*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ \ الأربعاء ٢٧ شعبان ١٤٣٨ \ Wednesday, May 24, 2017
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶  -  ۱۰:۳۸
چند سوال قرآنی از آیت الله دوزدوزانی حوزه/ حضرت آیت الله دوزدوزانی جند سئوال قرآنی را پاسخ دادند.
چگونه تقدیر را تغییر دهیم؟ حوزه / امام صادق علیه السلام در حدیثی فرمودند : نزد خداوند متعال جایگاهی است که جز با دعا، نمی توان به آن دست یافت .
۱۳۹۶/۲/۳۰ - ۰۹:۲۵
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۹) شرایط تحقق ارتداد حوزه/ شرایط تحقق ارتداد، بلوغ، عقل، اختیار و قصد است. پس، اعتبارى به ارتداد صبى نیست؛ هرچند در آستانه بلوغ باشد و همین‏طور مجنون اگرچه ادوارى باشد و در حالت جنون، از او عمل یا کلامى صادر شود که اگر فرد کاملى مى ‏گفت مرتد مى ‏شد.
۱۳۹۶/۲/۲۹ - ۰۸:۱۵
قطره ای از دریا؛ زمانی که جاهل و عالم همانند هم فکر می‌کنند! حوزه/ در فضاىِ آمیخته به تعصّب بى ‏جا، عالم و جاهل، همانند هم فكر مى‏ كنند. اهل كتابِ آگاه به تورات و انجیل، همان حرفى را مى ‏زدند كه مشركان جاهل مى‏ گفتند و هر یك بدون دلیل، دیگرى را بر باطل مى‏ دانست.
۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۲۳:۰۵
فرزانگان ؛ نگاهی به احوالات صاحب تفسیر «روان جاوید» حوزه / او دانشمندی صاحب قلم و دارای حسن سلیقه بوده و با روشی نیکو به تحریر و تالیف آثاری مفید و خواندنی در موضوعات فقه، اصول، تفسیر و فلسفه پرداخت. برجسته ترین اثر این عالم بزرگوار کتاب روان جاوید است که به زبان فارسی و در ۵ جلد چاپ گردیده است.
۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۱۷:۴۰
نگرشی نو بر روایات تفرقه امت اسلام حوزه/ کتاب " یکی از هفتاد وسه یا فرقه ناجیه " نوشته محمد عباس عطایی اصفهانی که نگرشی نو بر روایات تفرقه امت اسلام و تثبیت حقانیت شیعه با استناد به منابع معتبر اهل سنت بوده، توسط انتشارات نظاره منتشر شده است.
۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۱۳:۵۰
آیت الله سید احمد خاتمی: قاعده لا ضرر چه نوع مالکیتی را بر می‌دارد؟ حوزه/مأموریت فقهاء دژبانی از مرزهای اسلام است نه این که به دنبال زندگی در سایه القاب و عناوین باشند
۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۱۱:۳۸
شکرانه قدرتمندی حوزه/ امیرالمؤمنین(ع) در حدیثی چگونگی شکرانه قدرتمندی را بیان نمودند.
۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۰۸:۵۹
در گفتگو با دبیر کمیسیون «سبک زندگی» شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد ؛ اولویت‌ها اهداف و وظایف کمیسیون سبک زندگی/ تأکید بر جامعه‌محوری در روند تدوین سند سبک زندگی حوزه /از دی ماه سال ۹۱ که کمیسیون سبک زندگی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد، جلسات مختلف برگزار شد و محورهای اصلی کار بیشتر برعهده شورای کمیسیون است که گروهی چابک‌تر و کوچک‌تر از اعضای کمیسیون اصلی هستند و تاکنون حداقل ۱۴۰ جلسه را شورای کمیسیون تشکیل داده است.
۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۲:۱۱
در گفت و گو با جواد اردکانی بررسی شد سهم روحانیت از سینمای دفاع مقدس حوزه/ با وجود جانفشانی بسیاری که روحانیت در طول هشت سال جنگ از خود نشان داد، این ایثارگری ها به شکل مناسبی در فیلم‌ها و سریال ها نشان داده نشد.
۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۱:۲۹
بررسی احادیث هفت گانه در رفق و مدارا حوزه/ آیا موضوع روایات روفق و مدارا مختص مستحبات و مکروهات است؟ یا شامل احکام و معارف الزامی مانند واجبات و محرمات نیز می‌شود؟
۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۱:۲۳
ظلم به این افراد ممنوع حوزه/ امام باقر(ع) یکی از سفارش های مهم پدرش حضرت امام سجاد(ع) در واپسین لحظه های عمر مبارک حضرت را این گونه بیان فرموده اند.
۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۰۸:۱۹
دوازده نکته قرآنی پیرامون انتخابات حوزه /ايمان و اسلام باوري، قرآن شناسی و سنت شناسي، عدالت محوری و تقوا مداري، توانايی بدنی و دشمن شناسي، زهد و ساده زيستي، و صداقت و مديريت مكتبي، از اصلي ترين شرايط رئيس جمهور صالح در نظام اسلامی است.
۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۰۸:۰۰
نگاه فقه به اداره جامعه(۱۹) نظارت و امر به معروف وظیفه طرفینی امام و امت است حوزه/ امیرالمومنین علیه السلام در یکی از خطب خود نصحیت یعنی خیرخواهی را که اعم از نظارت و امر به معروف است وظیفه طرفینی امام و امت می داند و اعلام می کند حق شما بر من این است که شما را نصیحت کنم و حق من بر شما این است که در نهان و آشکار مرا نصیحت کنید.
۱۳۹۶/۲/۲۶ - ۱۷:۴۴
یادگاه شهیدان علم ( ۲۱۳) اولین شهید اردبیلی درکربلای ۵ حوزه /می خواست در سن ۱۳ سالگی به جبهه برود که مسئولین او را به خاطر قد کوچک و سن کم ، از اعزام منع کردند و گفتند، نمی شود. ناراحت و سرگردان بود که ناگهان یکی از هم سن و سالانش او را دید و گفت: ناراحت نباش درستش می کنم.
۱۳۹۶/۲/۲۶ - ۱۷:۰۹
آیه‌ها و آینه‌ها (۳۲۰)؛ دقت در مصرف بیت المال به سبک امام خمینی حوزه/ در زندگی از اسراف و حرمت آن بسیار شنیده‌ایم و خود را مصون از این گناه میدانیم، اما اگر کمی بیشتر دقت کنیم، می‌بینیم در طول شبانه‌روز فراوان اسراف می‌شود ولی متوجه آن نیستیم از آن کاغذهایی که جای خالی دارد و دور ریخته می‌شود تا آبی که هنگام وضو و مسواک هدر می‌رود.
۱۳۹۶/۲/۲۶ - ۰۸:۲۸
پاداش خداوند به کسی که فسخ معامله را بپذیرد حوزه /امام صادق عليه‌السلام درحدیثی پاداش کسی که فسخ معامله ای را بپذیرد بیان نمودند.
۱۳۹۶/۲/۲۶ - ۰۸:۲۱
در نشست زندگی معنوی مطرح شد؛ تاثیر آخرین عمل در سعادت انسان حوزه/ قیامت هر انسانی، هم اکنون برپاست و هر انسانی که دنیا می آید در هر سه عالَمِ وجود (عالَم عقل، عالَم مثال و عالَم مادّه) موجود می شود.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۶:۲۲
کرسی خارج فقه آیت الله العظمی مکارم شیرازی(۳۳) بررسی دلایل غیر مشروع بودن بازاریابی شبکه ای حوزه/ در بازاریابی شبکه ای گرفتن پورسانت و حق العمل بازاریابی برای بازاریاب های رده های قبل، از قبیل اکل مال به باطل است.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۵:۲۸
نگاهی به بازار اسلامی و بازاری مسلمان حوزه/ کتاب " بازار اسلامی و بازاری مسلمان " نوشته محمد پور قیومی اردکانی است که توسط انتشارات نظاره منتشر شده است.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۳:۵۳
فرزانگان ؛ به یاد خبره علم رجال حوزه/ کتاب معروف مجمع الرجال را در سحرگاه به پایان برده که حکایت از سحرخیزی آن عالم دارد.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۰:۱۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس