*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۵ شوال ۱۴۴۰ \ Wednesday, June 19, 2019
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸  -  ۰۴:۱۰
جوان مؤمن انقلابی (۱۶)؛ توصیه رهبر انقلاب به مسئولان درباره حزب اللّهی ها حوزه/ آن که سینه سپر می کند، در مقابل دشمن در بخش های مختلف می‌ایستد، شرایط سخت را تحمّل می کند، او همان عنصر مؤمن و انقلابی و اصطلاحاً حزب‌اللّهی است؛ او است ‌که می‌ایستد؛ اینها را باید نگه دارند. مسئولین کشور در بخش های مختلف، چه در دانشگاه، چه در بخش های صنعتی، چه در بخش های علمی، چه در بخش های خدماتی، رعایت این عناصر را بکنند.
یادداشت رسیده؛ نقش حوزه های علمیه در بروز رسانی و ثمره بخش تر نمودن علوم حوزه/ نقش حوزه های علمیه در بروز رسانی و ثمره بخش تر نمودن علوم مورد تعلم و تعلم در این زمانه خطیر بسیار چشمگیر است و این همان دغدغه ایست که در سخنان و رهنمودهای رهبر انقلاب و توصیه های ایشان به طلاب و روحانیون بارها و بارها نمود داشته است.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۲۳:۴۰
آشنایی با آئین مسیحیت (۱)؛ حضرت عیسی (ع) در کتاب مقدس چگونه معرفی شده است؟ حوزه/ در نامه هاى پولس، عيسى (عليه السلام) نه يك بشر، بلكه خداوندى است كه براى آمرزش گناهان بشر از آسمان به زمين نزول كرده و پس از مصلوب شدن، مجدداً به آسمان بازگشته است؛ بنابراين او نيازى به تاريخ و گذشته و خانواده ندارد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۲۲:۰۵
قطره ای از دریا؛ قرآن پاسخ می دهد: آرزوی دشمنان برای مسلمانان حوزه/ اى كسانى كه ایمان آورده ‏اید! از غیر خودتان همراز نگیرید. آنان در تباهى شما كوتاهى نمى ‏كنند، آنها رنج بردن شما را دوست دارند. همانا كینه و دشمنى از (گفتار) دهانشان پیداست و آنچه دلهایشان در بردارد، بزرگتر است. به تحقیق ما آیات (روشنگر و افشاگر توطئه‏ هاى دشمن) را براى شما بیان كردیم اگر تعقّل كنید.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۲۱:۰۷
اردیبهشت نام دیگر توست؛ عاشقانه ای دیگر از مدافعان حرم حوزه/ کتاب اردیبهشت نام دیگر رمانی عاشقانه با محوریت مدافعان حرم توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۹:۲۶
داستان دستان بسته شهدای غواص در کتاب «غواص ها بوی نعنا می دهند» حوزه/ غواص ها بوی نعنا می دهند روایت داستانی ۷۲ غواص لشکر «انصارالحسین(ع)» به قلم توانای حمید حسام توسط انتشارت شهید کاظمی منتشر شد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۱:۳۷
حدیث روز | بخیل ترین مردم حوزه/ امام علی علیه السلام در روایتی، بخیل ترین مردم را معرفی کرد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۰۷:۰۴
در استقبال از ساخت سریالی با موضوع مفاسد اقتصادی؛ فسادستیزی در میدان اقتصاد با سریال سازی انقلابی حوزه/ در خصوص مقابله با مفاسد اقتصادی و اداری آن چنان سوژه های ناب و بکری وجود دارد که در صورت حمایت مدیران رسانه ملی و صدالبته شجاعت و جسارت انقلابی آنان در این باره می توان شاهد تولید و پخش سریال هایی قوی و ماندگار بود که خانواده های ایرانی را بیش از پیش مشتاق و پیگیر جعبه جادوییِ وطنی کند.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۰۶:۱۵
فرزانگان؛ روحانی ای که شهید اربعین لقب گرفت حوزه/ شهید تقی پور، روحانی شهیدی که در دفاع از حریم و حرم اهل بیت(ع) در اربعین اباعبدالله در سوریه شهید و به شهید اربعین مشهور شد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۰۴:۲۰
عقوبت کوچک شمردن گناهان حوزه/ مفسّر، محقق و پژوهشگر قرآن کریم گفت: جریمه باید متناسب با جرم باشد، خداوند بی‌دلیل و بی‌حساب، بدن و قلب کسی را جریمه نمی‌کند. پروردگار عالم برای بدن‌ها و قلب‌ها به تناسب جرم آن‌ها جریمه‌هایی قرار داده است.
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۲۳:۲۰
قطره ای از دریا؛ کافر نشوید؛ اگر کافر شدید این آیه را بخوانید حوزه/ همانا كسانى كه كافر شدند، هرگز اموالشان و اولادشان چیزى از (عذاب) خدا را از آنان دفع نخواهد كرد و آنها همدم آتشند، همواره در آن ماندگار.
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۲۱:۰۰
یادداشت رسیده: تقویت ایمان و اخلاق، راهی مطمئن برای اجرایی شدن حقوق حوزه/ در جامعه اسلامى، اجراى حقوق بدون تعميق اعتقادات و ترويج اخلاق و تأكيد بر صفات جوانمردى، عفو و اغماض، صدق و دوستى، مودت و رحمت، عفّت و عزّت نفس، و گذشت و ايثار، فرجامى ناخوشايند خواهند داشت و اجراى صحيح قانون را نيز دچار مشكل خواهد نمود.
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۸:۲۷
به قلم عبدالحسین خسروپناه؛ کتاب "اسلام شناسی" منتشر شد حوزه/ کتاب اسلام شناسی به کوشش مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه و از سوی انتشارات بوستان کتاب چاپ و منتشر شد.
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۸:۲۳
شماره جدید «افق حوزه» منتشر شد+دانلود حوزه/ پانصدونود و چهارمین شماره هفته نامه «افق حوزه»، با اخبار متنوع حوزوی، دینی و فرهنگی منتشر شد.
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۱:۵۰
حدیث روز | محبوب ترین شغل نزد خداوند حوزه/ امام جعفر صادق علیه السلام در روایتی به جایگاه والای کشاورزان پرداخته اند .
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۰۷:۵۸
احکام شرعی؛ صدا در نمازهای جهریه چه مقدار باید بلند باشد؟ حوزه/ نمازگزار باید تکبیرة الاحرام، قرائت حمد و سوره و ذکر و دعا را طوری بخواند که خودش بشنود، البته اگر به دلیل کم شنوایی یا ناشنوایی ...
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۰۶:۱۰
جوان مؤمن انقلابی (۱۶)؛ توصیه رهبر انقلاب به مسئولان درباره حزب اللّهی ها حوزه/ آن که سینه سپر می کند، در مقابل دشمن در بخش های مختلف می‌ایستد، شرایط سخت را تحمّل می کند، او همان عنصر مؤمن و انقلابی و اصطلاحاً حزب‌اللّهی است؛ او است ‌که می‌ایستد؛ اینها را باید نگه دارند. مسئولین کشور در بخش های مختلف، چه در دانشگاه، چه در بخش های صنعتی، چه در بخش های علمی، چه در بخش های خدماتی، رعایت این عناصر را بکنند.
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۰۴:۱۰
نگاهی بر کتاب خواندنی "علی بروسلی" حوزه/ کتاب «علی بروسلی»، روایت هایی از سبک زندگی شهید حاجعلی توللی پور است که از سوی مؤسسه فرهنگی مطاف عشق منتشر شده است.
۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۲۳:۱۰
حدیث روز | پیامبر دستان چه کسی را بوسید ؟ حوزه/ رسول گرامی اسلام (ص) در حرکتی زیبا، دستان یک کارگر را بوسید و فرمود: این، دستی است که آتش [دوزخ]، به آن نمی رسد.
۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۰۷:۲۸
با نگرانی ها چه کنم؟ (۱)؛ از اضطراب و افسردگی چه می دانید؟ حوزه/ اضطراب و افسردگی، اختلال هایی هستند که عموم مردم از آنها رنج برده و ناراحت هستند. بر اساس آمار، در اروپا و ایالات متحده آمریکا، ۲۶/۹ درصد زنان و ۱۲/۵ درصد مردان در طول زندگی خود به بیماری افسردگی مبتلا هستند و تقریباً ۳ درصد جمعیت به اضطراب دچارند.
۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۰۶:۲۰
برداشت های اخلاقی (۴۱)؛ اهل بیت (ع) درباره خیرخواهی مؤمنان چه فرموده اند؟ حوزه/ رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم فرمود: بزرگترين مردم از لحاظ مرتبه نزد خدا در روز قيامت كسى است كه براى خيرخواهى مردم در زمين، بيشتر دوندگى كند.
۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۰۴:۰۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس