*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ \ ۱۴ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Sunday, January 20, 2019
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷  -  ۰۴:۰۰
راه های تربیت فرزند (۴۰)؛ راهکارهای مفید و سازنده برای دعوای کودکان بر سر اسباب بازی حوزه/ اگر متوجه شدید که یکی از کودکان اسباب بازی را از دیگری قاپیده است، خیلی محترمانه و منطقی اسباب بازی را از او بگیرید و به نفر اولی بدهید، سپس (نفر اولی) را تشویق کنید که اسباب بازی را به کودک دیگر بدهد.
مدیر انجمن سینمای جوانان استان قم: مسئولان سینمایی از تولید فیلم های فاخر و بصیرت افزا حمایت کنند حوزه/ مدیر انجمن سینمای جوانان استان قم بر لزوم حمایت مسئولان سینمایی کشور از تولید فیلم های فاخر و بصیرت افزا تاکید کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۰۱:۲۵
قطره ای از دریا؛ گناه علما و دانشمندانِ بى‏ تقوا چند برابر است؛ چرا؟ حوزه/ و همانا از ایشان (اهل كتاب) گروهى هستند كه زبان خود به خواندن كتاب (و دست نوشته‏ ى خودشان چنان) مى ‏چرخانند كه شما گمان كنید آن از كتاب آسمانى است، در حالى كه از كتاب نیست و مى‏ گویند: آن (چه ما مى ‏خوانیم) از جانب خداست، در حالى كه از جانب خدا نیست و آنها آگاهانه بر خداوند دروغ مى‏ بندند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۲۱:۲۰
احکام صنفی | آرایشگری (۳)؛ حکم شرعی تراشیدن سبیل حوزه/ پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری به انتشار احکام شرعی صنف های گوناگون، مطابق با نظرات آیت الله العظمی خامنه ای می پردازد که «حوزه نیوز» این احکام را منتشر خواهد کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۲۰:۲۰
به سردبیری رمضانعلی عزیزی؛ شماره جدید «افق حوزه» منتشر شد +دانلود حوزه/ پانصد و هفتاد وهفتمین شماره هفته نامه«افق حوزه» با اخبار متنوع حوزوی، دینی و فرهنگی به سردبیری رمضانعلی عزیزی منتشر شد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۵:۵۵
گزارشی از روزنامه امروز کیهان؛ حاشیه امن برای بودجه ۷۵ درصدی با جنجال علیه بودجه ۱ دهم درصدی حوزه/ بودجه نهادها و موسسات جدول ۱۷برای سال آینده ۲۰۰ میلیارد تومان است و بودجه جامعه‌المصطفی نیز با کاهش ۳۳ درصدی نسبت به سال قبل ۲۰۰ میلیارد تومان است که جمعاً ۴۰۰ میلیارد تومان می‌شود. این بودجه در مقایسه با بودجه ۴۰۷ هزار میلیارد تومانی عمومی کشور کمتر از یک دهم درصد است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۱:۱۸
قاعده ترس از خدا و امید به او حوزه/ امام صادق علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود قاعده ترس از خدا و امید به او را بیان کردند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۰:۳۱
از نماز بیشتر بدانیم (۱۶)؛ قرآن گزارش می دهد: انواع برخورد مردم با نماز حوزه/ عدّه اى به خاطر رسيدن به دنيا، از نماز كم مى گذارند: «و اذا رأوا تجارة او لهوا انفضّوا اليها و تركوك قائم/ هرگاه لهو و تجارتى ديدند به سوى آن روانه شده و تو را در حالى كه به خواندن خطبه نماز ايستاده اى وا مى گذارند».
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۶:۲۰
آداب رفتار با دختران (۳)؛ چگونه به دیگران محبت کنم؟! + راهکار حوزه/ امام صادق عليه السلام فرمود: به يكديگر هديه دهيد، تا دوست هم شويد، چرا كه هديه كينه را از بين مى برد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۴:۳۵
احکام صنفی | آرایشگری (۲)؛ آیا تراشیدن ریش باعث فسق شخص می‌شود؟ حوزه/ پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری به انتشار احکام شرعی صنف های گوناگون، مطابق با نظرات آیت الله العظمی خامنه ای می پردازد که «حوزه نیوز» این احکام را منتشر خواهد کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۲۳:۳۱
نوشتاری از حجت الاسلام پارسانیا؛ تأثیر تحولات معنای عقل در معانی مدرن فلسفه و علوم اجتماعی حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین پارسانیا با قرائت مقاله ای با عنوان «تأثیر تحولات معنای عقل در معانی مدرن فلسفه و علوم اجتماعی» در «کنفرانس بین المللی بومی سازی فرهنگی علوم انسانی، دیدگاه ها و تجارب» دیدگاه های خود را ارائه نمود.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۷:۲۴
بیشتر بدانیم تا بهتر بفهمیم؛ پاسخ به شبهات اینستاگرامی درباره بانوان حوزه/ یکی از شبهات در فضای مجازی، شبهه درباره بانوان با موضوعاتی همچون «ناقص العقل بودن زنان»، «دیه بانوان»، «تنبیه زنان»، «عدم قبول شهادت یک زن» و ... است. بسیاری از این شبهات ناشی از عدم توانایی در فهم معانی است .
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۵:۴۶
قطره ای از دریا؛ گناهی که پنج تهدید خدای متعال را به دنبال دارد حوزه/ همانا كسانى كه پیمان خدا و سوگندهاى خودشان را به بهاى ناچیزى مى ‏فروشند، آنان برایشان نصیبى در آخرت نیست و خداوند در قیامت با آنها سخن نمى ‏گوید و به آنان نیز نظر (لطف) نمى‏ كند، آنها را (از گناه) پاك نمى ‏سازد و براى آنان عذابى دردناك است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۴:۵۰
سرمایه تمام نشدنی + عکس حوزه/ این لذت معنوی را شما، بخصوص شما جوانها چشیدید؛ این لذت معنوی را با آن دلهای پاک و نورانی و بی‌آلایش یا کم‌آلایش خودتان چشیدید. این لذت را از دست ندهید، آن را رها نکنید.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۴:۴۸
ارث مؤمن برای خدای متعال حوزه/ امام صادق علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود میراث بنده مؤمن برای خدای متعال را معرفی کردند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۰۷:۵۵
فیلم مستند «در مسیر عشق» به زبان اسپانیولی تولید شد فیلم مستند "در مسیر عشق El Camino Del Amor" با موضوع حجاب و پوشش اسلامی به زبان اسپانیولی تولید شد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۴:۵۳
یادداشت رسیده؛ یادداشتی بر مستند «بهتان برای حفظ نظام» حوزه/ بهتان‌های اربابان زر و زور و نوچه‌های آنان علیه جمهوری اسلامی هم انکارناپذیر است؛ چه بسیار مواردی که در حافظه‌ی تاریخ مضبوط شده و امید است فعالان رسانه‌ای در مقابله‌ای هنرمندانه، این وقایع تاریخی را به تصویر بکشند تا معلوم شود کدام جبهه برای حفظ نظام(!) دست به هرکاری از جمله تهمت پراکنی می‌زند و در این بین کارنامه‌ی سیاه ‌BBC قابل تطهیر نیست.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۱:۲۳
راهی برای تقویت استخوان و تولید خون تازه حوزه/ امام رضا علیه السلام در یکی از سخنان حکیمانه خود برخی خواص باقلا را معرفی کردند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۰۷:۳۷
پرسش های مهم، پاسخ های کوتاه (۱۳)؛ مرز آزادى انسان تا كجاست؟ حوزه/ خداوند، انسان را آزاد آفریده است و به او اختیار داده تا كارهایش را انتخاب كند. گرچه بعضى گفته‏ اند: انسان در كارهایش مجبور است و گمان مى‏كند كه آزاد است، امّا دلایل بسیارى بر اختیار انسان وجود دارد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۰۶:۲۰
بازیگر سینما و تلویزیون: توجه به مدافعان حرم، رسالت سینمای ایران است حوزه/ قاسم زارع گفت: تا به امروز افتخار حضور در کارهایی با محوریت مدافعان حرم را نداشته‌ام، چون کارهای زیادی در این حوزه انجام نشده، اما امیدوارم در ادامه شرایطی فراهم آید تا فیلمسازی در این حوزه سهل‌تر شود.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۰۴:۰۰
احکام صنفی | آرایشگری (۱)؛ آیا آرایشگری در ایام سوگواری حرام است؟ حوزه/ پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری به انتشار احکام شرعی صنف های گوناگون، مطابق با نظرات آیت الله العظمی خامنه ای می پردازد که «حوزه نیوز» این احکام را منتشر خواهد کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۸:۱۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس