*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ \ الخميس ٢٤ جمادى الثانية ١٤٣٨ \ Thursday, March 23, 2017
یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵  -  ۱۲:۲۸
بررسی وضعیت مسلمانان اندونزی؛ جایگاه شیعیان در پرجمعیت ترین کشور اسلامی حوزه / انقلاب اسلامی ایران تاثیرات عمیقی در حیات فکری مسلمانان در جنوب شرقی آسیا و از جمله اندونزی به جا گذارده، ترجمه و انتشار آثار حضرت امام خمینی (ره) و دیگر متفکران ایرانی مثل شهید مطهری(ره) باعث تغییر تدریجی گفتمان رایج اسلامی در منطقه شده است.
تحلیل علمای بلاد از نتایج مذاکرات هسته ای: تبلور اقتدار و عظمت ایران در میز مذاکره/ خون شهدای هسته ای به ثمر نشست حوزه/چند تن از علمای بلاد با تاکید بر حمایت همه جانبه احزاب، گروه ها و مردم از تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، ادامه مسیر پیشرفت کشور را در گرو همدلی و اتحاد دانستند.
۱۳۹۴/۱/۱۹ - ۰۹:۳۶
راهیان نور، رنگ فاطمی دارد اما غریب نیست! حوزه/ سفر عشق که می گویند یعنی همین؛ جایی که اشک شوق معنا می دهد به سرخوشی ما. اینجا را به زیبایی سرزمین نور نامیده اند و رهرو اگر باشی، می شوی زایر کاروان های راهیان نور.
۱۳۹۴/۱/۶ - ۱۰:۳۹
مسئولیت پذیری را از مکتب فاطمی بیاموزیم حوزه/ سیده زنان عالم در برابر همه مسائل پیرامونی خویش احساس مسئولیت ‏می‏کرد، به گونه ای که هیچ گاه اشتغال به مسئولیتی، او را از ایفای مسئولیت‏های دیگر باز نمی‏داشت...
۱۳۹۴/۱/۴ - ۱۳:۲۴
خبرگزاری حوزه بررسی کرد سهم سینما و هنرمندان در مبارزه با خرافه چهارشنبه سوری حوزه/ متاسفانه این روزها سینمای ما درگیر شعارزدگی شده و تنها وسیله‌ای برای سرگرمی است و نقشی برای فرهنگ‌سازی خود قائل نیست.
۱۳۹۳/۱۲/۲۵ - ۱۷:۲۹
هشدار اساتید و کارشناسان حوزه به یک معضل خطرناک ازدواج سفید یا زنای سیاه!/توطئه غرب برای تخریب خانواده حوزه/ ازدواج سفید به شکل پدیده شوم هم خانگی بدون ازدواج ، رواج نوعی زندگی مغایر و بیگانه با فرهنگ اسلامی- ایرانی است که برخلاف اسم آن، هم توهین به نکاح بوده و هم اهانت به کلمه سفید است.
۱۳۹۳/۱۲/۱۳ - ۰۹:۵۳
در نشستی تخصصی آسیب‌شناسی شد «زبان آموزی در حوزه های علمیه و راهکارهای برون رفت از آن» حوزه/ نشست اعضای کمیسیون تخصصی «آسیب شناسی زبان آموزی در حوزه های علمیه و راه های برون رفت از آن» با تاکید بر اهتمام بیشتر حوزه به آموزش زبان عربی به طلاب برگزار شد.
۱۳۹۳/۱۲/۵ - ۱۶:۱۶
توسط استاد محسن اراکی برگزار می شود گزارشی از درس خارج فقه نظام شهرسازی حوزه/ در کنار درس‌‏هایی که به روال گذشته ده‏‌ها سال است در حوزه‌‏ها تدریس می‏‌شود، چند سال است که دروس جدیدی نیز به دروس معمول حوزه‎ اضافه شده است.
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ - ۱۶:۲۷
تو به ما جرأت طوفان دادی ... مسیح جان‌ها بودی و موسای طوفان‌ها ای روح خدا حوزه/ چه بسیار خون‌های پاک بر زمین ریخت و چه فریادها و بغض ها در گلو ماند تا نهضتی که " آقا سید روح الله" آغاز کرد به ثمر بنشیند و میوه شیرینش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بشود.
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ - ۰۸:۲۸
خبرگزاری حوزه بررسی کرد چرا از هر پنج ازدواج، یکی به طلاق می انجامد؟! حوزه/ درسبک زندگی غربی ، طلاق به راحتی اتفاق می افتد و اگر می بینیم قبح طلاق تا حدی در جامعه ما از بین رفته به خاطر این است که سبک زندگی اسلامی ما در بسیاری از جاها، تبدیل به سبک زندگی غربی شده است.
۱۳۹۳/۱۱/۱۱ - ۰۹:۳۰
روحانیون مسئول نهادها و مراکز کشور در گفتگو با خبرگزاری حوزه: نهادهای نظام اسلامی؛ نیازمند کارکرد پویای حوزه های علمیه حوزه/ طلاب و فضلای حوزه که دارای افق اندیشه فاخر و به روز هستند، باید در مراکز و نهادهای مهم کشور از جمله دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به فعالیت بپردازند و این حضور بی شک همراه با برکات فراوانی خواهد بود.
۱۳۹۳/۱۱/۱ - ۰۹:۵۷
حاشیه های نهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد از تامین اعتبار مدرسه امام کاظم(ع) تا تکبیرهای علمایی حوزه/ این برنامه ها خالی از حواشی و اتفاقات نبود، در روز اول همایش، برخی ناهماهنگی ها برای ورود خبرنگاران مشکلاتی را ایجاد کرد البته در خصوص همایشی در این سطح چندان غیر طبیعی نبود و صد البته که برخورد تیم امنیتی با خبرنگاران و میهمانان، بسیار مطلوب‌تر از برخی همایش های دیگر بود.
۱۳۹۳/۱۰/۲۷ - ۱۷:۲۱
ایجاد دبیرخانه دائمی؛ لازمه تعاملات گسترده با قوای حاکمیتی ارزیابی حوزویان و علمای بلاد از اجلاسیه نهم؛ حوزه/ اشاره؛حوزه های علمیه ، جامعه مدرسین و مراجع معظم تقلید زمینه و بستری فراهم کنند که همه کشور از وجود روحانیون و مبلغین بهره مند شوند و اگر خروجی اجلاس ها منجر به تقویت امر تبلیغ در نظام روحانیت باشد، ما به بخش مهمی از اهداف خود رسیده ایم..
۱۳۹۳/۱۰/۲۷ - ۰۸:۲۷
حاشیه‌های خواندنی نکوداشت نیم قرن تلاش مؤسسه در راه حق نحوه آشنایی رهبری با مؤسسه تا همکاری جوانی که بعدها وزیر شد حوزه/ حضراتی مانند آقای خرازی لطف می‌کردند و پاسخ نامه‌های مرا می‌دادند، متاسفانه روزی در قم، خدمت حاج آقای خرازی رسیدم و گفتم، سلام علیکم حاج آقا...
۱۳۹۳/۱۰/۲۴ - ۰۸:۲۷
حاشیه نگاری از درس تفسیر آیت الله العظمی جوادی آملی؛ از طلاب لب تاب به دست تا تکیه کلام معروف استاد حوزه/ گرچه برخی به جهت علمیت، بحث های درس تفسیر ایشان را سنگین می دانند، اما لحن آرام و متواضعانه استاد، فرصتی استثنایی است برای عموم حوزویانی که راه علم و تفقه و تعمیق در متن قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع) را دنبال می کنند.
۱۳۹۳/۱۰/۲۰ - ۱۱:۲۸
شخصیت های سیاسی جهان اسلام: دبیرخانه احزاب اسلامی تشکیل شود/ گستاخی اسرائیل نتیجه انفعال ماست حوزه/ 6 تن از شخصیت های سیاسی جهان اسلام با تاکید بر لزوم تشکیل دبیرخانه احزاب اسلامی، تصریح کردند:احزاب سیاسی در جهان اسلام بسیار فراوان اند، ولی هیچ کدام از آنها به دنبال این نبوده که اسرائیل را تحت فشار قرار دهند.
۱۳۹۳/۱۰/۱۸ - ۱۹:۵۴
درد و دل‌های مردم با روحانیون تبلیغی از مسئولان راضی نیستیم!/حتی یک شبکه‌ صدا و سیما را دریافت نمی‌کنیم/دیش‌های ماهواره نفوذ دشمن را در خانه‌ها آسان کرده است حوزه/ از استقبال ویژه مردم روستاها از مبلغین جهادی، تا نفوذ دشمن در دل خانه های روستایی و علاقه وصف ناپذیر مردم به امام خامنه ای، بخشی از حاشیه های نخستین روز از سفر تبلیغی-جهادی مبلغین اهوازی است.
۱۳۹۳/۱۰/۴ - ۱۴:۳۲
گزارشی از علاقه دانشجویان به فراگیری علوم دینی؛ راه اندازی حوزه علمیه در ۳۳ دانشگاه بزرگ کشور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، بهمن ماه 1377 به منظور آموزش معارف ديني در سطح دانشگاه ها، تحقق عملي پيوند حوزه و دانشگاه و تربيت و پرورش دانشجويان مهذب، متعهد و متخصص اقدام به تأسيس حوزه علوم اسلامي دانشگاهيان کرد.
۱۳۹۳/۱۰/۳ - ۱۱:۵۷
درگفتگو با اساتید حوزه و دانشگاه بررسی شد: وحدت حوزه و دانشگاه؛ الزامات و دستاوردها پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ضرورت همراهی و همدلی حوزه و دانشگاه به عنوان دو نهاد مرجع علمی و معرفتی جامعه همواره دغدغه اصلی بزرگان نظام بوده و دراین بین می توان گفت امام خمینی(ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی در...
۱۳۹۳/۹/۲۹ - ۱۱:۵۰
حاشیه نگاری خبرنگار حوزه از مناطق صفر مرزی اینجا همه آمده اند؛ از پیرمرد ۷۰ ساله تا کودک شش‌ماهه حوزه/ این روزها خوزستان به ویژه شهرهای مرزی آن حال و هوایی دیگر دارد. از مساجد و حسینیه ها بگیر تا تکیه های عزاداری، منازل و مغازه های خرمشهر، آبادان، سوسنگرد، حمیدیه و حتی شلمچه و چذابه، به طوری که از هر کوی و برزنی صدای نوحه اباعبدالله الحسین(ع) به گوش می رسد، صدای «ابد والله ما ننسی حسینا»، صدای «کلنا عباسک یا زینب»…
۱۳۹۳/۹/۲۰ - ۱۵:۳۱
خبرنگار«حوزه» گزارش می دهد؛ لحظه شماری بیش از ۱۰۰۰ طلبه برای سفر به سرزمین عشق حوزه/ بنا به گفته مسؤولین حوزه علمیه خوزستان، بیش از ۱۰۰۰ طلبه خوزستانی، بصورت گروهی و خودجوش، در سفر عشق، به کربلای معلی مشرف خواهند شد.
۱۳۹۳/۹/۱۳ - ۱۰:۲۹
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس