*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ \ الثلاثاء ١٨ ربيع الثاني ١٤٣٨ \ Tuesday, January 17, 2017
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵  -  ۱۰:۴۴
در نشستی علمی با حضور فضلای حوزه بررسی شد "حدود مصونیت منتقدان دینی و سیاسی از منظر قرآن و حدیث" حوزه /بر اساس آموزه هاي ديني تنها حد و مرزي كه در اين دنيا می توان براي انتقاد ديني قائل شد ، آزادي ها و حقوق مشروع ديگران است كه مصاديق آن مختلف است.
کتاب "فقه و حقوق قراردادها" منتشر شد حوزه/ کتاب "فقه و حقوق قراردادها" (ادله عام روایی) اثر آیت الله ابوالقاسم علیدوست از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۵:۵۸
مهریه‌های عجیب اما واقعی! حوزه /در دنیا مهریه‌های شگفت‌انگیزی وجود دارند که باور کردنش کمی دشوار است؛ مهریه‌هایی که اگر عاقبتشان به شکایت و دادگاه نرسد، شاید هیچ‌وقت از وجودشان با خبر نشویم!
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۵:۴۸
آیه‌ها و آینه‌ها (۲۶۸)؛ سال های قحطی و آغوش باز مؤسس حوزه قم برای فقرا حوزه/ افرادی از همین جامعه به ظاهر زیبای ما به هر علتی دچار بحران مالی هستند و حتی برخی از این اشخاص محتاج نان شب خود می‌باشند، این عزیزان به عنوان یک انسان، استحقاق اطعام و احسان دارند و حقی در اموال اغنیاء برای فقراء وجود دارد که باید اداء شود.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۶
شباهت زندگى انسان به باران حوزه / بدون مثال ، درك ماهيّت و ويژگى دنيا ناممكن به نظر مى رسد. ذكر مثَل سبب مى شود تا انسان بهتر به حقيقت و ماهيّت دنيا دست يابد. بدين جهت است كه خداوند براى شناساندن دنيا تمسّك به مثل جسته است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۳
در گفت‌وگو با استاد شب زنده‌دار بررسی شد؛ فقه حکومتی از چه منابعی قابل استنباط است حوزه/ آیت الله محمد مهدی شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان، ابعاد و زوایای پرداختن به فقه حکومتی را تشریح کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۱:۳۸
انتشار چهل و نهمین فصلنامه "حقوق اسلامی" حوزه/ چهل و نهمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی "حقوق اسلامی" (تابستان ۹۵) از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۱:۰۶
انواع خواب ها حوزه/ رسول خدا صلی الله علیه وآله در حدیثی، انواع خواب ها را بیان فرموده اند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۰۸:۰۰
یادگاه شهیدان علم(۱۹۴) ماجرای شهادت شهید دیباجی و دو فرزندش حوزه/ شهید دیباجی برای به ثمر رسیدن انقلاب، سعی و تلاش فراوان نمود و در جهت پیشبرد اهداف انقلاب نقش آفرین بود.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۲۳:۰۲
مدیریت فرهنگی آری یا نه؟ حوزه/ در بعضی سخنان شنیده می شود، فرهنگ مدیریت پذیر نیست و چون مدیریت پذیر نیست، دولت ها نباید وقت و منابع خود و مردم را برای مدیریت آن تلف کنند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۹:۴۴
نگاه فقه به اداره جامعه(۹) ملاکات اولویت ساخت مسجد حوزه/ نقشه جامع شهری اقتضاء می کند که بُعد معماری و رعایت فاصله لازم بین دو مسجد یا چند مسجد حتما لحاظ شود و رده و کد مسجد نیز از همان ابتدا ثبت گردد تا جایگاه آن در شبکه و سلسله مساجد شهر جانمایی شود
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۹:۱۳
مسئولیت مسلمان بودن در رسانه حوزه/ دکتر محمد جعفر محمدزاده از فعالان فرهنگی با ارسال یادداشتی مسئولیت مسلمان بودن در رسانه را با استناد به چند آیه قرآن بیان کرده است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۹:۰۷
به قلم آیت الله علیدوست منتشر شد؛ کتاب "فقه و حقوق قراردادها" حوزه/ کتاب "فقه و حقوق قراردادها" (ادله عام قرآنی) به قلم آیت الله ابوالقاسم علیدوست از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۵:۳۸
روند تحصیل در حوزه(۷) تعریف «سطح یک» و اهداف هفتگانه آن حوزه/ دوره (سطح یک) گام نخست ورود به عرصه فقه و اجتهاد است. دوره ای که به تعبیر برخی محققان مانند «دوران شیرخوارگی» انسان است که در آن، مراحلِ اصلی رشد خود را پشت سر می گذارد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۲:۰۰
گفتاری از آیت الله العظمی مظاهری؛ تفاوت سوختن انسان در دنیا با آخرت حوزه/ يا رسول الله! به هم زن ‌ها، به زن ‌های خودت و ديگر زن ‌ها بگو چادر سر کنيد و رو بگيريد که شخصيت شما به اين چادر است. نگذاريد اين شخصيّت از بين برود.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۱:۵۵
خبرگزاری حوزه منتشر کرد: نیم نگاهی به آثار و تالیفات علمی، سیاسی، فرهنگی و آموزشی آیت الله مصباح یزدی خبرگزاری حوزه؛ آیت الله شیخ محمد تقى مصباح يزدى بیش از اینکه شخصیت سیاسی باشد، شخصیتی علمی و فکری است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۰:۵۸
قلب و عقل چگونه آسوده می‌شوند حوزه /حضرت علی عليه السلام راه آسودگی قلب وعقل را در دوری از کینه بیان نمودند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۰۷:۵۲
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۱۷) معنا و مصادیق حرز حوزه/ قول مشهور: حرز به جایى مى ‏گویند که مقفل باشد، درب داشته باشد، و ورود به آن ‏جا بدون شکستن درب یا بریدن قفل یا نقب زدن ممکن نباشد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۴ - ۱۹:۳۹
منتقد و کارشناس سینما «سیانور» تصویرگر نامردی منافقین حوزه/ سینمای امروز ایران نیازمند ساخت تولیدات انقلابی است و حمایت نهادهای مختلف را می طلبد ، حمایتی که منجر به افزایش تولید فیلم های انقلابی شده، مخاطبین ایرانی و جهانی را با واقعیت های انقلاب اسلامی آشنا سازد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۱۶:۳۶
آیت الله سید احمد خاتمی تبیین کرد؛ مصادیق عدم ولایت کافر بر مسلمان در فقه و قانون اساسی حوزه/ از مصادیق مهم قاعدۀ نفی سبیل، بیع عبد مسلم به کافر بود. اما مصادیق قاعده، مختص به این مورد نیست. از جمله موارد مهم قاعده نفی سبیل، ولایت ‎های فقهی است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۱۵:۵۰
گزارشی از منشورات موسسه مرکز بررسی های اسلامی حوزه/ بيشتر كتاب ‏ها و آثار استاد حجت ‏الاسلام والمسلمين سيدهادی خسروشاهی در زمينه مسائل فرهنگی، اجتماعى و سياسى مورد نياز جامعه اسلامى است. اين آثار به تصديق اهل خرد، در روشنگرى نسل جوان معاصر، بى شك تأثير بسزایی داشته است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۱۵:۲۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس