*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ \ ۶ صفر ۱۴۴۰ \ Monday, October 15, 2018
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷  -  ۲۱:۰۰
سفرنامه اربعین (۱)؛ هوی هوی دایی رضا، صابون برداشتی؟ شامپو چی؟! حوزه/ هوی هوی دایی رضا، دایی رضا ، دایی رضا! اگر جواب نمی‌دادم همین طور دایی رضا را تکرار می‌کرد. همیشه سوزنش گیر می‌کرد! آهسته گفتم: مهدی آروم‌تر چیه چی میگی؟ فش فشی کرد و سر قرمز دماغش را با کف دست خشکش مالاند، آنقدر محکم می‌مالید که انگار می‌خواهد سیب زمینی له کند. بعد لب برگرداند و ...
عاقبت غفلت از دشمن حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود انسان ها را از غفلت در برابر دشمن خود برحذر داشتند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۰۷:۴۸
رهنامه پژوهش (۱)؛ از آشنایی با کلیات علم رجال تا پاسخ بر سه سؤال کلیدی حوزه/ کار رجالی در جرح و تعدیل راوی یا اعتبار سند همچون حکمی است که یک قاضی درباره‌موضوع مورد اختلافی صادر می‌کند. همچنان که در صدور حکم عادلانه باید طرف‌های درگیر به خوبی شناسایی شوند تا بتوان با توجه به زوایای قضیه حکم دقیقی کرد، در بررسی رجالی سند نیز این نکته حائز اهمیت است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۰۶:۳۰
وهن مذهب به چه معناست؟ حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به سؤالی پیرامون «معنای وهن مذهب» پاسخ دادند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۰۴:۰۰
سفرنامه اربعین (۱)؛ هوی هوی دایی رضا، صابون برداشتی؟ شامپو چی؟! حوزه/ هوی هوی دایی رضا، دایی رضا ، دایی رضا! اگر جواب نمی‌دادم همین طور دایی رضا را تکرار می‌کرد. همیشه سوزنش گیر می‌کرد! آهسته گفتم: مهدی آروم‌تر چیه چی میگی؟ فش فشی کرد و سر قرمز دماغش را با کف دست خشکش مالاند، آنقدر محکم می‌مالید که انگار می‌خواهد سیب زمینی له کند. بعد لب برگرداند و ...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۱:۰۰
عملی که رزق را بی‌برکت می‌کند حوزه/ پیامبر اسلام (ص) در یکی از سخنان نورانی خود یکی از عوامل بی برکت شدن رزق و روزی را بیان کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۰۷:۵۸
به وقت نماز (۶۳)؛ فرزند شهيد محراب آيت الله صدوقى از پدر می گوید حوزه/ فرزند شهيد محراب آيت الله صدوقى درباره عبادت هاى پدر مى گويد: با اينكه پدرم كارش سخت و زياد بود، هرگز از دعا و ذكر مناجات، غفلت نمى كرد. تمام ...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۰۶:۱۰
مهدی سجاده‌چی: کاری در حوزه دین ارزشمند است که در شرایط امروز جامعه تولید شود حوزه/ فیلمنامه نویس سینما گفت: از دیدگاه من کاری در حوزه دین ارزشمند است که در شرایط امروز جامعه تولید شود و بتواند تاثیرگذار هم باشد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که موضوع در قالب رفتارهای اجتماعی و کنش‌هایی که مردم نسبت به یکدیگر دارند عیان شود.اما من فیلم‌هایی که در آن مفاهیم دینی متجلی شود را بسیار کم می‌بینم.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۰۴:۰۵
به قلم رسول خضرلو؛ کتاب "تبلیغ در عرصه بین المل؛ فرصت ها و چالش ها" منتشر شد حوزه/ کتاب "تبلیغ در عرصه بین المل؛ فرصت ها و چالش ها" از سوی نشر ادیان و به قلم رسول خضرلو منتشر شد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۳:۳۵
قطره ای از دریا؛ آیه ای که نشان دهنده روش صحیح تبلیغ به طلاب است حوزه/ اینكه مى‏ گویند: سخن كز دل برآید، لاجرم بر دل نشیند، قانون كلّى نیست. زیرا سخن پیامبر از دل بود، ولى بر دل كفّار نمى ‏نشست. با آنكه حضرت از عمق دل مى ‏فرمود: «اَسلمتُ وجهى» من با تمام وجود تسلیم خدا هستم، امّا گروهى اعراض مى ‏كردند؛ «و إن تولّوا»
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۱:۰۰
حکم شرکت در پیش بینی نتیجه مسابقات حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «شرکت در پیش بینی نتیجه مسابقات» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۰:۱۰
استاد انصاریان ؛ تجلی مقام حریّت و آزادگی در سیدالشهدا(ع) حوزه/ مفسر، محقق و پژوهشگر علوم ومعارف قرآن کریم گفت: خون پاک حسین بن علی(ع) بهترین مفسر اسرار حریّت و آزادگی و بیان رسای حضرت روشنگر معنای حریّت در اسلام است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۴:۴۰
عملی برای دفع هفتاد نوع بلا حوزه/ امام صادق علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود برخی آثار صدقه دادن را بیان کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۰۸:۱۴
پاسخ به شبهات (۴۴)؛ آیا وجود ۱۲۴ هزار پیامبر در طول ۷ هزار سال منطقی است؟ حوزه/ مسأله تعداد انبیاء و همچنین تعداد امامان و اینکه چه کسانی پیامبر یا امام بوده‌اند از جمله مواردی اند که با حس، تجربه و عقل ثابت نمی‌شود. البته اصل ضرورت بعثت انبیاء و امامت و مسائلی همچون لزوم عصمت انبیاء و امامان و همچنین نیازمندی جامعه بشری به انبیا و امامان متعدد، با ادله عقلی ثابت می‌شوند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۰۶:۳۵
به وقت نماز (۶۲)؛ عکس العمل امام خمینی(ره) به شهادت فرزندش آقا مصطفی حوزه/ ظهر روزى كه شهيد مصطفى خمينى، فرزند گرانقدر امام (ره) به شهادت رسيده بود، منزل امام پر بود از كسانى كه از دوره و نزديك براى عرض تسليت به محضر ايشان آمده بودند. اذان ظهر شد، امام برخاست ...
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۰۴:۰۰
قطره ای از دریا؛ خداوند متعال در کدام آیه آخرین دین خود را معرفی کرده است؟ حوزه/ لازمه ‏ى تسلیم بودن در برابر خداوند، پذیرش اسلام به عنوان آخرین دین الهى است. «ان الدّین عند اللّه الاسلام».
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۲۱:۰۰
حکم خرید و فروش و نگهداری سگ در انظار عمومی حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «خرید و فروش سگ در انظار عمومی» پاسخ گفتند.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۲۰:۰۵
به وقت نماز (۶۱)؛ شهید دستغیب و نقل خوابی درباره ثواب نماز جماعت حوزه/ در خواب فردى را در بهشت ديدم كه در ميان قصرى بزرگ و با شكوه بر تختى تكيه زده است. جلو رفتم و سلام كردم. اول فكر كردم ...
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۱:۲۵
خاطرات شما/ پویش «من و حاج آقا»- ۲ ماجرای نماز جماعتی لذت بخش در پیاده روی اربعین حوزه/ دو سال بود که وارد حوزه شده بودم و بسیار دوست داشتم که سفر معنوی اربعین را همراه با برنامه های مسئول فرهنگی حوزه به پیش برده و گام به گام با او هم مسیر شوم. معمولا پیاده روی خود را از طلوع آفتاب ...
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۰:۲۵
راهکار منتقد سینما برای مقابله با هجوم فرهنگ بیگانه حوزه/ منتقد سینما گفت: این نقد که نمایش فیلم‌های خارجی باعث می‌شود تا فرهنگ غربی در جامعه رواج پیدا کند صحیح است، البته این آسیب قابل جبران است به شرطی که فیلم‌های انتخابی با نظارت و به صورت کنترل شده پخش شود.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۰۹:۳۰
حکایتی در احیای امر به معروف و نهی از منکر (حجاب) حوزه/ استاد حسین انصاریان در بخشی از کتاب «سیدالشهدا(ع) تجلی عبودیت» حکایتی در احیای امر به معروف و نهی از منکر (حجاب) نقل می کند.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۰۹:۲۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس