*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ \ ۹ شوال ۱۴۳۹ \ Sunday, June 24, 2018
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷  -  ۲۰:۳۴
استقبال شما از پویش خبرگزاری حوزه درباره سریالهای صداوسیما +کامنتها حوزه / برخی از مسئولان و برنامه سازان صداوسیما به خصوص برخی از دست اندرکاران سریال سر دلبران نیز از این پویش استقبال کردند که بعد از پایان این پویش، تمام دیدگاه ها تقدیم مسئولان امر خواهد شد.
قطره ای از دریا؛ عاملی غیر از دعا که می تواند سبب لطف خدای متعال به انسان شود حوزه/ بهره ‏ى مؤمنان تنها به خاطر دعاى «ربّنا اتنا» نیست، بلكه به خاطر تلاش و كسب آنان نیز بوده است و این به ما هشدار مى‏دهد كه الطاف خداوند به كسانى مى ‏رسد كه به همراه دعا، تلاش و كوشش نیز بكنند.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۲۱:۱۵
یادداشت رسیده: چرا پول صدقات ایرانیان را برای فلسطین خرج می کنید؟! حوزه/ جابجایی صدقات مردمی، حتی در داخل کشور بین استان‌ها و شهرها قانونا ممنوع است.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۱۸:۴۹
«بشارت باد پیروزی»: زمین مگذار سنگت را تفنگت را فلسطینی حوزه/ یکی از شعرای حوزوی به مناسبت روز جهانی قدس و در وصف مظلومیت و ایستادگی مردم فلسطین برای رهایی قدس از دست غاصبین صهیونیستی، شعری با عنوان«بشارت باد پیروزی» را سروده است.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۱۳:۵۲
حکم گرداندن آب در دهان در حال روزه حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «گرداندن آب در دهان در حال روزه» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۱۰:۳۰
منبرهای رمضانی (۱۲)؛ ایمان و عمل صالح؛ نخستین عامل سعادت در قرآن حوزه/ هنگامی که واژۀ «عمل صالح» در قرآن برای توصیف فعلی استفاده می‌شود، اغلب کنار ایمان به کار می‌رود و نشانگر این است که ارتباط تنگاتنگی بین آن‌ها وجود دارد.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۰۴:۳۰
همراه با نهج البلاغه (۲۲)؛ دو قانون و معیار شناخت زشتی کارها حوزه/ بسيار كسان هستند كه دلشان نمي خواهد كار بد انجام دهند و مورد سرزنش مردم و خشم و نارضايى خدا قرار گيرند. ولى چون گاهى نمى‏ توانند ...
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۲۲:۳۰
قطره ای از دریا؛ بهترین اعمال مشعر و عرفات از نگاه قرآن حوزه/ استغفار و ذكر خداوند، بهترین اعمال عرفات و مشعر است. گرچه در این سرزمین‏ ها اصل توقف، شرط است و هیچ عمل دیگرى واجب نیست، امّا در این آیات، قرآن ما را به ذكر خدا و یاد سوابق پرخطا و اشتباه خود و طلب آمرزش درباره گذشته‏ ى خویش دعوت مى‏ كند.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۲۱:۰۰
نگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما- ۱۰ "پنج کیلومتر تا بهشت" ؛ سریالی حاشیه ساز و البته ضعیف در محتوا سریال "پنج کیلومتر تا بهشت" در کنار حاشیه های جنایی خاص خود ، دارای اشکالات جدی در بحث محتوایی است که به ایجاد و توسعه شبهات درباره مسایل ماورایی به خصوص بحث روح انسان دامن می زند و گویا نسبت به این مساله نظارت و دقت جدی در تلویزیون وجود نداشته است.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۱۸:۵۳
آیه ها و آینه ها (۳۸۳)؛ جواب اشکال لا ینحل بر روی برگ چنار حوزه/ شاید هیچ انسانی در این جهان نتواند ادعا کند که در زندگی سختی و مصائب نداشته است زیرا مشکلات عنصر لایزال زندگی دنیایی است اما همان‌طور که قرآن کریم به آن اشاره کرده بلکه بسیاری از ما تجربه کرده‌ایم، همواره در دل صدف سختی‌ها، مروارید آسایش برق می‌زند.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۱۷:۲۵
داستان خوبان (۲۲)؛ «میهمان بر میزبان» فضیلت دارد یا «میزبان بر میهمان»؟ حوزه/ امام صادق عليه السلام به من خطاب كرد و فرمود: فضيلت آن ها بر تو بيشتر از فضيلتى است كه تو بر آن ها دارى. اظهار داشتم: فدايت شوم، چنين چيزى چطور ممكن است؟! ...
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۱۷:۰۰
منبرهای رمضانی (۱۱)؛ نقش ‌ها و آسیب ‌های اسباب‌ بازی در تربیت فرزندان حوزه/ بازی کودکان با باربی، پیامدهای منفی نظیر: بلوغ زودرس، سوء تغذیه و مصرف گرایی و تجمل را به همراه دارد؛ به‌ همین سبب، صدها نفر از زنان و مردان در آلمان، بر ضدّ این عروسک راهپیمایی اعتراض‌آمیز بر پا کردند.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۱۴:۵۷
در پاسخ به استفتاء خبرگزاری حوزه بیان شد: نظر آیت الله العظمی مکارم شیرازی پیرامون افطار هنگام غروب آفتاب حوزه/ دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی به استفتاء رسانه رسمی حوزه های علمیه پیرامون «افطار کردن قبل از اذان مغرب» پاسخ داد.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۱۳:۳۷
حکم بوئیدن بوهای مختلف در حین روزه حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به سؤالی پیرامون «بوئیدن بوهای مختلف در حین روزه» پاسخ دادند.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۱۰:۳۰
تربیت اسلامی (۱۵)؛ چگونه همسر خوبی برای شوهر خود باشیم؟ حوزه/ همه ما در زندگي هدفي را جستجو مي کنيم تا به شادي برسيم. من با اطمينان مي گويم که خوشبختي شما بدست خود شماست. اگر جز اين فکر کنيد هرگز به خوشبختي نمي رسيد.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۰۶:۰۰
العبد(۲۲): توصیه های آیت الله بهجت برای موفقیت حوزه/ توصیه های مرحوم حضرت آیت الله بهجت برای موفقیت در زندگی و آرامش دنیوی و اخروی به همراه برخی از وصایای آیت الله سید علی قاضی (ره).
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۰۳:۰۰
همراه با نهج البلاغه (۲۱)؛ در دوستی ها و دشمنی های خود اندازه نگهداریم حوزه/ وقتى با كسى دوست مي شويم، نبايد در معاشرت با او آنقدر زياده روى كنيم كه بيش از اندازه به حريم زندگى ما نزديك شود و تمام اسرار ما را بداند. زيرا ممكن است روزى بين ما اختلافى پيدا شود و آن دوست، به صورت دشمن ما درآيد
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۲۲:۳۰
قطره ای از دریا؛ قرآن چگونه با تحجّر مبارزه می کند؟ حوزه/ مبارزه با تحجّر از برنامه ‏هاى قرآن است. گروهى فكر مى ‏كردند دین امرى یك بُعدى و حج یك عبادت خشك است، اسلام این تفكّر را ردّ مى‏كند. «لیس علیكم جناح».
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۲۱:۰۰
داستان خوبان (۲۱)؛ چگونه در ماه رمضان فرزندان حضرت اسماعیل(ع) را آزاد کنیم؟ حوزه/ روزى يكى از دوستان و اصحاب پدرم ، به نام سُدير صيرفى در ماه مبارك رمضان نزد پدرم ، حضرت باقرالعلوم عليه السلام شرفياب شد. پدرم او را مخاطب قرار داد و فرمود: اى سُدير! آيا مى دانى اين شب ها ...
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۷:۰۰
آیه ها و آینه ها (۳۸۳)؛ عالمی که خانه‌اش با حصیر، فرش شده بود! حوزه/ ساده و بی‌آلایش زندگی کردن به این معناست که آدمی به این دنیا و لذت‌های فانی آن دل نبندد و از این متاع فریبنده پرهیز کند زیرا گرایش به تجملات، نم‌نم و بدون اینکه احساس شود انسان را از معبود خویش دور می‌سازد و در باتلاق دنیا غرق می‌کند.
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۰:۵۵
حکم فرو بردن غبار غلیظ در حال روزه حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائاتی پیرامون «فرو بردن غبار غلیظ، در حال روزه» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۰:۳۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس