*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ \ الأحد ١ رجب ١٤٣٩ \ Sunday, March 18, 2018
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶  -  ۱۳:۱۰
در پی استفتاء خبرگزاری حوزه های علمیه ؛ مراجع عظام تقلید بر حمایت از کالاهای ایرانی تأکید کردند حوزه/ مراجع معظم تقلید در استفتاء خبرگزاری حوزه های علمیه در خصوص حمایت از کالاهای ایرانی ، بر مصرف کالاهای تولید داخل تاکیدکردند.
کمترین وظیفه انسان در برابر خدای سبحان حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی در نهج البلاغه کمترین وظیفه انسان در برابر خدای متعال را بیان کرده اند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۰۸:۲۶
کاظم بلوچی: «آنام» سرشاز از مفاهیم دینی ، قرآنی و ملی است حوزه/ بازیگر سریال «آنام» گفت: تمامی موضوعاتی که در این سریال بیان می‌شود، از مفاهیم دینی و قرآنی و ملی است؛ برای مثال پرداختن به روزی حلال یا موضاعاتی چون تعهد به خانواده، راستگویی، امانتداری از جمله مفاهیم مورد نظر «آنام» است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۰۱:۱۵
انتشار جلد چهل و پنجم تفسیر تسنیم حوزه/ جلد چهل و پنجم از تفسیر تسنیم، تألیف آیت الله العظمی جوادی آملی به همت پژوهشگاه علوم وحیانی معارج و مرکز بین المللی نشر اسراء، منتشر شد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۶:۳۶
یادداشت رسیده: خسروپناه و افق های جدید در حکمت و فلسفه ایران حوزه/ اگر خسروپناه طی مدت مدیریتش، هیچ کار دیگری غیر از این تصلب شکنی و گشودن افقهای جدید برای این موسسه و فلسفه و حکمت ایران نکرده باشد، به نظرم توانسته خدمت بزرگی بکند، گرچه فعالیت هایش بیش از اینها بوده و هست.
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۰:۰۵
ماهی‌های دریا برای چه کسی استغفار می‌کنند؟ حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی ضمن تشویق مسلمانان به فراگیری دانش، عالم را همچون زنده ای در میان مردگان دانستند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۰۸:۳۸
تلنگرهای حوزویان(۸) چندنکته درس آموزدر باره خدا ناباوری استیون هاوکینگ حوزه/ اگر علم به انکار متافیزیک می انجامد و جایی برای خدا باقی نمی گذارد، چرا بسیاری از دانشمندان بزرگ و تحول آفرین بشر در گذشته و حال خداباور بوده و پرده برداشتن علم از اسرار هستی را به معنای انکار متافزیک ندانستد؟!
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۳:۲۵
مکتب سیستانی با مکتب خوئی متفاوت است حوزه/ حوزه نجف اشرف هم قابلیت و بستر لازم برای پیشرفت و رسیدن دوباره به رونق گذشته را دارد و می‌تواند، اولین حوزه جهان تشیع با قابلیت‌ها و توانایی‌های فراوان باشد و شاید این حوزه بتواند در سال‌های آینده با تکیه بر قدرت و شایستگی‌های خود به این سطح برسد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۳:۰۹
مکتب قم / مکتب نجف، تقابل یا همسویی حوزه / پیامدهای منطقه‌ای و حتی فرامنطقه‌ایِ مواضع علمای برجسته شیعه همواره موجب نگرانی و حساسیت سیاستمداران غربی به‌ویژه آمریکایی‌ها نسبت به عملکرد حوزه‌های علمیه تشیع بوده و این حساسیت‌ها به‌ویژه از زمان سقوط صدام حسین و با قدرت‌گیری شیعیان در عراق فزونی یافته است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۰۹:۰۰
سه پیامد دنیاطلبی حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی سه پیامد منفی دنیاطلبی را بیان کردند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۰۸:۳۵
قطره ای از دریا؛ نکاتی زیبا درباره توبه از منظر قرآن کریم حوزه/ خداوند، امكان توبه و بازگشت را براى خطاكاران، در هر شرایطى فراهم نموده است. «یلعنهم اللّه... الاّ الّذین تابوا»
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۲۲:۵۱
یادداشت رسیده: آیا پس از «پروژه تنظیم خانواده» نوبت به «پروژه سلامت معنوی» رسیده است؟! حوزه/ چند سالی است که موضوع سلامت معنوی توسط طیفی خاص از پزشکان پیگیری می شود. مروری بر سیر وقایع در این سالیان، حقایق جالب و هشداردهنده ای را آشکار می کند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۴:۵۲
در پی استفتاء خبرگزاری حوزه های علمیه ؛ مراجع عظام تقلید بر حمایت از کالاهای ایرانی تأکید کردند حوزه/ مراجع معظم تقلید در استفتاء خبرگزاری حوزه های علمیه در خصوص حمایت از کالاهای ایرانی ، بر مصرف کالاهای تولید داخل تاکیدکردند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۳:۱۰
رضا توکلی: در سینمای ایران به مقوله ورزش کم توجهی شده است حوزه/ امروز سینمای جهان به ویژه هالیوود با آثار متعدد خود می‌خواهد چهره‌ای شکست خورده و ضعیف از کشور ما تصویر کند، اما فیلم‌هایی نظیر «من یک ایرانی‌ام» می‌تواند قدمی در جهت مبارزه با چنین فیلم‌هایی باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۰۷:۵۲
صدقه ای که خدا دوست دارد حوزه/ امام صادق علیه السلام درروایتی صدقه ای متفاوت را معرفی کردند که خداوند آن را دوست دارد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۰۷:۴۲
قطره ای از دریا؛ انواع کتمان حق و پیامدهای آن حوزه/ كتمان حقّ، بزرگترین گناهان است؛ چون مانع هدایت مردم و باقى ماندن نسل‏ها در گمراهى است. «یلعنهم اللَّه».
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۲۱:۲۰
سه کار نجات بخش حوزه/ امام صادق علیه السلام سه کار را نجات بخش توصیف کردند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۰۸:۱۰
قطره ای از دریا؛ اخلاصی از هاجر که تمام انبیاء و اولیاء را موظف به تقلید از او کرد حوزه/ اثر كار خدایى و اخلاص تا آنجا پیش مى‏رود كه همه‏ى انبیا و اولیا، موظّف مى‏شوند به تقلید از هاجر همسر ابراهیم و با قیافه‏اى مضطرب و هروله كنان همچون او، این مسافت را هفت بار طى كنند و این فرمان، تشكر خداوند از رنج هاى حضرت هاجر است. «فانّ اللّه شاكر علیم».
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۲۱:۲۰
به‌مناسبت درگذشت آیت الله نصرالله شاه‌آبادی؛ خلف صالح پدر حوزه/ از مرام اخلاقی خود پرده برداشته و عنوان کرده بود که «یک بار شب اول ماه رمضان به مسجد می‌­رفتم. دیدم در قهوه‌خانه عده زیادی نشسته‌­اند. رفتم و برگشتم دیدم قهوه‌خانه جای سوزن‌انداختن نیست و مشغول قمار و خلاف­‌های مختلف هستند. سمت قهوه‌خانه رفتم. رفقای مسجدی گفتند ... .
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۸:۲۷
خدا تشکر می‌کند حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی انسان ها را از دل بستن به تشکر دیگران در کار خیر نهی کردند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۰۸:۲۷
فرزانگان: عالمی که هیچ‌گاه نپذیرفت که فتواهایش منتشر شود حوزه/ او پیوسته از مرجعیت گریزان بود و هیچ‌گاه نپذیرفت که فتواهایش منتشر شود. پس از وفات آیت ­الله العظمی حکیم بسیاری از علما و فضلای نجف خواستار انتشار رساله عملیه ایشان بودند که آیت ­الله زنجانی قبول نفرمود وگفت: من توانایی اداره حوزه را ندارم.
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۰۱:۲۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس