*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۶ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Thursday, February 21, 2019
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷  -  ۰۶:۲۰
یاران عصر ظهور (۳)؛ ابدال چه کسانی هستند و چگونه می توان جزو آنان شد؟ حوزه/ ابدال، نه از طایفه و ملّیت خاصی هستند و نه از شهر و وطن به‌خصوصی، بلکه ممکن است از یک شهر و یا کشور به‌خصوصی باشند و نیز ممکن است هر یک، به مناطق مختلفی متعلق باشند؛ به ویژه که اگر ابدال را بر یاران امام زمان منطبق کنیم که بی‌شک در شهرهای مختلفی زندگی می‌کنند.
همسر شهید دنکو: اگر از مردم دفاع نکنم به کشور خیانت کرده ام حوزه/ شهید دنکو می گفت «اگر برای دفاع از کشور و مردم حاضر نشوم، به مملکت خود خیانت کرده ام».
۱۳۹۷/۱۲/۲ - ۰۹:۱۲
سه نگرانی پیامبر(ص) درباره امت خود حوزه/ پیامبر اکرم (ص) در یکی از سخنان نورانی خود سه نگرانی خود درباره مسلمانان پس از خود را بیان کردند.
۱۳۹۷/۱۲/۲ - ۰۸:۱۶
یاران عصر ظهور (۳)؛ ابدال چه کسانی هستند و چگونه می توان جزو آنان شد؟ حوزه/ ابدال، نه از طایفه و ملّیت خاصی هستند و نه از شهر و وطن به‌خصوصی، بلکه ممکن است از یک شهر و یا کشور به‌خصوصی باشند و نیز ممکن است هر یک، به مناطق مختلفی متعلق باشند؛ به ویژه که اگر ابدال را بر یاران امام زمان منطبق کنیم که بی‌شک در شهرهای مختلفی زندگی می‌کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۲ - ۰۶:۲۰
یادداشت رسیده: جشنواره سی‌و‌هفتم قدمی رو به جلو برای سینما حوزه/جشنواره فیلم فجر توانسته جریان سازی ویژه‌ای در سینمای کشورمان داشته باشد، زیرا اگر اینگونه نبود، پیرامون آن تا به این اندازه بحث و جدل وجود نداشت.
۱۳۹۷/۱۲/۲ - ۰۴:۰۰
از نماز بیشتر بدانیم (۲۸)؛ ذهنیت های گوناگون مردم نسبت به معاد حوزه/ نماز، هم شك زدايى مى كند و هم غفلت ها را به ياد تبديل مى سازد. در نماز با گفتن مالك يوم الدّين در هر شبانه روز حداقل ده بار، انسان مسئله قيامت را به خود تلقين مى كند و تذكّر مى دهد.
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۲۳:۴۰
قطره ای از دریا؛ آیه ای که ثابت می کند انسان مختار است حوزه/ انسان مختار است، مى‏ تواند ایمان آورد و یا كفر ورزد. مى ‏تواند بر ایمان خود پایدار و یا در كفر خود پافشارى كند. مى ‏تواند توبه كند یا بر گناه اصرار بورزد.
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۲۱:۰۰
گام دوم انقلاب | انقلاب اسلامی تجدیدنظر پذیر و اهل انفعال نیست حوزه/ انقلاب اسلامی همچون پدیده‌ای زنده و با اراده، همواره دارای انعطاف و آماده‌ی تصحیح خطاهای خویش است؛ امّا تجدیدنظرپذیر و اهل انفعال نیست.
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۹:۵۵
به همت موسسه آموزش عالی اامام رضا(ع)؛ ششمین شماره فصل نامه علمی تخصصی «اسلام پژوهان» منتشر شد حوزه/ ششمین شماره فصل نامه علمی تخصصی اسلام پژوهان توسط معاونت پژوهش موسسه آموزش عالی حوزوی امام‌رضا(ع) منتشر شد.
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۵:۲۹
یادداشت رسیده؛ زن؛ اشتغال یا انزوا ؟! حوزه/ از نگاه اسلام حذف نقش زن در خانوده به خاطر حضورش در اجتماع و یا حذف نقش زن در اجتماع به خاطر حضورش در خانواده هر دو اشتباه است بلکه زنان باید با در نظر گرفتن اولویت نقش مادری و همسری به فعالیت های اجتماعی متناسب با شأن و شخصیت زنانه شان بپردازند.
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۱:۴۹
هفت فایده محبت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) حوزه/ پیامبر اکرم (ص) در یکی از سخنان نورانی خود محبت و دوست داشتن خود و اهل بیت بزرگوار خود را در هفت موقع هولناک سودمند دانستند.
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۰۷:۲۳
چند راهکار طلایی (۲)؛ چگونه تأثیر حرف مان در بچه ها بیشتر شود؟ حوزه/ روی جنبه های مثبت بچه‌ها دست بگذارید مثلا پاکی قلب آنها را به خودشان یادآوری کنید ... بیشتر جنبه های مثبت وجودی و اعتقادی شان را خاطرنشان کنید تا کم‌کم بعد از این ارتباط های دلی زمینه ای ایجاد بشود و بعدها بتوانید در این مورد صحبت کنید.
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۰۶:۲۰
یاران عصر ظهور (۲)؛ بیشترین یار امام زمان (عج) در زمان ظهور از کدام کشور است؟ حوزه/ یاران امام عصر به چند گروه تقسیم می‌شوند، ۱. یارانی که حضرت مهدی علیه‌السلام نهضت خود را با آنان آغاز می‌کند؛ ۲. یارانی که به برکت قدوم بقیه الله علیه ‌السلام از قبرها برمی‌خیزند؛ ۳. یارانی که ...
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۰۴:۲۰
خاطراتی از استاد پرورش (۶)؛ استادی از جنس محبت به اهل بیت (ع) حوزه/ استاد پرورش مرثيه‌سرايي جناب آقاي حاج علي انساني را بسيار مي‌پسنديد و به بنده مي‌فرمود: «اين آقاي انساني هم به شعرش عنايت شده است و هم به خواندنش و مي‌بينيد كه هر وقت و هر كجا بخواند، كاملاً با ديگران متفاوت است و جلسه جور ديگري مي‌شود.»
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۵:۳۲
گام دوم انقلاب | انقلاب اسلامی ملّت ایران، قدرتمند اما مهربان و باگذشت است حوزه/ انقلاب اسلامی ملّت ایران، قدرتمند امّا مهربان و باگذشت و حتّی مظلوم بوده است. مرتکب افراط‌ها و چپ‌روی‌هایی که مایه‌ی ننگ بسیاری از قیام ها و جنبش ها است، نشده است.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۰:۵۴
نسخه پیامبر اکرم(ص) برای شادابی بدن حوزه / پيامبر خدا صلی الله علیه و آله فرمودند : سه چيز موجب شادابی و سرزندگی بدن مى‏‌شود.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۸:۴۹
عزت‌الله مهرآوران: هنرمند با تکیه بر اخلاق اسلامی می‌تواند ماندگارشود حوزه/ بازیگر سینما و تلویزیون گفت: هنرمند تنها با تکیه بر اخلاق و رفتار اسلامی است که می‌تواند ماندگاری خود را عالم هنر تضمین کند، چون تمسک به اندیشه‌های اسلامی و دینی وی را از بسیار از کارهای ناشایست دور نگاه می‌دارد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۶:۰۰
یاران عصر ظهور (۱)؛ به چه امیدی تلاش کنیم تا از یاران خاص امام مهدی (عج) باشیم؟ حوزه/ گاهی برای برخی سؤال می‌شود که اگر مطابق آنچه در روایات آمده، اسامی اصحاب خاص حضرت و شهرهایشان مشخص باشد، جهاد نفسانی و سعی در اینکه از یاران خاص آن حضرت شویم، مأیوس‌کننده خواهد بود که در پاسخ باید گفت: ...
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۴:۰۰
جوان مؤمن انقلابی (۳)؛ رهبر انقلاب: کشور نیروی مستعدّ آماده‌‌به‌کارِ باعُرضه کم ندارد حوزه/ ما نیرو کم نداریم، ما نیروی مستعدّ آماده‌‌به‌کارِ کمربسته‌ی باانگیزه‌ی باعُرضه کم نداریم. همین تازه، حدود پنج هزار نفر دانشگاهی به بنده نامه نوشتند و امضا کردند؛ من نامه را البتّه ندیدم، خبرش را برای من آوردند؛ می گویند ما در خدمت انقلابیم، در خدمت شما هستیم، آماده‌ایم؛
۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۲۳:۳۰
قطره ای از دریا؛ قانونِ «الاسلامُ یَجُبّ ما قَبْله» مرتبط با چه اشخاصی است؟ حوزه/ اگر شخص كافرى مسلمان شود، قانونِ «الاسلامُ یَجُبّ ما قَبْله» تمام گذشته‏ ها را پاك مى‏ كند؛ ولى اگر مرتدّى توبه كند و بار دیگر مسلمان شود، باید ...
۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۲۱:۰۰
استاد انصاریان در مقدمه کتاب اوصاف اولیای الهی؛ نهج البلاغه سرمایه عظیمی است که تک تک انسانها را به سعادت می رساند حوزه/ مفّسر، مترجم و پژوهشگر علوم و معارف اسلامی گفت: من تا پيش از ترجمه اين اثر گران سنگ الهي، آنچنان که باید از عظمت کتاب و صاحب با كرامتش آگاه نبودم؛ با ترجمه آن، خود را در برابر سرمايه‌اي ديدم كه مي‌تواند تك تك افراد جامعه را تا قيامت به خير دنيا و آخرت برساند و سعادت آنان را در اين جهان و آن جهان تأمين كند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۶:۳۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس