*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ \ ۶ شوال ۱۴۳۹ \ Thursday, June 21, 2018
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷  -  ۱۴:۱۴
رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان و جمعی از کارکنان مجلس شورای اسلامی: مجلس در مواردی مثل مبارزه با تروریسم وپولشویی مستقلا قانون بگذارد آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس و نمایندگان و جمعی از کارکنان مجلس شورای اسلامی، مجلس را رکن رکین نظام و به فرموده امام راحل، عصاره فضائل یعنی جوهره برترین خصوصیات ملت خواندند و...
آیت‌الله العظمی سبحانی: امام راحل به تبعیت امام علی(ع) تا زمان رحلت آیت الله العظمی بروجردی هیچ حرکتی را آغاز نکرد حوزه/حضرت آیت‌الله سبحانی با اشاره به عدم ذکر حدیث از امام علی(ع) در زمان حیات پیامبر(ص) گفتند: امام راحل نیز تا زمانی که حضرت آیت الله بروجردی در قید حیات بودند، هیچ حرکتی را آغاز نکردند و پس از رحلت ایشان بود که به عنوان یک عالم حرکت خود را از دامان حوزه علمیه آغاز کردند.
۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۱۷:۴۲
آیت الله العظمی مکارم در مراسم احیای شب قدر: حفظ روحیه جهادی عامل حفظ کشور است/ آمریکا نباید برای ما تعیین تکلیف کند حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با ذکر این مطلب که حفظ روحیه جهادی باعث حفظ نظام و آبروی جامعه است گفتند: قطعا اگر روح جهادی حفظ شود، ملت عزیز خواهد ماند؛ باید بدانید که دشمن، کاری به برجام و موشک های ما و حقوق بشر ندارد، بلکه به این مساله کار دارد که یک قدرت مزاحم منافع آنها نباشد و هرچه که در این مسیر بپذیرید به سراغ دومی می آید؛
۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۰۴:۵۲
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: حفظ اسلام مرهون جهاد حضرت علی(ع) است/ در زمانه‌ای که ارزش‌ها وارونه می‌شوند باید به خدا پناه برد حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه باید به خدا پناه برد از زمانی که ارزش ها دگرگون شود و نظام ارزشی جامعه تغییر کند، گفتند: در این هنگامه، دزدها، انسان‌های شایسته می‌شوند و افراد پاک، انسان نالایق محسوب می‌شوند، چرا که فکر جامعه واژگون شده است.
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۲۳:۳۹
آیت الله العظمی سبحانی: امامت هم‌سان نبوت است/ یکی از افتخارات حضرت علی(ع) تربیت یافتن در نزد پیامبر(ص) است حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه امامت با نبوت هم‌سان است و فاصله‌ای میان آن وجود ندارد، گفتند: روزی که رسول خدا به نبوت مبعوث است و مردم را به نبوت و رسالت دعوت می کند، همان روز هم مسئله امامت منعقد شده است؛ بنابراین، اگر می گوییم امامت یکی از ارکان اسلام است، یکی از ادله‌اش همین مسئله است.
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۲۳:۳۷
آیت الله العظمی سبحانی: اعتماد به جوانان مومن، کشور را از شر دشمنان رها می کند حوزه/ حضرت آیت‎الله سبحانی بیان کردند: اعتماد به جوانان مومن کشور ما را از شر دشمنان رها می کند.
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۶:۵۰
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: محدودکردن دسترسی به رسانه ناسالم اقدامی عاقلانه است/ سعی ما در فتاوا، آسان کردن کار مردم است حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه ما در روز قیامت باید در مقابل خدا مسئول باشیم نه مردم، گفتند: بنده در تمام فتاوا برخلاف آنچه دروغگویان می گویند و ما هم هر روز نمی توانیم به دفتر بگوییم تکذیب کنند، سعی می کنیم کار مردم آسان شود.
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۰۴:۲۱
آیت الله العظمی سبحانی: مصداق کوثر منحصر در حضرت زهرا(س) است حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه مصداق خیر کثیر حضرت زهراست، تصریح کردند: چه خیر کثیری بالاتر از اینکه یازده فرزند از نسل حضرت زهرا(س)، عهده‌دار امامت شدند.
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۰۴:۲۰
آیت الله العظمی سبحانی: فضایل ناب امیرالمومنین (ع) را باید از دریچه آیات و روایات بشناسیم حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی گفتند: ویژگی های و فضایل ناب امیرالمومنین علی(ع) را باید از طریق آیات نورانی قرآن و روایات اهل بیت(ع) به خصوص کلام پیامبر(ص) بشناسیم.
۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۲۳:۵۲
آیت الله العظمی سبحانی: تفکر "قطع رابطه با فلان کشور ما را فلج می کند" اندیشه دوران جاهلی است حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که قطع رابطه با فلان کشور ما را فلج می کند، اندیشه دوران جاهلی است؛ این زمزمه امروزی از حلقوم برخی از افراد در گذشته نیز شنیده می شد؛ این گروه خیال می کردند زندگی آنها در دست چند کافر مشرک است که اگر قطع رابطه شود، اقتصاد آنها فلج می شود.
۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۴:۳۹
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: رسانه‌ها برای ترویج نظام ارزشی مبتنی بر اخلاق تلاش کنند حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه رسانه ها برای ترویج نظام ارزشی مبتنی بر اخلاق و انسانیت در جامعه تلاش کنند، گفتند: اگر رسانه ها هم به دنبال ثروت بیشتر و مقام بالاتر و تجمل فزاینده بیفتند، اوضاع جامعه خراب می شود اما اگر نظام ارزشی مبتنی بر اخلاق و انسانیت باشد و خدمت به خلق را یک ارزش عبادی بداند، محصول جامعه، تربیت افراد شایسته می شود.
۱۳۹۷/۳/۱۱ - ۲۳:۱۳
آیت الله العظمی سبحانی: محبان اهل بیت(ع) باید در عمل هم پیرو باشند/ محبت به اهل‌بیت(ع)برای انسان کمال است حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با تأکید بر اینکه اگر انسان، معشوق و محبوبی داشته باشد هرگز برخلاف او عمل نمی کند، گفتند: اگر ما واقعا پیامبر(ص)، امیرمؤمنان(ع) و اهل‌بیت(ع) را دوست داریم، راه آنان را می رویم و نماز، روزه، اقتصاد و سیاست ما مثل آنان می شود.
۱۳۹۷/۳/۱۱ - ۲۳:۱۲
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: علم منحصر به علوم اسلامی نیست/ رابطه حوزه و دانشگاه تقویت شود حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه علم منحصر به علوم اسلامی نیست، تصریح کردند: تمام فقهای ما تقریباً اتفاق نظر دارند که یادگیری علوم مورد نیاز جامعه از هر قبیل باشد، واجب کفایی است.
۱۳۹۷/۳/۱۱ - ۰۱:۰۵
آیت الله العظمی سبحانی: قرآن اعجاز دائمی و جاودان است حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه قرآن همچون طبیعت، ظرفیت تحقیق و پژوهش دارد، تصریح کردند: کار بشر در مورد طبیعت به پایان نرسیده و هر نظریه ای می آید، نظریه دیگر را تکمیل می کند؛ بنابراین، یک نوع نهایت ناپذیری در طبیعت است، عین همین مسئله برای قرآن هم وجود دارد.
۱۳۹۷/۳/۱۱ - ۰۱:۰۳
آیت الله العظمی سبحانی: اجازه مداخله در امور داخلی خود را به کسی نمی دهیم حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی گفتند:ما نمی خواهیم که دور خود را دیوار بکشیم، ولی اجازه مداخله در امور داخلی خود را به کسی نمی دهیم؛ اگر سرنخ در دست دشمنان باشد به مصرف کننده صرف مبدل می شویم و آنها نیز تولید کننده می شوند؛ اگر تولیدات ما به خصوص در زمینه کشاورزی، محدود شود گرسنگی در کشور حاکم می شود.
۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۱۷:۰۴
آیت الله العظمی سبحانی: صلح امام مجتبی(ع) به نفع اسلام تمام شد/ امام امت باید مصالح و مفاسد را در نظر بگیرد حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با تأکید بر اینکه مصلحت ایجاب کرد امام مجتبی(ع) صلح را بپذیرد، گفتند: البته صلح‌نامه بسیار دقیق و به نفع اسلام است.
۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۰۴:۱۶
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: سران دولت‌های بزرگ به قیمت ریختن خون ملت‌ها تسلیحات می‌فروشند/ لزوم توجه به رفع مشکلات مناطق محروم حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با ابراز تأسف از اینکه امروز سران دولت های بزرگ همه بدی ها را برای دیگران و همه منافع را برای خودشان می خواهند، گفتند: سران دولت های بزرگ به دنبال فروش تسلیحات نظامی حتی به قیمت نابودی کشورها و کشتن مردم یمن، فلسطین، سوریه و عراق هستند.
۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۰۴:۱۵
رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از شاعران و استادان زبان و ادب پارسی: بکوشید شعر فارسی عفیف، حکمت‌آمیز و امیدآفرین باقی بماند حوزه/ در شب ولادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام)، جمعی از اهالی فرهنگ، شعر و ادب فارسی میهمان ضیافت افطار رهبر انقلاب هستند.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۲۳:۱۱
آیت الله العظمی سبحانی: کسی به مرتبه رضوان رسید، فقر و ثروت در نظرش فرقی ندارد حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی در بیان تفاوت صبر و رضا بیان کردند: کسی که به مرتبه رضوان رسید تفاوتی بین فقر وثروت نمی بیند.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۶:۴۰
آیت الله العظمی مکارم شیرازی خواستار شدند: اخلاق اسلامی در کتب درسی تقویت شود/ به اندازه مسائل علمی، به مبانی اخلاقی اهتمام ورزیده شود حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه به اندازه مسائل علمی، به مبانی پرورشی و اخلاقی اهمیت داده شود، گفتند: اخلاق اسلامی، سیره پیامبر و ائمه معصومین(ع) در کتب درسی باید پررنگ شود.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۰۱:۰۴
آیت الله العظمی سبحانی: تابع و تسلیم قوانین اسلامی باشیم حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه بر اساس دستور قرآن باید تابع قرآن و قوانین الهی بود، گفتند: اگر هم روزی قانون علیه ماست، اما به نفع اجتماع است، نباید نفع اجتماع را نادیده گرفت و نفع خود را مقدم کرد.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۰۱:۰۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس