*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ \ ۸ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Saturday, December 15, 2018
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷  -  ۰۶:۲۵
راه های تربیت فرزند (۳۴)؛ چگونه فرزند خود را تشویق کنیم؟ حوزه/ گاهی اندک نوازشی به کودک نیرو می دهد تا به تلاش بپردازد و از آن لذت ببرد، در این صورت روحیه ای شاد پیدا می کند و دست از ناسازگاری برمی دارد.
قطره ای از دریا؛ دین حضرت ابراهیم (علیه السلام) چه بود؟ حوزه/ آیه ۶۷ سوره آل عمران با آوردن كلمه‏ ى «مسلماً» در كنار كلمه‏ ى «حنیفاً»، هم دامن ابراهیم را از لوث شرك پاك كرده است و هم دامن این كلمه‏ى مقدّس را از لوث مشركان.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۲۱:۰۰
احکام شرعی؛ آیا توبه از گناهان غسل دارد؟ حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «غسل توبه» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۲۰:۰۶
موعظه جبرئیل به پیامبر(ص) حوزه/ پیامبر اکرم(ص) در روایتی حکیمانه دو موعظه جبرئیل (ع) به خود را بیان کردند.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۰۸:۱۱
راه های تربیت فرزند (۳۴)؛ چگونه فرزند خود را تشویق کنیم؟ حوزه/ گاهی اندک نوازشی به کودک نیرو می دهد تا به تلاش بپردازد و از آن لذت ببرد، در این صورت روحیه ای شاد پیدا می کند و دست از ناسازگاری برمی دارد.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۰۶:۲۵
گناه بزرگ (۱۷)؛ از "دروغ روزنامه ای" تا "دروغ مجانی" همراه با آیت الله سید رضا صدر حوزه/ سياه بخت ‏ترين دروغ گوها، دروغ گويى است كه بدون هدف دروغ بگويد. او بدون آن كه از دروغ گويى، سودى براى خويش در نظر بگيرد، دروغ مى‏گويد
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۰۴:۰۰
دو کتاب جدید مدیرکل تبلیغات اسلامی قم رونمایی شد حوزه/ دو اثر جدید مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در قم رونمایی شد.
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۲۲:۵۷
قطره ای از دریا؛ دستور قرآن برای توافق با اهل کتاب حوزه/ بگو: اى اهل ‏كتاب! به سوى سخنى بیایید كه میان ما و شما مشترك است. جز آنكه خداوند را نپرستیم و چیزى را شریك او قرار ندهیم و بعضى از ما بعضى دیگر را بجاى خدا ارباب نگیرد. پس اگر (از این پیشنهاد) سر باز زدند، بگویید: گواه باشید كه ما مسلمان و تسلیم خدائیم.
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۲۱:۰۵
پرویز شیخ طادی: سینما می تواند سفیر فرهنگی ایران باشد حوزه/ کارگردان سینما و تلویزیون گفت: سینما قادر است برای انقلاب اسلامی اهرمی خوب و تاثیرگذار در برفراشته کردن پرچم انقلاب باشد
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۰۶:۱۰
گناه بزرگ (۱۶)؛ لیسیدنی ابلیس لقب کدام گناه کبیره است؟! حوزه/ هر خوراكى كه بسيار مورد علاقه باشد، ليسيدنى خواهد بود. در تعبيرات عاميانه ‏مى ‏گويند: آن قدر خوب است كه بايد ليسيدش. خوراك خوشمزه و لذيذ را نه تنها مى‏خورند، بلكه كاسه ‏اش را نيز مى ‏ليسند.
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۰۴:۰۵
سومین شماره «خبرنامه رصد جنگ اقتصادی» منتشر شد+ دانلود حوزه/ سومین شماره «خبرنامه رصد جنگ اقتصادی» به همت مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی حوزه های علمیه منتشر شد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۲:۵۵
قطره ای از دریا؛ دستور خدا درباره نحوه برخورد با افراد مغرور و لجوج چیست؟ حوزه/ هان (اى اهل كتاب!) شما همانان هستید كه درباره (حضرت عیسى و) آنچه بدان علم داشتید محاجّه و نزاع كردید، پس چرا درباره (ابراهیم و) آنچه بدان علم ندارید نزاع مى ‏كنید؟ در حالى كه خداوند مى ‏داند و شما نمى‏ دانید.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۱:۳۹
تربیت اسلامی (۷۴)؛ عيب زدايي آري؛ عيب جويى نه/ راه های مبارزه با اشاعه فحشا حوزه/ كسى كه مى‏خواهد عيب ديگرى را به او تذكر دهد بايد با حسن نيّت و دلى پاك و بى‏ آلايش نقايص او را يادآورى كند و در حال سخن گفتن كمال ادب و احترام را رعايت نمايد و دقت كند كه به شخصيت طرف مقابل خود اهانت روا ندارد و انتقاد صحيح و سالم و سازنده به نيش زدن و عيب ‏جويى تبديل نگردد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۱:۲۴
کاری که اموات را شاد می‌کند حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود مؤمنان را به زیارت اموات و دعا بر سر قبر پدر و مادر توصیه کردند.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۰۸:۱۲
احکام شرعی؛ حکم ختم صلوات و اذکار در ایام عذر شرعی حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «ختم صلوات و اذکار در ایام عذر شرعی» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۰۶:۰۵
تربیت اسلامی (۷۳)؛ مراقب غفلت های خود باشیم/انواع غفلت حوزه/ همه‌ ي ما مي‌دانيم كه مي‌ميريم اما غفلت از اين مردن، غفلت از قبر، غفلت از قيامت، غفلت از جهنم، غفلت از نعمت‌هاي بهشت داريم. اين غفلت ما را بيچاره كرده. انسان بايد شبانه روز يك مرتبه، دو مرتبه، سه مرتبه، در خود فرو رود.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۰۴:۰۵
گناه بزرگ (۱۵)؛ دروغ گویان چگونه رسوا می شوند؟ حوزه/ كذاب، دروغى را كه مى ‏گويد به زودى فراموش مى ‏كند، چون واقعيت ندارد و چيز بى واقعيت دوامى نخواهد داشت و مانند موج ‏هاى سراب نمايان مى ‏شود و سپس نابود مى‏ گردد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۰۱:۰۰
سرمقاله: انقلاب اسلامی رسالتی فراتاریخی حوزه/ به نظر می‌رسد در یک نگاه فراتاریخی بتوان انقلاب اسلامی ایران را بُرشی از یک جریان فرازمانی دانست. اندیشه تحول‌خواهی، نوگرایی، کمالی‌طلبی و در پی به‌زیستن و قرب به خدای متعال پروژه‌ای نبوی بوده که سلسله جنبان آن حضرت حق جل‌جلاله است و باید حرکت عظیم پیامبران اولوالعزم، نوح و ابراهیم و موسی و عیسی و محمد‌ صلی الله علیه و آله و سلم را در همین جریان عظیم الهی فهم کرد
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۲۳:۲۲
قطره ای از دریا؛ قرآن کریم چه خدمتی به حضرت مسیح(ع) انجام داد حوزه/ رویدادهایى كه از زبان وحى به ما رسیده ‏اند، براساس حقّ هستند. داستان ‏هاى قرآنى، همه از این نوع هستند و در آنها وهم، خیال، دروغ و نادرستى راه ندارد.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۲۲:۲۷
اصل خوشبختی این است حوزه/ پیامبر اکرم (ص) در یکی از فرمایشات خود سعادت و خوشبختی واقعی را تعریف کردند.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۰۷:۴۸
برداشت های اخلاقی (۹)؛ روایاتی درباره اصرار بر گناه حوزه/ امام باقر (علیه السلام) فرمود: اصرار بر گناه اين است كه كسى گناهى كند و از خدا آمرزش نخواهد و فكر توبه را به خود ندهد.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۰۶:۱۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس