۱۲۰ هزار عنوان نسخه خطي در شهر قم حوزه/ نسخ خطی یکی از منابع مهم مطالعات و پژوهش های بنیادی است، بر پایه آمار رسمی، حدود پنج میلیون کتاب دست نویس به زبان های عربی ، فارسی ،ترکی،کردی و اردو و...در جای جای این کره خاکی پراکنده اند.
۱۳۹۵/۵/۲۳ - ۱۱:۱۱
مسئول دبیرخانه انجمن های علمی حوزه مطرح کرد؛ بعد از امام خمینی برای تبیین ولایت فقیه چه کرده ایم حوزه/ امروز نیاز جدی به بازنگری در محتوا داریم؛ نه اینکه مراد این باشد که معارف اهل بیت(ع) را کنار بگذاریم؛ بلکه باید اصلاح محتوا صورت بگیرد؛ به این معنا که بهترین محتوایی که در اختیار ماست را به بهترین وجه و روش ارائه کنیم.
۱۳۹۵/۵/۲۰ - ۰۹:۴۳
در گفت و گو با خبرگزاری حوزه مطرح شد تبیین جایگاه عظیم امامت در روایات رضوی/ شیدایی عالمان دینی در زیارت امام هشتم(ع) حوزه/ او مانند خورشید طلوع کننده است که نورش عالم را فرامی‌گیرد و خودش در افق است به‌گونه‌ای که دست‌ها و دیده‌ها به او نرسد امام، ماه تابان، چراغ فروزان، نور درخشان، ستاره راهنما در شدت تاریکی‌ها و درراه‌های شهرها و کویرها و در گرداب دریا‌ها و نجات‌دهنده از انواع فتنه‌ها و نادانی‌هاست.
۱۳۹۵/۵/۱۸ - ۱۱:۵۲
گفت و گو با برگزیده کتاب سال حوزه از مسیحیت چه می دانیم؟ مسیحیت و اسلام از ادیان توحیدی و ابراهیمی هستند که متون مقدس هر دو دین شامل پیام مشترکی در موضوعات اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی است. قرآن کریم در آیه ۶۴ سوره آل‌عمران پیروان این ادیان را به تعامل با یکدیگر در توحید و خداپرستی فراخوانده است...
۱۳۹۵/۵/۱۶ - ۱۶:۵۸
در گفتگو با خبرگزاری حوزه مطرح شد؛ گزارشی از فعالیت های «بنیاد علمی-فرهنگی هاد» در تلفیق علم و اخلاق حوزه/ در حوزه اخلاق به اندازه­ای سلیقه ای و برهه ای عمل شده که تنها بازخورد اخلاقی مردم، گرایش آنان به تعدادی از کتب شرح حال علما و سیره اخلاقی و تعداد معدودی از کتاب های اخلاقی است.
۱۳۹۵/۵/۱۵ - ۰۷:۰۰
رئیس انجمن ترجمه و زبان های خارجی حوزه؛ ورود زبان های خارجی به سیستم آموزشی حوزه تحول ساز است حوزه/ رئیس انجمن ترجمه و زبان های خارجی حوزه های علمیه گفت: بدون تردید ورود زبان های خارجی به سیستم آموزشی، تحول را در حوزه های علمیه تسریع می بخشد.
۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۱۰:۵۱
برگزیده کتاب سال حوزه؛ از اقیانوس معرفت حکمت متعالیه بهره کافی نبرده ایم حوزه/ یکی از ویژگی های ملاصدرا تنظیم، تدوین، تنقیح و برهانی کردن رشحات نظری حکما، فلاسفه و عرفای سابق و معاصر خویش است که حاصل آن نظام واره ای منسجم و بی سابقه از هستی ‌شناسی، جهان ‌شناسی و انسان ‌شناسی حکمت متعالیه است.
۱۳۹۵/۵/۱۲ - ۰۸:۳۶
رئیس انجمن قلم حوزه؛ روزآمدی و کارآمدی، نیاز جدی حوزه های علمیه است/ به تحول در حوزه امیدواریم حوزه/ مدیر مدرسه اسلامی هنر گفت: اگر بنده مدیر حوزه بودم، بدون تردید با تمام توان بر روی «روزآمدی و کارآمدی» حوزه برنامه ریزی و تلاش می کردم.
۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۱۰:۰۹
در گفتگو با استاد حوزه علمیه قم مطرح شد: امام صادق(ع) هیچگاه به افراطی­ ها و تفریطی­ ها روی خوش نشان نداد حوزه / امام صادق (ع) احساس می‌کردند دوران ایشان، زمان رویارویی مسلحانه با دشمن نیست، بلکه دوران مطرح کردن فکر و اندیشه و نشر اسلام حق است، لذا در این راه قدم برداشتند و کاری کردند مطابق برخی روایات از شرق و غرب عالم به‌طرف حضرت می‌آمدند.
۱۳۹۵/۵/۸ - ۱۴:۱۱
گزارش خبرگزاری حوزه از یک موسسه حوزوی دانشگاهی؛ موسسه «صراط مبین» اتاق فکر مسئولانی که دوست دارند بدرخشند حوزه/ در موسسه صراط مبین بیش از ۹۰ مسئله فرهنگی_دینی استخراج و تبیین مسئله شده و در دستور کار آسیب‌شناسی تفصیلی قرار گرفته است.
۱۳۹۵/۵/۶ - ۱۸:۰۳
اختصاصی/ خاطرات خواندنی آیت‌الله جعفری اراکی از دریافت شهریه ۱۲ تومانی تا پیغام آیت الله العظمی خویی به امام خمینی حوزه/ بعد از این که به همراه دیگر دوستان در اواخر سال ۱۳۶۵ شبانه به ایران آمدیم. چند روز بعد با هماهنگی دوستان، خدمت امام(ره) رسیدیم. آن شبی که خدمت آقای خوئی برای خداحافظی رفته بودم ایشان پیغامی به من دادند و گفتند شما ایران می روید حتماً با امام ملاقات خواهید داشت، به امام سلام مرا برسانید و ...
۱۳۹۵/۴/۲۸ - ۱۰:۲۸
عضو شورای عالی در گفتگوی تفصیلی با خبرگزاری حوزه: زمینه سازی برای هجرت فضلا و اصلاح نظام آموزشی از اولویت های مدیر جدید حوزه باشد حوزه/ بی شک انتظار مهم و جدی آحاد حوزویان به خصوص مقام معظم رهبری، مراجع تقلید و علما از مدیریت جدید حوزه های علمیه تلاش همه جانبه در راستای تحول و پویایی حوزه در عرصه ها و ابعاد گوناگون است.
۱۳۹۵/۴/۲۷ - ۰۰:۰۷
اختصاصی: مبلغ بین المللی حوزه از وضعیت شیعه و حجاب در ترکیه می گوید؛ بی حجاب های ترکیه به طلبه احترام می گذارند و بدحجاب های ایرانی ...! / ارادت شیعیان ترکیه به انقلاب و رهبری حوزه/ مبلغ بین المللی حوزه از تجربه سفر تبلیغی خود در ایام ماه مبارک رمضان به کشور ترکیه می گوید و به نکات بسیار جالبی اشاره می کند.
۱۳۹۵/۴/۲۵ - ۲۰:۳۵
مدیر موسسه امام هادی(ع) در گفت و گو با خبرگزاری حوزه مطرح کرد: تحقیقات و تالیفاتی که در حوزه دین بر زمین مانده انجام می دهیم حوزه/ کار دیگری که چند سال قبل در محضر رهبر انقلاب رونمایی شد، «اعتقادات» شیخ صدوق بود که بعد از ۷ سال کار روی آن ثابت کردیم، متن این کتاب هم روایت است.
۱۳۹۵/۴/۶ - ۱۲:۴۶
در گفتگو با خبرگزاری حوزه تشریح شد فعالیت‌های فرهنگی، تبلیغی علمای شیعه در مناطق آسیب‌پذیر و خارج از کشور حوزه/ در راستای تحقق منویات بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و همچنین به دنبال تحقق منویات مقام معظم رهبری حوزه‌های علمیه و مراجع عظام تقلید فعالیت‌های بسیار گسترده دینی و فرهنگی در داخل و خارج از کشور انجام داده‌اند.
۱۳۹۵/۳/۳۱ - ۰۹:۵۳
پای صحبت های شنیدنی و جذاب یک امام جماعت موفق؛ با افتخار به دنبال جذب اخراجی ها به مسجد هستم حوزه/ بالاترین امتیاز برای امام جماعت جذب همین اخراجی ها به مسجد است و اگر امام جماعت بتواند همین ها را جذب کند، تا حدود زیادی به هدف تبلیغی اش رسیده و بنده هم افتخار می کنم اگر پای اخراجی ها را به مسجد باز کنم...
۱۳۹۵/۳/۲۹ - ۱۱:۱۸
نماینده اردکان نباید توان داخلی را قربانی ارتباط با خارج کنیم محمدرضا تابش با تاکید بر اهمیت وحدت و همدلی بین مسئولان و مردم گفت: تاکنون آنچه نصیب مردم و نظام شده در سایه وحدت و همدلی بود، اگر می خواهیم این نظام با سلامت به راه خود ادامه دهد، باید از تفرقه دوری کنیم.
۱۳۹۵/۳/۱۹ - ۰۹:۰۳
گفت وگوی خواندنی خبرگزاری حوزه با طلبه های دوقلو + فیلم حوزه/ روزی در مدرسه امام صادق(ع) اردکان یزد، روی یک صندلی در کنار هم نشسته بودیم به یکباره طلبه ای خودش را به ما رساند و با حالت تعجب گفت: شما دو تا! دوقلو هستید؟ گفتیم بله؛ گفت: من دو سال است که نمی دونستم شما دو نفرید و ...
۱۳۹۵/۳/۱۸ - ۱۱:۰۳
گفت وگو با یک روحانی موفق؛ ۱۸ ساعت مطالعه و فعالیت علمی خسته ام نمی کند/ بدون داشتن تلفن همراه و شبکه های اجتماعی هم می شود زندگی کرد حوزه/ روحانی جوان نخبه با اشاره به این که ۱۸ ساعت مطالعه و فعالیت علمی در شبانه روز باعث خستگی اش نمی شود، معتقد است : بدون داشتن تلفن همراه و شبکه های اجتماعی هم می شود زندگی کرد.
۱۳۹۵/۳/۱۸ - ۰۹:۲۱
گفت و گو با اولین پزشک امام خمینی(ره) از واکنش آیت الله گلپایگانی به هدیه امام خمینی تا پذیرایی ساده از میهمانان حوزه / اولین پزشک حضرت امام نیز خودم بودم؛ روزی که امام به قم تشریف آوردند، حاج احمد آقا به من زنگ زدند که آقا با شما کار دارند و فرمودند که تشریف بیاورید...
۱۳۹۵/۳/۱۴ - ۰۸:۰۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس