*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ \ الأحد ٢٦ رجب ١٤٣٨ \ Sunday, April 23, 2017
شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶  -  ۱۸:۳۹
در یک نشستی علمي بررسی شد؛ سبك زندگي چگونه باعث تغييرات فرهنگي می‌شود؟ حوزه /امروزه مولفه هاي زيادي در جامعه وجود دارد كه باعث تغييرات فرهنگي در جامعه مي شود، گر چه هر كدام از اين تغييرات كوچك است، ولي يك هدف بزرگي را به دنبال دارد و در نهايت سبك زندگي مردم دچار تغيير مي شود.
هنر هفتم نباید با تولید ملی شوخی کند! حوزه/ در سال های گذشته اثبات شده شعارهایی که از طرف مقام معظم رهبری انتخاب می شود در تولیدات سینما نمود قابل توجهی ندارد، لذا بهتر است در سال جدید که شعار سال مستقیما مشکلات اقتصادی و تولیدی و اشتغال جوانان مربوط است بیشتر بها داده شود و سینماگران در ایرن عرصه پیش قدم شوند.
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۰۹:۰۰
چگونه از همه قوی تر باشیم حوزه / رسول اکرم (ص) راهکار قوی تر بودن در میان مردم را بیان نمودند.
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۰۸:۲۱
نیم نگاهی به برنامه‌های دفتر تدوین متون درسی حوزه حوزه/ تألیف و تدوین منابع آموزشی حوزه‌های علمیه در چارچوب برنامه‌های درسی، سفارش‌ها و اولویت‌های اعلام شده؛ بازخوردگیری، ارزیابی و به‌سازی مستمر منابع آموزشی و... برخی از وظایف مرکز تدوین منابع آموزشی حوزه است .
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۶:۵۸
قّوامیّت مردان از نگاه علامه طباطبایی حوزه / آیا با اسنتاد به آیه «قوامون» می توان حرمت مدیریت های اجتماعی زنان را استنتاج کرد؟
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۶:۳۳
درنشستی علمي بررسی شد ؛ از عدالت حاكم تا حكومت عادلانه حوزه /در شرايطي كه امام معصوم در عصر حضور يا فقيه عادل در عصر غيبت بنابر نظريه ولايت فقيه عادل عهده دار اداره جامعه باشند قبول منصب در حكومت آنان، همكاري با حكومت، جهاد، دريافت جايزه و دفاع از سرزمين تحت فرماندهي نه تنها مجاز است بلكه شايسته است.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۱:۲۷
دیدگاه انتقادی امام خمینی(ره) نسبت به فرهنگ و تمدن غرب حوزه/ کتاب "فرهنگ و تمدن غرب از دیدگاه امام خمینی(ره)" نوشته میثم طاهری بنچناری است که در ۲۵۶ صفحه توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۱:۰۰
فرزانگان؛ مرجع تقلیدی که مهر خود را شکست؟! حوزه / مدتی است بینایی خود را از دست داده ام از همه حضار و علمای محترم می خواهم مهر مرا به حضورتان تقدیم می کنم فی المجلس آن را بشکنید تا پس از من با آن سوء استفاده نشود....
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۰:۵۴
آیه‌ها و آینه‌ها(۳۱۱)؛ فقیرنوازی به سبک آیت الله العظمی مرعشی نجفی(ره) حوزه/ انفاق و دستگیری از مستمندان صفتی نیکو برای مؤمنان است که مورد تأکید فراوان قرآن قرار دارد و جدای از دین نیز امری پسندیده که جامعه را از فقر خارج می‌کند و نیز باعث برکت در زندگی نیکوکاران می‌شود.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۰:۳۰
زینت علم و عقل حوزه/ امیرالمومنین علیه السلام در حدیثی، زینت بخش علم و دانش، عقل و حلم و بردباری را بیان نمودند.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۰۸:۳۹
پدیده ناصحیح آرایش و رسالت دینی ما حوزه/ با پیش رفت جوامع به سمت مدرنیته، علاوه بر مزایایی که در پس ویژگی‌های مطلوب این رویکرد وجود دارد، آفاتی نیز گریبان جامعه را می‌گیرد.
۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۱۶:۰۰
گفتاری از آیت الله آقا مجتبی تهرانی؛ همنشین خوب کیست؟ حوزه /انسان اگر می خواهد سیر کمالی داشته باشد، باید حرکت کند. البته حرکت کردن به سمت خیر- کمال و فضیلت- زحمت دارد ولی از آن طرف، حرکت به سمت رذایل مثل حرکت در سرازیری است، با یک هول دادن حرکت می کند.
۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۰۹:۳۲
بازیگر سینما و تلویزیون مطرح کرد: نقش هنر هفتم در تحقق اقتصاد مقاومتی حوزه/ ین روزها وقتی درباره هنر به ویژه سینما سخن گفته می‌شود، معمولاً انتقادات مطرح می‌شود. این در حالیست که اگر بخواهیم منصفانه به هنر نگاه کنیم، متوجه می‌شو‌یم این عرصه در صحنه های گوناگون، مایه سرافرازی کشور بوده است، برای مثال افتخاراتی که فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌ها به دست آورده‌اند، باعث می‌شود نام ایران در جهان به عنوان کشوری اخلاق‌مدار مطرح شود.
۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۰۹:۲۷
تفاوت خواب افراد عاقل با جاهل حوزه / امام موسی كاظم ( عليه السلام ) در روایتی با فضيلت ترین چیزی که بين بندگان توزيع شده است را عقل دانسته اند.
۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۰۸:۰۹
روایتی جالب از «انیمیشن نبرد خلیج فارس ۲» حوزه / انیمیشن«نبرد خلیج فارس ۲» روایتی حماسی و جالب از نبرد احتمالی جمهوری اسلامی ایران و متجاوزین آمریکایی در خلیج فارس است.
۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۲:۵۶
آیه‌ها و آینه‌ها(۳۱۰)؛ اعتراض مرحوم راشد به قیمت کارشناسی منزلش! حوزه/ مجموعه‌ای از اموال عمومی که تحت نظر دولت قرار دارد، به عنوان بیت‌المال و امانت الهی در دست مسئولین و کارمندان و عموم مردم قرار گرفته است. همه افراد موظف‌اند تمام سعی خود را بکنند تا این امانت، حفظ و در موارد نیاز مصرف شود.
۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۰:۳۵
یادگاه شهیدان علم( ۲۰۸ ) رویای صادقه پدر طلبه شهید حوزه/ اعتقادش چه درست بود و همتش چه بلند و والا گوهر که نوشته بود چه باک، هنگامی که جهاد و شهادت فوز عظیمی است و چه هراس! وقتی که بکشیم یا کشته شویم پیروزیم! و چه غمی، وقتی در مسیر «انا لله و انا الیه راجعون» هستیم.
۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۰:۱۲
ضمانت امام مجتبی(ع) برای اجابت دعا حوزه / امام حسن عليه السلام خداباوری را منشأ همه خوبی ها دانسته اند.
۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۰۸:۳۷
شماره جدید دوماهنامه "آینه پژوهش" منتشر شد حوزه/ یکصدوشصت و دومین شماره از دوماهنامۀ "آینه پژوهش" (بهمن و اسفند ۹۵) از سوی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شد.
۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۶:۰۱
آیت الله سید احمد خاتمی تبیین کرد؛ بررسی علمی «لا» در قاعده لاضرر و لا ضرار حوزه/ مرحوم شیخ انصاری (ره) می گویند: معنای لا حرج در لا ضرر هم صدق می کند یعنی وقتی در «لا حرج» می گفتیم اگر وضو منشأ حرج باشد، واجب نیست؛ در «لا ضرر» هم این معنا وجود دارد.
۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۵:۲۷
حکم خواندن و گوش دادن هم زمان آیه سجده دار حوزه / آیا در صورت خواندن و شنیدن همزمان آیه سجده، انجام یک سجده کافی است؟
۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۱:۳۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس