*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ \ ۴ ذو القعدة ۱۴۳۹ \ Wednesday, July 18, 2018
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷  -  ۲۰:۰۵
پاسخ به شبهات (۳)؛ آیا قرآن کتاب علمی است؟/ چرا موضوعات گوناگون در یک سوره وجود دارد؟ حوزه/ حکمت اصلي اين که موضوعات مطروحه در قرآن، به صورت پراکنده و گاه تکراري بيان شده اين است که کار پيامبر صلی الله علیه و آله تلاوت آيات است؛ يعني پيامبر موظف است تا در کنار هرحادثه ...
پاداش عمل در این روز چند برابر است حوزه/ امام باقر علیه السلام در یکی از فرمایشات خود مؤمنان را به عبادت در روز جمعه تشویق کردند و پاداش عمل در این روز را چند برابر دانستند.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۰۸:۵۰
حکم دریافت وام برای خرید فیش حج حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «وام برای خرید فیش حج» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۰۶:۳۰
به وقت نماز (۱۰)؛ سفارش امام زمان (عج) درباره نماز صبح و مغرب حوزه/ مرحوم كلينى و شيخ طوسى و طبرسى از زهرى نقل كرده اند كه گفت: مدّت هاى مديد در طلب حضرت مهدى عليه السّلام بودم و در اين راه اموال فراوانى (در راه خدا) خرج كردم اما به هدف نرسيدم تا اينكه به خدمت محمّد بن عثمان رسيدم و مدتى ...
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۰۴:۰۰
به وقت حجاب (۵)؛ زن مظهر جمال و مرد مظهر شيفتگي است حوزه/ شبهه‌اي كه در ذهن بعضي افراد است كه خيال مي‌كنند، حجاب براي زن محدوديت و حصاري است كه خانواده و وابستگي به شوهر براي او ايجاد نموده است و بنابراين حجاب نشانه ضعف و محدوديت زن است. راه حل اين شبهه و تبيين حجاب در بينش قرآن كريم اين است كه زن ...
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۲۳:۲۵
یادداشتی به مناسبت هشتمین سال ارتحال موسس حوزه علمیه کوهدشت حوزه/ نسبت به تجملات و زرق و برق کاملا بی اعتنا بود و این امور را بر اساس کوچک و حقیر می شمرد؛ تا آن جا که اگر کسی را می دید که به زرق و برق دنیایی توجه می‌ کند زبان به نصیحت وی می گشود و او را، با جملاتی خیرخواهانه و نرم، نسبت به عواقب اخروی دنیاگرایی هشدار می‌داد.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۲۱:۵۲
قطره ای از دریا؛ نکاتی پیرامون طلاق و جدایی زن و شوهر حوزه/ اسلام، طلاق را با همه تلخى ‏ها و زشتى‏ هایش مى ‏پذیرد، ولى بلا تكلیف گذاشتن همسر را نمى ‏پذیرد. «و ان عزموا الطلاق»
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۲۱:۲۸
حکم وجود مانع در اعضای وضو حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «وجود مانع در اعضای وضو» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۲۱:۲۸
در دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفاع شد: «بررسی زمینه ها و عوامل سیاسی – اجتماعی ناکامی بیداری اسلامی در مصر و راهبردهای جمهوری اسلامی » حوزه/ رساله بررسی زمینه ها و عوامل سیاسی – اجتماعی ناکامی بیداری اسلامی در مصر و راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با آن در دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفاع شد.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۴:۱۷
به وقت حجاب (۴)؛ کدام آیات قرآن به صراحت درباره کیفیت و شکل حجاب سخن گفته اند؟ حوزه/ قرآن وقتي درباره ي عفت و حجاب زن سخن مي‌گويد، مي‌فرمايد: حجاب، عبارت است از يك نحوه احترام گذاردن و حرمت قائل شدن براي زن كه نامحرمان او را از ديد حيواني ننگرند.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۰:۴۲
حکم رفت و آمدهای خانوادگی با نامحرم حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «رفت و آمدهای خانوادگی با نامحرم» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۰۹:۱۰
دوست خود را امتحان کنید حوزه/ امام صادق علیه السلام در یکی از فرمایشات خود دو ویژگی را برای امتحان دوست معرفی کردند.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۰۸:۳۳
رهبر انقلاب پاسخ دادند: نماز عصر چه زمانی قضا می شود؟ حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «پایان وقت نماز عصر» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۰۶:۰۰
به وقت حجاب (۳)؛ سختگیری برای حجاب دختران تا چه اندازه لازم است؟ حوزه/ يكي از مصاديق آرايش و خودنمايي كه باعث جلب توجه ديگران مي شود، عطر زدن است. در حديثي از رسول اكرم ـ صلّي الله عليه و آله ـ مي خوانيم كه: «أيّّ إمرئةٍ تَطِيبَتْ لغير زوجِها ثمّ خرجت من بيتها فهي تُلْعَنُ حتي ترجعَ الي بيتها متي ما رجعَتْ؛ هرگاه زني براي غير شوهرش، خود را معطر كند، سپس از خانه اش خارج شود، تا زماني كه به منزلش بر مي گردد، لعنت مي شود.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۰۴:۰۰
تربیت اسلامی (۳۰)؛ خانواده چه تأثیری می تواند بر روی تربیت فرزندان داشته باشد؟ حوزه/ همسر به عنوان مادر خانواده به دليل ويژگي هاي جسماني و رواني از ظرفيت و توان محدودي برخوردار است و در مقايسه با شوهر و پدر خانواده ضعيف تر و در مقابل مشکلات از استقامت کم تري برخوردار است؛ از اين رو، بر پدر خانواده لازم است که در حد توان از همسرش انتظار داشته باشد و او را از انجام کارها که فراتر از حد توان اوست، بر حذر دارد.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۲۳:۲۵
به وقت حجاب (۲)؛ چرا چادر؟ آیا مانتو پوشش اسلامی نیست؟ حوزه/ حجاب اسلامي با هر نوع پوششي كه موجب تحريك و تهييج و جلب توجه مردان نامحرم گردد منافات دارد و آن نوع لباس و پوششي كه بهتر حدود شرعي را حفظ مي‎كند بهتر و كامل است.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۲۲:۲۰
قطره ای از دریا؛ نکاتی پیرامون قسم و سوگند به خداوند متعال حوزه/ مسئولیّت انسان، وابسته به اراده و انتخاب اوست. خداوند لغزش‏ هایى را كه در شرائط غیر عادّى از انسان صادر شود، مى ‏بخشد. «لا یؤاخذكم اللّه باللغو»
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۲۱:۰۰
به وقت نماز (۹)؛ اثری نیک از نماز حوزه/ نماز جماعت با پيامبر صلّى اللّه عليه و آله برپا شده و يكى از مسلمانان مدينه نيز در آن شركت كرده بود كه در عين نماز خواندن گناه نيز مى كرد. اين مطلب را به پيامبر صلّى اللّه عليه و آله خبر دادند. آن حضرت ...
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۲۰:۲۰
عضو هیئت علمی جامعه الزهرا(س): تعامل مستمر حوزویان و فیلمسازان به تولید آثار فاخر و متعهدانه کمک می کند حوزه/ عضو هیئت علمی جامعه الزهرا(س) تصریح کرد: بدون تردید تعامل و ارتباط مستمر حوزویان با فیلمسازان و سریال سازان به تولید آثار فاخر و متعهدانه کمک خواهد کرد.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۲۰:۱۱
محمد قهرمانی: سیما در موضوعات انقلابی موفق عمل کرده است حوزه/ تهیه کننده سینما گفت: برای ارزیابی عملکرد سیما در پرداختن به موضوعات انقلابی ، اگر در مجموع بخواهیم ارزیابی کلی داشته باشیم، باید بگویم ما توانسته‌ایم به موفقیت نسبی دست پیدا کنیم.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۹:۵۳
به وقت حجاب (۱)؛ چگونه در دنیای امروز باحجاب باشیم؟ با أنگ «أمل بودن» چه کنیم؟ حوزه/ از نظر روان‎شناختي، وقتي انسان به رنگ‎هاي روشن چشم مي ‎اندازد، رغبت مشاهده و تمركزش براي ديدن چندين برابر مي‎شود و برعكس رنگ تيره (چادر) باعث مي‎شود كه ديگران چندان رغبتي به نگاه كردن پيدا نكنند.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۷:۳۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس