*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ \ الخميس ٠ شعبان ١٤٣٨ \ Thursday, April 27, 2017
پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶  -  ۱۱:۲۳
نگاهی به آثار و تالیفات مرجع تحول خواه حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری در امر سامان دادن به حوزه‌های علمیه نیز خدمات شایانی داشته اند و به همراه بزرگانی چون آیت الله مصباح یزدی و آیت الله خرازی در تنظیم و تدوین برنامه های علمی و آموزشی موسسه در راه حق حضوری فعال داشت.
کتابی برای قرآن پژوهان و نوآموزان ادبیات عرب حوزه /کتاب حاضر جهت استفاده قرآن پژوهان، محقیقین، مدرسین و نوآموزان ادبیات عرب دارای اثری پرکاربرد و مفید می باشد.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۳:۱۲
روایتی از زندگی عالم فرهیخته؛ سفر به کشورهای اسلامی برای معرفی شیعه حوزه / از نامه های به جا مانده از آن مرحوم که برای شخصیت ها و مسئولین نوشته و ارسال شده می توان به میزان دغدغه های فکری ایشان نسبت به معیشت مردم و اصلاح امور دینی جامعه پی برد.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۲:۱۴
ماهنامه فکه با موضوع دفاع مقدس منتشر شد حوزه/ شماره ۱۶۷ ماهنامه فکه برای فروردین ماه ۱۳۹۶ حاوی مطالبی در خصوص بررسی جایگاه سینمای دفاع مقدس در نگاه جهان، مشخصات فیلم های بلند سینمای دفاع مقدس و... منتشر شد.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۰:۰۴
مجازات زودرس سه گناه حوزه / رسول خدا (صلي الله عليه و آله) در حدیثی ، سه دسته از گناهان را که عقاب و مجازات آنها در دنیا محقق می شود معرفی فرموده اند.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۰۸:۱۸
اسرار اعتکاف از منظر آیت الله العظمی تبریزی (ره) حوزه / هر فرصتی که جهت ارتباط معنوی با پروردگار برایتان فراهم می شود، برای خود و دیگران دعا کنید و از خداوند بخواهید همواره شما را تحت عنایت خود و در ظل توجهات حضرت ولی عصر علیه السلام، از هر مکروهی حفظ کند.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۵:۲۰
سیره تبلیغی امام جواد علیه السلام حوزه /زندگانی سراسر افتخار پیامبر اسلام و ائمه ی هدی - صلوات الله علیهم اجمعین - از زوایای مختلف قابل بررسی است. روش تبلیغی معصومان علیهم السلام نیز مانند دیگر ابعاد زندگی شان اسوه و الگو به شمار می آید.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۰:۵۰
فرهنگ و عرصه فرهنگی در نگاه رهبری حوزه/ "فرهنگ و عرصه فرهنگی" به قلم تعدادی از نویسندگان، کتابی است که دیدگاه های مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای را درباره اصول، مبانی، ضرورت ها و مسئولیت ها در فرهنگ و عرصه فرهنگی گردآوری کرده است.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۰:۴۱
ویژه اعتکاف: کتابچه بال پرواز منتشر شد حوزه/کتابچه بال پرواز به مناسبت فرارسیدن ایام اعتکاف رجبیه به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان برای نخسیتن بار منتشر شد.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۰:۱۹
جایگاه خاندان صدر در تحولات دینی ؛ عالمی که مرگ را پذیرفت ولی به امام خمینی(ره) توهین نکرد حوزه/ وجود رهبران، اندیشمندان و علما در هر جامعه ای به عنوان ارکان تأثیرگذار، نقش شریانهای حیاتی را ایفا می کنند که اگر به موقع، درست و کارآمد عمل نکنند، آن ملت و جامعه دچار انحطاط، تنزّل و یا در معرض سقوط و اضمحلال قرار می گیرد. در حقیقت سکان دار هدایت مردم، علما و اندیشمندان هستند.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۰۹:۱۱
سه نیاز مومن در کلام جواد الائمه (علیه السلام) حوزه/ امام جواد عليه السلام در حدیثی سه نیاز مؤمن را بیان نمودند.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۰۸:۲۳
به بهانه سالگرد شهادت آیت الله صدر نبوغ علمی و فکری شهید صدر در ده سالگی حوزه /دستاوردهای فکری و عملی عمر ۴۶ساله شهید سیدمحمدباقر صدر آنقدر شگفت و خارق‌العاده‌ است که برای آشنایان راهی جز اینکه او را نابغه بخوانند، باقی نگذاشته است.
۱۳۹۶/۱/۱۸ - ۱۳:۳۵
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۵) مختلس، غلول و محتال چه کسانی هستند؟ حوزه/ در قطع دست و پاى محارب، سرقت و نصاب و حرز مطرح نیست؛ بلکه امام‌ علیه‌السلام به مجرد صدق محارب در اجراى حدود چهارگانه مخیر است.
۱۳۹۶/۱/۱۸ - ۰۸:۳۵
پانصد و سومین شماره «افق حوزه» منتشر شد حوزه/ پانصدو سومین شماره هفته نامه "افق حوزه" با اخبار متنوع حوزوی، دینی و فرهنگی منتشر شد.
۱۳۹۶/۱/۱۷ - ۱۶:۳۱
خارج فقه آیت الله العظمی مکارم شیرازی(۲۸) ضمانت درشرکت های سهامی مختلط و غیرسهامی مختلط حوزه/ در شرکت سهامی مختلط، شرکاء سهم ها را می فروشند و آنهایی که ضمانت کرده اند حق مدیریت دارند ولی کسانی که سهام را می فروشند و می خرند، ضمانتی ندارند.
۱۳۹۶/۱/۱۷ - ۱۶:۲۷
آثار برگزیده کتاب سال حوزه(۱۷) بررسی و نقد نظریه اخلاقی قانون طبیعی بر مبنای آرای علامه طباطبایی و جان فینیس حوزه/ کتاب بررسی و نقد نظریه اخلاقی قانون طبیعی بر مبنای آرای علامه طباطبایی و جان فینیس ، اثر رحیم دهقان سیمکانی درگروه علمی اخلاق و عرفان در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه به عنوان اثر شایسته تقدیر شناخته شد.
۱۳۹۶/۱/۱۷ - ۰۹:۵۰
توبه بداخلاقها پذیرفته نیست؟! حوزه/ رسول خدا صلی الله علیه وآله و سلم دلیل نپذیرفتن توبه از شخص بداخلاق را بیان فرمودند.
۱۳۹۶/۱/۱۷ - ۰۸:۵۲
قطره ای از دریا؛ اسلام دین مبارزه با توهین و تمسخر حوزه/ قوم یهود به جاى تمسّك به تورات و دیگر كتاب هاى آسمانى به دنبال كُتُبى كه مربوط به سحر و جادو بود، رفتند و براى توجیه این كار خود، منشأ سحر و جادو را حضرت سلیمان مى ‏دانستند، امّا قرآن...
۱۳۹۶/۱/۱۷ - ۰۸:۱۶
عبرت‌هایی از عمل و عکس‌العمل ما حوزه/ برای ایجاد تغییر در محیط، نخست باید محدودۀ تحت نفوذ خود را شناسایی کرد، سپس برای ایجاد تغییر در آن محدوده، برنامه ریزی و اقدام نمود.
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۷:۱۵
آیت الله اعرافی تبیین کرد؛ بررسی تفاوت ضرر در فقهِ فردی و حکومتی حوزه/ از منظر فردی چیزی می ‌تواند مستحب مؤکّد باشد اما حکومت نباید به دلیل استحبابِ آن به راحتی از کنار آن بگذرد و بی ‌تفاوت باشد...
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۶:۵۷
نوروز۹۶ و سریال های نه چندان جذاب رسانه ملی حوزه/ با فروکش کردن تب و تاب خریدها و بشورها و بساب ها، و با نزدیک شدن ساعات تحویل سال، خانواده ها کم کم از تب و تاب افتاده و آماده می شوند تا در کنار تلویزیون، این عضو ثابت سه دهه گذشته خانواده ها، روزهای آغاز سال نو را به جشن بنشینند، اما این، آغاز یک مصیبت است، مصیبتی به نام ویژه برنامه های مناسبتی صداوسیما. به جاست نگاهی هر چند گذرا به قالب و محتوای برنامه های این روزهای صداوسیما بیاندازیم:
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۶:۳۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس