*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ \ الأربعاء ٧ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Wednesday, January 24, 2018
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶  -  ۱۹:۰۶
امام خمینی(ره) و رسانه های خارجی (۱۰) امام راحل: شاه به واسطه رأی ملت شاه نشده که استعفا دهد؛ او باید کنار برود حوزه/ اسـتـعـفـا كه معنا ندارد، شاه بايد كنار برود، براى اينكه به واسطه راى ملت، شـاه نـشـده اسـت تـا اسـتـعـفـا بدهد، او بايد كنار برود. بعد از كنار رفتن او، ما جمهورى اسلامى متكى به آراى عمومى و قوانين اسلام برقرار خواهيم كرد.
امام خمینی(ره) و رسانه های خارجی (۴)؛ امام راحل: به آمریکا ظلم نمی کنیم و زیربار ظلم هم نخواهیم رفت/ قرارداد با آمریکا را خلاف مصلحت مملکت می دانم حوزه/ مـا نـمـى خـواهيم به آمريكا ظلم بكنيم و نمى خواهيم زير بار ظلم آمريكا برويم. كـارهـائى كـه كـرده انـد، ظـلم بـه مـا بـوده كـه آن را تـحـمل نخواهيم كرد. ما روابط دوستانه با همه ملت ها داريم و دولت ها هم اگر با ما طور احترام رفتار كنند، احترام متقابل را داريم .
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۲۲:۱۵
فرزانگان؛ عالمی که حوزه درسی نجف ، مشهد و قم را درک کرد حوزه/ از قلم آن عالم نویسنده آثاری چند به جا مانده که می توان به رساله هایی در علوم غریبه، رساله ای در ربا و رساله ای نیز در جمع اخبار الطینه و الخلقه من الارواح والابدان اشاره نمود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۹:۲۶
سه فایده دعا برای برادر دینی حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی سه فایده بزرگ دعا برای برادر دینی را بیان فرمودند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۷:۴۴
رزق صبحگاهی: أدله حرمت تکفیر مسلمانان از منظر قرآن و سنت حوزه/ احاديث فراوانى از پيامبر(ص) وجود دارد كه تكفير كسى كه شهادتين گفته‏ است، حرام است و مرز توحید و شرک در اسلام تنها ایمان به خدا و رسول او و معاد می باشد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۲۲:۰۵
امام خمینی(ره) و رسانه های خارجی (۳)؛ بنیانگذار جمهوری اسلامی: کسانی که به ملت ایران خیانت می کنند، باید کنار بروند حوزه/ دولت غيرقانونى براى حفظ منافع اجـانب مانع ورود من به ايران شده است و من در اولين فرصت به ايران خواهم رفت و حقوق ملت ايران را خواهم گرفت . آنهایی كه به ملت ايران خيانت مى كنند، بايد كنار بروند و مـن چـون گـذشـتـه در تـصـمـيـم خـود باقى هستم و ملت ايران بايد در تصميم خود باقى بـاشـد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۲۱:۱۷
کتاب «مسافر آبان» درباره جوان ترین شهید مدافع حرم منتشر شد حوزه/ کتاب «مسافر آبان» که به زندگی و خاطرات دانشجو و جوانترین شهید مدافع حرم، سید مصطفی موسوی می پردازد منتشر شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۷:۳۰
دو راهکار امام صادق(ع) برای مداوای تب حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی دو راهکار را برای مداوای تب معرفی کردند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۰۷:۵۵
آیه ها و آینه ها (۳۷۱)؛ پوشیدن لباس کهنه و بخشیدن لباس نو به یک طلبه حوزه/ انفاق و بخشش، گذشتن از تعلقات دنیایی برای تقرب به معبود است زیرا در انفاق انسان از دارایی‌های دنیایی خود که گاها به آن وابسته است دل می‌کند تا به خالق بی‌همتا برسد و والاترین مرتبه بخشش، گذشتن از دارایی‌های مورد علاقه است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۰۱:۰۵
امام خمینی(ره) و رسانه های خارجی (۲) امام راحل در مصاحبه با ديلى تلگراف: شاه اگر عقل داشته باشد، باید سلطنت را رها کند حوزه/ سـؤال: آيـا حـضـرت آيت الله تصور مى فرماييد همان طور كه ديروز در مطبوعات پيش بينى شده، شاه داوطلبانه كناره گيرى كند و سلطنت را ترك كند؟ جواب: چاره اى جز اين ندارد. اگر عقل داشته باشد، بايد اين كار را بكند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۴:۵۳
خاطرات طلبگی (۱۵) از مسابقات پرس سینه تا جنگ با داعش همراه با هفت سامورایی و سه تفنگدار (بخش دوم) حوزه/لباس های کُماندوییِ ویژه را پوشیدم. لباس هایی که هر کس آن را بر تنِ من می دید خوشش می آمد ، من در آن عملیّات، تنها رزمنده ای بودم که لباس کُماندویی داشتم. من هنوز هم آن لباس را که برایم بسیار عزیز است دارم، البته شلوارش را به عنوان سوغاتی و یادگاری به پسرم صادق اهداء کرده ام ...
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۱:۰۶
یادگاه شهیدان علم؛(۲۲۷) هرچه توان دارید، آن را برای اسلام صرف کنید و بس حوزه/ طلبه با بصیرت سید محمد طباطبایی از سالکان انقلاب خمینی(ره) بود که در وصیت نامه اش نوشت :«هرچه توان دارید، آن را برای اسلام صرف کنید و بس»
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۰۸:۰۳
راهکار ساده ای که دشمنی را از بین می‌برد حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی راهکار ساده و عملی را برای از بین بردن کینه ها و دشمنی ها بیان فرمودند .
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۰۷:۱۷
امام خمینی(ره) و رسانه های خارجی (۱) بی بی سی گزارش می دهد؛ پاسخ امام راحل به اتهام اتحاد خود با کمونیست های بین المللی چه بود؟ حوزه/ هيچ گاه اسلام با كمونيسم موافق نيست و هيچ وقت ملت اسلام، با كمونيست ها موافق نبوده اند. در طول تاريخ ملاحظه مى شود كه مسلمين علي‌حده بوده اند و اگـر كـمـونـيـسـتـى در ايـران بـوده باشد، مسايلشان مورد نظر مسلمين نبوده است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۲:۱۶
بازیگر سینما و تلویزیون تصریح کرد: عوامل موفقیّت در سینما حوزه/ اگر اخلاق اسلامی بر تمامی بخش‌های سینما حاکم شود بسیاری از مشکلات بر طرف خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۰۷:۵۹
قفل ایمان چیست؟ حوزه/ امام باقر علیه السلام در روایتی مدارا با مردم را موجب حفظ و تثبیت ایمان دانستند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۰۷:۴۴
آیه ها و آینه ها (۳۷۰) حسرتی که سکاکی را دانشمندی بزرگ کرد! حوزه/ به‌طور طبیعی هر انسانی با هر دین و مسلکی در جهان برای آینده و سرنوشت خود یک مقصود و مقصدی دارد اما اینکه چند درصد از این افراد به این هدف مقصود برسند، فقط و فقط بستگی به میزان تلاش و زحمتی دارد که برای آن ساحل آرامش می‌کشند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۰۱:۰۵
کلماتی که حضرت آدم از خدای متعال آموخت حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در روایتی کلماتی را بیان کردند که طبق فرموده قرآن کریم، حضرت آدم(ع) این کلمات را از خدای متعال آموخت و به واسطه آن توبه اش پذیرفته شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۱ - ۰۸:۱۱
صله رحم؛ فلسفه و آثار و برکات آن حوزه/ اهمّيت صله رحم تا حدّى است كه پيامبر اكرم (صلى الله عليه وآله) مى فرمايد: «صِلَةُ الرَّحِمِ تَعْمُرُ الدِّيارَ وَتَزِيدُ فى الأعمارِ و إن كانَ أهْلُها غَيْرَ أخيار/ پيوند با خويشاوندان شهرها را آباد مى سازد، و بر عمرها مى افزايد، هر چند انجام دهندگان آن از نيكان نباشند».
۱۳۹۶/۱۰/۲۱ - ۰۱:۰۵
یادگاه شهیدان علم؛(۲۲۶) اگر در این راه شهید شویم، ره صدساله را یک شبه طی کرده ایم حوزه/ عاشق رفتن از نوع شهادت بود، در وصیت نامه اش نوشت؛ «خدایا! دوست ندارم که مجروح شوم، بلکه دعای من و همسنگرانم این است که یا پیروز شویم و یا شهید.»
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۸:۰۲
گلایه های بازیگر معروف سینما و تلویزیون از مسئولین حوزه/ تمام مسئولان سینمایی در اظهار نظرهای خود از این فیلم‌های دفاع مقدس حمایت می‌کنند، اما این حمایت تنها در حد مصاحبه باقی می‌‌ماند و هیچگاه رنگ حقیقت به خود نمی‌گیرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۲:۵۱
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس