*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۸ رمضان ۱۴۴۰ \ Friday, May 24, 2019
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸  -  ۰۰:۰۵
جوان مؤمن انقلابی (۱۰)؛ پاسخی از رهبر انقلاب: چرا دشمن ایران محکوم به شکست است؟ حوزه/ اینها می خواهند ایرانِ جوانِ مؤمنِ انقلابیِ فعّالِ پیشرفته را به عقب برگردانند، به پنجاه سال قبل؛ خب نمی شود دیگر؛ معلوم است که نمی شود! یعنی می خواهند همان وضعیّتی را که اینها در پنجاه سال قبل با این ملّت داشتند، برای این کشور به خیال خودشان پیش بیاورند؛ خب این عقب‌ماندگی ذهنی نیست؟
یادداشت رسیده؛ حلم و کرامت حسنی؛ دو گوهر فراموش شده برخی مسئولان حوزه/ حلم و کرامت، دو گوهر فراموش شده ی امروز برخی از مسئولین جامعه ی اسلامی ماست. امروز به صبر نیاز داریم اما نه صبر بر مذاکره های پوچ و تو خالی، بلکه صبر بر عدم مذاکره، صبر بر تحریم ها.
۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۰:۲۴
حدیث روز | بنده و بندگی حوزه/ امام حسن مجتبی علیه السلام در حدیثی به جایگاه بندگی خدا اشاره کردند.
۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۰۸:۳۶
در سایه سار رمضان (۱۵)؛ سه مرحله روزه/ ما در کدام مرحله قرار داریم؟ حوزه/ مـرحـله ى دوم روزه ، پـرهـيـز از گـنـاه اسـت ؛ يـعـنـى نـگـاهـدارى گـوش و چـشم و زبان و دل ـ حتى طبق بعضى از روايات ـ نگاهدارى بشره ى انسان ، پوست بدن و موى بدن انسان از گـنـاه .
۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۰۸:۰۰
گفتاری از آیت الله مصباح یزدی: رابطه آب و ماه مبارک رمضان حوزه/ روزه، تلاوت قرآن و دعاهایی که در این ماه خوانده می شود باعث ریزش گناهان و تمیز شدن روح انسان از آلودگی ها می شود. به ویژه آن که انسان اگر بتواند موفق به توبه و استغفار شود از تمام آلودگی ها پاک می شود.
۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۰۶:۲۰
چند راهکار طلایی (۵)؛ با دانش آموزی که حجاب اسلامی را رعایت نمی کند چگونه برخورد کنیم؟ حوزه/ اشتباه بزرگ همین است که با بحث های چالشی شروع کرده و به دیگران حمله کنید. حتی پیامبر (ص) هم سال هشتم هجرت شان بحث حجاب را مطرح کردند، توقع نداشته باشیم با یک تذکر ما کسی که مدتها با این شرایط زندگی کرده حالا حرف ما را گوش کرده و حجابش را تغییر دهد.
۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۰۴:۰۰
انتشار کتاب بررسی تحلیلی مواجهه قرآن با یهود انتشار کتاب بررسی تحلیلی مواجهه قرآن با یهود با همکاری پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن در کتابخوان همراه پژوهان معرفی شد.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۲۳:۳۸
خوشه ای از شجره طیبه معصوم؛ گوشه ای از سخاوت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) حوزه/ روزی حسن علیه السلام بر گروهی مستمند گذشت و آنان پاره های نان را بر زمین نهاده و خود روی زمین نشسته بودند و می خوردند. چون او را دیدند، گفتند: ای پسر دختر رسول خدا! بیا با ما هم غذا شو. بی درنگ از مرکب ...
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۲۱:۰۰
کتاب دروس معرفت نفس چاپ جدید شد حوزه/ کتاب دروس معرفت نفس اثر علامه حسن زاده آملی در انتشارات الف لام میم به چاپ دوم رسید.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۴:۲۶
منبرهای رمضانی (۱۱)؛ فلسفه وسعت و تنگی رزق و روزی حوزه/ گاه تحمل ضررهای دنیوی و نا امیدی‌ها، زمینه‌ساز رشد معنوی بیشتر برای انسان می‌شود تا در چنین شرایطی صبر پیشه کند، توکلش به خدا زیاد شود و به مصلحت خدا راضی باشد. وقتی نعمتی نیز به او داده می‌شود، سرمست نشود و خدا را فراموش نکند.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۴:۲۰
خوشه ای از شجره طیبه معصوم؛ نگاهی بر شخصیت علمی امام حسن مجتبی (علیه السلام) حوزه/ امام مجتبی علیه السلام هفت ساله بود که به همراه پیامبر در مسجد حضور می یافت و آنگاه که آیات جدید بر او نازل می شد، همان ها را از زبان جدّش می شنید و آن گاه که به خانه باز می گشت، برای مادرش فاطمه سلام الله علیها تلاوت می کرد؛ به گونه ای که هرگاه امیرمؤمنان وارد خانه می شد، ملاحظه می کرد آیات جدیدی که بر پیامبر نازل گردیده نزد فاطمه است.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۳:۵۴
محمد گلریز: موسیقی امروز نشانی از هنر والای دهه ۶۰ را در خود ندارد حوزه/ در بین مردم جا انداخته‌اند که خواننده‌های انقلاب مخاطب و تماشاگر لازم را ندارند، درصورتی‌که تجربه شخصی من نشان می‌دهد که مردم به شدت به این دست موضوعات علاقمند هستند و آنها را دوست دارند.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۲:۳۳
یادداشت رسیده به بهانه ایام روابط عمومی! حامد عبداللهی نوشت:روابط عمومی‌های حوزوی، باید نهادی مرتبط با مدیر ارشد سازمان باشند بلاواسطه و مستقیم و صدالبته شخص مدیر روابط عمومی باید دانش و مهارت‌هایی داشته باشد که این روزها در جلسات درس حوزه، آموزش داده نمی‌شود پس باید به تجربه و اندوخته شخصی او چشم دوخت تا زمانی که در حوزه، مدیر متخصص روابط عمومی هم تربیت شود.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۱:۵۲
شرح دعای روز چهاردهم | رابطه گناه و بلا حوزه/ امام صادق عليه السلام در روایتی می فرماید: «هنگامى كه چهار گناه‏ شايع بشود چهار بلا دامنگير مردم مى ‏شود: هنگامى كه «زنا» شايع شود زلزله‏ ها آشكار مى‏ گردد و هنگامى كه مردم از دادن زكات امساك كنند مرگ‏ و مير در چهارپايان مى‏ افتد و هنگامى كه حاكمان در قضا ستم كنند آسمان از باريدن باران باز مى ‏ايستد و هنگامى كه پيمان‏ ها شكسته شود مشركان بر مسلمين پيروز مى‏ شوند».
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۱:۲۸
شماره جدید «افق حوزه» منتشر شد+ دانلود حوزه/ پانصدو نودویکمین شماره هفته نامه «افق حوزه» به همراه سومین ویژه نامه «ضیافت نور»، با اخبار متنوع حوزوی، دینی و فرهنگی منتشر شد.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۱:۰۹
حدیث روز | کودک و برکت حوزه/ نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در حدیثی به جایگاه کودک اشاره کردند.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۰۸:۵۰
در سایه سار رمضان (۱۴)؛ توفیق الهی به چه معناست؟ حوزه/ يـكـى از بـزرگـتـريـن شـرايـط، هـمـيـن روزه اى اسـت كـه شـمـا مى گيريد. اين، يكى از بـزرگـتـريـن تـوفـيـق هـاى الهـى اسـت . تـوفـيـق يـعنى چه؟ توفيق يعنى اين كه خداى مـتـعـال چـيـزى را بـراى انـسـان، مـنـاسـب بـيـاورد.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۰۸:۰۰
احکام شرعی: حکم شرعی جايگزين کردن طلب با مظالم حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «جايگزين کردن طلب با مظالم» پاسخ گفتند.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۰۶:۲۰
خاطراتی از استاد پرورش (۱۷)؛ ماجرای سید روحانی که جلسه شعرخوانی اُمرای ارتش را به هم ریخت حوزه/ سیدی روحانی، لاغر اندام و با لباسی بسیار ساده و بی‌آلایش که بقچه‌ای هم زیربغل داشت، وارد جلسه شد و در همان نزدیکی در ورودی بر روی زمین نشست و کسی توجه نکرد. البته من به احترام او در جای خود بلند شدم و از همان دور به او توجه کردم. میزبان جلسه ظاهراً از ورود آن سید ...
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۰۴:۰۰
کلامی از آقا مجتبی تهرانی؛ چهار گام خودسازی در ماه مبارک رمضان حوزه/ سیر و سلوک چهار قدم دارد که اهل معرفت از قدم اول تعبیر می کنند به «تجلیه»، یعنی آراستن ظاهر به آداب شرع و عمل کردن به دستورات شارع مقدس در این ماه مبارک رمضان.
۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۲۱:۰۰
سیره رمضانی علما (۴)؛ سیره بهجت العرفا در ماه مهمانی خدا حوزه/ آیت الله العظمی بهجت تدبر در قرآن را در سحرها و بین الطلوعین داشت، در ماه رمضان در میان روز هم تدبر در قرآن داشتند. همچنین در شبهای قدر، ادعیه وارده در آن شبها را مراعات می کرد و شبهای قدر را که بیدار می ماند، قرآن سر می گرفت.
۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۱۷:۱۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس