*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۷ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Wednesday, January 23, 2019
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷  -  ۰۴:۰۰
پرسش های مهم، پاسخ های کوتاه (۱۶)؛ گناهی که فکرش را هم نمی کنیم خدا نبخشد حوزه/ اگر كسى كه مقدار كمى بدهى دارد، به طلبكار بگوید: تو كه از من‏ طلبى ندارى، مقدارى كه مى ‏خواهى ارزشى ندارد، او طلب خود را نمى ‏بخشد، ولى اگر مبلغ بیشترى بدهكار باشد و نزد طلبكار آید و عذرخواهى كند، طلبكار یا به او مهلت مى‏دهد و یا او را مى‏بخشد.
گزارشی از روزنامه امروز کیهان؛ حاشیه امن برای بودجه ۷۵ درصدی با جنجال علیه بودجه ۱ دهم درصدی حوزه/ بودجه نهادها و موسسات جدول ۱۷برای سال آینده ۲۰۰ میلیارد تومان است و بودجه جامعه‌المصطفی نیز با کاهش ۳۳ درصدی نسبت به سال قبل ۲۰۰ میلیارد تومان است که جمعاً ۴۰۰ میلیارد تومان می‌شود. این بودجه در مقایسه با بودجه ۴۰۷ هزار میلیارد تومانی عمومی کشور کمتر از یک دهم درصد است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۱:۱۸
قاعده ترس از خدا و امید به او حوزه/ امام صادق علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود قاعده ترس از خدا و امید به او را بیان کردند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۰:۳۱
از نماز بیشتر بدانیم (۱۶)؛ قرآن گزارش می دهد: انواع برخورد مردم با نماز حوزه/ عدّه اى به خاطر رسيدن به دنيا، از نماز كم مى گذارند: «و اذا رأوا تجارة او لهوا انفضّوا اليها و تركوك قائم/ هرگاه لهو و تجارتى ديدند به سوى آن روانه شده و تو را در حالى كه به خواندن خطبه نماز ايستاده اى وا مى گذارند».
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۶:۲۰
آداب رفتار با دختران (۳)؛ چگونه به دیگران محبت کنم؟! + راهکار حوزه/ امام صادق عليه السلام فرمود: به يكديگر هديه دهيد، تا دوست هم شويد، چرا كه هديه كينه را از بين مى برد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۴:۳۵
احکام صنفی | آرایشگری (۲)؛ آیا تراشیدن ریش باعث فسق شخص می‌شود؟ حوزه/ پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری به انتشار احکام شرعی صنف های گوناگون، مطابق با نظرات آیت الله العظمی خامنه ای می پردازد که «حوزه نیوز» این احکام را منتشر خواهد کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۲۳:۳۱
نوشتاری از حجت الاسلام پارسانیا؛ تأثیر تحولات معنای عقل در معانی مدرن فلسفه و علوم اجتماعی حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین پارسانیا با قرائت مقاله ای با عنوان «تأثیر تحولات معنای عقل در معانی مدرن فلسفه و علوم اجتماعی» در «کنفرانس بین المللی بومی سازی فرهنگی علوم انسانی، دیدگاه ها و تجارب» دیدگاه های خود را ارائه نمود.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۷:۲۴
بیشتر بدانیم تا بهتر بفهمیم؛ پاسخ به شبهات اینستاگرامی درباره بانوان حوزه/ یکی از شبهات در فضای مجازی، شبهه درباره بانوان با موضوعاتی همچون «ناقص العقل بودن زنان»، «دیه بانوان»، «تنبیه زنان»، «عدم قبول شهادت یک زن» و ... است. بسیاری از این شبهات ناشی از عدم توانایی در فهم معانی است .
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۵:۴۶
قطره ای از دریا؛ گناهی که پنج تهدید خدای متعال را به دنبال دارد حوزه/ همانا كسانى كه پیمان خدا و سوگندهاى خودشان را به بهاى ناچیزى مى ‏فروشند، آنان برایشان نصیبى در آخرت نیست و خداوند در قیامت با آنها سخن نمى ‏گوید و به آنان نیز نظر (لطف) نمى‏ كند، آنها را (از گناه) پاك نمى ‏سازد و براى آنان عذابى دردناك است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۴:۵۰
سرمایه تمام نشدنی + عکس حوزه/ این لذت معنوی را شما، بخصوص شما جوانها چشیدید؛ این لذت معنوی را با آن دلهای پاک و نورانی و بی‌آلایش یا کم‌آلایش خودتان چشیدید. این لذت را از دست ندهید، آن را رها نکنید.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۴:۴۸
ارث مؤمن برای خدای متعال حوزه/ امام صادق علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود میراث بنده مؤمن برای خدای متعال را معرفی کردند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۰۷:۵۵
فیلم مستند «در مسیر عشق» به زبان اسپانیولی تولید شد فیلم مستند "در مسیر عشق El Camino Del Amor" با موضوع حجاب و پوشش اسلامی به زبان اسپانیولی تولید شد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۴:۵۳
یادداشت رسیده؛ یادداشتی بر مستند «بهتان برای حفظ نظام» حوزه/ بهتان‌های اربابان زر و زور و نوچه‌های آنان علیه جمهوری اسلامی هم انکارناپذیر است؛ چه بسیار مواردی که در حافظه‌ی تاریخ مضبوط شده و امید است فعالان رسانه‌ای در مقابله‌ای هنرمندانه، این وقایع تاریخی را به تصویر بکشند تا معلوم شود کدام جبهه برای حفظ نظام(!) دست به هرکاری از جمله تهمت پراکنی می‌زند و در این بین کارنامه‌ی سیاه ‌BBC قابل تطهیر نیست.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۱:۲۳
راهی برای تقویت استخوان و تولید خون تازه حوزه/ امام رضا علیه السلام در یکی از سخنان حکیمانه خود برخی خواص باقلا را معرفی کردند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۰۷:۳۷
پرسش های مهم، پاسخ های کوتاه (۱۳)؛ مرز آزادى انسان تا كجاست؟ حوزه/ خداوند، انسان را آزاد آفریده است و به او اختیار داده تا كارهایش را انتخاب كند. گرچه بعضى گفته‏ اند: انسان در كارهایش مجبور است و گمان مى‏كند كه آزاد است، امّا دلایل بسیارى بر اختیار انسان وجود دارد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۰۶:۲۰
بازیگر سینما و تلویزیون: توجه به مدافعان حرم، رسالت سینمای ایران است حوزه/ قاسم زارع گفت: تا به امروز افتخار حضور در کارهایی با محوریت مدافعان حرم را نداشته‌ام، چون کارهای زیادی در این حوزه انجام نشده، اما امیدوارم در ادامه شرایطی فراهم آید تا فیلمسازی در این حوزه سهل‌تر شود.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۰۴:۰۰
احکام صنفی | آرایشگری (۱)؛ آیا آرایشگری در ایام سوگواری حرام است؟ حوزه/ پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری به انتشار احکام شرعی صنف های گوناگون، مطابق با نظرات آیت الله العظمی خامنه ای می پردازد که «حوزه نیوز» این احکام را منتشر خواهد کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۸:۱۸
واکنش پژوهشگاه شهید صدر به اظهارات سروش محلاتی حوزه/ پژوهشگاه شهید صدر به اظهارات حجت‌الاسلام والمسلمین سروش محلاتی درباره اندیشه سیاسی شهید صدر واکنش نشان داد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۵:۱۸
بازارهای آخرت در دنیا حوزه/ رسول خدا (ص) در یکی از فرمایشات نورانی خود بخشی از برکات مساجد را معرفی کردند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۰۷:۵۵
خانواده ایرانی (۱)؛ خداوند از زن و مرد تنها خوشش نمی‌آید حوزه/ خدای متعال از زن و مرد تنها خوشش نمی‌آید، مخصوصاً آنهایی که جوانند و بار اولشان است؛ مخصوص جوانها هم نیست. خدای متعال از زندگی مشترک و مزدوج خوشش می‌آید.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۰۶:۰۵
مجید مظفری: ذات هنر با بی‌اخلاقی، منافات دارد حوزه/ بازیگر سینما و تلویزیون گفت: هر از گاهی شنیده می‌شود که برخی از بازیگران از وجود بی‌اخلاقی در سینما اظهار گلایه می‌کنند، من با این دست انتقادات موافق نیستم، چون معتقدم هنر به ذاته امری شریف است و اگر هم در این زمینه برخی بی‌اخلاقی‌ها وجود داشته باشد، دلیلش به خود آن بازیگر بر می‌گردد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۰۴:۰۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس