*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۶ رمضان ۱۴۴۰ \ Wednesday, May 22, 2019
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸  -  ۰۸:۰۰
در سایه سار رمضان (۱۵)؛ سه مرحله روزه/ ما در کدام مرحله قرار داریم؟ حوزه/ مـرحـله ى دوم روزه ، پـرهـيـز از گـنـاه اسـت ؛ يـعـنـى نـگـاهـدارى گـوش و چـشم و زبان و دل ـ حتى طبق بعضى از روايات ـ نگاهدارى بشره ى انسان ، پوست بدن و موى بدن انسان از گـنـاه .
حدیث روز | دو گروهی که همیشه مریضند حوزه/ امام رضا علیه السلام در روایتی به دو گروه همیشه بیمار اشاره کردند.
۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۰۸:۲۵
در سایه سار رمضان (۲)؛ چرا و چگونه عبادت کنیم؟ حوزه/ عبادات هم جسم و روحى دارنـد. جـسـم عـبـادات، بـه تـنـهـايـى كـافـى نـيست. نماز را كه انسان بخواند، ولى در حـال نـمـاز، تـوجـه بـه خـود ذكر نداشته باشد، ملتفت نباشد كه چه مى گويد و با چه كسى حرف مى زند، مضامين نماز را بكلى از روى غفلت ادا بكند، اين نماز، نماز بى فايده اى است .
۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۰۸:۰۰
یادداشت رسیده؛ پاورچین پاورچین همگام با شیطان در پی وی حوزه/ از نتایج خلوت در فضای مجازی، احساس دوست داشتن هایی است که دختری را از کیلومترها آن طرف تر به شهر دیگری می کشاند و در نهایت نتیجه ای جز مشت و لگد برای وی ندارد و البته این کم ترین ضربه ای است که ممکن است یک دختر در مقابل اعتمادی نامعقول، خواهد خورد.
۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۰۶:۲۰
تهیه‌کننده سینما: سینما ابزاری برای اثبات حقانیت انقلاب باشد حوزه/ به واسطه این جشنواره توانسته‌ایم حرف‌های جهان اسلام را به گویا‌ترین شکل بگویم و نشان دهیم اسلام واقعی آن چیزی نیست که توسط داعش نشان داده می‌شود، بلکه اسلام حقیقی را تصویرگر رفعت و مهربانی است، همچنین به واسطه جشنواره جهانی فجر فریاد مظلومیت مردم سوریه، فلسطین و لبنان به گوش جهانیان رسید.
۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۰۴:۱۵
حکمت‌های اجتماعی روزه به قلم آیت الله العظمی صافی حوزه/ روزه، تمرین اخلاص و پاکی نیت و تنزه از ریا و اجتناب از شهرت‌طلبی و مدح و ثنای خلق است. این عیوب و آفات، در امور نیک دیگر بیشتر وارد می‎شود، ولی روزه‎دار ناچار به حفظ روزه و امساک از مفطرات نیست؛ زیرا ممکن است در خلوت از مفطرات امساک ننماید و خود را روزه‎دار معرفی کند.
۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۲۱:۰۰
شرح دعای روز اول | صائمین و قائمین چه کسانی هستند؟ حوزه/ قائمین کسانی هستند که به دنبال شور و نشاطند، لذا در انتهاى شب از خواب برمی خيزند و به راز و نياز با خالق بى نياز خويش می پردازند و با حضور قلب در نماز حاضر می شوند.
۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۱۷:۱۵
نقش موثر روزه در حل مشکلات مادی و معنوی در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی حوزه حضرت آیت الله جوادی آملی در تبیین نقش روزه در مبارزه با شیطان و نیز حل مشکلات مادی و معنوی انسان بیان داشته اند: اگر كسي براي خدا روزه گرفت چون كارها به دست اوست مشكل را حل مي‏ كند. قرآن می فرماید ما كارها را براي افرادي كه در مسير مستقيم‏ اند، راحت مي ‏كنيم. اين راه را قرآن در اختيار ما گذاشته است؛ زيرا باطن روزه به قدري نيرومند است كه انسان را بر جهان طبيعت ـ به اذن خدا ـ پيروز مي‏ كند.
۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۱۲:۲۶
تهیه‌کننده تلویزیون: متاسفانه در برخی مواقع نشان دادن سنت‌ها را دور از شأن می‌دانیم حوزه/ تهیه‌کننده سریال «محکومین» تصریح کرد: اگر نگاهی به سینمای کشورهایی چون ژاپن، هند یا چین بیندازیم متوجه می‌شویم توجه به فرهنگ بومی یکی از علایق ویژه آنهاست، اما متاسفانه در برخی مواقع نشان دادن سنت‌ها را دور از شان می‌دانیم.
۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۱۲:۱۰
حدیث روز | چرا رمضان به این اسم نامگذاری شد؟ حوزه/ نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله در روایتی به دلیل نامگذاری رمضان به این نام پرداختند.
۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۰۸:۵۵
در سایه سار رمضان (۱)؛ كوشش كنيم از گناه فاصله بگيريم حوزه/ براى نزديكى به خدا، اصلِ قضيه، ترك گناهان است . انجام مستحبات و نـوافـل و تـوسـلات و دعـا و بـقـيـه ى امـور، فـرع اسـت. اصـل قـضـيـه، ايـن اسـت كه انسان از صدور گناه و خلاف از خود، مانع بشود.
۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۰۸:۰۰
هر روز ساعت ۸ صبح؛ با "سایه سار رمضان" همراه شوید حوزه/ رسانه رسمی حوزه منتخبی از مباحث کتاب «در سایه سار رمضان» را هر روز ساعت ۸ صبح منتشر خواهد کرد.
۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۰۷:۳۰
خانواده ایرانی (۱۴)؛ بنیان خانواده در دنیای غرب حوزه/ در دنیای غرب، بنیان خانواده متزلزل شده است، خانواده‌ها دیر تشکیل می‌شوند، زود هم منهدم می‌شوند. فساد و فحشاء روز به روز بیشتر می‌شود، اگر این اتفاق به‌طور کامل بیفتد، آن جامعه به بلیّات عظیمی دچار خواهد شد، البته این طور بیماریها و گرفتاریها، چیزهایی نیست که ظرف ۵ سال یا ۱۰ سال خودش را نشان بدهد.
۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۰۶:۳۰
جوان مؤمن انقلابی (۸)؛ جوان مؤمن؛ ابزار اقتدار ملی حوزه/ یکی از مهم‌ترین ابزارهای اقتدار ملّی، جوان مؤمن ما است؛ می خواهند این ایمان را از جوان بگیرند.
۱۳۹۸/۲/۱۶ - ۲۳:۴۰
نیم نگاهی به مهم ترین برنامه های رمضانی شبکه اول سیما؛ از مستند تبلیغی روحانیون تا " این شب ها" و سریال" از یادها رفته" حوزه/ امسال شبکه اول سیما برای روزها و شب های ماه مبارک رمضان، کنداکتور نسبتاً پر و پیمانی از برنامه های تولیدی، ترکیبی و نمایشی و نیز مستندهای متناسب با این ماه عزیز را آماده پخش کرده است.
۱۳۹۸/۲/۱۶ - ۱۶:۵۵
همزمان با ماه مبارک رمضان؛ «پایگاه پایان نامه های حوزوی و دانشگاهی» به روزرسانی شد حوزه/ مجموع پایان نامه های فهرست نویسی شده در پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی،‌تاکنون به بیش از ۷۲ هزار رکورد افزایش یافت.
۱۳۹۸/۲/۱۶ - ۱۱:۱۰
یادداشت رسیده: فضای مجازی یا فضای ولنگاری؟ حوزه/ کارایی فضای مجازی برای دشمنان انقلاب اسلامی فراتر از این حرف هاست، آن ها اگر از لحاظ اقتصادی و سیاسی آرایش جنگی گرفته اند باتوجه و باکمک همین فضای مجازی است.
۱۳۹۸/۲/۱۶ - ۱۰:۴۷
حدیث روز | راهکاری برای صیقل دل حوزه/ نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله در روایتی به بیان راهکاری برای صیقل دل پرداختند.
۱۳۹۸/۲/۱۶ - ۰۷:۳۵
احکام شرعی؛ حکم سلام دادن به امام حسین(ع) در نماز حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «سلام دادن به امام حسین در نماز» پاسخ گفتند.
۱۳۹۸/۲/۱۶ - ۰۶:۰۰
تربیت اسلامی (۹۰)؛ راهکار معالجه بداخلاقی و بدخلقی حوزه/ معالجه اين صفت ذميمه نيز مانند ساير صفات آن است كه: انسان مفاسد دنيايي و آخرتي آن را به ياد آورد و ملاحظه كند كه اين صفت، خالق و خلايق را با او دشمن مى‏كند، پس مهياى اين گردد كه اين را از خود دفع نمايد.
۱۳۹۸/۲/۱۶ - ۰۴:۰۰
خاطراتی از استاد پرورش (۱۵)؛ ماجرای دعای کمیلی که با دلخوری استاد پرورش همراه شد حوزه/ در هنگام اعلام برنامه با بیانی بسیار ساده و معمولی پشت بلندگو گفتند که امشب مراسم دعای کمیل با حضور مداحان اهل بیت، آقایان، فلانی و فلانی و پرورش برگزار می‌شود! و قصدشان از این نحوه اعلام مراسم، تحقیر استاد پرورش بود. گویا استاد پرورش هم یکی از آن مداحان است. فرماندهی تیپ از این شیوة رفتار ...
۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۲۳:۵۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس