*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ \ ۳ ذو الحجة ۱۴۳۹ \ Wednesday, August 15, 2018
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷  -  ۱۲:۳۸
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اقشار مختلف مردم: عامل اصلی گرانی وکاهش ارزش پول ملی مسائل مدیریتی است نه تحریم/ جنگ نخواهد شد و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد حوزه/ هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم صبح امروز (دوشنبه) در حسینیه امام خمینی(ره) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
آیت الله العظمی نوری همدانی: نهج البلاغه کتاب درسی حوزه باشد/ماجرای آیت الله حائری ولیست فقرای قم حوزه/حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: اگر امروز در حوزه های علمیه بتوانیم، نهج البلاغه را به عنوان یک کتاب درسی تدریس کنیم، قطعا برکات بسیاری را درخواهیم یافت.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۲۲:۴۶
آیت الله العظمی سبحانی تبیین کردند: انتخابی که باعث شد جهان اسلام گرفتار نزاع و دور از آرامش شود حوزه/ حضرت آیت‎الله سبحانی با اشاره به محروم شدن جهان اسلام از خلافت امام علی(ع) پس از پیامبر اکرم(ص) گفتند: یک انتخاب باعث شد که جهان اسلام این همه گرفتاری و دوری از آرامش را تجربه کند.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۱۹:۰۱
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: چرا برخی با این همه مفاسد، از فضای مجازی دفاع می کنند حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به فساد اخیر در یکی از مدارس تهران، این حادثه را ریشه در استفاده از فضای مجازی مسموم دانستند.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۰۵:۱۸
آیت الله العظمی سبحانی: رعایت عدالت درباره قاتل نشان از روح بلند امیرمؤمنان(ع) دارد/ ادب حضرت علی(ع) نسبت به پیامبر اکرم(ص) نظیر ندارد حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی بر لزوم توجه و اهتمام به وصیت نامه حضرت علی(ع) تأکید کردند و افزودند: امیرمؤمنان(ع)، توجه به ایتام، احترام کعبه و عدالت را سفارش می کند؛ ایشان به فرزندان خود تأکید می کند ابن ملجم به من یک ضربه زده و شما هم به او یک ضربه بزنید، یعنی عدالت را رعایت کنید؛ چقدر باید انسان دارای روح قوی و نیرومندی باشد که یکی از وصایای او رعایت عدالت درباره قاتلش باشد.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۰۰:۰۲
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: تنها انتخابات ظاهری که جنبه مردمی پرشور در دوران خلفا داشت، خلافت حضرت علی(ع) بود/ تقسیم پُست‌ها در کشور نباید بر اساس رابطه خویشاوندی باشد حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه نحوه برخورد امیرمؤمنان(ع) با برادرش عقیل حاوی پیام هایی برای مسئولان است، گفتند: اینکه شخصی تا به پست و مقامی می رسد و تمام خویشاوندان خود را سر کار می آورد، کار درستی نیست؛ باید تقسیم پست ها در حکومت اسلامی بر اساس لیاقت ها و قابلیت ها باشد.
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۲۳:۴۳
آیت الله العظمی سبحانی: منافع از دست رفته دلیل عصبانیت آمریکا از ما است حوزه/ مرجع تقلید شیعیان با ذکر این مطلب که ملتی که دل در گروی خدا دارد از شردشمنان در امان می ماند بیان کردند: منافع از دست رفته دلیل عصبانیت آمریکا از ما است.
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۷:۰۷
آیت الله العظمی سبحانی: حفظ آثار اسلامی در راستای توحید است نه شرک/ بزرگان اسلام آثار اسلامی را احیا کنند حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه ما باید آثار اسلامی و قبور انبیا و اولیا و علما را حفظ کنیم تا نشانه عظمت و تراث ما باشد، گفتند: اگر بر اثر نفهمی، ندانیم معنای توحید چیست و خیال کنیم مراقبت از این آثار با توحید سازگار نیست، به نام توحید، ریشه توحید را قطع کرده ایم.
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۲:۳۹
ترجمه سخنان عربی رهبر انقلاب خطاب به جوانان غیور عرب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عصر امروز (دوشنبه) با حضور در مراسم بیست و نهمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (رحمه‌الله) به سخنرانی در جمع هزاران نفری مشتاقان و دلدادگان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پرداختند.
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۰۴:۵۱
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: بعضی از قضات زحمتِ تلاش و تحقیق به خود نمی‌دهند حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: بسیاری از قضات هستند تا دعوایی می شود می گویند قرعه بزنیم یا اقامه سوگند توسط منکر صورت گیرد؛ حضرت علی(ع) می گوید باید قضات برای حل مشکلات، کوشش کنند؛ اینها کافی نیست و باید تحقیق کند، بسیاری از اوقات می شود مشکلات را حل کرد اما بعضی قضات توجه نمی کنند و زحمت تحقیق و تلاش به خود نمی دهند.
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۰۳:۴۶
رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی(ره): سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند/دشمن می‌داند یکی بزند ده تا می‌خورد حوزه/ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، مسئولان سازمان انرژی هسته ای را موظف کردند به سرعت آمادگی های لازم را برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو (البته فعلاً در چارچوب برجام) فراهم آورند و مقدمات اجرای مسائلی را که رئیس جمهور دستور داده اند از همین فردا آغاز کنند.
۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۲۰:۰۴
آیت‌الله العظمی سبحانی: امام راحل به تبعیت امام علی(ع) تا زمان رحلت آیت الله العظمی بروجردی هیچ حرکتی را آغاز نکرد حوزه/حضرت آیت‌الله سبحانی با اشاره به عدم ذکر حدیث از امام علی(ع) در زمان حیات پیامبر(ص) گفتند: امام راحل نیز تا زمانی که حضرت آیت الله بروجردی در قید حیات بودند، هیچ حرکتی را آغاز نکردند و پس از رحلت ایشان بود که به عنوان یک عالم حرکت خود را از دامان حوزه علمیه آغاز کردند.
۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۱۷:۴۲
آیت الله العظمی مکارم در مراسم احیای شب قدر: حفظ روحیه جهادی عامل حفظ کشور است/ آمریکا نباید برای ما تعیین تکلیف کند حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با ذکر این مطلب که حفظ روحیه جهادی باعث حفظ نظام و آبروی جامعه است گفتند: قطعا اگر روح جهادی حفظ شود، ملت عزیز خواهد ماند؛ باید بدانید که دشمن، کاری به برجام و موشک های ما و حقوق بشر ندارد، بلکه به این مساله کار دارد که یک قدرت مزاحم منافع آنها نباشد و هرچه که در این مسیر بپذیرید به سراغ دومی می آید؛
۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۰۴:۵۲
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: حفظ اسلام مرهون جهاد حضرت علی(ع) است/ در زمانه‌ای که ارزش‌ها وارونه می‌شوند باید به خدا پناه برد حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه باید به خدا پناه برد از زمانی که ارزش ها دگرگون شود و نظام ارزشی جامعه تغییر کند، گفتند: در این هنگامه، دزدها، انسان‌های شایسته می‌شوند و افراد پاک، انسان نالایق محسوب می‌شوند، چرا که فکر جامعه واژگون شده است.
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۲۳:۳۹
آیت الله العظمی سبحانی: امامت هم‌سان نبوت است/ یکی از افتخارات حضرت علی(ع) تربیت یافتن در نزد پیامبر(ص) است حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه امامت با نبوت هم‌سان است و فاصله‌ای میان آن وجود ندارد، گفتند: روزی که رسول خدا به نبوت مبعوث است و مردم را به نبوت و رسالت دعوت می کند، همان روز هم مسئله امامت منعقد شده است؛ بنابراین، اگر می گوییم امامت یکی از ارکان اسلام است، یکی از ادله‌اش همین مسئله است.
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۲۳:۳۷
آیت الله العظمی سبحانی: اعتماد به جوانان مومن، کشور را از شر دشمنان رها می کند حوزه/ حضرت آیت‎الله سبحانی بیان کردند: اعتماد به جوانان مومن کشور ما را از شر دشمنان رها می کند.
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۶:۵۰
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: محدودکردن دسترسی به رسانه ناسالم اقدامی عاقلانه است/ سعی ما در فتاوا، آسان کردن کار مردم است حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه ما در روز قیامت باید در مقابل خدا مسئول باشیم نه مردم، گفتند: بنده در تمام فتاوا برخلاف آنچه دروغگویان می گویند و ما هم هر روز نمی توانیم به دفتر بگوییم تکذیب کنند، سعی می کنیم کار مردم آسان شود.
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۰۴:۲۱
آیت الله العظمی سبحانی: مصداق کوثر منحصر در حضرت زهرا(س) است حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه مصداق خیر کثیر حضرت زهراست، تصریح کردند: چه خیر کثیری بالاتر از اینکه یازده فرزند از نسل حضرت زهرا(س)، عهده‌دار امامت شدند.
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۰۴:۲۰
آیت الله العظمی سبحانی: فضایل ناب امیرالمومنین (ع) را باید از دریچه آیات و روایات بشناسیم حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی گفتند: ویژگی های و فضایل ناب امیرالمومنین علی(ع) را باید از طریق آیات نورانی قرآن و روایات اهل بیت(ع) به خصوص کلام پیامبر(ص) بشناسیم.
۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۲۳:۵۲
آیت الله العظمی سبحانی: تفکر "قطع رابطه با فلان کشور ما را فلج می کند" اندیشه دوران جاهلی است حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که قطع رابطه با فلان کشور ما را فلج می کند، اندیشه دوران جاهلی است؛ این زمزمه امروزی از حلقوم برخی از افراد در گذشته نیز شنیده می شد؛ این گروه خیال می کردند زندگی آنها در دست چند کافر مشرک است که اگر قطع رابطه شود، اقتصاد آنها فلج می شود.
۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۴:۳۹
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: رسانه‌ها برای ترویج نظام ارزشی مبتنی بر اخلاق تلاش کنند حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه رسانه ها برای ترویج نظام ارزشی مبتنی بر اخلاق و انسانیت در جامعه تلاش کنند، گفتند: اگر رسانه ها هم به دنبال ثروت بیشتر و مقام بالاتر و تجمل فزاینده بیفتند، اوضاع جامعه خراب می شود اما اگر نظام ارزشی مبتنی بر اخلاق و انسانیت باشد و خدمت به خلق را یک ارزش عبادی بداند، محصول جامعه، تربیت افراد شایسته می شود.
۱۳۹۷/۳/۱۱ - ۲۳:۱۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس