*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ \ ۸ رمضان ۱۴۳۹ \ Thursday, May 24, 2018
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷  -  ۱۱:۳۶
بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما- ۱ "گمگشته"؛ سریالی با قصه و موسیقی تیتراژ ماندگار / "کمکم کن" ؛ خلاقیت تلویزیون در جلوه های ویژه برزخی! سریال "گمگشته" به کارگردانی رامبد جوان و نیز "کمکن کن" ساخته قاسم جعفری در سال های آغازین دهه ۸۰ با نوع روایت، قصه های جذاب و موسیقی و جلوه های ویژه خود توانستند تا به امروز جزو ماندگارترین سریال های ماه رمضانی سیما لقب بگیرند.
همراه با نهج البلاغه (۸): وجود ضرب المثل "کار امروز را به فردا مینداز" در نهج البلاغه حوزه/ اگر فرصتى كه امروز، براى انجام كارى در اختيار ماست از دست برود، فردا، براى آن كار، فرصتى نخواهد بود. چون فرصت هاى فردا هم، مخصوص كارهاى ديگران است كه هر يك بايد در وقت خود انجام شود، و ديگر نمى‏ توانيم كارى را كه فرصت انجامش امروز بوده، براى فردا بگذاريم.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۲۲:۳۰
قطره ای از دریا: چرا نام «رمضان» بر این ماه گذاشته شده است؟/ ویژگی های مهمانی در ماه خدا حوزه/ این میهمانى هیچ سنخیّتى با میهمانى‏ هاى دنیوى ندارد. خداوندِ عالِم و غنى و خالق و باقى و عزیز و جلیل، میزبان انسان‏ هاى جاهل و فقیر و فانى و مخلوق و ذلیل مى‏ شود و مى‏ گوید: من دعایتان را مستجاب مى‏ كنم و براى هر نفسى كه در ماه رمضان مى‏ كشید، پاداش تسبیحى عطا مى‏ كنم.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۲۱:۰۰
داستان خوبان (۸)؛ اهمیت دیدار خویشاوندان در کلام رئیس مکتب شیعه حوزه/ صله رحم بازخواست شب اوّل قبر و محاسبات قيامت را آسان مى گرداند؛ و دل مرده را با از بين بردن كينه ها و حسادت ها و ناراحتى ها زنده و شاداب مى نمايد.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۷:۰۰
عرضه ۲۵۰ اثر پژوهشی قرآنی طلاب خراسان در نمایشگاه قرآن حوزه/ مسئول دفتر معاونت فرهنگی و اجتماعی حوزه علمیه خراسان، گفت: نزدیک به ۲۵۰ اثر با موضوعات قرآن و عترت از آثار پژوهشی سطح سه و سطح چهار طلاب خراسان برای استفاده سایر طلاب و دانشجویان در نمایشگاه قرآن عرضه می شود.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۲:۲۷
بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما- ۱ "گمگشته"؛ سریالی با قصه و موسیقی تیتراژ ماندگار / "کمکم کن" ؛ خلاقیت تلویزیون در جلوه های ویژه برزخی! سریال "گمگشته" به کارگردانی رامبد جوان و نیز "کمکن کن" ساخته قاسم جعفری در سال های آغازین دهه ۸۰ با نوع روایت، قصه های جذاب و موسیقی و جلوه های ویژه خود توانستند تا به امروز جزو ماندگارترین سریال های ماه رمضانی سیما لقب بگیرند.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۱:۳۶
حکم مسافرت عمدی به قصد فرار از روزه حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائاتی پیرامون «مسافرت عمدی به قصد فرار از روزه» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۰:۳۰
منبرهای رمضانی (۱)؛ ماجراهای خواندنی از شوهرداری همسران علما حوزه/ آیت‌الله سید محمدباقر حکیم با خانم عزت ممقانی، دختر آیت‌الله شیخ محی‌الدین ممقانی ازدواج کرد. بانو ممقانی می‌گوید: «از بسیاری امکانات رفاهی محروم بودیم و شهید پولی نداشت که منزل و امکانات آن را توسعه دهد. خودم را وقف ایشان کرده بودم و سعی داشتم ...
۱۳۹۷/۳/۲ - ۰۹:۴۹
یکی از پاداش های روزه داری حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی به نقل از پیامبر(ص) یکی از پاداش های الهی برای روزه داران را بیان کردند.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۰۹:۲۰
تربیت اسلامی (۲)؛ چگونه عزت نفس کودک خود را بالا ببریم؟ حوزه/ زماني که يک کودک تلاش مي کند، شکست مي خورد، دوباره تلاش مي کند، دوباره شکست مي خورد و نهايتا بالاخره پيروز مي شود، او در اين هنگام عقيده اش در مورد قابليت هاي خود پيشرفت مي کند و رشد مي يابد. در همين زمان او يک خود پنداشت بر مبناي تقابل هايش با ديگران شکل مي دهد.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۰۶:۰۰
ویژه نامه العبد (۷)؛ چگونگی آماده سازی زمینه ظهور در کلام آیت الله بهجت حوزه/ خدا می داند که به واسطه ضعف ایمان بر سر افراد چه می آید. خدا کند ظهور آن حضرت با عافیت مطلقه برای اهل ایمان باشد و زود تحقق پیدا کند. مگر امکان دارد عافیت مطلقه بدون ایمان، طاعت و بندگی انجام گیرد؟!
۱۳۹۷/۳/۲ - ۰۳:۰۰
همراه با نهج البلاغه (۷)؛ «زیبا» و «زیباتر» از نگاه مولی الموحدین حوزه/ چه زيباست فروتنى توانگران در برابر مستمندان، به خاطر رضاى خدا، و چه زيباتر است سرفرازى و بى اعتنائى تهيدستان در برابر ثروتمندان، به خاطر اعتماد و توكل بر خدا.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۲۲:۳۰
قطره ای از دریا؛ مطابق با کدام آیه قرآن می توان در سفر روزه نگرفت؟ حوزه/ اسلام براى هر فرد در هر شرایطى، قانون مناسب دارد. در این آیه، حكم مسافران، بیماران و سالمندان بیان شده است. «فمن كان منكم مریضاً او على سفر».
۱۳۹۷/۳/۱ - ۲۱:۰۰
داستان خوبان (۷)؛ پاسخی زیبا از امام باقر(ع) درباره کار و کشاورزی حوزه/ ياابن رسول اللّه! خداوند امور تو را اصلاح نمايد، شما در اين كهولت سنّ؛ و با اين كه يكى از بزرگان قريش هستى، در اين گرماى سخت، در طلب و تحصيل دنيا مى باشى؟! اگر در چنين حالتى مرگ فرا رسد چه خواهى كرد؟
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۷:۰۰
فرزانگان: حضور در فعالیت های اجتماعی از شاخصه های این عالم الهی بود حوزه/ هیچگاه پای خود را از دایره احتیاط بیرون نکشید، در این زمینه می گفت : « انسان باید برای رسیدن به دنیا از دین خود بگذرد و آخرت خود را به چند روز این دارفانی بفروشد و در آخرت کوله بار ذلت را به دوش بکشد.»
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۱:۴۴
حکم استفاده از آمپول یا قطره گوش و بینی برای روزه دار حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی به سؤالاتی پیرامون «حکم استفاده از قطره گوش و بینی برای روزه دار» و «حکم تزریق آمپول و سرم در حین روزه داری» پاسخ دادند.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۰:۳۰
احمد الحسن کیست؟ (۸)؛ نگاهی بر پاسخ های مضحک طرفداران احمدالحسن به سؤالات یکی از اساتید حوزه حوزه/ آقای «قزوینی» در قسمت دیگری از کلام خود می‌پرسد بر فرضِ حجیت خواب، چرا امام عصر به خواب مراجع نمی‌آید؟! در پاسخ به او می‌گوییم مردم عادی با اخلاص، خداوند را می‌خوانند و خداوند جوابشان را می‌دهد.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۰:۲۲
تولدی دوباره با این دعا حوزه/ پیامبر اسلام(ص) دعایی برای لحظه افطار بیان فرمودند که هرکس آن را بخواند گناهانش آمرزیده می شود.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۰۹:۰۵
ویژه نامه العبد (۶)؛ اهمیت توسل و دعا در ماه مبارک رمضان در کلام بهجت عارفان حوزه/ آیا ما که در اسلحه سازى و تجهیزات نظامى از کفار عقبیم، باید در دعا هم مؤخّر باشیم؟! در روایات آمده است: «أَلُّدعآءُ سِلاحُ الْمُؤْمِنِ» و در بعضى دعاها داریم: «أَلّلهُمُّ، إِنَّکَ أَقْرَبُ مَنْ دُعِىَ؛ خدایا، تو نزدیکترین کسى هستى که مى توان از او چیزى خواست»؛ یعنى خدا قریب و مجیب است».
۱۳۹۷/۳/۱ - ۰۳:۰۰
توسط مؤسسه امام خمینی (ره): کتاب «ویژگی انسان سیاسی مطلوب در قرآن و نهج البلاغه» منتشر شد حوزه/ کتاب «ویژگی انسان سیاسی مطلوب در قرآن و نهج البلاغه» به همت حجت الاسلام رضا میرزایی توسط انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) منتشر شد.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۰۱:۲۰
همراه با نهج البلاغه (۶)؛ در خلوت هم از گناه بپرهیزیم حوزه/ گروهى از افراد كوته فكر هستند كه گمان مى‏ كنند اگر در خلوت و تنهايى مرتكب گناه شوند و كسى شاهد گناه آنها نباشد، از كيفر و مجازات در امان خواهند بود؛ غافل از آنكه ...
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۲۲:۳۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس