*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۶ \ السبت ٢٨ صفر ١٤٣٩ \ Saturday, November 18, 2017
پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶  -  ۱۲:۰۹
ناگفته هایی از زندگی مهاجر الی‌ الله آیةالله مؤیدی قمی؛ این آخرین حج‌ من است/سرپرستی از ۱۵۰ یتیم به طور پنهانی حوزه/فرزندان آیت الله مویدی قمی، در گفتگو با رسانه رسمی حوزه با اشاره به سیره عبادی و فعالیت های اجتماعی وی گفتند: بعداز شهادت مرحوم پدر، از دارالقرآن مشهد به ما زنگ زدند و گفتند که آن شهید بزرگوار حدود ۱۵۰ یتیم را تحت پوشش داشتند این در حالی بود که ما اطلاع نداشتیم..
گفتگو با صاحب اثر شایسته تحسین کتاب سال حوزه؛ "تربیت منطقی" در نظام تعلیم و تربیت مغفول مانده است حوزه/ پدید آوردن آثار فلسفی و منطقی متناسب با ذهن و زبان مخاطبان و به کارگیری روش های موثر در آموزش، یکی از نیازهای اساسی جامعه ای است، کتاب "منطق گزاره ای" پاسخی کوچک به این نیاز بزرگ است،
۱۳۹۵/۵/۳۰ - ۱۶:۳۹
رئیس جامعة المرتضی؛ مدیر جدید نگاه جدی به جنبه عمرانی حوزه داشته باشد حوزه/ حوزه نیازمند نقشه ای جامع و همه جانبه است، همان­طور که برای توسعه یک شهر به نقشه­ای جامع نیازمندیم، برای حوزه های علمیه نیز به قیاس اولویت و به مراتب مهم تر، حتما باید نقشه ای جامع وجود داشته باشد.
۱۳۹۵/۵/۲۸ - ۰۹:۵۲
شهریار بحرانی کارگردان سینما در گفت وگو با «حوزه»: هالیوود به دنبال تقدس زدایی از چهره انبیاء است حوزه/ اگر حوزه و روحانیت به سینما توجه بیشتری داشته باشند، می توان با کمک سینماگران متعهد، جبهه واحدی را در مقابل انحرافات و کج اندیشی های هنر هفتم شکل داد.
۱۳۹۵/۵/۲۵ - ۱۶:۳۹
در گفتگو با برگزیده کتاب سال حوزه مطرح شد مهجوریت ۱۲۰ هزار عنوان نسخه خطي در شهر قم حوزه/ نسخ خطی یکی از منابع مهم مطالعات و پژوهش های بنیادی است، بر پایه آمار رسمی، حدود پنج میلیون کتاب دست نویس به زبان های عربی ، فارسی ،ترکی،کردی و اردو و...در جای جای این کره خاکی پراکنده اند.
۱۳۹۵/۵/۲۳ - ۱۱:۱۱
مسئول دبیرخانه انجمن های علمی حوزه مطرح کرد؛ بعد از امام خمینی برای تبیین ولایت فقیه چه کرده ایم حوزه/ امروز نیاز جدی به بازنگری در محتوا داریم؛ نه اینکه مراد این باشد که معارف اهل بیت(ع) را کنار بگذاریم؛ بلکه باید اصلاح محتوا صورت بگیرد؛ به این معنا که بهترین محتوایی که در اختیار ماست را به بهترین وجه و روش ارائه کنیم.
۱۳۹۵/۵/۲۰ - ۰۹:۴۳
در گفت و گو با خبرگزاری حوزه مطرح شد تبیین جایگاه عظیم امامت در روایات رضوی/ شیدایی عالمان دینی در زیارت امام هشتم(ع) حوزه/ او مانند خورشید طلوع کننده است که نورش عالم را فرامی‌گیرد و خودش در افق است به‌گونه‌ای که دست‌ها و دیده‌ها به او نرسد امام، ماه تابان، چراغ فروزان، نور درخشان، ستاره راهنما در شدت تاریکی‌ها و درراه‌های شهرها و کویرها و در گرداب دریا‌ها و نجات‌دهنده از انواع فتنه‌ها و نادانی‌هاست.
۱۳۹۵/۵/۱۸ - ۱۱:۵۲
گفت و گو با برگزیده کتاب سال حوزه از مسیحیت چه می دانیم؟ مسیحیت و اسلام از ادیان توحیدی و ابراهیمی هستند که متون مقدس هر دو دین شامل پیام مشترکی در موضوعات اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی است. قرآن کریم در آیه ۶۴ سوره آل‌عمران پیروان این ادیان را به تعامل با یکدیگر در توحید و خداپرستی فراخوانده است...
۱۳۹۵/۵/۱۶ - ۱۶:۵۸
در گفتگو با خبرگزاری حوزه مطرح شد؛ گزارشی از فعالیت های «بنیاد علمی-فرهنگی هاد» در تلفیق علم و اخلاق حوزه/ در حوزه اخلاق به اندازه­ای سلیقه ای و برهه ای عمل شده که تنها بازخورد اخلاقی مردم، گرایش آنان به تعدادی از کتب شرح حال علما و سیره اخلاقی و تعداد معدودی از کتاب های اخلاقی است.
۱۳۹۵/۵/۱۵ - ۰۷:۰۰
رئیس انجمن ترجمه و زبان های خارجی حوزه؛ ورود زبان های خارجی به سیستم آموزشی حوزه تحول ساز است حوزه/ رئیس انجمن ترجمه و زبان های خارجی حوزه های علمیه گفت: بدون تردید ورود زبان های خارجی به سیستم آموزشی، تحول را در حوزه های علمیه تسریع می بخشد.
۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۱۰:۵۱
برگزیده کتاب سال حوزه؛ از اقیانوس معرفت حکمت متعالیه بهره کافی نبرده ایم حوزه/ یکی از ویژگی های ملاصدرا تنظیم، تدوین، تنقیح و برهانی کردن رشحات نظری حکما، فلاسفه و عرفای سابق و معاصر خویش است که حاصل آن نظام واره ای منسجم و بی سابقه از هستی ‌شناسی، جهان ‌شناسی و انسان ‌شناسی حکمت متعالیه است.
۱۳۹۵/۵/۱۲ - ۰۸:۳۶
رئیس انجمن قلم حوزه؛ روزآمدی و کارآمدی، نیاز جدی حوزه های علمیه است/ به تحول در حوزه امیدواریم حوزه/ مدیر مدرسه اسلامی هنر گفت: اگر بنده مدیر حوزه بودم، بدون تردید با تمام توان بر روی «روزآمدی و کارآمدی» حوزه برنامه ریزی و تلاش می کردم.
۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۱۰:۰۹
در گفتگو با استاد حوزه علمیه قم مطرح شد: امام صادق(ع) هیچگاه به افراطی­ ها و تفریطی­ ها روی خوش نشان نداد حوزه / امام صادق (ع) احساس می‌کردند دوران ایشان، زمان رویارویی مسلحانه با دشمن نیست، بلکه دوران مطرح کردن فکر و اندیشه و نشر اسلام حق است، لذا در این راه قدم برداشتند و کاری کردند مطابق برخی روایات از شرق و غرب عالم به‌طرف حضرت می‌آمدند.
۱۳۹۵/۵/۸ - ۱۴:۱۱
گزارش خبرگزاری حوزه از یک موسسه حوزوی دانشگاهی؛ موسسه «صراط مبین» اتاق فکر مسئولانی که دوست دارند بدرخشند حوزه/ در موسسه صراط مبین بیش از ۹۰ مسئله فرهنگی_دینی استخراج و تبیین مسئله شده و در دستور کار آسیب‌شناسی تفصیلی قرار گرفته است.
۱۳۹۵/۵/۶ - ۱۸:۰۳
اختصاصی/ خاطرات خواندنی آیت‌الله جعفری اراکی از دریافت شهریه ۱۲ تومانی تا پیغام آیت الله العظمی خویی به امام خمینی حوزه/ بعد از این که به همراه دیگر دوستان در اواخر سال ۱۳۶۵ شبانه به ایران آمدیم. چند روز بعد با هماهنگی دوستان، خدمت امام(ره) رسیدیم. آن شبی که خدمت آقای خوئی برای خداحافظی رفته بودم ایشان پیغامی به من دادند و گفتند شما ایران می روید حتماً با امام ملاقات خواهید داشت، به امام سلام مرا برسانید و ...
۱۳۹۵/۴/۲۸ - ۱۰:۲۸
عضو شورای عالی در گفتگوی تفصیلی با خبرگزاری حوزه: زمینه سازی برای هجرت فضلا و اصلاح نظام آموزشی از اولویت های مدیر جدید حوزه باشد حوزه/ بی شک انتظار مهم و جدی آحاد حوزویان به خصوص مقام معظم رهبری، مراجع تقلید و علما از مدیریت جدید حوزه های علمیه تلاش همه جانبه در راستای تحول و پویایی حوزه در عرصه ها و ابعاد گوناگون است.
۱۳۹۵/۴/۲۷ - ۰۰:۰۷
اختصاصی: مبلغ بین المللی حوزه از وضعیت شیعه و حجاب در ترکیه می گوید؛ بی حجاب های ترکیه به طلبه احترام می گذارند و بدحجاب های ایرانی ...! / ارادت شیعیان ترکیه به انقلاب و رهبری حوزه/ مبلغ بین المللی حوزه از تجربه سفر تبلیغی خود در ایام ماه مبارک رمضان به کشور ترکیه می گوید و به نکات بسیار جالبی اشاره می کند.
۱۳۹۵/۴/۲۵ - ۲۰:۳۵
مدیر موسسه امام هادی(ع) در گفت و گو با خبرگزاری حوزه مطرح کرد: تحقیقات و تالیفاتی که در حوزه دین بر زمین مانده انجام می دهیم حوزه/ کار دیگری که چند سال قبل در محضر رهبر انقلاب رونمایی شد، «اعتقادات» شیخ صدوق بود که بعد از ۷ سال کار روی آن ثابت کردیم، متن این کتاب هم روایت است.
۱۳۹۵/۴/۶ - ۱۲:۴۶
در گفتگو با خبرگزاری حوزه تشریح شد فعالیت‌های فرهنگی، تبلیغی علمای شیعه در مناطق آسیب‌پذیر و خارج از کشور حوزه/ در راستای تحقق منویات بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و همچنین به دنبال تحقق منویات مقام معظم رهبری حوزه‌های علمیه و مراجع عظام تقلید فعالیت‌های بسیار گسترده دینی و فرهنگی در داخل و خارج از کشور انجام داده‌اند.
۱۳۹۵/۳/۳۱ - ۰۹:۵۳
پای صحبت های شنیدنی و جذاب یک امام جماعت موفق؛ با افتخار به دنبال جذب اخراجی ها به مسجد هستم حوزه/ بالاترین امتیاز برای امام جماعت جذب همین اخراجی ها به مسجد است و اگر امام جماعت بتواند همین ها را جذب کند، تا حدود زیادی به هدف تبلیغی اش رسیده و بنده هم افتخار می کنم اگر پای اخراجی ها را به مسجد باز کنم...
۱۳۹۵/۳/۲۹ - ۱۱:۱۸
نماینده اردکان نباید توان داخلی را قربانی ارتباط با خارج کنیم محمدرضا تابش با تاکید بر اهمیت وحدت و همدلی بین مسئولان و مردم گفت: تاکنون آنچه نصیب مردم و نظام شده در سایه وحدت و همدلی بود، اگر می خواهیم این نظام با سلامت به راه خود ادامه دهد، باید از تفرقه دوری کنیم.
۱۳۹۵/۳/۱۹ - ۰۹:۰۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس