*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ \ الأحد ٤ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Sunday, January 21, 2018
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶  -  ۱۷:۲۰
امام خمینی(ره) و رسانه های خارجی (۷)؛ امام راحل در گفتگو با رادیو لوكزامبورگ: هیچ قدرتی نمی تواند شاه را حفظ کند حوزه/ مـن فـكـر مـى كـنم، ارتش و هيچ قدرت ديگرى نمى تواند شاه را براى هميشه حفظ كـنـد. شـاه تـمام پايگاه هاى خود را در ايران از دست داده است و هيچ يك از افراد ملت با او هـمـراه نـيـسـتـند و جيره خواران او براى حفظ شاه كفايت نمى كنند.
تهران «گشت ویژه برای مقابله با اراذل» نمی‌خواهد، قاطعیت قضایی می‌خواهد! حوزه/ دستگاه قضایی باید اقتدار خود را - بدون ملاحظه هیچ ارتباط و انتساب و انتصابی - بر برخورد قاطع با غارتگران، متجاوزان، زمین‌خواران، مفسدان اخلاقی، قاضی‌های فاسد، شاهدان دروغین، قاچاقچیان، کلاهبرداران و همه کسانی که دمار از روزگار مردم درآورده‌اند متمرکز کند.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۰۹:۲۳
عملی که بهشت را ضمانت می کند حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی رسیدگی و خدمت به پدر در روزهای پیری و ناتوانی را ضامن رسیدن به بهشت دانستند.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۰۸:۲۲
همراه با آیت الله مجتبی تهرانی: نگاهی بر پیامدهای زشت تهمت حوزه/ تهمت مايه نابودى حريم برادرى و روابط انسانى ميان افراد جامعه بشرى است و جو عدم اعتماد و ترس از اطمينان را فراهم مى سازد.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۰۶:۳۵
فیلم جدید ناصر شفق با چه موضوعی جلوی دوربین می رود ؟ حوزه/ فیلمی که به زودی آن را جلوی دوربین خواهم برد، کاری دفاع مقدسی است، اما زبان قصه در این فیلم متفاوت با کارهای رایج در گذشته است. در این فیلم رزمنده جهاد خود را در جایی دیگر دنبال می‌کند، یعنی این بار ...
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۰۸:۲۴
یک توصیه برای پاکدامنی زنان حوزه/ امام صادق(ع)در روایتی دو توصیه مهم برای بهره مندی زندگی بهتر و پاک را بیان کرده اند .
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۰۷:۵۸
آیه ها و آینه ها (۳۶۴) تقوای عبدالله بن مسعود در برابر درخواست خلیفه حوزه/ لازمه ورود انسان به صراط مستقیم و ماندگاری در آن، داشتن تقوا و عزمی راسخ برای پیمودن مسیر سخت ولی شیرین بندگی است. حفظ تقوا و بازداری نفس زمانی که دنیا به او روی آورده است بسیار سخت ولی شدنی است.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۰۱:۱۵
حیات طیبه از منظر علامه طباطبایی در یک کتاب حوزه/ کتاب حیات طیبه از منظر علامه طباطبایی نوشته صدیقه رضایی از سوی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران منتشر شده است.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۵:۴۴
کلماتی که معجزه می کنند حوزه/ گفتن كلمه «چشم» در برابر تقاضاى همسر، در ايجاد محبت، معجزه مى كند. شما كه تكبر داريد و مى ترسيد از گفتن اين كلمه، از شخصيتتان بكاهد، آنرا به عنوان طنز بگوييد.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۰:۲۹
امیدی به رستگاری این افراد نیست حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی انسان هایی را معرفی کردند که امیدی به رستگاری آنها نیست.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۰۸:۰۹
آیه ها و آینه ها (۳۶۳) مقدس اردبیلی و جمع بین نماز قصر و اتمام در سفر کربلا حوزه/ دین مبین اسلام همواره انسان را به فراگیری علم و دانش دعوت می‌کند. علم می‌تواند جهل را نابود کند که بزرگ‌ترین دشمن انسان است و آدمی را به سعادت، تکامل و خداشناسی دعوت کند و مسیر تعالی را برای او فراهم آورد.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۰۱:۱۰
خاطرات طلبگی (۱۰) ماجرای فیش یادداشت تبلیغی که غذای بُز شد حوزه/ هنوز خوابم سنگین نشده بود که دریافتم کسی وارد کپر شده؛ اما نخواستم که آن لحظه های شیرین خواب را برای کنجکاوی به شناختن آن فرد هدر دهم و چشمانم را باز کنم؛ اما از صدای راه رفتن مداوم او فهمیدم که قصد خروج از کپر را ندارد؛ برای همین ...
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۵:۰۹
هفت اثر یاد مرگ حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی هفت مورد از آثار یاد مرگ را بیا ن کردند.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۰۸:۳۲
جایگاه مسواک و خلال کردن دندان ها؛ چرا شارع مقدس برای نظافت دهان اهمیت بالایی قائل شده است؟ حوزه/ تمامى فقها اجماع دارند كه مسواك زدن مستحب است؛ به ويژه براى وضو و نماز و گفتيم: روايات وارده در فضيلت مسواك، كيفيت، حالات و بقيه مسائل وابسته به مسواك از «۱۰۰ روايت» بيشتر است
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۰۱:۵۵
نگاهی کوتاه بر حزن مطلوب و شادی نامطلوب حوزه/ حزنى كه انسان را متوجه خدا، آخرت و مسؤوليت‌هاى شرعى و اجتماعى اش كند، حزنى مطلوب است؛ حزن از اين كه چرا در انجام تكاليف كوتاهى كرده ايم ...
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۰۱:۱۰
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده : تزریق امید به جامعه از واجبات تولیدات فیلم های سینمایی است حوزه/ سینمای امروز قادر است جریان سازی فرهنگی داشته باشد و به نوعی برای جامعه، سبک و راه روش زندگی مشخص کند.
۱۳۹۶/۹/۱۶ - ۰۹:۴۰
هشت ویژگی مؤمن حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی هشت ویژگی از ویژگی های مؤمن را بیان کردند.
۱۳۹۶/۹/۱۶ - ۰۸:۰۰
سبک زندگی اسلامی را از پیامبر اکرم(ص) بیاموزیم (بخش دوم) حوزه/ وقتى رسول خدا صلى الله عليه و آله از غزوه تبوك برگشتند. سعد انصارى به استقبال آن حضرت رفت و نبى اكرم صلى الله عليه و آله با او مصافحه كرد و چون دست در دست سعد گذاشت، فرمود، اين زبرى چيست كه در ...
۱۳۹۶/۹/۱۶ - ۰۱:۵۵
سبک زندگی اسلامی را از پیامبر اکرم(ص) بیاموزیم (بخش نخست) حوزه/ رسول اعظم(ص) روى زمين مى نشست و سوار بر الاغ مى شد، و كسى را همرديف خود قرار مى داد، و شرم آن نداشت كه خودش به بازار برود و نيازهاى خانه را خريدارى كرده و حمل كند ...
۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۱۱:۲۲
رزق صبحگاهی/خاطره‌ای از اربعین امسال: ارجاع آیت الله العظمی سیستانی به دریافت پاسخ سوال از مقام معظم رهبری حوزه/ در خلال حرفهای ایشان با آن شخص مشهدی خیلی برای بنده جالب بود، این بود که وقتی این شخص در وسط حرف‌هایش گفت: آقا یک سوال اقتصادی هم دارم و هنوز سوالش را مطرح نکرده بود که دیدیم آقای سیستانی در پاسخ به این سوال بدون اینکه سوال این شخص را بشنوند، فرمودند:« این سوال ها را بروید در ایران از آقای خامنه‌ای و آقای مصباح بپرسید.»
۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۰۹:۰۵
رزق صبحگاهی: مقامات رسول اکرم (ص)در سایه عبودیت ایشان بود حوزه/ علّت همه شرافت و منزلت‏ هایی كه خداوند به ایشان عنايت فرموده اين است كه بنده برگزيده حقّ می ‏باشد و هر چه از مقامات و كمالات دارد، به حقّ سبحانه منتسب است و آن را از ناحيه عبوديت به دست آورده است.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۰۸:۲۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس