*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۱ صفر ۱۴۴۰ \ Saturday, October 20, 2018
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷  -  ۰۶:۰۰
آیا در صورت رضایت می توان با گذرنامه دیگران به سفر اربعین رفت؟ حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «استفاده از گذرنامه دیگری» پاسخ گفتند.
قدمی برای هم‌جواری با پیامبر(ص) حوزه/ امام صادق علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود یکی از پاداش های زیارت امام حسین علیه السلام را بیان کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۰۷:۳۸
آیا در صورت رضایت می توان با گذرنامه دیگران به سفر اربعین رفت؟ حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «استفاده از گذرنامه دیگری» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۰۶:۰۰
به وقت نماز (۶۴)؛ چه کنیم در حال خواب هم عبادت خدا کنیم؟ حوزه/ از امام صادق عليه السلام روايت شده كه به سدير صيرفى فرمود: دوستان ما، خدا را در همه حال عبادت مى كنند. در حال ايستاده ، در حال نشسته و در حال خواب . سدير پرسيد: يابن رسول الله عبادت آنها را كه در حال ايستاده يا نشسته اند مى دانم؛ اما ...
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۰۴:۱۰
سفرنامه اربعین (۶)؛ ماجرای زن عراقی که به خاطر زائران چاقو بر روی گلوی فرزند خود گذاشته بود حوزه/ دیدم زوّار از سمت بصره دارن میان و منم گوشت قربانی ندارم. عدس پلو درست کرده بودم، اما بدون گوشت، گفتم خدایا زائرا دارن میان، خسته و گرسنه دلم آتیش میگیره اگه بهشون برنج بدون گوشت بدم. همون لحظه رفتم سراغ پسرم علی و چاقو گذاشتم روی گلویش، رو کردم به آسمون و گفتم خدایا ...
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۲۱:۰۰
آیا بر فرض تشدید بیماری در سفر اربعین، می توان به این سفر رفت؟ حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «سفر در فرض تشدید بیماری» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۰۱:۰۰
به سردبیری کریم دلفانی: بیست وهشتمین شماره فصلنامه حلقه وصل منتشر شد حوزه/ فصلنامه حلقه وصل ویژه تابستان ۹۷ به همت دبیر خانه ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش و به سردبیری کریم دلفانی منتشرشد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۲۳:۲۸
سفرنامه اربعین (۵)؛ واکنش پسربچه عراقی به درخواست یک روحانی ایرانی حوزه/ نوبت او شده بود هر چه منتظر ماندم حرکتی نکرد، لبخند بر صورتش ماسیده بود، سر به زیر انداخته بود و کاری نمی‌کرد. گمان کردم ناراحت شده، با حرکات صورت دلیلش را پرسیدم سرش را بالا آورد و با اقتدار و هیبت چشم در چشمان من دوخت و گفت: لا، لا لعب. نمی‌خواست ...
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۲۱:۰۰
به بهانه چهلمین روز درگذشت استاد عرفان : عاقبت دعایش مستجاب شد و روی منبر امام حسین(ع) از دنیا رفت حوزه/منبری رفته بود و در آن به انواع مرگ‌های خوب و بد اشاره کرده بود. مرگ بد مثل مرگ در معصیت؛ اینکه کسی هنگام انجام گناه از دنیا برود. در پایان بحث هم گفته بود، یکی از مرگ‌های قشنگ تاریخ، مرگ روی منبر امام حسین(ع) است و بعد هم از جمعیت خواست که برای دعای ایشان آمین بگویند: «خدایا مرگ این‌چنینی هم نصیب این بنده‌ات بگردان». سرانجام هم به آرزویش رسید و روی منبر از دنیا رفت.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۶:۳۹
نتیجه فکر گناه حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود انسان ها را از اندیشیدن به گناه نهی کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۷:۵۸
پاسخ رهبر معظم انقلاب بر استفتاء نذر در اربعین حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «نذرهای مربوط به اربعین» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۶:۲۰
آیا دریافت گذرنامه برای زیارت اربعین واجب است؟ حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «حکم زیارت و دریافت گذرنامه برای اربعین» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۴:۰۰
سفرنامه اربعین (۴)؛ ماجرای گریه پیرزن قد خمیده که دستش به ضریح امام حسین(ع) نرسیده بود حوزه/ شب آخر بود، قرار شد فردا برویم نجف. تنها راه افتادم به سوی حرم، بین الحرمین بودم که پیرزنی قد کوتاه و خیمده، با دستان چروکیده و پینه بسته گوشه عبایم را کشید و با ناله گفت: حاجی آقا صبر کن کارت دارم. برگشتم، دستان خشک پیرزن عبای نازک مرا می‌کشید، به دنبالش ...
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۱:۰۰
بیست وهشتمین شماره فصلنامه حلقه وصل منتشر شد حوزه/ به همت دبیر خانه ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش فصلنامه حلقه وصل ویژه تابستان ۹۷ منتشر شد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۷:۲۰
"دلنوشته های یک عراقی"، کانالی متفاوت با حال و هوای اربعین حوزه/ در یکی از پست های این کانال آمده است: خیلی ها از من سؤال می کنند که هزینه های موکب ها به ویژه موکب هایی که چند وعده غذا و به شکل گسترده توزیع می کنند، از کجا تأمین می شود؟ به شکل خیلی مختصر پاسخ می دهم که تمام هزینه ها توسط ...
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۳:۱۶
یادداشت رسیده؛ پیاده روی اربعین، ابزاری برای شناساندن امام حسین(ع) به جهانیان حوزه/ اربعین نشانگر اعلام آمادگی عمومی و همگانی برای مبارزه در جهت تحکیم و دفاع از عقیده است. پیاده روی اربعین ابزاری است برای شناساندن امام حسین(ع) به جهانیان حتی در حد یک نام و سرگذشت. به دیگر سخن این حرکت بُعد فرامکانی و فرا زمانی (جهانی) امام حسین(ع) را احیا نموده، هرچند تمام ویژگی های امام حسین (ع)، یارانش و راهش، ریشه در فطرت بشری دارند.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۱:۳۷
با هدف اطلاع رسانی فراگیر از پیاده روی اربعین؛ صفحه «ویژه نامه اربعین» در خبرگزاری رسمی حوزه فعال شد حوزه/ در راستای اطلاع رسانی فراگیر و بهینه از پیاده روی بزرگ اربعین، صفحه اختصاصی «ویژه نامه اربعین» در خبرگزاری حوزه به عنوان رسانه رسمی حوزه های علمیه فعال شد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۰:۳۹
عاقبت زیاده روی در سرزنش حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود زیاده روی از سرزنش دیگران را یک رفتار ناپسند شمردند که آثار بدی دارد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۰۷:۳۶
خوشه ای از شجره طیبه معصوم(ع): چرا اجازه ندادند بدن امام حسن مجتبی(ع) در کنار پیامبر(ص) دفن شود؟ حوزه/ در جريان دفن امام حسن ـ عليه السلام ـ وقتي كه ابوسعيد خدري (از اصحاب پيامبر) به مروان گفت: آيا از دفن حسن در كنار جدش ممانعت مي‌كني در حالي كه رسول خدا او را سيد جوانان اهل بهشت ناميد، مروان با تمسخر به او گفت: اگر امثال تو ...
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۲:۰۵
سفرنامه اربعین (۳)؛ از زمین گیر کردن استاد دان ۵ کاراته تا قهقهه خنده در مراسم روضه حوزه/ یک شب در مسجد نزدیک خانه‌مان، مهدی کنار من نشسته بود و مداح روضه می‌خواند. شب تاسوعا بود، مهدی همیشه موقع روضه دست روی پیشانی می‌گذاشت و حالت گریه به خود می‌گرفت. آن شب پیرمرد کنار مهدی به سر و صورت خود می‌زد و گریه می‌کرد، دستانش را ...
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۱:۰۰
آیا به پس انداز ضروریات زندگی خمس تعلق می گیرد؟ حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به سؤالی پیرامون «خمس پس انداز ضروریات زندگی» پاسخ دادند.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۹:۰۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس

پربیننده‌ترین اخبار سایت