*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ \ الثلاثاء ٢٤ جمادى الأولى ١٤٣٨ \ Tuesday, February 21, 2017
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵  -  ۱۱:۲۲
رهبر معظم انقلاب در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین: هرگز نباید از اهمیت حمایت سیاسی از مردم فلسطین غافل بود/ انتفاضه سوم باذن الله شکستی دیگر بر رژیم صهیونیستی تحمیل خواهد کرد حوزه/همه جریان‌های اسلامی و ملی، موظفند در خدمت آرمان فلسطین قرار گیرند و عمق رابطه جمهوری اسلامی با گروه‌های مقاومت فقط به میزان پایبندی آنان به اصل مقاومت مرتبط است.
استاد اخلاق حوزه مطرح کرد؛ مسئولین به فکر راه حلی برای گزینه های روی میز خدا باشند/تا ربا و سود بانک ها حل نشود مشکلات جامعه برطرف نمی شود حوزه/ چرا وقتی گزینه های خدا روی میز است، توجهی نمی کنیم، فکری برای از بین بردن مشکلات نداریم؛ اما وقتی آمریکا سخن از گزینه روی میز می کند فورا دست به کار می شویم و برای حل آن به فکر چاره می افتیم.
۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۱۰:۴۲
هشدار آیت الله العظمی مکارم به آل خلیفه سرنوشت قذافی و شاه ایران در انتظار شما است حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با هشدار به آل خلیفه در پی رفتار های ظالمانه با شیعیان و علمای بحرین گفتند:از سرنوشت شاه ایران و قذافی ها عبرت بگیرید که سرنوشت آنها در انتظار شما است.
۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۱۰:۱۱
آیت الله مصباح یزدی: شرف انسانی آتش نشانان حادثه پلاسکو در اوج کمال بود/ فقط برای پست و مقام کار نکنیم حوزه/رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)؛ گفت: این انقلاب و نظامی که به برکت رشادت های امام راحل و امت شهید پرور امروز به دست ما رسیده است را باید پاسداری کنیم و فقط برای کسب پست و مقام کار نکنیم.
۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۲۳:۰۱
آیت الله العظمی سبحانی در جمع علما و طلاب بحرین: اگر بحرین بودم درمنزل آیت‌الله عیسی قاسم تحصن می‌کردم حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی تصریح کردند: اگر در بحرین بودم حتما می رفتم و (همراه با تحصن کنندگان) در منزل آیت الله عیسی قاسم می نشستم.
۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۱۸:۰۴
آیت الله العظمی جوادی آملی: روحانيت نه بيراهه می رود نه راه كسی را می بندد/ مواظب زبان و گفتارمان باشيم حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند:حفظ دين و تأسيس انقلاب و ادامه انقلاب در سايه خدمات صادقانه و خالصانه روحانيت بود و هست
۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۱۵:۳۵
آیت الله العظمی نوری همدانی: افزایش قدرت علمی باعث عزت کشور در دنیا خواهد شد حوزه/ مسئولین باید آن قدر قدرت داشته باشند تا دشمنان جرأت نکنند علیه اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی موضعی گیرند.
۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۱۴:۱۶
انتقاد شدید حضرت آیت الله علوی گرگانی از عملکرد بانک ها: بانک ها عنوان اسلامی دارند ولی در عمل کوچکترین حرکتی در این مسیر ندارند حوزه/ متاسفانه در کشوری زندگی می کنیم که بانک های اسم اسلامی را یدک می کشند و حتی برسر در بانک ها نام اسلامی می نویسند، اما در عمل کوچکترین حرکتی نشان نمی دهند.
۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۱۲:۱۷
آیت الله العظمی وحید خراسانی: بهترین هدیه به امام زمان(عج) تلاوت قرآن است حوزه/ حضرت آیت الله وحید خراسانی نیز با تاکید بر درک عمیق حکمت های فاطمی گفتند: محتوای هر یک از بیانات حضرت زهرا سلام الله علیها به وسعت یک دریا است.
۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۰۹:۴۳
استاد حوزه: توجه آیت الله العظمی بروجردی به علمای بلاد بی نظیر بود حوزه/ آیت الله علوی بروجردی با اشاره به حمایت های خاص آیت الله العظمی بروجردی از علمای بلاد و مستقر در شهر ها، این شیوه و الگو را مدلی موثر در توسعه مباحث دینی دانست.
۱۳۹۵/۱۱/۸ - ۱۲:۴۳
آیت الله یزدی در درس خارج مطرح کرد: به فتوای رهبری توجه نمی شود/ انتقاد از ترویج موسیقی / مردم از حادثه پلاسکو غمگین و نگرانند حوزه / رئیس شورای عالی جامعه مدرسین گفت: تأثر من بیشتر به این خاطر است در شرایطی که مردم تهران، بلکه مردم کشور از حادثه پلاسکو غمگین و نگرانند؛ در این شرایط تشکیلات وزارت ارشاد، برنامه می‌‌گذارد و به برندگان موسیقی جایزه می‌دهد.
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۹:۱۳
مدیر حوزه های علمیه در همایش حوزه انقلابی: حوزه عصر انقلاب با حوزه عصر انزوا تفاوت دارد/حوزه انقلابی در برابر نفوذ حساس، بیدار و آگاه است حوزه/عضو شورای عالی حوزه گفت: انقلابی بودن در ذات و هویت حوزه ها بوده و وصله ای نیست که کسی بخواهد به پیشانی پرافتخار حوزه ها بچسباند.
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۸:۳۹
آیت الله العظمی مکارم: فیلتر کردن فضای مجازی مشکل را برطرف نمی کند/ جامعه اسلامی نیازمند ایجاد رسانه ای قوی است حوزه / باید جامعه اسلامی آنچنان رسانه قوی به وجود بیاورد که رسانه غربی و اسرائیلی نتواند کاری انجام دهد.
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۸:۳۳
آیت الله العظمی جوادی آملی: راه برای همتای فرشته بودن باز است/ همسايگي با فرشته‌ها مخصوص علماي حوزه و دانشگاه نيست حوزه/ ما كه مي‌توانيم همتاي فرشته شويم؛ چرا خود را ارزان بفروشيم، راه براي همتاي فرشته شدن باز است.
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۶:۰۸
آیت الله العظمی نوری همدانی: دولت برای اقتصاد جامعه اقدامات اساسی انجام دهد حوزه/ باید دولت و کشور آن قدرت را داشته باشند تا اجازه ندهند، حکام مرتجع منطقه خلیج فارس، عرض اندام کنند.
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۵:۰۹
هشدار آیت‎الله مقتدایی: دشمنان می خواهند بین مردم و روحانیت جدایی بیاندازند حوزه/ دبیر دوم شورای عالی حوزه های علمیه گفت : متاسفانه امروز یک جنگ طراحی شده علیه روحانیت ایجاد شده است؛ دشمنان سعی دارند بین مردم و روحانیت جدایی بیاندازند.
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۳:۰۹
آیت الله مصباح یزدی در همایش حوزه انقلابی: هنوز نتوانسته ایم برکات انقلاب اسلامی را تشریح کنیم/ بزرگترین نقش در تحقق انقلاب اسلامی را روحانیت بر عهده داشت حوزه/ نخستین رسالت حوزه انقلابی آن است که اسلام را در همه ابعاد بشناسیم؛ به این معنا که به عنوان مثال در فقه، تنها به طهارت و صلاه اکتفا نکنیم؛ بلکه نظری هم به مباحث دیات، حدود، امر به معروف و نهی از منکر نیز داشته باشیم.
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۲:۱۰
آیت الله العظمی مکارم در دیدار جمعی از شیعیان آرژانتین: اسلام وتشیع را با عمل خود به دنیا نشان دهیم/مردم وعلما مواظب نفوذ فرقه های ضاله باشند حوزه/حضرت آیت الله مکارم شیرازی خطاب به شیعیان آرژانتین گفتند: شیعه مذهبی است که مباحث عقلانی را به خوبی مطرح می کند وبه همین دلیل پذیرش و اقبال به آن زیاد است؛ در مراسم اربعین می بینیم مردم زیادی ازسرتاسر دنیا جمع می شوند که نظیر آن را در هیچ کجا نمی توان مشاهده کرد.
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۱:۲۶
آیت الله العظمی مکارم در همایش کتاب سال حوزه: حوزه امروز بالنده و تمدن ساز است/هفت آسیب برای محققان و نویسندگان/ انتقاد از جایگزینی روش غربی به جای سنت حوزوی حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: امروز حوزه های علمیه بالنده است و محققان حوزه، خط بزرگان پیشین و علمای گذشته را در پیشرفت اسلام و مکتب اهل بیت(ع) ادامه می دهند.
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۱:۰۷
آیت الله العظمی نوری همدانی در همایش حوزه انقلابی: اتاق فکر حوزه انقلابی در قم تشکیل شود حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: باید اتاق فکری درباره حوزه انقلابی در حوزه علمیه قم تشکیل شود؛ چراکه رهبر انقلاب بر آن تأکید داشته و باید پیگیری شود.
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۰:۱۵
آیت الله العظمی جوادی آملی: علوم حوزوی و دانشگاهی ذاتاً دینی هستند/ انسان با عبادت و دعا حیثیت کسب می کند حوزه/حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه اگر موضوع علمی، مطابق با فعل خدا باشد، علم دینی محسوب می شود، گفتند: "حوزویان می گویند خدا چنین گفت" و "دانشگاهیان می گویند خدا چنین کرد" و هر دو این علوم، دینی است.
۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۱۴:۰۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس