*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ \ ۳ شوال ۱۴۳۹ \ Monday, June 18, 2018
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷  -  ۲۳:۳۰
با حکم فرمانده معظم کل قوا؛ حجت الاسلام ادیانی به ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ناجا منصوب شد حوزه/ حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا با صدور حکمی حجةالاسلام آقای حاج سید علیرضا اَدیانی را به ریاست سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: خواب غفلت بلای بزرگی برای انسان است/ مرگ از واعظان خاموش است حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه خواب غفلت بلای بزرگی برای انسان است، تصریح کردند: گروهی از واعظان، خاموش هستند اما گویا با صدای رسا انسان را موعظه می کنند.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۲۳:۲۵
آیت الله العظمی سبحانی: شرافت شب قدر به دلیل نزول قرآن است حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه شرافت شب قدر به دلیل نزول قرآن است، گفتند: در شب قدر، ملائکه رحمت روی زمین می آیند و به امام زمان سلام می کنند. بر اساس روایات، هدف از نزول ملائکه و روح این است که خدمت حضرت برسند و حوادث و جریان ها را در اختیار ایشان بگذارند.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۲۳:۲۴
آیت الله العظمی مکارم در پاسخ به نامه ای: دولتی کردن مساجد بر خلاف مصلحت مسلمین است حوزه / حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پاسخ به نامه ای تصریح کردند: در مذهب شیعه مساجد همیشه مردمی بوده، امام جماعت و هیئت امناء از سوی مردم انتخاب می شده و لازم است همچنان مردمی بماند و هیچ کس حق مخالفت با این کار را ندارد، دولتی کردن مساجد بر خلاف مصلحت مسلمین است و باید از آن به شدت اجتناب شود.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۱۷:۴۳
دعوت آیت الله العظمی جوادی آملی از آحاد مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی در پیامی ضمن توصیه به حضور حداکثری آحاد مردم در راهپیمایی روز قدس، اظهار داشتند: حضور همگان در اين راهپيمايي هم تقويت عدل است و هم تضعيف ظلم، هم تقويت مظلوم است و هم تضعيف ظالم.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۱۷:۳۲
ابراز تاسف آیت الله العظمی سبحانی از عدم و جود رسانه ای قوی در جهان اسلام حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی بیان کردند: متاسفانه باید بپذیریم که رسانه قوی نداریم و نمی توانیم این پیام ها را به درستی به اندیشمندان بزرگ در جهان برسانیم که قطعا اگر این معجزات را ببینند جذب قرآن می شوند.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۱۷:۰۸
حضرت آیت الله علوی گرگانی در پیامی تاکید کردند: امسال هم همانند گذشته لزوم هوشیاری و بیداری ملت اسلامی احساس می شود حوزه/ حضرت آیت الله علوی گرگانی با صدور پیامی از آحاد مردم مومن و انقلابی ایران اسلامی برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۱۳:۳۷
آیت‌الله مصباح یزدی در دیدار رئیس کمیته امداد: کمیته امداد کار یک دولت را انجام می‌دهد/ نظام جمهوری اسلامی باید به فکر فقرا باشد حوزه/ رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: آیا دولت موفق به رسیدگی به نیازمندان می‌شود و اگر هم انجام دهد تازه بعد از چند واسطه به این مأموریت دست می‌یابد اما کمیته امداد از روز نخست با کمترین هزینه به فقرا و نیازمندان کمک می‌کند.
۱۳۹۷/۳/۱۷ - ۱۲:۰۹
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: مسئولان عهدنامه مالک اشتر را مقابل خود بگذارند و عمل کنند/ جوانان را در سایه نهج‌البلاغه تربیت کنیم حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه نهج البلاغه امیرمؤمنان(ع) در کتاب های درسی معرفی شود، گفتند: چه خوب است مسئولان کشور ما، عهدنامه مالک اشتر را جلوی خود بگذارند و مطابق آن عمل کنند.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۲۳:۴۶
آیت الله العظمی سبحانی: اگر باب توبه بسته بود افراد غرق گناه می‌شدند/ استغفار فقط به بیان نیست حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه ماه رمضان، ماه رحمت و مغفرت است، تصریح کردند: راه مغفرت تنها با گفتن استغفرالله نیست؛ باید برای مغفرت کارهایی انجام دهیم که گناهان ما را از بین ببرد؛ اگر حقوق مردم بر گردن ماست، ادا کنیم و حقوق الهی و واجبات را نیز انجام دهیم.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۲۳:۴۵
آیت الله العظمی نوری همدانی: نهج البلاغه کتاب درسی حوزه باشد/ماجرای آیت الله حائری ولیست فقرای قم حوزه/حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: اگر امروز در حوزه های علمیه بتوانیم، نهج البلاغه را به عنوان یک کتاب درسی تدریس کنیم، قطعا برکات بسیاری را درخواهیم یافت.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۲۲:۴۶
آیت الله العظمی سبحانی تبیین کردند: انتخابی که باعث شد جهان اسلام گرفتار نزاع و دور از آرامش شود حوزه/ حضرت آیت‎الله سبحانی با اشاره به محروم شدن جهان اسلام از خلافت امام علی(ع) پس از پیامبر اکرم(ص) گفتند: یک انتخاب باعث شد که جهان اسلام این همه گرفتاری و دوری از آرامش را تجربه کند.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۱۹:۰۱
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: چرا برخی با این همه مفاسد، از فضای مجازی دفاع می کنند حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به فساد اخیر در یکی از مدارس تهران، این حادثه را ریشه در استفاده از فضای مجازی مسموم دانستند.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۰۵:۱۸
آیت الله العظمی سبحانی: رعایت عدالت درباره قاتل نشان از روح بلند امیرمؤمنان(ع) دارد/ ادب حضرت علی(ع) نسبت به پیامبر اکرم(ص) نظیر ندارد حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی بر لزوم توجه و اهتمام به وصیت نامه حضرت علی(ع) تأکید کردند و افزودند: امیرمؤمنان(ع)، توجه به ایتام، احترام کعبه و عدالت را سفارش می کند؛ ایشان به فرزندان خود تأکید می کند ابن ملجم به من یک ضربه زده و شما هم به او یک ضربه بزنید، یعنی عدالت را رعایت کنید؛ چقدر باید انسان دارای روح قوی و نیرومندی باشد که یکی از وصایای او رعایت عدالت درباره قاتلش باشد.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۰۰:۰۲
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: تنها انتخابات ظاهری که جنبه مردمی پرشور در دوران خلفا داشت، خلافت حضرت علی(ع) بود/ تقسیم پُست‌ها در کشور نباید بر اساس رابطه خویشاوندی باشد حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه نحوه برخورد امیرمؤمنان(ع) با برادرش عقیل حاوی پیام هایی برای مسئولان است، گفتند: اینکه شخصی تا به پست و مقامی می رسد و تمام خویشاوندان خود را سر کار می آورد، کار درستی نیست؛ باید تقسیم پست ها در حکومت اسلامی بر اساس لیاقت ها و قابلیت ها باشد.
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۲۳:۴۳
آیت الله العظمی سبحانی: منافع از دست رفته دلیل عصبانیت آمریکا از ما است حوزه/ مرجع تقلید شیعیان با ذکر این مطلب که ملتی که دل در گروی خدا دارد از شردشمنان در امان می ماند بیان کردند: منافع از دست رفته دلیل عصبانیت آمریکا از ما است.
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۷:۰۷
آیت الله العظمی سبحانی: حفظ آثار اسلامی در راستای توحید است نه شرک/ بزرگان اسلام آثار اسلامی را احیا کنند حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه ما باید آثار اسلامی و قبور انبیا و اولیا و علما را حفظ کنیم تا نشانه عظمت و تراث ما باشد، گفتند: اگر بر اثر نفهمی، ندانیم معنای توحید چیست و خیال کنیم مراقبت از این آثار با توحید سازگار نیست، به نام توحید، ریشه توحید را قطع کرده ایم.
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۲:۳۹
ترجمه سخنان عربی رهبر انقلاب خطاب به جوانان غیور عرب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عصر امروز (دوشنبه) با حضور در مراسم بیست و نهمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (رحمه‌الله) به سخنرانی در جمع هزاران نفری مشتاقان و دلدادگان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پرداختند.
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۰۴:۵۱
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: بعضی از قضات زحمتِ تلاش و تحقیق به خود نمی‌دهند حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: بسیاری از قضات هستند تا دعوایی می شود می گویند قرعه بزنیم یا اقامه سوگند توسط منکر صورت گیرد؛ حضرت علی(ع) می گوید باید قضات برای حل مشکلات، کوشش کنند؛ اینها کافی نیست و باید تحقیق کند، بسیاری از اوقات می شود مشکلات را حل کرد اما بعضی قضات توجه نمی کنند و زحمت تحقیق و تلاش به خود نمی دهند.
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۰۳:۴۶
رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی(ره): سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند/دشمن می‌داند یکی بزند ده تا می‌خورد حوزه/ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، مسئولان سازمان انرژی هسته ای را موظف کردند به سرعت آمادگی های لازم را برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو (البته فعلاً در چارچوب برجام) فراهم آورند و مقدمات اجرای مسائلی را که رئیس جمهور دستور داده اند از همین فردا آغاز کنند.
۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۲۰:۰۴
آیت‌الله العظمی سبحانی: امام راحل به تبعیت امام علی(ع) تا زمان رحلت آیت الله العظمی بروجردی هیچ حرکتی را آغاز نکرد حوزه/حضرت آیت‌الله سبحانی با اشاره به عدم ذکر حدیث از امام علی(ع) در زمان حیات پیامبر(ص) گفتند: امام راحل نیز تا زمانی که حضرت آیت الله بروجردی در قید حیات بودند، هیچ حرکتی را آغاز نکردند و پس از رحلت ایشان بود که به عنوان یک عالم حرکت خود را از دامان حوزه علمیه آغاز کردند.
۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۱۷:۴۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس