*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ \ ۶ صفر ۱۴۴۰ \ Monday, October 15, 2018
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷  -  ۲۱:۰۰
سفرنامه اربعین (۱)؛ هوی هوی دایی رضا، صابون برداشتی؟ شامپو چی؟! حوزه/ هوی هوی دایی رضا، دایی رضا ، دایی رضا! اگر جواب نمی‌دادم همین طور دایی رضا را تکرار می‌کرد. همیشه سوزنش گیر می‌کرد! آهسته گفتم: مهدی آروم‌تر چیه چی میگی؟ فش فشی کرد و سر قرمز دماغش را با کف دست خشکش مالاند، آنقدر محکم می‌مالید که انگار می‌خواهد سیب زمینی له کند. بعد لب برگرداند و ...
چرا نماز شرابخوار تا چهل روز مقبول نیست؟/ چرا چهل روز؟ نه کمتر، نه بیشتر حوزه/ شخصی به نام حسین بن خالد می گوید محضر مبارک حضرت رضا علیه السلام عرض کردم برای ما از پیامبر صلی الله علیه و آله روایت شده که فرموده اند: کسی که شراب بیاشامد تا چهل روز نمازش مقبول نیست، آیا این روایت صحیح است؟ حضرت فرمودند: راویان این حدیث ...
۱۳۹۷/۷/۷ - ۱۲:۲۶
زندگی بدون این پنج نعمت گوارا نیست حوزه/ امام صادق علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود پنج نعمت را معرفی کردند که زندگی بدون آنها گوارا نیست.
۱۳۹۷/۷/۷ - ۰۷:۵۱
به وقت نماز (۵۳)؛ واکنش فرشتگان نسبت به شرکت کنندگان در نماز جمعه حوزه/ امام باقر عليه السلام مى فرمايد: فرشتگان مقرب خداوند هر جمعه از آسمان فرود مى آيند و كاغذهايى از نقره و قلم هايى از طلا ...
۱۳۹۷/۷/۷ - ۰۶:۳۵
به وقت نماز (۵۲)؛ سلمان فارسی چگونه مسلمان شد؟ حوزه/ سلمان فارسى در نخستين روزهايى كه براى تحقيق درباره دين اسلام به مدينه آمده بود، شبى در منزل ابو ايوب انصارى خدمت پيامبر اسلام صلى الله عليه و آله رسيد. در آنجا تعدادى از ...
۱۳۹۷/۷/۶ - ۲۳:۳۵
قطره ای از دریا؛ مُتحیِّران بین حق و باطل بخوانند!!! حوزه/ او پیش از این (تورات و انجیل را) براى هدایت مردم (فرو فرستاد) و اینك فرقان را (كه وسیله ‏ى تمیز حقّ از باطل است) نازل كرد، البتّه براى كسانى كه به آیات الهى كفر ورزند، عذاب شدیدى است و خداوند شكست ناپذیر صاحب انتقام است.
۱۳۹۷/۷/۶ - ۲۱:۰۰
پاسخ امام خامنه ای به استفتائاتی پیرامون آموزش پزشکی حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائاتی پیرامون «آموزش پزشکی» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۷/۶ - ۱۶:۳۵
پژوهشی در دین (۳۰)؛ آیا آیاتی مرتبط با ایرانیان در قرآن وجود دارد؟ حوزه/ رسول خدا ـ صلي الله عليه و آله ـ غير از احاديثي كه در تفسير آيات در مورد ايرانيان آورديم، بارها در مورد ايران و ايرانيان سخن گفته و از آن‌ها به نيكي ياد كرده است.
۱۳۹۷/۷/۶ - ۰۶:۳۰
به وقت نماز (۵۱)؛ عاشقانه های چند جانباز حوزه/ به ديدن بچه هاى قطع نخاعى آسايشگاه امام خمينى (ره) رفته بوديم. احساس دوگانه اى از ديدن آنها به من دست داد. از اينكه بر روى صندلى چرخدار بودند، قلبم به درد آمد، اما ...
۱۳۹۷/۷/۶ - ۰۴:۰۰
قطره ای از دریا؛ دلیل نامگذاری سوره آل عمران به این نام چیست؟ حوزه/ سوره آل ‏عمران داراى دویست آیه است و آیات آن از یك نظام و هماهنگى خاصّى برخوردارند. این سوره در مدینه نازل شد و نزول آن زمانى بود كه نداى دعوت اسلام در جهان آن روز بلند و دشمنان حساس و گوش به زنگ شده بودند.
۱۳۹۷/۷/۵ - ۲۱:۰۰
خداوند این صفت مومن را دوست دارد حوزه/ رسول خدا (ص) در یکی از سخنان نورانی خود محبوبترین بخشندگی مؤمن نزد خدای متعال را معرفی کردند.
۱۳۹۷/۷/۵ - ۰۸:۲۳
به وقت نماز (۵۰)؛ از اصرار بر تصویربرداری هنگام قنوت تا گلوله ای که به چشم خورد و از گوش درآمد حوزه/ صداى اذان از بلندگوى نمازخانه بلند بود. وضو گرفتم و رفتم براى نماز جماعت رزمندگان در صفهاى فشرده نشسته بودند. نماز هنوز شروع نشده بود. برادر سليمى، تيربارچى گروه، رو به من كرد و گفت: موقع قنوت نماز يك عكس يادگارى از من بگير. حس مى كنم ...
۱۳۹۷/۷/۵ - ۰۶:۲۵
پاسخ به شبهات (۳۶)؛ پاسخی بر شبهه "سنگسار برخلاف عقل و فطرت انسانی است" حوزه/ حكم سنگسار، كيفر انحراف مردان و زنان همسردار (زناي محصنه) است. اين قانون بر اساس فرمايش امام صادق (عليه السلام) حدّ بزرگ الهي است: الّرجم حدّ اللَّه الأكبر.
۱۳۹۷/۷/۵ - ۰۴:۰۰
پژوهشی در دین (۲۹)؛ شیعه چگونه ظهور و بروز پیدا کرد؟ حوزه/ ترمذي در صحيحش از عمر بن ابي سلمه نقل مي كند: هنگامي كه آيه تطهير بر پيامبر ـ صلّي الله عليه و آله ـ در خانه ي ام سلمه نازل شد، پيامبر ـ صلّي الله عليه و آله ـ علي، فاطمه ، حسن و حسين ـ عليهم السّلام ـ را دعوت كرد و سپس كساء را بر روي آنها كشيد و عرض كرد: بار خدايا! اينان اهل بيت من هستند. پس رجس و پليدي را از آنان دور كن و آنان را پاك فرما.
۱۳۹۷/۷/۴ - ۲۳:۵۰
قطره ای از دریا؛ آیه ای که ثابت می کند اسلام دین سخت گیری نیست حوزه/ خداوند هیچ كس را جز به اندازه توانایى ‏اش تكلیف نمى‏ كند، هركس آنچه از كارها (ى نیك) انجام دهد به سود خود انجام داده و آنچه از كارها (ى بد) كسب كرده به ضرر خود كسب كرده است.
۱۳۹۷/۷/۴ - ۲۰:۵۰
دروازه های خوبی حوزه/ امیر المؤمنین علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود سه دروازه خوبی ها را معرفی کردند.
۱۳۹۷/۷/۴ - ۰۸:۰۳
رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتائاتی بیان کردند: از حکم تدریس مباحث ربا تا نوشتن پایان نامه برای دیگران حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائاتی پیرامون «احکام تحصیل» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۷/۴ - ۰۶:۰۵
پژوهشی در دین (۲۸)؛ با اماکن منسوب به امام زمان(عج) بهتر آشنا شویم حوزه/ از ويژگي هاي وادي السلام اين است كه هر كس در آن جا دفن شود عذاب قبر و سؤال نكير و منكر از او برداشته مي شود زيرا تربت اميرالمؤمنين ـ عليه السلام ـ چنين خاصيتي را دارد.
۱۳۹۷/۷/۴ - ۰۴:۰۰
پاسخ به شبهات (۳۵)؛ چرا روابط جنسی قبل از ازدواج حرام است؟ حوزه/ اگر آزادي جنسي به صورت مطلق در يك جامعه رواج پيدا كند، ديگر ميل به ازدواج و تشكيل خانواده در آن جامعه كم مي‌شود و حتي ميزان جمعيت يك كشور به خطر مي‌افتد. مسلماً با از بين رفتن يك جمعيت، هويت و ...
۱۳۹۷/۷/۳ - ۲۳:۴۰
قطره ای از دریا؛ توصیه قرآن به مبلغان دینی چیست؟ حوزه/ در كنار ایمان و عمل، باز هم باید چشم امید به رحمت و غفران الهى داشت. «سمعنا و اطعنا غفرانك ربّنا»
۱۳۹۷/۷/۳ - ۲۱:۰۰
راه های تربیت فرزند (۱۷)؛ عزت نفس کودکان را بالا ببريد! حوزه/ عزت ‌نفس بالا، کودک را در مقابل مشكل‌هايي که در زندگي با آن‌ها روبرو خواهد شد، مصون مي‌كند. کودکاني که درمورد خودشان نظر مثبتي دارند، در مواجهه با تعارض‌ها و مقاومت در برابر فشارهاي منفي بهتر عمل مي‌کنند.
۱۳۹۷/۷/۳ - ۲۰:۳۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس