*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ \ ۴ شوال ۱۴۳۹ \ Tuesday, June 19, 2018
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷  -  ۰۹:۲۴
عضو هیئت علمی دانشگاه حضرت معصومه(س): استحاله فرهنگی زنان ایرانی از جمله اهداف مهم دشمنان است حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه حضرت معصومه(س) گفت: از جمله اهداف مهم دشمنان ، ایجاد استحاله فرهنگی در بین زنان ایرانی است که متاسفانه در بخش هایی موفقیت هایی هم داشته اند.
یادداشت رسیده: اعتماد به وعده الهی و بی اعتمادی به قدرت های مستکبر و زورگوی جهانی حوزه/ اولین اصل اساسی از مبانی امام در انقلاب اسلامی تحقق اسلام ناب محمدی است؛ اسلامی که ظلم‌ستیز، مجاهد، محکم و استوار در برابر زورگویان و مستکبران و طرفدار و مدافع محرومان و مستضعفان باشد. در مقابل اسلام این اسلام ناب ، امام رضوان الله تعالی اصطلاح «اسلام آمریکائی» را در فرهنگ سیاسی جهان پدید آورد.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۳:۰۴
بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی -۷ "روز حسرت"؛ اثری متوسط از پرکارترین سریال ساز تلویزیون حوزه/ یکی از ایرادات جدی سریال روز حسرت، ناشی از هم گسیختگی و چندپاره بودن سناریوی آن است که همین مساله موجب شده كه ما چندان به نتيجه‌ مطلوب از بابت تماشای این اثر نسبتاً متوسط از پرکارترین سریال ساز تلویزیون دست پیدا نکنیم.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۲:۱۷
کتاب «احکام بازی های رایانه ای» منتشر شد حوزه/ با کتاب «احکام بازی های رایانه ای» به قلم محمود صادقی بیشتر آشنا شویم.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۰:۵۸
حکم قضای روزه بیمار حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائاتی پیرامون «قضای روزه بیمار» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۰:۳۰
جایی که شهادت چهل نفر هم پذیرفته نیست حوزه/ امام صادق علیه السلام در یکی از فرمایشات گهربار خود یکی از آداب دوستی را بیان کردند.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۰۸:۵۴
تربیت اسلامی (۹)؛ چگونه "بدبینی" و "منفی نگری" را درمان کنیم؟ حوزه/ بايد به خود تلقين کنيم که نه تنها ديگران بد نيستند، بلکه شايد روحيات عالي تر و برتر از ما نيز داشته باشند.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۰۶:۰۰
منبرهای رمضانی (۵)؛ آسیب‌ های ماهواره در خانواده حوزه/ بر اساس آﺧﺮﻳﻦ آﻣﺎر وبگاه‌ﻫﺎی ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺻﻨﻌﺖ ﻣﺎﻫﻮاره، اﻣﺮوز ﺣﺪود ۳۷۰ ﻣﺎﻫﻮاره در ﺟﻬﺎن فعالیت می‌ﻛﻨﻨﺪ ﻛﻪ اﻳﻦ ﺗﻌﺪاد ﻣﺎﻫﻮاره، اﻣﻮاج ﺣﺪود ۱۲۰۰۰ ﺷﺒﻜﻪ ﺗﻠﻮﻳﺰﻳﻮﻧﻲ را پشتیبانی می‌ﻛﻨﻨﺪ.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۰۴:۳۰
ویژه نامه العبد (۱۴)؛ نحوه استغفار را از آیت الله العظمی بهجت بیاموزیم حوزه/ پشیمانی از گناه ها و کوتاهی ها اولین گام برای توبه به درگاه خداوند متعال است. کسی که هنوز از گناه خود غافل است یا آنکه از بدی های خود احساس ناراحتی نمی کند، چگونه می تواند به سوی خدا برگردد و از او طلب بخشش کند.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۰۳:۰۰
همراه با نهج البلاغه (۱۴)؛ چگونه قدر داشته های خود را بدانیم؟ حوزه/ شخصيت انسانى و عزت نفس خود را حفظ كن، و از آنچه دارى خشنود باش، تا از رنج خواهش و تمنا و ذلت در خواست و تقاضا از ديگران، آسوده باشى.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۲۲:۳۰
قطره ای از دریا؛ چرا شكنجه از قتل سخت ‏تر است؟ حوزه/ در قتل، انسان از دنیا جدا ولى به آخرت مى ‏رسد، لكن در شكنجه، انسان نه به آخرت مى ‏رسد و نه از دنیا كام مى ‏گیرد.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۲۱:۰۰
داستان خوبان (۱۴)؛ شباهت امام زمان(عج) با پنج پیامبر حوزه/ حضرت مهدی(عج) شبيه حضرت يونس عليه السلام مى باشد، از اين جهت كه او پس از سال ها غيبت در شكم ماهى، هنگام ظهور و خروجش جوانى شاداب و نيرومند بود.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۷:۰۰
سومین دوره آموزش مجازی مباحث زن و خانواده برگزار می شود حوزه/ دوره آموزش مجازی مباحث زن و خانواده مختص طلاب مقطع تحصیلی سطح دو حوزه‌های علمیه خواهران نیست و دانشجویان مقطع کارشناسی و بالاتر دانشگاه‌ها هم می توانند در این دوره شرکت کنند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۵:۰۳
در گفت وگو با آیت الله سیفی مازندرانی بررسی شد: ادله فقهی و عقلی حمایت از کالای داخلی حوزه/ سیره علمای بزرگوار ما بر این بود که به همان پوشش و لباسی که افراد بومی تهیه می‌نمودند، اکتفا می‌کردند و ما نشانی نداریم که هیچ فقیه یا عالمی بخواهد از لباس دوخته شده یا کیفیت و مد خارجی استفاده بکند، بلکه حضرات علمای بزرگوار منع می‌کردند از این‌که مؤمنین و شیعیان، در کیفیت پوشش و نقشه ساختمان، خود را به مد و شکل کشورهای خارجی در بیاورند، بلکه همیشه از اصالت اسلامی تبلیغ می‌کردند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۴:۲۲
بازنگاهی به مهم ترین سریال های ماه رمضانی سیما-۶ "میوه ممنوعه"؛ محک عیار ایمان با قصه ای کلاسیک حوزه/ میوه ممنوعه در بین سریال هایی که در سال های اخیر به مناسبت ماه رمضان با تم اجتماعی از شبکه های سیما ساخته و پخش شده ، یک اثر شاخص به شمار می رود که بدون تعارف نه یک سر و گردن بلکه چند سر و گردن از نمونه های مشابه خود بالاتر است.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۴:۱۹
علی غفاری: توجه به ایتام هدف اصلی ساخت «بچه مهندس» است حوزه/ کارگردان سریال بچه مهندس گفت: این سریال از جنس زندگی است و می‌توان حرف‌هایی که در آن زده می‌شود در جامعه مشاهده کرد، تنها کافیست که دیده گشود تا بسیاری از ناگفته‌ها بیان شود.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۴:۱۷
به همت نشر معارف: کتاب «تعلق» آیت الله حائری شیرازی به چاپ دوم رسید حوزه/کتاب «تعلق؛ محور تحول در انسان» نوشته مرحوم آیت‌الله حائری شیرازی به همت دفتر نشر معارف به چاپ دوم رسید.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۲:۲۰
حکم فتوای خلاف مشهور در خوردن آب برای روزه دار هنگام تشنگی شدید و صحت روزه حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به سؤالی پیرامون «فتوای خلاف مشهور در خوردن آب برای روزه دار هنگام تشنگی شدید و صحت روزه» پاسخ دادند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۰:۳۰
چه کسی در روز قیامت به پیامبر(ص) نزدیکتر است؟ حوزه/ پیامبر اسلام در روایتی عواملی که موجب تقرب افراد به پیامبر در روز قیامت می شود را بیان فرموده اند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۰۹:۲۶
تربیت اسلامی (۸)؛ چگونه با نسل جوان برخورد کنیم؟ حوزه/ جوانان نيازهاي خاصّي دارند و اگر به آنها توجه نشود باعث انحراف و دل‌زدگي آنان مي‌ گردد؛ به عنوان مثال جوان نيازمند محبّت و احترام است، جوان نيازمند همسر مي ‌باشد، جوان نيازمند ...
۱۳۹۷/۳/۸ - ۰۶:۰۰
منبرهای رمضانی (۴)؛ راهکارهای پرهیز از مصرف‌گرایی و تجمل‌گرایی زنان حوزه/ مصرف­ زدگی در جامعه امروز ایران، بلای خانمان‌براندازی شده که علاوه بر ایجاد مشکلات اقتصادی فراوان خرد و کلان، کیان خانواده ­ها را به خطر انداخته است. رذایل اخلاقی­ ای مانند: چشم‌ و هم چشمی، زیادت‌طلبی و فخرفروشی ...
۱۳۹۷/۳/۸ - ۰۴:۳۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس