*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ \ ۷ صفر ۱۴۴۰ \ Tuesday, October 16, 2018
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷  -  ۲۱:۰۰
سفرنامه اربعین (۱)؛ هوی هوی دایی رضا، صابون برداشتی؟ شامپو چی؟! حوزه/ هوی هوی دایی رضا، دایی رضا ، دایی رضا! اگر جواب نمی‌دادم همین طور دایی رضا را تکرار می‌کرد. همیشه سوزنش گیر می‌کرد! آهسته گفتم: مهدی آروم‌تر چیه چی میگی؟ فش فشی کرد و سر قرمز دماغش را با کف دست خشکش مالاند، آنقدر محکم می‌مالید که انگار می‌خواهد سیب زمینی له کند. بعد لب برگرداند و ...
رهنامه پژوهش (۲)؛ شاگرد آیت الله خویی از معجم رجال الحدیث می گوید حوزه/ تألیف معجم رجال الحدیث در علم رجال و حدیث یک تحول و ابتکار به شمار می‌رود. هر‌چند در زمان‌های سابق کتب رجالی مهمی تصنیف و تالیف شده است، ولی جامع بودن و شمولیت این کتاب از چند نظر مورد اهمیت خاص است.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۰۴:۰۰
قطره ای از دریا؛ خداوند برای عذاب قاتل آمر به معروف چه وعده ای داده است؟ حوزه/ نام كسانى كه به عدالت دعوت مى ‏كنند و آمرین به معروف و ناهیان از منكر، در ردیف انبیاء برده شده است. لذا كیفر قاتلان آنان نیز همچون قاتلان پیامبران است. «فبشرهم بعذاب الیم».
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۰۱:۰۰
سفرنامه اربعین (۲)؛ حاج آقا اول بریم زیارت حضرت عباس(ع) یا زیارت امام حسین(ع)؟ حوزه/ قبل از ورود به حرم یک مرد ایرانی میانسال جلویم را گرفت و با گلایه گفت: حاج آقا من از شماها گله دارم اصلاً به فکر مردم نیستید! در اینجا یک روحانی پیدا نمیشه که ما مسئله شرعی از او بپرسیم، خیلی زشته که یک طلبه اینجا نباشه!. با مهربانی و لحنی ملایم‌تر از او ...
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۲۱:۰۰
حکم حاجت خواستن از عَلَم در دسته جات عزاداری حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به سؤالی پیرامون «حاجت خواستن از عَلَم» پاسخ دادند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۲۰:۰۵
در مدرسه علمیه عالی الزهر(س) گرگان تاکید شد: هماهنگی میان انتظارات و واقعیت ها، شرط مهم شاد زیستن است حوزه/: هماهنگی میان انتظارات و واقعیت ها، شرط مهم شاد زیستن و رضایت از زندگی است، در مقابل ناکامی ها پیامد ناهماهنگی میان انتظارات است که به افسردگی و نارضایتی تبدیل می شود.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۳:۳۷
عاقبت غفلت از دشمن حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود انسان ها را از غفلت در برابر دشمن خود برحذر داشتند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۰۷:۴۸
رهنامه پژوهش (۱)؛ از آشنایی با کلیات علم رجال تا پاسخ بر سه سؤال کلیدی حوزه/ کار رجالی در جرح و تعدیل راوی یا اعتبار سند همچون حکمی است که یک قاضی درباره‌موضوع مورد اختلافی صادر می‌کند. همچنان که در صدور حکم عادلانه باید طرف‌های درگیر به خوبی شناسایی شوند تا بتوان با توجه به زوایای قضیه حکم دقیقی کرد، در بررسی رجالی سند نیز این نکته حائز اهمیت است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۰۶:۳۰
وهن مذهب به چه معناست؟ حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به سؤالی پیرامون «معنای وهن مذهب» پاسخ دادند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۰۴:۰۰
سفرنامه اربعین (۱)؛ هوی هوی دایی رضا، صابون برداشتی؟ شامپو چی؟! حوزه/ هوی هوی دایی رضا، دایی رضا ، دایی رضا! اگر جواب نمی‌دادم همین طور دایی رضا را تکرار می‌کرد. همیشه سوزنش گیر می‌کرد! آهسته گفتم: مهدی آروم‌تر چیه چی میگی؟ فش فشی کرد و سر قرمز دماغش را با کف دست خشکش مالاند، آنقدر محکم می‌مالید که انگار می‌خواهد سیب زمینی له کند. بعد لب برگرداند و ...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۱:۰۰
عملی که رزق را بی‌برکت می‌کند حوزه/ پیامبر اسلام (ص) در یکی از سخنان نورانی خود یکی از عوامل بی برکت شدن رزق و روزی را بیان کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۰۷:۵۸
به وقت نماز (۶۳)؛ فرزند شهيد محراب آيت الله صدوقى از پدر می گوید حوزه/ فرزند شهيد محراب آيت الله صدوقى درباره عبادت هاى پدر مى گويد: با اينكه پدرم كارش سخت و زياد بود، هرگز از دعا و ذكر مناجات، غفلت نمى كرد. تمام ...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۰۶:۱۰
مهدی سجاده‌چی: کاری در حوزه دین ارزشمند است که در شرایط امروز جامعه تولید شود حوزه/ فیلمنامه نویس سینما گفت: از دیدگاه من کاری در حوزه دین ارزشمند است که در شرایط امروز جامعه تولید شود و بتواند تاثیرگذار هم باشد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که موضوع در قالب رفتارهای اجتماعی و کنش‌هایی که مردم نسبت به یکدیگر دارند عیان شود.اما من فیلم‌هایی که در آن مفاهیم دینی متجلی شود را بسیار کم می‌بینم.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۰۴:۰۵
به قلم رسول خضرلو؛ کتاب "تبلیغ در عرصه بین المل؛ فرصت ها و چالش ها" منتشر شد حوزه/ کتاب "تبلیغ در عرصه بین المل؛ فرصت ها و چالش ها" از سوی نشر ادیان و به قلم رسول خضرلو منتشر شد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۳:۳۵
قطره ای از دریا؛ آیه ای که نشان دهنده روش صحیح تبلیغ به طلاب است حوزه/ اینكه مى‏ گویند: سخن كز دل برآید، لاجرم بر دل نشیند، قانون كلّى نیست. زیرا سخن پیامبر از دل بود، ولى بر دل كفّار نمى ‏نشست. با آنكه حضرت از عمق دل مى ‏فرمود: «اَسلمتُ وجهى» من با تمام وجود تسلیم خدا هستم، امّا گروهى اعراض مى ‏كردند؛ «و إن تولّوا»
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۱:۰۰
حکم شرکت در پیش بینی نتیجه مسابقات حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «شرکت در پیش بینی نتیجه مسابقات» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۰:۱۰
استاد انصاریان ؛ تجلی مقام حریّت و آزادگی در سیدالشهدا(ع) حوزه/ مفسر، محقق و پژوهشگر علوم ومعارف قرآن کریم گفت: خون پاک حسین بن علی(ع) بهترین مفسر اسرار حریّت و آزادگی و بیان رسای حضرت روشنگر معنای حریّت در اسلام است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۴:۴۰
عملی برای دفع هفتاد نوع بلا حوزه/ امام صادق علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود برخی آثار صدقه دادن را بیان کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۰۸:۱۴
پاسخ به شبهات (۴۴)؛ آیا وجود ۱۲۴ هزار پیامبر در طول ۷ هزار سال منطقی است؟ حوزه/ مسأله تعداد انبیاء و همچنین تعداد امامان و اینکه چه کسانی پیامبر یا امام بوده‌اند از جمله مواردی اند که با حس، تجربه و عقل ثابت نمی‌شود. البته اصل ضرورت بعثت انبیاء و امامت و مسائلی همچون لزوم عصمت انبیاء و امامان و همچنین نیازمندی جامعه بشری به انبیا و امامان متعدد، با ادله عقلی ثابت می‌شوند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۰۶:۳۵
به وقت نماز (۶۲)؛ عکس العمل امام خمینی(ره) به شهادت فرزندش آقا مصطفی حوزه/ ظهر روزى كه شهيد مصطفى خمينى، فرزند گرانقدر امام (ره) به شهادت رسيده بود، منزل امام پر بود از كسانى كه از دوره و نزديك براى عرض تسليت به محضر ايشان آمده بودند. اذان ظهر شد، امام برخاست ...
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۰۴:۰۰
قطره ای از دریا؛ خداوند متعال در کدام آیه آخرین دین خود را معرفی کرده است؟ حوزه/ لازمه ‏ى تسلیم بودن در برابر خداوند، پذیرش اسلام به عنوان آخرین دین الهى است. «ان الدّین عند اللّه الاسلام».
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۲۱:۰۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس