*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ \ ۱۰ محرم ۱۴۴۰ \ Thursday, September 20, 2018
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷  -  ۰۴:۰۰
ره توشه محرم (۸)؛ بررسی مهم‌ترین عوامل قبح‌زدایی طلاق در جامعه معاصر حوزه/ رسانه‌های جمعی با پخش برنامه‌هایی در زمینه طلاق، در بیشتر موارد سبب قبح‌زدایی از آن می‌شود؛ برای مثال در برخی فیلم‌ها، زنان مطلقه را قهرمانی به تصویر می‌کشد که خودش یک‌تنه از پس تمام مشکلات برمی‌آید و به عنوان نقش اوّل فیلم، محبوب بینندگان قرار می‌گیرد.
ویژه نامه اینترنتی محرم منتشر شد حوزه/ همزمان با ایام عزای سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین علیه السلام، ویژه نامه اینترنتی محرم سال ۱۴۴۰ به همت پایگاه اطلاع رسانی اسراء منتشر شد.
۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۱۷:۱۷
سنگر حسینی در کارزار اقتصادی (۳) عدم بیعت امام حسین (ع) بایزید زمینه ساز حفظ عزت جامعه اسلامی حوزه/ امام حسین (ع) از همان ابتدا اجازه نمی دهد که عزتش از بین برود چون همه کارها و اهداف و اعمال و گفتار امام در جهت رضایت الهی است.
۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۱۱:۲۴
بخشنده‌ترین انسان حوزه/ امام حسین علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود ویژگی بخشنده ترین انسان را بیان کردند.
۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۰۸:۱۱
ره توشه محرم (۴)؛ غیرت ورزی در آموزه های دینی حوزه/ یکی از بهترین و ارزشمندترین صفات الهی و انسانی، غیرت است. اولین وجودی که این صفت را در عالم دارد، وجود مقدس خداوند است. امام صادق(ع) در روایتی فرمودند: «اِنَّ اللَّه غَیُورٌ یُحِبُّ کُلَّ غَیورٍ/ خداوند غیور است و هر غیرتمندی را دوست دارد».
۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۰۴:۰۰
منبر اقتصاد مقاومتی(۳) تلاش همه کشورها برای مقاوم سازی اقتصادی/ جامعه اسلامی همیشه در خطر است حوزه/ جامعه اسلامی همواره در معرض خطرهای درونی و بیرونی است. خطر بیرونی ناشی از تعرض اجانب و اموری چون تحریم اقتصادی است. خطر بیرونی نیز ناظر به مشکلات درونی به خصوص مشکل نفع پرستی برخی از مردم است که نظام اقتصادی را در معرض آسیب قرار می‌دهد.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۲۳:۴۰
منبر چهل سالگی انقلاب (۴)؛ آیا انقلاب اسلامی دستاورد اقتصادی هم داشته است؟ حوزه/ در زمینۀ «گازرسانی»، تا قبل از انقلاب اسلامی، فقط ۵ شهر از لوله‌کشی گاز بهره‌مند بودند که این شهرها نیز عمدتاً در مسیر خط لولۀ سراسری قرار داشتند؛ حال آن‌که تنها در فاصلۀ سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۷۹ به اندازۀ ۶۲ برابر کل دوران گذشته، انشعاب گاز طبیعی نصب شد.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۹:۳۵
نگاهی به کتاب «سیدالشهداء تجلّی عبودیت» اثر جدید نشر دارالعرفان حوزه/ «سیدالشهداء تجلّی عبودیت» عنوان جدیدترین اثر مؤسسه علمی تحقیقاتی دارالعرفان است که روانه بازار کتاب شد.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۷:۳۰
راه های تربیت فرزند (۱۲)؛ پنج راهکار برای کاهش دعواهای خواهر و برادری حوزه/ اگر دعوا خیلی سخت و جدی نیست و احتمالِ آسیب‌دیدنِ بچه ‌ها هم وجود ندارد، دخالت نکنید. بچه‌ ها به‌طور معمول وقتی تماشاگر داشته ‎باشند، ...
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۷:۱۵
یادداشت رسیده: جلوه ای زیباتر از هر چیز حوزه/ راننده فهیم تاکسی که جوانی سی و چند ساله و دوران باشکوه دفاع مقدس را از نزدیک لمس نکرده است، اهل بصیرت به نظر می‌رسد. او می داند اگر این جماعت نبودند چه سرنوشتی در انتظار ما و این سرزمین مقدس بود.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۴:۵۲
سنگر حسینی در کارزار اقتصادی (۲) تحریم‌ها در کربلا حوزه/ هدف اصلی جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران تغییر نظام، تغییر تصمیمات نظام، تغییر تصمیمات مردم، تغییر سبک زندگی مردم است لذا با تمام توان خود دست بکار شده و جنگ اقتصادی را عملی کرده است تا بتوانند ما را تسلیم خود کنند.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۱:۰۵
شیعیان واقعی از نگاه امام حسین(ع) حوزه/ امام حسین علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود ویژگی شیعه واقعی را بیان کردند.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۰۸:۱۹
تربیت اسلامی (۴۹)؛ دانستنی هایی از گذشت و بخشش حوزه/ «گذشت» يكي از اصول اساسي در برخورد با لغزش افراد است. قرآن كريم، حتي در همان آياتي كه كيفر و مجازات را براي مجرمان و گناهكاران تشريع مي كند و مؤمنان را از خطر و زيان آنان برحذر مي دارد، گذشت و چشم پوشي از خطايشان را نيز به عنوان يك ارزش برتر مطرح مي سازد.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۰۶:۰۰
ره توشه محرم (۳)؛ آسیب شناسی تربیت دینی فرزندان حوزه/ متأسفانه نبود هماهنگی میان گفتار و رفتار والدین یکی از مهم‌ترین آسیب‌های تربیت دینی است. اگر فرزند شاهد این ناهمگونی باشد، باورها و اعتقادات دینی او تضعیف و سخنان والدین اثر ندارد؛ یعنی اگر والدین فرزند خود را به راست‌گویی سفارش کنند، در حالی که خود دروغ بگویند، این رویکرد سبب عدم اعتماد فرزندان در دیگر مؤلفه‌ها و آموزه‌ها نسبت به والدین می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۰۴:۰۰
قطره ای از دریا؛ راهکارهای قرآن برای آرامش انسان حوزه/ پروردگار، به مؤمنانى كه اهل عمل صالح و نماز و زكاتند، نظر ویژه ‏اى دارد. كلمه «ربّهم» در آیه ۲۷۷ سوره بقره اشاره به لطف خاصّ اوست.
۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۲۱:۳۵
منبر اقتصاد مقاومتی(۲) اقتصاد مقاومتی یک ضرورت دینی/مقاومت اقتصادی در شعب ابی‌طالب حوزه/ ترویج سبک زندگی اقتصادی اسلامی نه تنها معیشت افراد را غیرشکننده و مستحکم می‌کند، بلکه به اقتصاد جامعه نیز ثبات و استحکام می‌بخشد. تلاش حداکثری افراد برای آبادانی و پیشرفت جامعه اسلامی، پرهیز مردم از مصرف گرایی و مشارکت داوطلبانه در فقرزدایی با انفاق اموال باعث تامین رشد اقتصادی همراه با عدالت می‌شود و این امر موجب تداوم استحکام اقتصاد جامعه اسلامی است.
۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۹:۳۱
منبر چهل سالگی انقلاب (۳)؛ با دستاوردهای علمی و فناوری انقلاب اسلامی آشنا شویم حوزه/ تعداد دانشگاه‌های کشور که پیش از انقلاب حدود ۱۵ واحد دانشگاهی بود، امروز به بیش از ۲۶۴۰ واحد رسیده است. همچنین تعداد مدارس که پیش از انقلاب حدود ۴۷ هزار واحد بود، با رشد حدود پنج برابری، به ۲۲۰ هزار مدرسه رسیده است.
۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۸:۲۴
یادداشت رسیده: سوگواری فرشتگان و اشکهای بهشتی حوزه/سابقه عزادارى و سوگوارى بر مظلوميت خاندان پيامبر عليهم السّلام بسيار ديرينه است و خود پيامبر و على و فاطمه و... عليهم السّلام و فرشتگان و كرّوبيان و جنّ و انس بر مظلوميّت (آل اللّه ) گريسته و مجالس عزا و گريه برپا كرده اند.
۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۸:۱۰
یادداشت رسیده: اهمیت حماسه تاریخی عاشورا و شعائر حسینی؛ چرا و چگونه؟ حوزه/ مباحث مختلفی در برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) مطرح است؛ از جمله عبرت‌های عاشورایی و حفظ شعائر حسینی که ضروری است خطبا و منبریان در بحث‌های مهم در ماه محرم و صفر به تبیین صحیح و دقیق آن توجه کنند.
۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۴:۰۲
یادداشت رسیده: مؤلفه های تأثیر گذاری مکتب عاشورا در شکل گیری و قدرتمندی انقلاب اسلامی حوزه/ تبیین صحیح جایگاه عزاداری برای امام حسین (ع) ؛ حرکت های تکاملی و پویا وابسته به دو عامل است اول: آگاهی ، بینش و معرفت صحیح دوم: شور و تحریک احساسات و عواطف پاک مردمان عاشورایی.
۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۰:۳۹
از آثار زیارت سیدالشهدا(ع) حوزه/ امام حسین علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود اثر زیارت قبر مطهر خود را بیان کردند.
۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۰۸:۰۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس