*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ \ الخميس ٢٤ جمادى الثانية ١٤٣٨ \ Thursday, March 23, 2017
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۶  -  ۱۴:۴۵
آیت الله العظمی مظاهری مطرح کردند: ماجرای برخورد امام صادق علیه السلام با گران فروش حوزه/ شخصي برای امام صادق«سلام‌الله‌علیه» مضاربه می­ کرد و اتفاقاً در مضاربۀ خود گرانفروشی کرد. وقتی پول‌ها را خدمت امام صادق«سلام‌الله‌علیه» آورد و امام صادق فهمیدند که این گرانفروشی کرده...
دریک کتاب بررسی شد راهکارهای ایجاد و افزایش امید از دیدگاه قرآن و روانشناسی مثبت نگر حوزه /کتاب نظریه امید تالیف زهرا محققیان با موضوع «راهکارهای ایجاد و افزایش امید از دیدگاه قرآن و روانشناسی مثبت نگر» از سوی پژوهشکده باقرالعلوم منتشر شد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ - ۱۰:۴۴
قطره ای از دریا؛ رفتار مستکبرانه بنی اسرائیل در برابر پیامبران حوزه/ خداوند پس از حضرت موسى(ع)، پیامبران دیگرى را نیز براى بنى ‏اسرائیل فرستاد كه از جمله آنان، حضرت عیسى(ع) بود. اما هواپرستى و دنیاطلبى باعث شد كه آنان، پیامبران الهى را تكذیب كنند و حتى...
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ - ۱۰:۳۶
حورالعين مشتاق ديدار این افراد است حوزه/ امام کاظم علیه السلام فضیلت نظافت و تمیز کردن مسجد را بیان فرموده اند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ - ۰۸:۰۹
آیت الله العظمی شبیری زنجانی پاسخ دادند: حکم خوردن شکلات با احتمال وجود روغن خوک حوزه/ حضرت آیت الله شبیری زنجانی به استفتائاتی پیرامون «شرط فسخ معامله با برگشت چک»، «گرداندن سگ در اماکن عمومی»، «بیمه عمر و سرمایه گذاری»، «شکلات با روغن خوک» و.. .پاسخ گفتند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۷:۳۲
یادگاه شهیدان علم (۲۰۲) شهادت برای من بود چرا نصیب محمد شد؟! حوزه/ مادرم گفت: چند وقت پیش خواب دیدم در آتش دست و پا می زنی. از خواب بیدار شدم و گفتم: خدایا! مجتبی را به خاطر خانواده اش به من ببخش؛ به جای او محمد را در راهت قربانی می دهم...
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۷:۱۴
فرزانگان؛ پشتکار ستودنی آیت الله روضاتی در نگارش کتب دینی حوزه / ایشان برای نوشتن المستدرک علی روضات الجنات، دوازده سال زحمت کشید و هرچه از قلم جدش در اصل کتاب جا افتاده بود را از تراجم دانشمندان شیعه و سنی استدراک کرده و به آن ضمیمه نمود.
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۳:۰۷
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۱۲) جامعه شناسی جنسیت با رویکردی اسلامی حوزه/ کتاب جامعه شناسی جنسیت با رویکردی اسلامی ، اثر حجت الاسلام حسین بستان درگروه علمی علوم اجتماعی درهجدهمین همایش کتاب سال حوزه به عنوان اثر شایسته تقدیر شناخته شد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۲:۰۲
شرح صدر برای چه کسانی محقق می شود؟ حوزه / قرآن، اصول و قواعد را مطرح كرده و عهده دار بیان سنن و کلیّات می باشد و فروع را به عهده انبیاء و اولیاء خود گذاشته است .
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۱:۴۳
نگاه فقه به اداره جامعه(۱۳) اگر امام معصوم(ع) ظاهر و حاکم شود چه مسجدی می‌سازد حوزه/ اگر معصوم (ع) هم اکنون ظاهر، قاهر و حاکم شود، چه مسجدی می سازد؟ دیدگاه او چه مسجدی را اسلامی می بیند؟؛ آیا ایشان الگوی وحیانی ندارد و همه بناها و ساخت و سازها را تأیید می کند؟
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۰:۳۶
آیه‌ها و آینه‌ها(۲۹۵)؛ فقط یک روز غیبت در سیزده سال تحصیل حوزه/ تلاش و کوشش علی‌الخصوص در مباحث علمی قطعاً ثمره زیادی دارد و فردی که در مباحث علمی تلاش کند و سختی بکشد، به‌مراتب والایی می‌رسد که هم خود او را در مسیر هدایت قرار می‌دهد و هم راهنمای دیگران خواهد شد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۰۹:۴۱
تنفس در بهشت برای خوشرویان حوزه/ حضرت زهرا سلام الله علیها پاداش خوش رویان و خوش اخلاقان را قرار گرفتن در بهشت نوید داده اند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۰۷:۴۷
حوزه علمیه سینمای کودک را دریابد حوزه/ با توجه به فراگیرشدن وسایل ارتباط جمعی و گسترش تولیداتی در خصوص کودکان، ضروری به نظر می رسد، تولید آثار دینی و ملی در حوزه کودکان را نیز در بخش تولیدات قلمداد کرده و کودکان این مرز و بوم را به وسیله فیلم های سینمایی جذاب با قهرمانان دینی و ملی جامعه اسلامی ایران آشنا سازیم.
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۸:۱۵
شش خاطره آیت‌ الله شبیری‌ از رابطه امام و آیت‌الله خویی حوزه/ حضرت آیت الله شبیری زنجانی با نقل شش خاطره از ارتباط صمیمی امام خمینی و آیت الله العظمی خویی روابط صمیمی این دو مرجع فقید شیعه را بیان کرده است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۳:۰۸
آیه‌ها و آینه‌ها(۲۹۴)؛ ارثی که آیت‌الله العظمی مرعشی برای فرزندانش گذاشت! حوزه/ پول‌هایی که از طرف مسلمین مقید و متعهد به دین به دست مرجع تقلید می‌رسد، امانتی است که به‌عنوان وجوه شرعیِ در اختیار مراجع تقلید قرار می‌گیرد و این بزرگان گرچه اختیارات فراوانی در مصرف آن دارند، اما باید همواره در مصرف آن محتاط باشند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۲:۲۳
کرسی خارج فقه آیت الله العظمی مکارم شیرازی(۲۳) آیا در باب ضمان وجود ذمه شرط است؟ حوزه/ گاه فرد، ضامن یک موجود خارجی می شود که در ذمه نیست. مثلاً در مال الغصب کسی مال دیگری را غصب می کند؛ در اینجا شخص دیگری ضامن می شود که مال را به فرد برساند. این از باب ضمان اعیان خارجیه...
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۲:۰۱
پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی مکارم منتشر کرد؛ تولید نرم افزار ویندوزفون "رساله توضیح المسائل" حوزه/ نرم افزار ویندوزفون رساله توضیح المسائل حضرت آیت الله مکارم شیرازی از سوی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی تولید شد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۱:۵۵
درنشستی علمی بررسی شد؛ نقد و بررسي «كتاب روح معنا» حوزه /نشست نقد و بررسي كتاب روح معنا با حضور حجت الاسلام حسين عرب استاد حوزه علميه كاشان و نویسنده کتاب مذکور در موسسه فهيم قم برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۲
دینداران بی‌دین! حوزه/ امام صادق علیه السلام، رابطۀ حب و بغض با دینداری را بیان فرموده اند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۰۸:۲۴
در گفت وگو با کارشناس مهدویت مطرح شد: درنگی در فرصت‌ها و آسیب‌های زمینه سازی ظهور حوزه/ محقق و پژوهشگر عرصه مهدویت در گفت و گو با خبرگزاری حوزه فرصت ها و آفت های پیش روی زمینه سازی ظهور را تشریح کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۵:۵۳
اهمیت درختکاری در کلام معصومین (ع) حوزه/ اهميت درختكاري چنان است که رسول خدا صلوات الله علیه و آله درباره آن فرمود: اگر نهالي در دست يكي از شماست و در آستانه برپايي قيامت به اندازه كاشتن آن فرصت دارد، آن را بكارد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۱:۴۱
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس