*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ \ الثلاثاء ١٨ ربيع الثاني ١٤٣٨ \ Tuesday, January 17, 2017
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵  -  ۱۶:۱۰
آیت الله العظمی جوادی آملی: امروز حوزه، عقلانیت و مدیریت «سید مرتضی» را می خواهد/ طلاب با استعداد را بورس کنیم حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: گرچه حفظ نظام بر همه ما واجب است، اما این واجب کفایی بوده و حیف است یک طلبه فاضل که می تواند استاد خارج شده و فقیه باشد، برای تامین عائله خود وارد کارهای اجرایی شود.
کلمه‌ای که علامه طباطبایی زیاد بیان می کردند حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی گفتند: ما یک مرتبه هم از مرحوم علامه طباطبایی(ره) کلمه «أنا» را نشنیدیم؛ اما کلمه «نمی دانم» را فراوان بیان کرده اند.
۱۳۹۵/۱۰/۱ - ۰۹:۲۶
آیت الله العظمی جوادی آملی آیت الله واعظ زاده جامع بسیاری از علوم دینی بود حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی در پیامی درگذشت آیت الله واعظ زاده خراسانی را تسلیت گفتند.
۱۳۹۵/۹/۳۰ - ۱۵:۱۷
آیت الله العظمی نوری همدانی تاکید کردند: هنر هفتم برای ترویج ایثار، شهادت و مجاهدت استفاده شود / استقلال نظام اسلامی مرهون فرهنگ جهاد و شهادت است حوزه/ امروز بیش از گذشته باید فرهنگ ایثار، شهادت و مجاهدت در جامعه نهادینه شود و هنر هفتم یکی از موثر ترین ابزار ترویج و تبلیغ این ارزش اسلامی در جامعه است.
۱۳۹۵/۹/۳۰ - ۱۳:۰۴
آیت الله العظمی سبحانی: غزوات دوران صدر اسلام روی پرده نمایش برود حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی گفتند: ماهیچ اطلاع و آگاهی نسبت به ایثارگری های غزوات دوران صدر اسلام نداریم، بنابر این لازم است برروی پرده، نمایش داده شود.
۱۳۹۵/۹/۳۰ - ۱۲:۰۰
حضرت آیت الله علوی گرگانی: عزت جامعه در گرو فرهنگ ایثار و شهادت است حوزه/ حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: خانواده معظم شهدا در میان همه اقشار و طبقات مردم جزو خواص انقلاب و محبوب همه هستند.
۱۳۹۵/۹/۳۰ - ۱۱:۳۹
آیت الله العظمی مکارم: نسبت به خانواده شهدا توجه بیشتری شود حوزه/حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر توجه بیشتر به خانواده های شهدا گفتند: ما هم در گذشته و هم در آینده نیاز به شهدا داریم و مسئله شهدا تمام شدنی نیست.
۱۳۹۵/۹/۳۰ - ۱۰:۴۱
آیت الله العظمی وحید خراسانی: طرح تحول سلامت دعای بیماران را در حق وزارت بهداشت به دنبال دارد حوزه/ حضرت آیت الله وحید خراسانی گفتند: کار وزارت بهداشت در اجرای طرح تحول سلامت ارزشمند است و دعای بیماران را به دنبال دارد.
۱۳۹۵/۹/۳۰ - ۰۰:۱۶
آیت الله العظمی صافی در دیدار وزیر بهداشت: برای ریشه کنی سرطان فکر اساسی شود/ابراز خرسندی از احداث بیمارستان ویژه بانوان در قم حوزه/ حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با اشاره به دو مشکل سرطان و اعتیاد در کشور، بیان داشتند: باید با همفکری و همکاری این دو مشکل، هم از جهت پیشگیری و هم از جهت درمان، بررسی گردد، فکر و اقدامی اساسی در ریشه‌کن کردن این دو معضل بزرگ برداشته شود.
۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۲۱:۳۱
آیت الله مصباح یزدی: متأسفانه امروز ارزش ها کمرنگ شده؛ ولی احساس خطر نمی کنیم/ قدردان نعمت انقلاب باشیم حوزه/ رئیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفتند: فراموش نکنیم این نعمت ها چگونه به دست آمده و چرا شعار مرگ بر این و آن داده و شهید دادیم و زندان و شکنجه رفتیم؛ این کارها انجام شده تا این نظام برقرار شود؛ ولی آرام آرام ارزش ها کمرنگ شده و گناه، رشوه خواری، فساد و زیر میزی را مشاهده کرده و احساس خطر نمی کنیم.
۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۲۰:۵۰
آیت الله العظمی نوری همدانی: آیت الله واعظ زاده خراسانی عمر خود را صرف نشر فرهنگ اهل بیت(ع) کردند حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: این عالم گرانقدر عمر بابرکت خود را در راه تعلیم و تربیت و تألیف و تصنیف و نشر فرهنگ اهل بیت(علیهم السلام) و تربیت شاگردان گذارند و خدمات فراوانی به عالم اسلام نمود.
۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۲۰:۲۴
آیت الله العظمی سبحانی: دولت خدمتگزار در قلب مردم جا پیدا می کند/ خدمت در سختی ها با ارزش است حوزه/ این مرجع تقلید با اشاره به سختی های کار دولت و عرصه مدیریت بهداشت گفتند: جاده ای که سرآشیبی دارد راننده را از غیر راننده مشخص می کند؛ مساله این است که با این همه سراشیبی و سرازیری و دست اندازها، خدمت کردید و این خدمت، ارزش دارد.
۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۱۸:۴۵
آیت الله العظمی نوری همدانی؛ مسئولان مشکلات خود را به رسانه ها نکشانند/ تقدیر از تلاش های وزیر بهداشت حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: باید به شرایطی ایجاد شود که مسئولان و افراد تاثیرگذار کشور مطالب خود را در بین خود حل کنند تا به روزنامه ها و رسانه ها کشیده نشود.
۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۱۸:۱۷
حضرت آیت الله علوی گرگانی: حق ویزیت برخی پزشکان برای مردم سنگین است حوزه/ یکی از بخش هایی که در کشور باید مورد توجه واقع شود تعرفه های برخی اطباست که متاسفانه تحمل آنها برای مردم بسیار سنگین است؛ بخش دیگر، در خصوص بیمارستان هاست که در آنجا نیز شاهد برخی کمبودها هستیم؛ به عنوان مثال شبی یک میلیون برای حضور یک بیمار در بیمارستان طلب می شود که امیدورایم که این مشکلات حل شود.
۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۱۷:۱۲
پیشنهادآیت الله العظمی سبحانی به الازهر کنفرانس «حدود ایمان و کفر» توسط الازهر برگزار شود حوزه/ در گذشته کافران مسلمانان را می کشتند، اما اکنون مسلمانان همدیگر را به نام توحید و اسلام می کشند و این بیماری خطرناکی است که باید توسط علما و اندیشمندان درمان شود.
۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۱۵:۵۰
حضرت آیت الله علوی گرگانی: انسان برای انتخاب احسن نیازمند به راهنما است حوزه/ حضرت آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه انسان برای رسیدن به انتخاب احسن نیاز به راهنما دارد، ابراز داشتند: حضرت علی(ع) می فرمایند «برای انتخاب راه بهتر و پرمنفعت تر لازم است با استاد خبره مشورت کرد و راهنمایی گرفت».
۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۱۳:۱۰
جمعی از علمای اروپایی کنفرانس وحدت اسلامی با آیت الله العظمی سبحانی دیدار کردند حوزه/ جمعی از علمای شرکت کننده در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با حضور در شهر مقدس قم با حضرت آیت الله سبحانی دیدار کردند.
۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۱۲:۳۹
آیت الله العظمی مکارم در دیدار وزیر بهداشت: دولت به حاشیه سازی ها توجه نکند/ مسئله پزشکی از اولویت های مهم کشور است حوزه/ دولت مسئولیت سنگینی بر دوش دارد و در این باره باید تمام توان خویش را به کار گیرد و نباید به این مسائل و حاشیه سازی ها توجه کند.
۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۱۰:۰۰
با صدور پیامی؛ رهبر معظم انقلاب، درگذشتِ عالم فرزانه آیت الله واعظ زاده را تسلیت گفتند حوزه/ حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت عالم فرزانه و روحانی روشن‌بین مرحوم آیت الله آقای حاج شیخ محمد واعظ زاده‌ی خراسانی را تسلیت گفتند.
۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۲۱:۵۹
آیت‌الله العظمی مکارم در دیدار شورای مرکزی جمعیت علمای لبنان : پیروزی های اخیر مقاومت نشان از زوال اسرائیل می دهد/ برای دفع تفکرات تکفیری نیازمند مقابله علمی هستیم حوزه/علمای لبنان به فکر وحدت بین خود و تقویت جبهه مقاومت افتاده‌اند فکر مبارکی است، پیروزی‌های سوریه، لبنان و عراق همگی از ناحیه وحدت میان اهل تشیع و تسنن است، این نشان‌دهنده آن است که اسرائیل رو به ضعف و زوال می‌رود.
۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۱۹:۴۲
آیت الله مصباح یزدی تبیین کرد: وحدت، داشتن تاکتیک درمقابل دشمن واحد است/ برخی در وحدت حوزه و دانشگاه دچار کج فهمی شده اند حوزه/ وحدت یعنی هم افزایی وهم فکری نیروهای دو نهاد برای اجرای مبانی دینی و ارزشی در جامعه اسلامی درابعاد مختلف سیاسی و اجتماعی و این مسئله ای است که باید درحوزه و دانشگاه تقویت شود.
۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۱۹:۲۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس