*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ \ الاثنين ١ شوّال ١٤٣٨ \ Monday, June 26, 2017
چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶  -  ۱۲:۲۴
گزارش؛ نمایشگاه کتاب؛ تلفیقی از کارآفرینی، نشاط و تازه‌های نشر حوزه/سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران امسال در حالی فعالیت خود را آغاز کرد در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فضای سیاسی، جامعه را فرا گرفته و در همین راستا این رویداد بر دیگر بخش‌ها از جمله فرهنگ نیز سایه افکنده است.
مدیران و کارشناسان حوزوی پاسخ می دهند چه طلابی نمی توانند گوشی هوشمند داشته باشند؟ حوزه/ یکی از ابزارهای تبلیغی در شرایط امروز همین فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است ، منتهای مراتب باید توجه داشت اولویت کنونی طلاب پایه های اول تا ششم حوزه چیست که توجه طلاب جوان به سمت درس و بحث ، تحقیق و پژوهش و خودسازی بیشتر متمرکز گردد.
۱۳۹۴/۴/۸ - ۱۴:۱۴
طلاب با چه شرایطی معمم می شوند؟ حوزه/ هر نوجوان و جوانی در بدو ورود به حوزه، در اولین فرصتی که دست می دهد به عبا فروشی ها و عبادوزی ها می رود و عبایی خوش رنگ می خرد و بر دوش می اندازد، اما عمامه قصه ی دیگری دارد.
۱۳۹۴/۳/۲۳ - ۰۹:۳۷
تحلیل کارشناسان حوزوی از فضای مجازی؛ چرا دچار فقر محبت شده ایم؟! حوزه/ وقتی رسانه های الکترونیکی و مجازی به صورت وحشتناک کار می کنند و از سویی فرد در درون خانه نیز تنها شده ، طبعاً دیگر جایی برای ابراز محبت در کانون خانواده باقی نمی ماند و لذا می بینیم که جوان ما دچار فقر محبت می شود.
۱۳۹۴/۳/۹ - ۱۲:۰۵
اساتید و کارشناسان حوزوی ارتقای آستانه تحمل؛ درسی ماندگار از امام کاظم(ع)/انسان عصبانی از ما نیست حوزه/ درسی که ما می توانیم به طور خاص از این امام همام بگیریم این است که هر چه بیشتر و بهتر در مسیر تقویت سعه صدر و خویشتن داری و ارتقای آستانه تحمل خود بکوشیم.
۱۳۹۴/۲/۲۴ - ۰۸:۵۵
در گفتگو با حقوقدان حوزوی عرصه بین الملل بررسی شد؛ تشریح ابعاد حقوقی تجاوز جنایتکارانه عربستان سعودی به یمن حوزه / مداخله در امور کشورها با توسل به زور از جمله مصادیق شنیع و غیرقابل قبول مداخله در سایر کشورها می باشد و عربستان بدون آن که هیچ مجوزی از هیچ نهاد بین المللی معتبر در اختیار داشته باشد وارد این ماجرا شده و مرتکب این تخلف بسیار بزرگ شده است.
۱۳۹۴/۲/۲ - ۰۹:۱۱
اساتید تفسیر در گفتگو با حوزه؛ تفسیر کلام وحی؛ ضرورتی دوچندان برای عموم حوزویان حوزه/ همان طور که از روایات استفاده می شود، اهل بیت عصمت و طهارت ثقل اصغر و عِدل قرآن هستند و بدون مراجعه به کلام اهل بیت(ع) تفسیر قرآن ناقص است.
۱۳۹۴/۲/۱ - ۰۸:۵۳
در کرسی آزاداندیشی موسسه امام حسین(ع) بررسی شد؛ تفاوت های نظام آموزشی قدیم و جدید حوزه حوزه/ کرسی آزاداندیشی با موضوع "بررسی مقایسه ­ای نظام جدید و قدیم حوزه"، با حضور جمعی از اساتید و بانوان طلبه، در موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین (ع) یزد برگزار شد.
۱۳۹۴/۱/۳۰ - ۱۷:۳۸
افزایش جمعیت؛ دغدغه ای برای فعالیت تبلیغی حوزویان حوزه/ رهبری به طور خاص بر این موضوع تاکید کرده اندکه باید برای افزایش جمعیت ، فرهنگ سازی صورت گیرد و در این رابطه قطعاً نخبگان، رسانه ها و نهادهای کشور ، مسئولیت سنگینی برعهده دارند.
۱۳۹۴/۱/۲۲ - ۱۱:۴۴
تحلیل علمای بلاد از نتایج مذاکرات هسته ای: تبلور اقتدار و عظمت ایران در میز مذاکره/ خون شهدای هسته ای به ثمر نشست حوزه/چند تن از علمای بلاد با تاکید بر حمایت همه جانبه احزاب، گروه ها و مردم از تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، ادامه مسیر پیشرفت کشور را در گرو همدلی و اتحاد دانستند.
۱۳۹۴/۱/۱۹ - ۰۹:۳۶
راهیان نور، رنگ فاطمی دارد اما غریب نیست! حوزه/ سفر عشق که می گویند یعنی همین؛ جایی که اشک شوق معنا می دهد به سرخوشی ما. اینجا را به زیبایی سرزمین نور نامیده اند و رهرو اگر باشی، می شوی زایر کاروان های راهیان نور.
۱۳۹۴/۱/۶ - ۱۰:۳۹
مسئولیت پذیری را از مکتب فاطمی بیاموزیم حوزه/ سیده زنان عالم در برابر همه مسائل پیرامونی خویش احساس مسئولیت ‏می‏کرد، به گونه ای که هیچ گاه اشتغال به مسئولیتی، او را از ایفای مسئولیت‏های دیگر باز نمی‏داشت...
۱۳۹۴/۱/۴ - ۱۳:۲۴
خبرگزاری حوزه بررسی کرد سهم سینما و هنرمندان در مبارزه با خرافه چهارشنبه سوری حوزه/ متاسفانه این روزها سینمای ما درگیر شعارزدگی شده و تنها وسیله‌ای برای سرگرمی است و نقشی برای فرهنگ‌سازی خود قائل نیست.
۱۳۹۳/۱۲/۲۵ - ۱۷:۲۹
هشدار اساتید و کارشناسان حوزه به یک معضل خطرناک ازدواج سفید یا زنای سیاه!/توطئه غرب برای تخریب خانواده حوزه/ ازدواج سفید به شکل پدیده شوم هم خانگی بدون ازدواج ، رواج نوعی زندگی مغایر و بیگانه با فرهنگ اسلامی- ایرانی است که برخلاف اسم آن، هم توهین به نکاح بوده و هم اهانت به کلمه سفید است.
۱۳۹۳/۱۲/۱۳ - ۰۹:۵۳
در نشستی تخصصی آسیب‌شناسی شد «زبان آموزی در حوزه های علمیه و راهکارهای برون رفت از آن» حوزه/ نشست اعضای کمیسیون تخصصی «آسیب شناسی زبان آموزی در حوزه های علمیه و راه های برون رفت از آن» با تاکید بر اهتمام بیشتر حوزه به آموزش زبان عربی به طلاب برگزار شد.
۱۳۹۳/۱۲/۵ - ۱۶:۱۶
توسط استاد محسن اراکی برگزار می شود گزارشی از درس خارج فقه نظام شهرسازی حوزه/ در کنار درس‌‏هایی که به روال گذشته ده‏‌ها سال است در حوزه‌‏ها تدریس می‏‌شود، چند سال است که دروس جدیدی نیز به دروس معمول حوزه‎ اضافه شده است.
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ - ۱۶:۲۷
تو به ما جرأت طوفان دادی ... مسیح جان‌ها بودی و موسای طوفان‌ها ای روح خدا حوزه/ چه بسیار خون‌های پاک بر زمین ریخت و چه فریادها و بغض ها در گلو ماند تا نهضتی که " آقا سید روح الله" آغاز کرد به ثمر بنشیند و میوه شیرینش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بشود.
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ - ۰۸:۲۸
خبرگزاری حوزه بررسی کرد چرا از هر پنج ازدواج، یکی به طلاق می انجامد؟! حوزه/ درسبک زندگی غربی ، طلاق به راحتی اتفاق می افتد و اگر می بینیم قبح طلاق تا حدی در جامعه ما از بین رفته به خاطر این است که سبک زندگی اسلامی ما در بسیاری از جاها، تبدیل به سبک زندگی غربی شده است.
۱۳۹۳/۱۱/۱۱ - ۰۹:۳۰
روحانیون مسئول نهادها و مراکز کشور در گفتگو با خبرگزاری حوزه: نهادهای نظام اسلامی؛ نیازمند کارکرد پویای حوزه های علمیه حوزه/ طلاب و فضلای حوزه که دارای افق اندیشه فاخر و به روز هستند، باید در مراکز و نهادهای مهم کشور از جمله دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به فعالیت بپردازند و این حضور بی شک همراه با برکات فراوانی خواهد بود.
۱۳۹۳/۱۱/۱ - ۰۹:۵۷
حاشیه های نهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد از تامین اعتبار مدرسه امام کاظم(ع) تا تکبیرهای علمایی حوزه/ این برنامه ها خالی از حواشی و اتفاقات نبود، در روز اول همایش، برخی ناهماهنگی ها برای ورود خبرنگاران مشکلاتی را ایجاد کرد البته در خصوص همایشی در این سطح چندان غیر طبیعی نبود و صد البته که برخورد تیم امنیتی با خبرنگاران و میهمانان، بسیار مطلوب‌تر از برخی همایش های دیگر بود.
۱۳۹۳/۱۰/۲۷ - ۱۷:۲۱
ایجاد دبیرخانه دائمی؛ لازمه تعاملات گسترده با قوای حاکمیتی ارزیابی حوزویان و علمای بلاد از اجلاسیه نهم؛ حوزه/ اشاره؛حوزه های علمیه ، جامعه مدرسین و مراجع معظم تقلید زمینه و بستری فراهم کنند که همه کشور از وجود روحانیون و مبلغین بهره مند شوند و اگر خروجی اجلاس ها منجر به تقویت امر تبلیغ در نظام روحانیت باشد، ما به بخش مهمی از اهداف خود رسیده ایم..
۱۳۹۳/۱۰/۲۷ - ۰۸:۲۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس