*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ \ ۱۱ ربيع الأول ۱۴۴۰ \ Monday, November 19, 2018
یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷  -  ۱۸:۵۲
در دیدار سفیر واعضای کلیسای ارتدکس رومانی مطرح شد: تاکید آیت الله العظمی جوادی آملی بر نقش علمای ادیان در هدایت جامعه بشری حوزه/حضرت آیت الله جوادی آملی به نقش علمای ادیان در هدایت جامعه بشری اشاره کردند و اظهار داشتند: باید با عمل مان به جامعه بشری راه را نشان بدهیم، فطرت همه انسانهای جهان، خوبی و زیبایی را دوست دارد و جذب آن می شود، اگر درست بگوییم و درست عمل کنیم، دیگران خود به سراغ ما خواهند آمد.
حضرت آیت الله علوی گرگانی: عدم نظارت بر بازار خیانت به ملت و نظام است حوزه/ حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند:درنبود نظارت، اخیرا گوشت را رنگ و سرخ می کردند و به مردم می فروختند. حتی حیوان حرام گوشت را به جای حلال گوشت سربریده و به مردم فروخته اند.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۵:۲۰
آیت الله العظمی جوادی آملی: وظیفه «رسانه» این است که حقیقت انسان را به او بشناساند حوزه/ هنوز تا تحقق خواسته ها و آموزه های اسلام در حوزه رسانه فاصله زیادی وجود دارد، اما قطعاً این توانمندی و ظرفیت در کشور هست، راه هم مشخص است؛ رسانه باید تلاش کند جامعه را با معارف دینی و اخلاقی آشنا کند.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۰۹:۱۸
توضیحات دفتر آیت الله سبحانی درباره سفر اربعینی طلاب حوزه / درباره مطلبی که از معظم له در مورد سفر برای زیارت اربعین نقل شده است، به اطلاع می‌رساند؛ منظور ایشان این است که طلاب تا روز چهارشنبه که دروس حوزه دائر است در درسها شرکت کنند و موجب تعطیلی درسها فراهم نگردد. ولذا توصیه ایشان این است که بعد از تعطیلی به زیارت مشرف شوند.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۲۰:۱۱
در ابتدای جلسه‌ی درس خارج فقه بیان شد: سخنان رهبر انقلاب درباره شفافیت مسئولین با مردم و عدم پنهان‌کاری حوزه/ مسئولان نظام اسلامی بدانند شکر نعمت مسئولیتشان در این است که به بندگان خدا نزدیکی بیشتری پیدا کنند، با آنان نشست و برخاست کنند و نسبت به آنها مهربانی و توجه بیشتری به خرج دهند.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۳:۱۹
آیت الله العظمی جوادی آملی: «وقودِ» آتش جهنم، سران استکبار هستند حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان این که «وقودِ» آتش جهنم سران استکبار هستند گفتند: استکبار و صهیونیسم، این کسی که اینجور یمنی‌ها را به خاک و خون می‌کشد، کسانی که قسمت مهم بودجه کشورشان صرف ساختن اسلحه‌های آدم‌کشی است، اینها هیزم جهنم هستند.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۲۱:۲۶
آیت الله العظمی نوری همدانی: شناخت جریان های فتنه ضروری است حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: مهمترین عنصری که می تواند فتنه ها را خنثی کند، بصیرت، تفکر، تدبر و شناخت جریان های فتنه است.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۴:۰۴
حضرت ‌آیت الله علوی گرگانی: آموزه های دینی بهترین منبع برای تربیت فرزندان است حوزه/ اگر جامعه سالم می خواهیم ، لازم است اولیاء و مربیان براساس آموزه های دینی، فرزندان را تربیت کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۳:۵۶
خطیب جمعه قم: قتل روزنامه نگار سعودی آزمونی بزرگ برای مجامع حقوق بشری است حوزه/ آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به قتل روزنامه نگار سعودی گفت: گاهی عده ای شیفته الفاظ و عبارات دشمنان می شوند؛ نباید گول حرف های به ظاهر در ورق پیچیده دشمنان را بخوریم؛ این واقعیت آمریکا و حقوق بشر است.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۳:۲۵
حضرت آیت الله علوی گرگانی در گفت و گو با خبرگزاری حوزه : زائرین اربعین، فریب توطئه دشمنان را نخورند/ مقتضای دشمن، آشوب کردن و ایجاد اختلاف است حوزه/ حضرت آیت الله علوی گرگانی با بیان ای که زائرین اربعین، فریب توطئه دشمنان را نخورند و با قصد قربت در این راه قدم بردارند گفتند: وقتی قصد زیارت اربعین کردید و به سمت دیار کربلا عازم شدید، و قدم در راه تقرب به خدا گذاشتید، نیت و عملتان، آگاهانه و خالصانه باشد.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۰۹:۱۴
حضرت آیت‌الله علوی‌گرگانی: آموزش‌وپرورش تربیت نسل نو را در قالب آموزه‌های اهل‌بیت(ع) انجام دهد حوزه/ تربیت نسلی معتقد به اسلام و انقلاب یکی از اولویت های اصلی وزارت آموزش و پرورش است که باید نسبت به آن اهتمام بیشتری داشته باشد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۳:۰۱
آیت الله مصباح یزدی: تبیین انقلاب اسلامی یکی از اصلی ترین مسائل اجتماعی‌ است/ به جای تخریب و مقابله، به همفکری بپردازیم حوزه/ رئیس موسسه آموزشی امام خمینی(ره) تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر تبیین انقلاب اسلامی تاکید دارند و انقلاب اسلامی به نام جمهوری اسلامی شناخته می شود، اگر موضوع تبیین انقلاب اسلامی روشن شود یکی از اصلی ترین مسائل اجتماعی مشخص می شود.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۳:۰۰
آیت‌الله العظمی مکارم‌ در دیدار وزیر آموزش و پرورش: همکاری آموزش و پرورش با حوزه علمیه تقویت شود / سند ۲۰۳۰ضربه غرب به نظام تربیتی کشور بود حوزه/ با توجه به هجمه دشمنان علیه نظام و انقلاب اسلامی به ویژه جوانان و نوجوانان، ورود آموزش و پرورش در خصوص پاسخگویی به شبهات دینی و اعتقادی با بهره گیری از اساتید مجرب حوزوی و دانشگاهی بسیار ارزشمند است.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۲:۳۱
آیت‌الله العظمی نوری همدانی: بازگشت به دوران تمدن اسلامی باید اولویت فعالیت های آموزش و پرورش باشد/ توجه به فرهنگ دینی و اسلامی امتیازی برای وزارت آموزش و پرورش است حوزه/ آنچه امروز به عنوان پیشرفت در جوامع غربی مطرح است اگر به خاستگاه آن توجه کنیم خواهیم دید اسلام پایه گذار آن بوده است و آموزش و پرورش باید تلاش کند به آن دوران تمدن اسلامی برگردیم و آن را از برنامه های اصلی خود قرار دهد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۲:۰۳
تاکید آیت الله العظمی مکارم شیرازی بر استفاده از فضای تبلیغی اربعین حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی، بر لزوم استفاده از ظرفیت تبلیغی در مسیر اربعین تاکید کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۴۰
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: مذهب مترقّی تشيّع باب اجتهاد را مفتوح می داند حوزه/ اینجانب آن هنگامی که در شورای نگهبان بودم و مسائل کشور در ابتدای پیروزی انقلاب، به علت عدم وجود قوانین راهگشا و از سویی دیگر هجمه های دشمنان خارجی و داخلی به اسلام، سخت و دشوار گردیده بود، با همین فقه و اجتهاد، قوانین را با مبانی اسلام و شرع تطبیق داده تا پیچیدگی‌های امور مستحدثه با استنباط قوانین راهگشا از آیات و روایات، سهل و آسان گردید.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۷:۳۵
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در پیامی به سوگواره ملی «علمدار کربلا»: حضرت عباس(ع) اسوه‌ ولایتمداری و نمونه‌ بارز استقامت و دفاع از دین بود حوزه/ حضرت عباس(ع) در حمايت از ساحت مقدّس ولایت و امامت، مبارزه با حکومت مستکبران تاريخ و دفاع از حجاب و عفاف حرم اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام، آن‌چنان کوبنده بود که حاکمان جبّار بني‌اميّه را منفور جهانيان و مورد لعن احرار و آزادی‌خواهان قرار داد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۷:۳۰
آیت الله گرامی در گفت و گو با حوزه: راهپیمایی اربعین موجب وحدت بین مسلمانان می شود حوزه/ هر قدر رعایت عواطف و محبت بین دو ملت ایران و عراق و مسلمانان افزایش یابد ، در استحکام وحدت دو کشور و وحدت مسلمانان علیه جبهه استکبار مؤثرتر خواهد بود.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۵:۴۶
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی: برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران/ در این جنگ پیروز خواهیم شد حوزه/ جمعی از نخبگان علمی کشورمان، شامل رؤسای شرکت‌های دانش‌بنیان، نخبگان بازگشته به کشور، نفرات برتر المپیادها و آزمون‌ها و جشنواره‌های علمی، پژوهشگران برگزیده‌ی دانشگاه‌ها، استعدادهای درخشان و نفرات برتر آزمون سراسری سال ۹۷، صبح امروز با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۰:۲۱
آیت الله العظمی جوادی آملی: هنوز در تفسیر، مقتل، تاریخ و حقوق مشکل داریم/وظیفه ماست که خون بهای سیدالشهداء (ع)را مطالبه کنیم حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: فقه ما با تلاش و مجاهدت علما، هم رجال و هم درایه اش تامین شده است، اما در تفسیر، مقتل، تاریخ و حقوق هنوز مشکل داریم، باید تلاش شود که مقتل نیز مانند فقه بیّن الرشد شود.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۰۰
آیت الله العظمی وحید خراسانی: هیئات مذهبی در روز هفتم صفرموجب تسلّی قلب مادر امام حسن مجتبی(ع) شوند حوزه/ حضرت آیت الله وحید خراسانی گفتند: تمامی هیئات مذهبی در روز هفتم صفر، با حرکت دسته‌جات عزاداری، موجب تسلّی قلب مادر پهلوشکسته‌ی امام مجتبی علیه‌السلام بشوند.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۱:۵۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس