*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ \ الأحد ٢٦ رجب ١٤٣٨ \ Sunday, April 23, 2017
شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶  -  ۱۸:۳۹
در یک نشستی علمي بررسی شد؛ سبك زندگي چگونه باعث تغييرات فرهنگي می‌شود؟ حوزه /امروزه مولفه هاي زيادي در جامعه وجود دارد كه باعث تغييرات فرهنگي در جامعه مي شود، گر چه هر كدام از اين تغييرات كوچك است، ولي يك هدف بزرگي را به دنبال دارد و در نهايت سبك زندگي مردم دچار تغيير مي شود.
پانصد و سومین شماره «افق حوزه» منتشر شد حوزه/ پانصدو سومین شماره هفته نامه "افق حوزه" با اخبار متنوع حوزوی، دینی و فرهنگی منتشر شد.
۱۳۹۶/۱/۱۷ - ۱۶:۳۱
خارج فقه آیت الله العظمی مکارم شیرازی(۲۸) ضمانت درشرکت های سهامی مختلط و غیرسهامی مختلط حوزه/ در شرکت سهامی مختلط، شرکاء سهم ها را می فروشند و آنهایی که ضمانت کرده اند حق مدیریت دارند ولی کسانی که سهام را می فروشند و می خرند، ضمانتی ندارند.
۱۳۹۶/۱/۱۷ - ۱۶:۲۷
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۱۷) بررسی و نقد نظریه اخلاقی قانون طبیعی بر مبنای آرای علامه طباطبایی و جان فینیس حوزه/ کتاب بررسی و نقد نظریه اخلاقی قانون طبیعی بر مبنای آرای علامه طباطبایی و جان فینیس ، اثر رحیم دهقان سیمکانی درگروه علمی اخلاق و عرفان در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه به عنوان اثر شایسته تقدیر شناخته شد.
۱۳۹۶/۱/۱۷ - ۰۹:۵۰
توبه بداخلاقها پذیرفته نیست؟! حوزه/ رسول خدا صلی الله علیه وآله و سلم دلیل نپذیرفتن توبه از شخص بداخلاق را بیان فرمودند.
۱۳۹۶/۱/۱۷ - ۰۸:۵۲
قطره ای از دریا؛ اسلام دین مبارزه با توهین و تمسخر حوزه/ قوم یهود به جاى تمسّك به تورات و دیگر كتاب هاى آسمانى به دنبال كُتُبى كه مربوط به سحر و جادو بود، رفتند و براى توجیه این كار خود، منشأ سحر و جادو را حضرت سلیمان مى ‏دانستند، امّا قرآن...
۱۳۹۶/۱/۱۷ - ۰۸:۱۶
عبرت‌هایی از عمل و عکس‌العمل ما حوزه/ برای ایجاد تغییر در محیط، نخست باید محدودۀ تحت نفوذ خود را شناسایی کرد، سپس برای ایجاد تغییر در آن محدوده، برنامه ریزی و اقدام نمود.
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۷:۱۵
آیت الله اعرافی تبیین کرد؛ بررسی تفاوت ضرر در فقهِ فردی و حکومتی حوزه/ از منظر فردی چیزی می ‌تواند مستحب مؤکّد باشد اما حکومت نباید به دلیل استحبابِ آن به راحتی از کنار آن بگذرد و بی ‌تفاوت باشد...
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۶:۵۷
نوروز۹۶ و سریال های نه چندان جذاب رسانه ملی حوزه/ با فروکش کردن تب و تاب خریدها و بشورها و بساب ها، و با نزدیک شدن ساعات تحویل سال، خانواده ها کم کم از تب و تاب افتاده و آماده می شوند تا در کنار تلویزیون، این عضو ثابت سه دهه گذشته خانواده ها، روزهای آغاز سال نو را به جشن بنشینند، اما این، آغاز یک مصیبت است، مصیبتی به نام ویژه برنامه های مناسبتی صداوسیما. به جاست نگاهی هر چند گذرا به قالب و محتوای برنامه های این روزهای صداوسیما بیاندازیم:
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۶:۳۳
در نشست زندگی معنوی مطرح شد؛ آثار شکر نعمت در رشد معنوی انسان حوزه / شکر در زندگی بشر بسیار تأثیرگذار است، جهان سرشار از امکانات است امّا بشر شكرگزار آن نيست ، شکر در قرآن کثیر الاستعمال است .
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۴:۴۶
چرا ابوذر برای شفای چشم خود دعا نکرد؟! حوزه/ امام کاظم علیه السلام، مهم ترین مشغلۀ فکری ابوذر را بیان فرمودند.
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۰۷:۵۰
فروش بالای فیلم های سینمایی فریبمان ندهد؛ کم اعتناییِ سینمای ایران به سبک زندگی اسلامی گرچه در یکی دو سال اخیر فروش فیلم های سینمایی در کشور رشد قابل توجهی داشته، اما متاسفانه آن طور که انتظار می رفت، قرابت محتوایی آثار با سبک زندگی ایرانی – اسلامی مشاهده نمی شود.
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۴:۵۹
آیت الله اراکی تشریح کرد بررسی دلیل قرآنی وجوب نصب ولی فقیه برای عصر غیبت حوزه/ آیه ۴۴ سوره مائده، اگرچه در مورد تورات و حاکمان به تورات است ولی حیثیاتی در آن وجود دارد که منحصر به تورات و عاملان به تورات نیست و همچنین عبارت «يَحْكُمُ بِهَا» عام است و شامل تمام موارد حکم می شود و این فقط در مورد ولایت در قضاء نیست بعلاوه اینکه ولایت در قضاء کامل ترین قسمت و نوک پیکان ولایت است....
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۴:۴۸
حقیقت سعادت به روایت آیت الله آقامجتبی تهرانی حوزه /دستورات اسلام ابعاد گوناگونی دارد و در بُعد اخلاقی، مسائل را بر محور وحدت محبت پایه گذاری می کند مبنا رابطه عاطفی است؛ نه این که استدلالات عقلی آن چنانی را پیش بکشد و از عدالت کتابی سخن بگوید.
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۰:۵۶
حجاب و پاکدامنی احکام زینت و آرایش بانوان حوزه / خانم هایی که برای مجلس عروسی و مانند آن آرایش می کنند جایز نیست به جای وضو تیمم کنند بلکه باید موانع وضو را برطرف کنند و وضو بگیرند.
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۰۹:۰۳
دو چیزی که تا روز قيامت در مقابل هم مى ايستند! حوزه/ امام کاظم علیه السلام، در روایتی اهمیت دعا و کاربرد آن را بیان فرموده اند.
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۰۷:۴۰
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۱۷) نگاهی به نقش معناشناسی زبانی در تفسیر قرآن حوزه/ کتاب « نقش معناشناسی زبانی در تفسیر قرآن با تا کید بر ساختگرایی و نظریه ایزوتسو»، اثر غلام محمد شریعتی درگروه علمی تفسیر و علوم قرآن در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه به عنوان اثر شایسته تقدیر شناخته شد.
۱۳۹۶/۱/۱۴ - ۱۷:۱۸
یادگاه شهیدان علم (۲۰۶) به یاد پاسدار باوفای شهید دستغیب حوزه / اکثر اوقات حقوق خود را در نماز جمعه بخشش می کردو دارایی او فقط دو عدد موکت و یک قفسه کتاب و مقداری اشیا ضروری بود.
۱۳۹۶/۱/۱۴ - ۱۵:۴۸
وهابیت از دیدگاه اهل سنت در یک کتاب حوزه/ کتاب "وهابیت از دیدگاه اهل سنت" به قلم علی اصغر رضوانی، متنی است که دیدگاه های تعداد قابل توجهی از علمای اهل سنت را درخصوص وهابیت گردآوری کرده است.
۱۳۹۶/۱/۱۴ - ۱۴:۵۵
انسان‌هایی که روز قیامت در امان هستند؟ حوزه/ امام کاظم علیه السلام، بندگانی که روز قیامت در امان هستند را معرفی فرمودند.
۱۳۹۶/۱/۱۴ - ۱۰:۳۰
آیه‌ها و آینه‌ها (۳۰۶): مردانگی میرزای شیرازی در مقابل شخصی خطاکار حوزه/ چشم‌پوشی از خطای دیگران و نادیده گرفتن اشتباه اطرافیان صفتی بس نیکو و گران‌بهاست، این صفت مختص افرادی است که در خودشان ملکه بزرگواری و رادمردی را پرورانده‌اند و زندگی خود را با اشتباهات دیگران تلخ نمی‌کنند.
۱۳۹۶/۱/۱۳ - ۱۹:۵۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس