*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ \ الاثنين ٠ جمادى الثانية ١٤٣٨ \ Monday, February 27, 2017
یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵  -  ۱۲:۲۵
در درس اخلاق مطرح شد: انتقاد آیت الله العظمی مظاهری از کم توجهی به اخلاق حوزه/ اگر صفت رذيله ‌ای در انسان باشد او را بدبخت و شقی می‌ کند. ممکن است آتش زير خاکستر باشد، اما در امتحان‌ ها رفوزه خواهد شد!.
استاد محسن غرویان تشریح کرد؛ آراء مخالفین مضر بودن محصولات تراریخته حوزه/ برخی کارشناسان معتقدند برای بررسی ضررداشتن محصولات تراریخته باید یک بازه زمانی را در نظر گرفت و محدوده زمانی تست و آزمایش مشخص باشد.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۶:۲۷
قطره ای از دریا؛ دو نیاز اولیّه یك جامعه در همه ادیان الهى حوزه/ حق حیات، اولین حق براى هر بشر و علاقه به وطن، امرى فطرى و طبیعى است و هیچ ‏كس نمى ‏تواند این حقوق را از كسى سلب كند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۶:۱۱
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۸) شئون معصوم و نقش آن در استنباط حوزه/ کتاب شئون معصوم و نقش آن در استنباط در قالب پایان نامه ، اثر حجت الاسلام سید محمد رضی آصف آگاه درگروه علمی فقه و اصول در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه اثر برگزیده شناخته شد.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۴:۵۲
نکات هفت‌گانه نقدپذیری حوزه/ نقدپذیری در مسایل اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی و مدیریتی ضامن سلامت رابطه ها و رشد افکار است.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۱:۱۰
اولین قدم برای ایجاد تحوّل باطنی و تغییر درونی حوزه / تحوّل باطنی چیزی جز سلوک معنوی نیست؛ و سلوک معنوی صد پله دارد که پله اول آن یقظه است .
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۰:۳۰
گزارشی از نشست آسیب شناسی تبلیغ در فضای مجازی اندروید نا امن ترین سیستم جهان است/ خطر پذیری برخی سرویس های فضای مجازی حوزه/ فضای مجازی شرائطی را ایجاد کرده که حوصله را از طرف گرفته است و با بمبارانی از اطلاعات مواجه است و زمان فکر کردن و سنجش خوب وبد را ندارد.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۰:۱۱
سه چیزی که انسان آن را حق خود می‌داند حوزه/ امام صادق علیه السلام، سه چیزی که انسان ها خود را بر حق می دانند را بیان فرمودند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۰۳
فروع سه گانه خرید و ‌فروش آپارتمان حوزه/ از اموری که عرفاً از آپارتمان ‌نشینی جدا نیست، مسئله «شارژ» می ‌باشد؛ بدین معنی که هر یک از ساکنین واحد‌ها مؤظف به پرداخت هزینه ماهانه برای مخارج آپارتمان می ‌باشند.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۲۰:۱۷
فرزانگان صاحب کتاب «لمعه» از کودکی تا شهادت حوزه/ «شیخ شمس‌الدین محمد بن مکی بن احمد عاملی نبطی جزینی» معروف به شهید اول، شخصیت وارسته‌ی جهان تشیع است که میراث ماندگار فقهی او، سال‌هاست در حوزه‌های علمیه جاری است و هرروز برگ جدیدی از این کتاب آشکار می‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۳:۰۵
فتاوایی از آیت‌الله العظمی خامنه‌ای حوزه/ حضرت آیت الله خامنه ای به چند استفتاء دربارۀ: «استفاده از کالای خارجی»، «حکم غسل و روزۀ عید نوروز»، «مراعات نکردن پوشش در نماز»، «حکم نماز با بدن یا لباس نجس»، «نماز در صورت فراموشی نجاست بدن» و... پاسخ گفتند.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۱:۲۷
آیه‌ها و آینه‌ها (۲۸۸)؛ قضاوت در مورد افراد را از شیخ انصاری بیاموزیم حوزه/ یکی از معضلات جامعه امروزی ما این است که به‌راحتی درباره افراد قضاوت می‌شود، بدون آنکه حکمی ثابت شود، اتهامات فراوانی زده می‌شود، غافل از آن‌که به فرموده قرآن فرشتگان همواره در حال ثبت تک‌تک اعمال ما هستند و باید بسیار دقت کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۱:۰۲
دیپلماسی رسانه­‌ای آمریکا برای سیطره فرهنگی بر جهان اسلام حوزه/ بخش زیادی از جامعه آمریکا از نظر فعالیت های اجتماعی غیرفعال بوده و عموما به دخالت در امور سیاسی و تصمیمات دولتی واکنشی نشان نمی دهند، چه آنکه فقط، بحث مادی، اقتصادی و مالیات ها در پیش باشد، آنگاه شاید با واکنش هایی از سوی جامعه آمریکا مواجه شد.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۰:۲۷
همراه با پانصدمین شماره «افق حوزه» حوزه/ پانصدمین شماره هفته نامه "افق حوزه" با اخبار متنوع حوزوی، دینی و فرهنگی منتشر شد.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۰۹:۴۰
کرسی خارج فقه آیت الله العظمی مکارم شیرازی(۲۰) محورهای هشت گانه مالکیت دولت حوزه/ بحث در شرکت به شخصیت اعتباری رسید و به مناسبت، مسئله مالکیت دولت بیان شد که آیا مالک می شود یا نه؛ و ادلۀ قائلین به ملکیت و منکرین آنها نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۰۹:۱۲
آیت الله اعرافی تبیین کرد؛ بررسی روایی جایگاه خشونت و مدارا در رفتار حوزه/ رفق و مدارا در روابط اجتماعی در مقابل خُرق و تندی است. رفق و مدارا آیا واجب است یا مستحب؟ در فقه روابط اجتماعی تعبیرات رفق، لِین، مداراة و تعابیر دیگر که در روایات آمده، آیا وجوب را می ‌رساند؟
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۰۸:۴۰
وام گیرندگان این روایت را بخوانند! حوزه/ امام صادق علیه السلام، اثر عمدۀ کمتر قرض و وام گرفتن را بیان فرمودند.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۰۸:۱۶
روند تحصیل در حوزه(۱۹) چه کسانی در پایان درس خارج حوزه مجتهد هستند؟ حوزه/ طلبه با اتمام درس خارج می تواند آراء، مبانی و ادله تفصیلی احکام و دیگر رشته های تخصصی این مقطع مانند کلام را شناسایی، ارزیابی، نقد و بررسی و نظریه نهایی خود را اختیار نماید.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۰۰:۱۰
مواردی که می‌شود نشسته نماز خواند حوزه/ نشستن در حال نماز احکامی دارد که شایسته است مؤمنین بدان آگاهی داشته و عبادت خود را صحیح انجام دهند.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۲:۰۶
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۷) معرفی عدول اصحاب پیامبر(ص) در «العمده» حوزه/ کتاب عمدة(عیون صحاح الاخبار فی مناقب امام الابرار)، اثر سعید عرفانیان درگروه علمی تصحیح و تحقیق: در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه اثر برگزیده شناخته شد.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۰:۲۰
آیت الله سید احمد خاتمی تبیین کرد؛ بررسی روایات شش‌گانه لاضرر در فقه حوزه/ ادعای فخرالمحققین در ایضاح الفوائد که این روایات متواتر است ادعای درستی می باشد و شکی نیست که این تواتر لفظی نیست چون تواتر لفظی بسیار کم داریم که یکی از این متواترات حدیث غدیر است.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۰۹:۱۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس