*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ \ الجمعة ٢٨ رمضان ١٤٣٨ \ Friday, June 23, 2017
جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶  -  ۱۱:۴۶
آیت الله العظمی مکارم در حاشیه راهپیمایی روز قدس: استمرار راهپیمایی روز قدس سبب آزادی فلسطین می شود/ پیام حضور مردم سرنگونی رژیم صهیونیستی است حوزه / استمرار راهپیمایی روز جهانی قدس، موجب آزادی فلسطین و سرنگونی رژیم صهیونیستی خواهد شد.
حضرت آیت الله سبحانی تشریح کردند: چرا پیامبران معصوم از گناه و اشتباه هستند؟ حوزه/حضرت آیت الله سبحانی یکی از مهم ترین عوامل عصمت انبیاء در مقابل گناهان را "علم به عواقب و آثار گناهان" عنوان کردند و افزودند: اگر انسان نسبت به عواقب گناه علم قطعی داشته باشد، در مقابل معصیت بیمه می شود.
۱۳۹۶/۳/۱۱ - ۰۰:۲۴
آیت الله مصباح یزدی: رابطه بین اسلام، اخلاق و سیاست نیازمند تبیین دقیق مسایل است حوزه/ رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) بر لزوم شناخت بیشتر رابطه مفهومی بین اسلام و اخلاق و سیاست تاکید کرد.
۱۳۹۶/۳/۱۰ - ۲۳:۳۷
آیت‎الله العظمی سبحانی: قوانین حقوق خانواده یکی از علائم اعجاز قرآن است حوزه/ این کتاب در حالی نازل شده است که در آن زمان و منطقه زنان جزیی از اموال مرد به حساب می آمدند و هیچ ارج و قرب و حقوقی نداشتند؛بر این اساس کتاب تشریعی ما نیز مطابق بر کتاب تکوینی ما است.
۱۳۹۶/۳/۱۰ - ۱۷:۰۶
با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت؛ انتصاب نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز حوزه/ در پی درخواست کناره‌گیری جناب حجة‌الاسلام والمسلمین آقای مجتهد شبستری از امامت جمعه تبریز پس از سالها خدمات مجاهدت‌آمیز، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی، حجت‌الاسلام سیّد محمّدعلی آل‌هاشم را به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز منصوب کردند.
۱۳۹۶/۳/۱۰ - ۱۳:۴۱
آیت الله العظمی مکارم عنوان کردند: زاهدشدن در گروی وابسته نبودن به دارایی های زندگی است/ کلمات قصار امیرالمومنین (ع)در کتب درسی گنجانده شود حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر ضرورت مطالعه کلمات قصار امیرالمومنین(ع) تاکید کردند و افزودند: کلمات قصار منبع مهمی برای تربیت است؛ کاش این منبع ارزشمند در کتاب های درسی مدارس و دانشگاه ها منعکس شود و عامل تربیت همه فرزندان ما باشد.
۱۳۹۶/۳/۱۰ - ۰۲:۱۷
آیت الله العظمی سبحانی عنوان کردند: گرایش انسان به دین و مذهب فطری است/ آفرینش انسان براساس خداگرایی است حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه خلقت انسان براساس آفرینش خداشناسی و خداگرایی است، گفتند: حتی همان افرادی که به مادی گری تظاهر می کنند، در شرایط سخت و گرفتاری، موحد می شوند.
۱۳۹۶/۳/۱۰ - ۰۲:۱۵
آیت الله مصباح یزدی: وعده عذاب الهی در انتظار قوم یهود و صهیونیست ها است/برای خداوند بنی اسراییل و عرب فرقی ندارد حوزه/ رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی بیان کرد: کشوری که به عنوان زادگاه اسلام در دنیا شناخته می شود امروز با دشمنان خداوند ارتباط برقرار کرده اند؛ قطعا بر اساس سنت الهی خداوند با آنها برخورده کرده و پدر آنها را در می آورد؛ برای خداوند بنی اسراییل و عرب فرقی ندارد.
۱۳۹۶/۳/۹ - ۲۳:۵۰
آیت الله العظمی سبحانی: تفسیر قرآن به قرآن بهترین روش تفسیر است حوزه/ . حضرت آیت الله سبحانی گفتند: تفسیر قرآن باید با روش، تفسیر قرآن به قرآن و استفاده از روایات تفسیری و تدبر عمیق انجام شود و اگر ما متوجه منظور قرآن نشدیم، مشکل از ماست و مشکل قرآن نیست.
۱۳۹۶/۳/۹ - ۱۵:۳۸
همزمان با برگزاری همایش گلریزان ستاد دیه صورت گرفت؛ کمک ۳۱۳ میلیون تومانی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند حوزه/همزمان با برگزاری سی‌امین همایش گلریزان، ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان نیازمند، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «۳۱۳ میلیون تومان» به این امر خداپسندانه اختصاص دادند.
۱۳۹۶/۳/۹ - ۱۴:۱۱
آیت الله مصباح یزدی: اصل جهاد برای دفاع است/با توصیه نمی شود جلوی ظلم را گرفت حوزه/ رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد:اصل جهاد برای دفاع است، اگر انسان ها به یکدیگر ظلم نمی کردند خدا جهاد را تشریع نمی کرد، اما در بین انسان ها کسانی هستند که ظلم مادی و معنوی می کنند از این رو خدا برای این که جلوی این مسائل را بگیرد اجازه می دهد کسانی که مورد ظلم قرارمی گیرند از خود دفاع کنند
۱۳۹۶/۳/۹ - ۰۱:۳۸
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: فضای مجازی آرامش افراد را با مخاطره مواجه کرده است/ اعتمادپذیری در جامعه تضعیف شده است حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه در مقابل انبوه مشکلات باید باور کنیم هیچ پناهگاهی جز خدا نداریم، گفتند: ما می توانیم بسیاری از مفاسد اجتماعی را بوسیله محاصره اجتماعی و فاصله گرفتن با افراد آلوده حل کنیم.
۱۳۹۶/۳/۹ - ۰۰:۲۶
آیت الله العظمی سبحانی عنوان کردند: رسول اکرم(ص) هرگز از جهالت مردم به نفع خود استفاده نکرد حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه هنگام از دنیا رفتن ابراهیم فرزند نبی مکرم اسلام، پدیده آفتاب گرفتگی در مدینه اتفاق افتاد، گفتند: اگر پیامبر اکرم(ص) یک سیاستمدار بود از این پدیده به نفع خود بهره می گرفت و می گفت چون مصیبت من بزرگ است، آسمان هم بر مصیبت من می گرید؛ اما پیامبر اکرم یک انسان سیاسی به آن معنا نیست که بخواهد از جهالت مردم به نفع خود استفاده کند.
۱۳۹۶/۳/۹ - ۰۰:۲۴
آیت الله العظمی سبحانی مطرح کردند: مسلمانان سفارشات علمی قرآن را فراموش کردند/یکی از مظاهر انسجام قرآن، وجود هفت آسمان در نظام خلقت است حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی گفتند: متاسفانه مسلمانان علم قرآن را رها کرده به سراغ هیئت بطلمیوسی رفتند؛ اگر ما به جای غربیان به دنبال تحقیق در علوم قرآنی بودیم، امروز عوالم بسیاری برای بشر روشن می شد.
۱۳۹۶/۳/۸ - ۱۶:۱۱
آیت الله العظمی نوری همدانی: سند ۲۰۳۰ نفوذ جدی است، مسئولین بررسی دقیق کنند/ دشمن می خواهد از ریشه به انقلاب و عقاید مذهبی ما آسیب برساند حوزه/ از مسئولین می خواهم، سند ۲۰۳۰ با دقت بررسی شود، شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش مجلس و همه نمایندگان ورود پیدا کنند تا هیچ چیزی که با دین و انقلاب منافات دارد صورت نگیرد.
۱۳۹۶/۳/۸ - ۱۱:۲۷
آیت الله مصباح یزدی: وام های ربوی میلیاردرها، جامعه را به فقر کشانده است/در کشورهای به اصطلاح متمدن، مردم در سطل آشغال ها به دنبال غذا می گردند حوزه/ روز به روز در کشورهای جهان فاصله بین اغنیا و فقرا بیشتر می شود؛ امروز میلیاردرهای بسیاری در دنیا وجود دارند، ولی در همین کشورهای به ظاهر قدرتمند نیز افرادی هستند که در سطل های زباله به دنبال غذا می گردند؛ دلیل این امر نیز این است که این فقرا توسط همین وام های ربوی همین میلیاردرها به فقر کشیده شده اند.
۱۳۹۶/۳/۸ - ۰۱:۵۹
حضرت آیت الله سبحانی عنوان کردند: پیامبر اکرم(ص) هرگز برخلاف اخلاق و توحید حرکت نکردند حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی گفتند: پیامبر اکرم(ص) هرگز برخلاف اخلاق و توحید حرکت نکردند و در دوران پیش از رسیدن به مقام نبوت نیز از ایشان نقطه ضعفی مشاهده نشده است.
۱۳۹۶/۳/۸ - ۰۰:۵۵
آیت الله العظمی مکارم عنوان کردند: مهم ترین دلیل افزایش خودکشی، ضعف ایمان است/ بخش مهمی از عرفان اسلامی در صحیفه سجادیه متجلی است حوزه/حضرت آیت الله مکارم شیرازی یکی از مهم ترین دلایل افزایش خودکشی را ضعف ایمان عنوان کردند و گفتند: انسانی که امیدوار به لطف خدا باشد و دارای قوت ایمان، اراده و تصمیم است هرگز خودکشی نمی کند.
۱۳۹۶/۳/۸ - ۰۰:۴۵
پاسخ قرآنی آیت الله العظمی سبحانی به یک پرسش: خداوند به آزمایش و امتحان بندگان چه نیازی دارد؟ حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی، ابتلائات و آزمایشات الهی را یکی از مراتب توان افزایی مومنان برای نیل به مقاصد عالیه و بالفعل شدن توان بالقوه انسان ها دانستند.
۱۳۹۶/۳/۷ - ۱۶:۳۷
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب درپی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین پهلوانی تهرانی حوزه/ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت عالم ربانی و عارف بالله مرحوم مغفور حجةالاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ حسن آقای پهلوانی تهرانی را تسلیت گفتند.
۱۳۹۶/۳/۷ - ۱۳:۰۵
آیت الله العظمی سبحانی عنوان کردند: روزه عبادت عمومی و جهانی است حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با تاکید بر اینکه روزه به عنوان یک عبادت عمومی و جهانی در امت های پیشین هم بوده است، گفتند: روزه یکی از ارکان ایمان به شمار می رود و انسان در ماه مبارک رمضان در صورت آماده بودن شرایط باید روزه بگیرد.
۱۳۹۶/۳/۷ - ۰۱:۱۹
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس