*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ \ ۱۱ محرم ۱۴۴۰ \ Friday, September 21, 2018
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷  -  ۱۰:۲۰
بازنگاهی به فیلم ها و سریال های عاشورایی-۴ "معصومیت از دسته رفته"؛ سریالی به یادماندنی با چاشنی عشق و حیرت حوزه/ "معصومیت از دسته رفته"، ساخته سید داود میرباقری یکی از سریال های به یادماندنی تلویزیون با موضوع تاریخی و عاشورایی است که با چاشنی عشق و حیرت، روایتگر داستانی جذاب و پرمخاطب می باشد.
قطره ای از دریا؛ خداوند چه چیز را مادر تمام خیرات قرار داده است؟ حوزه/ (خداوند) حكمت و بینش را به هر كس بخواهد (و شایسته ببیند) مى‏ دهد و به هركس حكمت داده شود، همانا خیرى فراوان به او داده شده است و جز خردمندان (از این نكته) متذكّر نمى‏ گردند.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۲۱:۰۰
حکم دیدن تصاویر همسر پس از طلاق حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به استفتائی پیرامون «دیدن تصاویر همسر پس از طلاق» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۲۰:۱۰
غدیر شناسی (۲)؛ نخستین شخصی که با پیشوای اول شیعیان در غدیرخم بیعت کرد چه کسی بود؟ حوزه/ پس از ابلاغ وحى و فراخوان امام على (ع) به جايگاه سخنرانى، اول كسى كه دست على (ع) را گرفت و با آن حضرت بيعت كرد، شخص ...
۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۹:۳۰
آیت الله العظمی شبیری زنجانی پاسخ دادند: با دست گچ گرفته چگونه غسل کنیم و وضو بگیریم؟ حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به استفتائی پیرامون «غسل و وضو با دست گچ گرفته» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۸:۱۰
شکرگزار سفر زائران عراقی به ایران باشیم! حوزه / تلاش دشمنان در ایجاد بدگمانی بین دو ملت است و باید حواسمان جمع باشد که تحت تأثیر القائات آنان قرار نگیریم و البته اگر تخلفی در جایی صورت پذیرد در هر دو کشور مکانیزم قانونی برای پیگیری وجود دارد.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۷:۳۵
باموضوع شهید محمود کلانی؛ جدیدترین شماره ماهنامه «فکه» منتشر شد حوزه/ صدو هشتاد و چهارمین شماره از ماهنامه فکه با موضوع شیخ فاطمی پـرونده ویـژه اولین شهید روحانی مدافع حرم شهید محمود کلانی منتشر شد.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۴:۵۹
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: زندانی کردن بدهکاران مهریه شرعا جایز نیست حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به استفتائی پیرامون «حبس بدهکاران مالی» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۴:۵۸
غدیر شناسی (۱)؛ چرا واقعه بیعت مردم با امام علی(ع) به "غدیر" معروف شد؟ حوزه/ بيابان غديرخم پس از سرزمين جحفه در ۳ کیلومتری مكه قرار دارد، و در آنجا رود هميشه جارى وجود داشت و چون براى اعلام ولايت امام على (ع) و بيعت ۱۲۰ هزار حاجى از زن و مرد، دو روز در آنجا ...
۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۱:۵۱
سه گانه «اصول فقه كاربردي» جاي خود را در بازار نشر تثبيت كرد حوزه/ كتاب سه جلدي «اصول فقه كاربردي» بيستمين اثر مشترك پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و سازمان مطالعه و تدوين كتب علوم انساني (سمت) مورد استقبال قرار گرفته است.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۰۹:۲۵
ارزش انسان به چیست؟ حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی ملاک ارزش هر انسان را معرفی کردند.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۰۷:۳۸
حکم تصرف در ارثی که از راه حرام به دست آمده است حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به استفتائی پیرامون «تصرف در ارثی که از راه حرام به دست آمده» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۰۷:۰۰
به وقت نماز (۳۸)؛ شکوه نماز در غربت غرب حوزه/ در زمان رژيم شاه قرار بود يك گروه از مهندسين كشاورزى به يكى از كشورهاى اروپايى براى كسب تجارب كشاورزى بروند. يك استاد دانشگاه را سرپرست گروه مى كنند. هواپيما در شهرى براى سوختگيرى فرود مى آيد. مسافرين هواپيما ...
۱۳۹۷/۶/۶ - ۰۶:۰۵
پاسخ به شبهات (۲۴)؛ چرا در نهج البلاغه نامی از عید غدیرخم برده نشده است؟ حوزه/ با توجه به اهميت عيد غدير خم چرا در نهج البلاغه نامي از اين عيد برده نشده است؟ آيا اين مطلب در ديگر سخنان حضرت علي ـ عليه السلام ـ آمده است؟
۱۳۹۷/۶/۶ - ۰۴:۰۰
جبار آذین بیان کرد: الگوگیری مافیای سیما از فیلمفارسی «پدر» حوزه/ سریال‌سازان مطلوب سیما از این پس با الگوبرداری از سریال پدر، جهت ساختن فیلم‌ها و سریال‌های عاشقانه توهمی و تخیلی و همچنین برای آنکه به سلامت از سلاخی و سانسور بگذرند، می‌توانند قصه‌های تخیلی خود را به زیور معنویات در سطح شعار وصل کنند و با تصویرسازی مکرر و مستمر از نشان‌های ظاهری دینی آراسته و فیلمفارسی بسازند.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۰۳:۰۵
تربیت اسلامی (۴۶)؛ کدام راستگویی نزد خدای متعال دروغ به حساب می آید حوزه/ با همه‌ قداست و ارزشي كه راستگويي دارد، بايد توجه داشت كه گاهي راستگويي مايه دردسر، ضرر و فساد مي گردد كه از ديدگاه اسلام ...
۱۳۹۷/۶/۶ - ۰۰:۲۰
آیت الله العظمی مکارم شیرازی پاسخ دادند: آیا قربانی کردن برای خرید خانه و ماشین در اسلام توصیه شده است؟ حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به استفتائی پیرامون «حکم قربانی کردن در موارد خرید خانه و ماشین» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۶/۵ - ۲۳:۵۰
پژوهشی در دین (۱۹)؛ اموال مردم از نگاه حضرت حجت (عج) حوزه/ مال مسلمان همانند آبرو و جانش بايد محفوظ باشد، و ديگران نبايد چشم سوئى به آن داشته باشند. مالك مال ديگران شدن، اگر بدون اسباب شرعى و عرفى ...
۱۳۹۷/۶/۵ - ۲۲:۰۵
قطره ای از دریا؛ خصلتی که فقرا را به فساد و فحشا می کشاند حوزه/ هر فكر و توهّمى كه براى شما تنگ ‏نظرى، ترس و اثر منفى بیاورد، شیطانى است و هر فكر و الهامى كه براى شما حركت، نشاط و سعه‏صدر آورد، الهى است.
۱۳۹۷/۶/۵ - ۲۱:۰۰
به بهانه استیضاح وزیر سابق اقتصاد؛ سخنی با نمایندگان فراکسیون امید حوزه/ روی سخن در اینجا با نمایندگان فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی است که آیا شما باید به هر قیمتی همیشه مؤید همه کارهای دولتی‌ها باشید.
۱۳۹۷/۶/۵ - ۱۶:۳۳
به سردبیری رمضانعلی عزیزی؛ شماره جدید «افق حوزه» با ضمیمه «افق خانواده» منتشر شد+ دانلود حوزه/ پانصد و شصت و پنجمین شماره تنها هفته نامه "افق حوزه" با اخبار متنوع حوزوی، دینی و فرهنگی و به سردبیری رمضانعلی عزیزی منتشر شد.
۱۳۹۷/۶/۵ - ۱۵:۳۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس