*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ \ الأحد ٢ رمضان ١٤٣٨ \ Sunday, May 28, 2017
یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶  -  ۱۵:۲۶
پاسخ های آیت الله العظمی وحید خراسانی به چند سئوال رمضانی حکم اوقات شرعی در بلاد غیر اسلامی حوزه/ حضرت آیت الله وحید خراسانی در پاسخ به چند سئوال از مقلدان خارج از کشور، حکم روزه در بلاد غیرسلامی و نیز مناطقی که شب و روز غیرمتعارف دارند را بیان کردند.
یادگاه شهیدان علم ( ۲۱۳) اولین شهید اردبیلی درکربلای ۵ حوزه /می خواست در سن ۱۳ سالگی به جبهه برود که مسئولین او را به خاطر قد کوچک و سن کم ، از اعزام منع کردند و گفتند، نمی شود. ناراحت و سرگردان بود که ناگهان یکی از هم سن و سالانش او را دید و گفت: ناراحت نباش درستش می کنم.
۱۳۹۶/۲/۲۶ - ۱۷:۰۹
آیه‌ها و آینه‌ها (۳۲۰)؛ دقت در مصرف بیت المال به سبک امام خمینی حوزه/ در زندگی از اسراف و حرمت آن بسیار شنیده‌ایم و خود را مصون از این گناه میدانیم، اما اگر کمی بیشتر دقت کنیم، می‌بینیم در طول شبانه‌روز فراوان اسراف می‌شود ولی متوجه آن نیستیم از آن کاغذهایی که جای خالی دارد و دور ریخته می‌شود تا آبی که هنگام وضو و مسواک هدر می‌رود.
۱۳۹۶/۲/۲۶ - ۰۸:۲۸
پاداش خداوند به کسی که فسخ معامله را بپذیرد حوزه /امام صادق عليه‌السلام درحدیثی پاداش کسی که فسخ معامله ای را بپذیرد بیان نمودند.
۱۳۹۶/۲/۲۶ - ۰۸:۲۱
در نشست زندگی معنوی مطرح شد؛ تاثیر آخرین عمل در سعادت انسان حوزه/ قیامت هر انسانی، هم اکنون برپاست و هر انسانی که دنیا می آید در هر سه عالَمِ وجود (عالَم عقل، عالَم مثال و عالَم مادّه) موجود می شود.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۶:۲۲
کرسی خارج فقه آیت الله العظمی مکارم شیرازی(۳۳) بررسی دلایل غیر مشروع بودن بازاریابی شبکه ای حوزه/ در بازاریابی شبکه ای گرفتن پورسانت و حق العمل بازاریابی برای بازاریاب های رده های قبل، از قبیل اکل مال به باطل است.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۵:۲۸
نگاهی به بازار اسلامی و بازاری مسلمان حوزه/ کتاب " بازار اسلامی و بازاری مسلمان " نوشته محمد پور قیومی اردکانی است که توسط انتشارات نظاره منتشر شده است.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۳:۵۳
فرزانگان ؛ به یاد خبره علم رجال حوزه/ کتاب معروف مجمع الرجال را در سحرگاه به پایان برده که حکایت از سحرخیزی آن عالم دارد.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۰:۱۵
نگاه ویژه خداوند به بیماران حوزه /پیامبر اکرم «صلی الله علیه و آله» در حدیثی فرمودند : هر گاه مسلماني مريض مي‌شود گناهانش مانند برگ درختان فرو مي‌ريزد.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۰۸:۲۴
قطره ای از دریا؛ بهشت در انحصار هیچ قوم و نژادى نیست حوزه/ یكى دیگر از شیوه ‏هاى اهل كتاب براى تضیف روحیه مسلمانان این بود كه مى‏ گفتند بهشت در انحصار ماست، پس اگر مى ‏خواهید به بهشت بروید باید به دین یهود یا مسیحیت باز گردید.
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۴:۵۳
‏ آیت الله سید احمد خاتمی: حتی یک نفر نااهل در میان مسئولین دوران ظهور وجود نخواهد داشت حوزه/ پیامبر و علی علیهما السلام در مسئله حکومت از علم غیب استفاده نمی کردند بر خلاف دوران حکومت حضرت ولی عصر علیه السلام که ایشان از علم غیب استفاده می کنند به این دلیل که آخرین حکومت است و نباید حتی یک نفر انسان نا اهل در میان مسئولین دوران ظهور باشد.
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۴:۴۵
نزدیکترین و دور ترین مردم به خداوند! حوزه/ حضرت امام صادق "علیه السلام" در حدیثی نزدیک ترین و دورترین مردم به خداوند را معرفی فرموده اند.
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۰۸:۲۰
آیه‌ها و آینه‌ها (۳۱۹): نهی از منکر آیت‌الله غفاری با دستان بسته حوزه/ امربه معروف و نهی از منکر دو فریضه مهم هستند که گاهی ترس و خجالت بیجا موجب ترک این واجب می‌شود، اما مؤمن می‌تواند با رعایت تمامی شرایط امر به معروف و نهی از منکر با توکل بر خدا بر ترس و خجالت خود فائق آید و به تکلیف شرعی خود عمل نماید.
۱۳۹۶/۲/۲۳ - ۱۷:۴۶
از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم؛ بیست و سومین شماره ویژه نامه تبلیغ منتشر شد حوزه/ بیست و سومین شماره از ویژه نامه تبلیغ از سوی معاونت جامعه و نظام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم منتشر و در دسترس مبلغان و روحانیان قرار گرفت.
۱۳۹۶/۲/۲۳ - ۱۳:۳۸
آیت الله اعرافی تبیین کرد؛ بررسی روایی اصول و روش‌های تربیتی حوزه/ نباید کاری کرد که فردی منفعل شود. شکاندن آدم از حیث روحی و درونی در این روایت آمده و مفهوم مهمی است. لطمه معنوی، نوعی کسر و شکستن روحی است. باید دنبال ترمیم و بازسازی روحی بروید.
۱۳۹۶/۲/۲۳ - ۱۳:۱۵
نگاهی به منشور علمی کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی حوزه/ با همفکري علما و انديشمندان، نقش امامان و علماي شيعه در پيدايش و گسترش اسلام تبیین شده و راه تحريف دشمنان اسلام بسته شود.
۱۳۹۶/۲/۲۳ - ۱۳:۰۴
در محضر امام خمینی (ره) این روزها رهنمودهای پیر جماران را مرور کنیم حوزه /کوثر همیشه جاری گفتار و نوشتار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی، که در مقام سخن گفتن با امت بر شیوه قرآن وسنت عمل می کرد وکلامش مردمی وآکنده از سادگی وصدق وصفا بود چراغ راه رهروان طریق انقلاب اسلامی در این روزهای پر تب و تاب انتخاباتی است.
۱۳۹۶/۲/۲۳ - ۱۱:۳۷
یادگاه شهیدان علم( ۲۱۲) عاشقم و سوخته ام تنها بگذارید مرا حوزه/ یکی از نزدیکانش می گفت: او جوانی با وقار و خوش برخورد بود و به همین خاطر افراد را شیفته خود می نمود. در نزد اساتید از احترام خاص برخوردار بود.
۱۳۹۶/۲/۲۳ - ۰۸:۲۲
پیمانی که خداوند از پیامبران اولوالعزم گرفت حوزه /حضرت امام باقر عليه السّلام فرمودند: خداوند در پیمان خود از پیامبران اولوالعزم ، امام زمان (عج) را یاری گر دين خود معرفی نمودند.
۱۳۹۶/۲/۲۳ - ۰۸:۰۵
کرسی خارج فقه آیت الله العظمی مکارم شیرازی(۳۲) بازاریابی شبکه ای وعواقب سوء آن در جامعه حوزه/ در بازاریابی شبکه ای، کسانی که این جنس ها را می خرند این گونه نیست که واقعا مورد نیازشان باشد بلکه بیشتر به دنبال جذب مشتری و بردن سودهای کلان است ،وقتی این کار به مقدار زیاد جلو رود، بازار اشباع می شود و همه تبدیل به فروشنده می شوند و دیگر خریداری وجود ندارد.
۱۳۹۶/۲/۲۲ - ۱۴:۳۰
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۹) احکام مرتد ملى حوزه/ روایاتى که بیانگر این احکام هستند، سه دسته مى‏باشد که باید در دلالت آن‏ها دقت کرد؛ طایفه اول، قتل را براى مطلق مرتد مى‏گوید. طایفه دوم، استتابه براى هر مرتدى هست. و طایفه سوم، بین مرتد ملى و فطرى تفصیل مى‏ دهد، ....
۱۳۹۶/۲/۲۲ - ۰۸:۳۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس