*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ \ ۱۴ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Sunday, January 20, 2019
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷  -  ۱۲:۴۵
پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی حادثه تلخ سقوط هواپیما مسئولان، نقاط ضعف و خطاهای احتمالی را شناسایی و پیگیری کنند حوزه/ حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی حادثه تلخ سقوط هواپیمای حامل کارکنان نیروی هوایی ارتش را تسلیت گفتند.
آیت الله العظمی نوری همدانی: پنجاه سال زحمت دارد تا کسی فقیه شود حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که پنجاه سال زحمت دارد تا کسی فقیه شود گفتند: اخلاص و علمیت شرط به ثمر نشستن کارهای تبلیغی است و فعالان عرصه منبر، تبلیغ و قلم زدن باید احاطه و تسلط کامل بر مبانی اسلام داشته باشند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۵:۱۱
حضرت آیت الله علوی گرگانی: دولت بازار را به بخش خصوصی واگذار کند حوزه/ دولت بازار را به بخش خصوصی واگذار کند، شأن دولت نظارت کردن است، شأن دولت بازاری بودن نیست. اگر دولت منصب نظارتی را حفظ کند، نظم درست می شود.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۱:۱۵
در جلسه درس خارج فقه بیان شد: تجلیل آیت الله العظمی جوادی آملی از مقام علمی مرحوم آخوند خراسانی حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی به عظمت جایگاه آخوند خراسانی و مقام علمی او اشاره کردند و بیان داشتند: ما الآن سه نسل در کنار سفره آخوند خراسانی نشسته‌ایم، خود ما در کنار سفره این بزرگوار نشستیم، اساتید ما هم که در کنار سفره ایشان نشستند، اساتید ما که مراجع تقلید بودند مثل مرحوم آقای بروجردی و دیگران، اینها هم در کنار سفره مرحوم آخوند خراسانی نشسته بودند و شاگرد ایشان بودند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۶:۵۵
آیت الله العظمی نوری همدانی: جهاد و شهادت، قدرت منطقه ای جمهوری اسلام را افزایش داده است حوزه/ اگر در مقابل نظام جمهوری اسلامی کسی جرأت مقابله ندارد، به خاطر موضوع جهاد و شهادت است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۳:۳۹
وزیر اقتصاد با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دیدار کرد حوزه/ وزیر امور اقتصاد و دارایی به همراه هیئتی از معاونین و مدیران این وزارتخانه با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی با معظم له دیدار و گفت وگو کرد و از رهنمودهای ایشان بهره مند شدند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۴ - ۱۳:۴۷
آیت‌الله العظمی سبحانی: نظارت بر بانک ها بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی را برطرف می کند حوزه/ رئیس موسسه علمی پژوهشی امام صادق(ع) گفتند:نظارت و بررسی فعالیت بانک ها بر اساس شرع و موازین دین مبین بدون تردید بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی جامعه را برطرف می کند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۲۰:۱۴
آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار وزیر اقتصاد: اختلاس ها فردی انجام نمی شود باید دقیق بررسی کنید/ بعضی ها چرا نمی فهمند جایی برای مذاکره با آمریکا باقی نمانده است حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه چگونه می شود فردی ۳۰ هزار میلیارد تومان اختلاس کند، تصریح کردند: اختلاس ها فردی انجام نمی شود، باید دقیق بر روی فعالیت بانک ها نظارت کرد و ساده از کنار این مسائل نگذشت.
۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۸:۵۹
آیت الله العظمی جوادی آملی: اگر اختلاس و بی نظمی مالی در کشور نباشد قطعا تحریم ها هیچ اثری نخواهند داشت حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: باید مراقب ذخایر و داشته های کشور و نظاممان باشیم که در معرض خطرهایی همچون غارت غارتگران نباشند وگرنه ما در این مملکت به لطف الهی همه چیز داریم و از همه امکانات و نعمات برخورداریم، اگر اختلاس و بی نظمی مالی در کشور نباشد قطعا تحریم ها هیچ اثری نخواهند داشت.
۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۷:۲۶
آیت الله العظمی نوری همدانی در اجلاسیه جامعه مدرسین: مردم گرفتار گرانی، بیکاری و سختی های فراوانی هستند حوزه/ معتقدم در حوزه علمیه باید افکار فقهی امام خمینی(ره) موردتوجه قرار گیرد، چرا که نوآوری های فقهی ایشان بسیار قابل تامل بوده و اسلام ناب محمدی را به عرصه زندگی آوردند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۰:۲۹
آیت الله یزدی : برخی به دنبال برگرداندن حوزه علمیه به شرایط پیش از انقلاب هستند/خدمت چهارصد ساله در ۴۰سال حوزه/ رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که در این چهل سال بیش از چهارصد سال به این کشور خدمت شده است، گفت: حوزه و نظام اسلامی از یکدیگر جدا نبوده و معتقدان به جدایی حوزه و نظام اسلامی همان معتقدان به جدایی دین از سیاست می‌باشند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۰:۲۳
آیت الله العظمی سبحانی : کتاب میزان الفقاهه آیت الله درچه ای مشکلات را حل و به سؤالات فقهی پاسخ داده است حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی گفتند: کتاب فقهی فراوان است؛ ولی نو آوری کم است. مشکلی راحل نمی کند، اما کتاب میزان الفقاهه اثر مرحوم آیت الله درچه ای مشکلات راحل کرده و سؤالات فقهی را پاسخ داده است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۲۲:۰۰
با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت؛ انتصاب حجت‌الاسلام دکتر عاملی به عضویت شورایعالی انقلاب فرهنگی رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام دکتر سیدسعیدرضا عاملی را به عضویت شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب کردند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۸:۴۳
چهارشنبه های حوزوی (۷)؛ گزارشی از سخنان مراجع عظام تقلید در دروس خارج امروز حوزه/ با «چهارشنبه های حوزوی» رسانه رسمی حوزه در قالب گزارشی از بیانات مراجع عظام تقلید در دروس خارج روز چهارشنبه این هفته همراه شوید.
۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۸:۱۰
سفارش آیت الله العظمی نوری همدانی به مطالعه کتاب «اقتصادنا» شهید صدر حوزه/ آیت الله شهید صدر نابغه ای در حوزه بوده که کتاب های «فلسفتنا و اقتصادنا »را به رشته تحریر آورده و مطالب بسیاری درباره فقر، جهل و ظلم در کتاب اقتصادنا ایشان آمده است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۱:۳۳
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: دولت بانوان کارمند ادارات را مکلف به رعایت حجاب شرعی نماید حوزه/ مسئولین باید حجاب را مسئله امنیتی، اجتماعی، قضایی و مسئله واقعی مرتبط با تمام جامعه حساب کرده و دولت حل این مسئله را از خود آغاز نماید و بانوان کارمند در ادارات را مکلف به رعایت حجاب شرعی نماید.
۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۰۹:۵۲
آیت الله العظمی مکارم: شیعه طرفدار عقلانیت است حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: اسلام ستیزی و مخصوصا شیعه ستیزی در میان سیاست مداران غربی به صورت گسترده وجود دارد که دروغ های زیادی به شیعیان نسبت می دهند و همین سبب شده است که بینش افراد نسبت به شیعه و مخصوصا ایران عوض شود.
۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۰۹:۱۸
خاطره آیت الله العظمی سبحانی در خصوص سبکباری برای رسیدن به هدف حوزه/ کوشش کنیم در صحیفه اعمال خود کمتر گناه کنیم تا بار خود را برای آن دنیا سبک تر کنیم؛ ما معصوم نیستیم که گناه نکنیم؛ اما می توانیم کمتر گناه کنیم.
۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۰۹:۱۵
حضرت آیت الله علوی گرگانی: برای جلوگیری و شیوع بیماری سرطان مواد اولیه تولید غذا، مورد بررسی قرار گیرد حوزه/ حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: چرا برای جلوگیری از بیماریهایی مانند سرطان، مواد اولیه که برای تولید غذا بکار می برند، مورد بررسی و نظارت قرار نمی گیرد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۹:۲۵
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: دولت بودجه و هزینه های بیماری سرطان زا در اولویت قرار بدهد/ مراجع و خیرین به میدان بیایند حوزه/پیشنهاد ما به دولت دراین شرایط سخت و حساس کشور این است که بودجه و هزینه های این بیماری خطرناک را در اولویت قرار بدهند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۸:۱۸
آیت الله العظمی جوادی آملی: سرطان اختلاس، حقوق های نجومی و بی مدیریتی، کشور را فلج می کند حوزه/ همه امکانات و منابع در این مملکت وجود دارد با این حال سرطان اختلاس، حقوق های نجومی و بی مدیریتی، کشور را فلج می کند و تا این غده های بدخیم سرطانی حل نشود دیگر مشکلات کشور در حوزه های مختلف از جمله حوزه بهداشت و درمان حل نخواهد شد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۵:۴۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس