*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ \ ۱۳ ربيع الأول ۱۴۴۰ \ Wednesday, November 21, 2018
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷  -  ۱۳:۳۲
هفته وحدت- بازخوانی روایات پیرامون وحدت مسلمین حوزه/ اميرالمؤمنين علي ـ عليه السّلام ـ مي فرمايد: هميشه همراه جمعيت هاي بزرگ باشيد كه دست خدا با جماعت است و از پراكندگي بپرهيزيد كه انسان تك و تنها بهرة شيطان است، چونانكه گوسفند تنها طعمة گرگ».
شبهات و سوالات اخلاقی و اجتماعی(۱) آیا اختصاص ارز سامانه نيما به زائران اربعين اشکال دارد؟! حوزه/ دليل اختصاص ارز سامانه نيما به زائران اربعين و نيز ساير خدمات احتمالي به زائران اربعين در وضعيت سخت اقتصادي مردم چیست؟ آيا اين تبعيض نيست و حق الناس نمي باشد؟
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۴:۵۰
تعلیقه‌اى بر یک یادداشت حوزه/ شگفت آنکه نویسنده یادداشت، اهل خوانسار است که از توابع اصفهان مى‌باشد، ولى در معرفى بانوى بزرگوار و فاخر این خطه بلکه افتخار ایران، یعنی بانو مجتهده امین غفلت کرده و از ایشان نامى نبرده است.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۲:۳۰
درسنامه سيره تربيتي پيامبر«ص» و اهل بيت «ع» منتشر شد حوزه/ پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همكاري سازمان مطالعه و تدوين كتب دانشگاهي (سمت) و دانشگاه فرهنگيان درسنامه سيره تربيتي پيامبر«ص» و اهل بيت «ع» براي عنوان درسي (سيره تربيتي پيامبر «ص» و اهل بيت «ع») تدوين كرده است.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۰:۳۴
پاداش زیارت امام حسین(ع) با پای پیاده حوزه/ امام صادق علیه السلام در یکی از روایات نورانی خود پاداش زیارت امام حسین علیه السلام با پای پیاده را بیان کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۰۷:۳۵
حکم پیش فروش خودرو حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به سؤالی پیرامون «پیش فروش خودرو» پاسخ دادند.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۰۶:۱۰
یادداشت رسیده؛ بررسی عوامل قیام عاشورا در زیارت اربعین حوزه/ امام صادق علیه السلام در زیارت اربعین، غرور، بی توجهی به سرای آخرت، هوا پرستی و پیروی از فرافکنان و مستوجبین آتش را از عوامل مهم ضلالت و گمراهی برمی شمرند.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۰۴:۰۵
حکم زیارت اربعین در ایام تحصیلی حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائاتی پیرامون « زیارت اربعین در ایام تحصیلی» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۰۱:۰۰
سفرنامه اربعین (۷)؛ خانه ای که با اسکان به زائرین امام حسین(ع) افتتاح شد حوزه/ ابومصطفی جلوی در ایستاده بود ، بعد از کمی خوش و بش گفت: این خانه تازه ساخته شده و در این ایام خانه‌ام را به روی زائرین باز کردم تا تبرّک شود و اولین کسانی که در این خانه بیتوته کردند، زوّار امام حسین علیه السلام بودند و شما مایه برکت خانه ما هستید، هلابیکم!.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۲۱:۰۰
قدمی برای هم‌جواری با پیامبر(ص) حوزه/ امام صادق علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود یکی از پاداش های زیارت امام حسین علیه السلام را بیان کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۰۷:۳۸
آیا در صورت رضایت می توان با گذرنامه دیگران به سفر اربعین رفت؟ حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «استفاده از گذرنامه دیگری» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۰۶:۰۰
به وقت نماز (۶۴)؛ چه کنیم در حال خواب هم عبادت خدا کنیم؟ حوزه/ از امام صادق عليه السلام روايت شده كه به سدير صيرفى فرمود: دوستان ما، خدا را در همه حال عبادت مى كنند. در حال ايستاده ، در حال نشسته و در حال خواب . سدير پرسيد: يابن رسول الله عبادت آنها را كه در حال ايستاده يا نشسته اند مى دانم؛ اما ...
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۰۴:۱۰
سفرنامه اربعین (۶)؛ ماجرای زن عراقی که به خاطر زائران چاقو بر روی گلوی فرزند خود گذاشته بود حوزه/ دیدم زوّار از سمت بصره دارن میان و منم گوشت قربانی ندارم. عدس پلو درست کرده بودم، اما بدون گوشت، گفتم خدایا زائرا دارن میان، خسته و گرسنه دلم آتیش میگیره اگه بهشون برنج بدون گوشت بدم. همون لحظه رفتم سراغ پسرم علی و چاقو گذاشتم روی گلویش، رو کردم به آسمون و گفتم خدایا ...
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۲۱:۰۰
آیا بر فرض تشدید بیماری در سفر اربعین، می توان به این سفر رفت؟ حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «سفر در فرض تشدید بیماری» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۰۱:۰۰
سفرنامه اربعین (۵)؛ واکنش پسربچه عراقی به درخواست یک روحانی ایرانی حوزه/ نوبت او شده بود هر چه منتظر ماندم حرکتی نکرد، لبخند بر صورتش ماسیده بود، سر به زیر انداخته بود و کاری نمی‌کرد. گمان کردم ناراحت شده، با حرکات صورت دلیلش را پرسیدم سرش را بالا آورد و با اقتدار و هیبت چشم در چشمان من دوخت و گفت: لا، لا لعب. نمی‌خواست ...
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۲۱:۰۰
به بهانه چهلمین روز درگذشت استاد عرفان : عاقبت دعایش مستجاب شد و روی منبر امام حسین(ع) از دنیا رفت حوزه/منبری رفته بود و در آن به انواع مرگ‌های خوب و بد اشاره کرده بود. مرگ بد مثل مرگ در معصیت؛ اینکه کسی هنگام انجام گناه از دنیا برود. در پایان بحث هم گفته بود، یکی از مرگ‌های قشنگ تاریخ، مرگ روی منبر امام حسین(ع) است و بعد هم از جمعیت خواست که برای دعای ایشان آمین بگویند: «خدایا مرگ این‌چنینی هم نصیب این بنده‌ات بگردان». سرانجام هم به آرزویش رسید و روی منبر از دنیا رفت.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۶:۳۹
نتیجه فکر گناه حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود انسان ها را از اندیشیدن به گناه نهی کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۷:۵۸
پاسخ رهبر معظم انقلاب بر استفتاء نذر در اربعین حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «نذرهای مربوط به اربعین» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۶:۲۰
آیا دریافت گذرنامه برای زیارت اربعین واجب است؟ حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «حکم زیارت و دریافت گذرنامه برای اربعین» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۴:۰۰
سفرنامه اربعین (۴)؛ ماجرای گریه پیرزن قد خمیده که دستش به ضریح امام حسین(ع) نرسیده بود حوزه/ شب آخر بود، قرار شد فردا برویم نجف. تنها راه افتادم به سوی حرم، بین الحرمین بودم که پیرزنی قد کوتاه و خیمده، با دستان چروکیده و پینه بسته گوشه عبایم را کشید و با ناله گفت: حاجی آقا صبر کن کارت دارم. برگشتم، دستان خشک پیرزن عبای نازک مرا می‌کشید، به دنبالش ...
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۱:۰۰
با سردبیری کریم دلفانی: بیست وهشتمین شماره فصلنامه حلقه وصل منتشر شد + دانلود حوزه/ بیست وهشتمین شماره فصلنامه حلقه وصل به همت دبیر خانه ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش ویژه تابستان ۹۷ منتشر شد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۷:۲۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس