*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ \ الثلاثاء ٦ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Tuesday, January 23, 2018
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶  -  ۱۹:۰۶
امام خمینی(ره) و رسانه های خارجی (۱۰) امام راحل: شاه به واسطه رأی ملت شاه نشده که استعفا دهد؛ او باید کنار برود حوزه/ اسـتـعـفـا كه معنا ندارد، شاه بايد كنار برود، براى اينكه به واسطه راى ملت، شـاه نـشـده اسـت تـا اسـتـعـفـا بدهد، او بايد كنار برود. بعد از كنار رفتن او، ما جمهورى اسلامى متكى به آراى عمومى و قوانين اسلام برقرار خواهيم كرد.
امام خمینی(ره) و رسانه های خارجی (۱۰) امام راحل: شاه به واسطه رأی ملت شاه نشده که استعفا دهد؛ او باید کنار برود حوزه/ اسـتـعـفـا كه معنا ندارد، شاه بايد كنار برود، براى اينكه به واسطه راى ملت، شـاه نـشـده اسـت تـا اسـتـعـفـا بدهد، او بايد كنار برود. بعد از كنار رفتن او، ما جمهورى اسلامى متكى به آراى عمومى و قوانين اسلام برقرار خواهيم كرد.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۹:۰۶
یادداشت رسیده: چرا دعا و طلب باران نمی کنیم!! حوزه/ جامعه امروزی ما نسبت به دعا و نیایش کمی بی توجه شده است و نمی داند که کلید بسیاری از رفع گرفتاری ها و مشکلات و حصول گشایش های فردی و اجتماعی به همین ایجاد رابطه خالصانه با پروردگار مربوط می شود؛ خشکسالی های پی در پی را می بینیم و بیخیال هستیم! چرا طلب باران از پروردگار نمی کنیم!؟
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۵:۵۴
دو اعتراف سودمند حوزه/ امام باقر علیه السلام در روایتی انسان ها را به اعتراف به نعمت های خدای متعال و اعتراف به گناهان خود توصیه کرده و آثار این دو اعتراف را بیان کردند.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۰۹:۲۱
امام خمینی(ره) و رسانه های خارجی (۹)؛ امام راحل: آمریکا، انگلیس و شوروی را دشمن شماره یک مردم ایران می دانم حوزه/ ما فعلا امريكا و انگليس و شوروى را دشمن شماره يك مردم خود مى دانيم، البته امريكا از همه بدتر است .
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۲:۲۱
این افراد دوستی ندارند حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی انسان ها را از تجسس در کار دیگران نهی کردند.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۵۶
امام خمینی(ره) و رسانه های خارجی (۸)؛ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران: اسرائیل غاصب است و باید فلسطین را ترک کند حوزه/ من بيش از پانزده سال است كه در اعلاميه ها و سخنرانى هاى خـود، اسـرائيـل را مـحـكـوم كـرده و از مـلت فـلسـطـيـن و سـرزمـيـن آنـان دفـاع كـرده ام . اسـرائيـل غـاصـب اسـت و هـرچـه زودتـر بـايـد فـلسـطـيـن را تـرك كـنـد
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۰:۱۷
مقاله دریافتی ؛ حقوق شهروندی در ادبیّات فارسی؛ «درنگی در پنج حق از حقوق شهروندی در ادبیّات فارسی» حوزه/ سیاست نامه نظام الملک، تاریخ بیهقی آثار مولوی، عطار، صائب، سعدی، حافظ و جامی منابع سرشاری از تبیین حقوق فردی و اجتماعی است که هم اکنون آن را به حقوق شهروندی می شناسیم. توجه به حقوق شهروندی به معنای امروز از دوران انقلاب مشروطه آغاز شد و در سالهای بعد فزونی گرفت . توجه به حقوق شهروندی در ایران را باید در دو بازه زمانی مورد توجه قرار داد ، ادبیات قبل از مشروطه و بعد از مشروطه .
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۱:۵۰
خبرگزاری حوزه منتشر کرد: پاسخ حجت الاسلام والمسلمین حسون به پرسشی درباره کتاب سرآغاز اصلاح عزاداری و واکنش مؤلف حوزه/ حجت الاسلام مهدی مسائلی به نقد حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ محمد حسون درباره کتاب «سرآغاز اصلاح عزاداری» پاسخ داد .
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۱:۴۷
چگونه بخل انسان را هلاک می‌کند؟ حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی سه اثر منفی بخل را بیان کردند و آن را مایه هلاکت انسان ها دانستند.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۰۷:۴۴
امام خمینی(ره) و رسانه های خارجی (۷)؛ امام راحل در گفتگو با رادیو لوكزامبورگ: هیچ قدرتی نمی تواند شاه را حفظ کند حوزه/ مـن فـكـر مـى كـنم، ارتش و هيچ قدرت ديگرى نمى تواند شاه را براى هميشه حفظ كـنـد. شـاه تـمام پايگاه هاى خود را در ايران از دست داده است و هيچ يك از افراد ملت با او هـمـراه نـيـسـتـند و جيره خواران او براى حفظ شاه كفايت نمى كنند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۷:۲۰
امام خمینی(ره) و رسانه های خارجی (۶)؛ امام راحل: در دولت جدید زندانیان سیاسی را آزاد می کنیم حوزه/ مـا در اوليـن زمـان لازم، برنامه خود را اعلام خواهيم كرد؛ ولى مهمترين وظيفه دولت آيـنـده ايـن اسـت كـه هـرچـه سـريـعـتـر شـرايـط انـتـخـابـات آزاد را فـراهـم كـنـد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۹:۰۹
رزق صبحگاهی: نیازمندی های انسان برای عالم قبر حوزه/ وقتى مؤمن از دنيا برود، و وقتى وارد قبر شد، نكير و منكر به سراغش آمده او را مى‏نشانند و مى‏گويند: پروردگارت كيست؟ دينت چيست؟ پيامبرت كيست؟ مؤمن مى‏گويد: پروردگارم اللَّه و پيامبرم محمد و اسلام، دين من است. آن‏گاه قبر او را تا آن جا كه چشمش مى‏بيند، گشاده مى‏گردانند .
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۰۸:۱۱
چاره ای برای جبران گناهان حوزه/ امام رضا علیه السلام در روایتی به یکی از برکات بزرگ صلوات بر محمدو آل محمد اشاره کرده اند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۰۸:۰۸
امام خمینی(ره) و رسانه های خارجی (۵)؛ امام راحل به تلویزیون سراسری ایتالیا پاسخ داد: روابط ایران با آمریکا چگونه خواهد بود؟ حوزه/ سـؤال: روابط آينده ايران با آمريكا چگونه خواهد بود؟ جـواب: روابـط مـا بـا آمـريـكـا و هـمـچـنـيـن بـا سـايـر كـشـورهـاى جـهان بر اساس احترام مـتـقـابـل خـواهـد بـود. مـا بـراى امـريـكـا حـق تـعـيـيـن سـرنـوشـت خـودمـان را قـائل نـخـواهـيـم بـود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۲۲:۵۳
در این سه مورد دنیا طلبی پسندیده است حوزه / امام باقر علیه السلام در روایتی اثر مثبت طلب دنیا را در سه مورد بیان کردند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۰۹:۰۰
بازیگر سینما و تلویزیون: هنوز نقش و تاثیر گذاری هنر هفتم را نشناخته ایم/ غرب از سینما به عنوان سلاح استفاده می کند حوزه/ برخی نهادهای مذهبی همچون واتیکان نیز به روی سینما سرمایه‌گذاری جدی داشته و دارند، اما متاسفانه ما این ابزار را وسیله‌ای برای سرگرمی در نظر می‌گیریم، البته به هیچ وجه نمی‌خواهم منکر نقش سرگرمی و جذابیت در سینما شوم، چون این امر به معنای نشاختن هنر هفتم است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۰۸:۵۱
آیه ها و آینه ها (۳۷۱) تلنگر بهلول به هارون و قدرت دنیوی او حوزه/ یکی از شدیدترین عذاب‌ها در روایات، برای حکام ظالم ذکر شده است. هر کس که مسئولیتی دارد، باید دقت کند که این مقام و مسئولیت دو لبه دارد که یک‌طرف آن بهشت جاودان و لبه دیگر آن جهنم سوزان است که به‌واسطه عملکرد انسان، تعیین می‌گردد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۰۱:۵۵
امام خمینی(ره) و رسانه های خارجی (۴)؛ امام راحل: به آمریکا ظلم نمی کنیم و زیربار ظلم هم نخواهیم رفت/ قرارداد با آمریکا را خلاف مصلحت مملکت می دانم حوزه/ مـا نـمـى خـواهيم به آمريكا ظلم بكنيم و نمى خواهيم زير بار ظلم آمريكا برويم. كـارهـائى كـه كـرده انـد، ظـلم بـه مـا بـوده كـه آن را تـحـمل نخواهيم كرد. ما روابط دوستانه با همه ملت ها داريم و دولت ها هم اگر با ما طور احترام رفتار كنند، احترام متقابل را داريم .
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۲:۱۵
فرزانگان؛ عالمی که حوزه درسی نجف ، مشهد و قم را درک کرد حوزه/ از قلم آن عالم نویسنده آثاری چند به جا مانده که می توان به رساله هایی در علوم غریبه، رساله ای در ربا و رساله ای نیز در جمع اخبار الطینه و الخلقه من الارواح والابدان اشاره نمود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۹:۲۶
سه فایده دعا برای برادر دینی حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی سه فایده بزرگ دعا برای برادر دینی را بیان فرمودند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۷:۴۴
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس