*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ \ ۵ ذو الحجة ۱۴۳۹ \ Friday, August 17, 2018
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷  -  ۱۴:۲۹
سعدالله زارعی در نماز جمعه تهران: جنایات یمن روی هیلتر را هم سفید کرد/ غذای بیش از ۸ میلیون یمنی هر دو روز یک بار در حد نان است حوزه/ کارشناس مسائل سیاسی گفت: زارعی افزود: ۸.۵ میلیون نفر در یمن دچار قحطی و گرسنگی هستند، به گونه ای که غذای آنها هر دو روز یک بار آن هم مختصر و در حد نان است، در حالی که یمن کشور بیچاره ای نیست.
مسئول برنامه ریزی و نظارت حوزه علمیه کردستان: امام خامنه ای با یک سخنرانی تمام معادلات دشمن را به هم می ریزند حوزه/ مسئول برنامه ریزی و نظارت حوزه علمیه استان کردستان گفت: امام خامنه ای با یک سخنرانی تمام معادلات دشمنان خارجی و داخلی را از هم می پاشند و این نشان دهنده جایگاه استراتژیک ولایت فقیه در اسلام است.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۸:۳۵
در سلسله نشست های پژوهشی دین و سلامت صورت گرفت؛ رونمایی از طرح جامع کارگروه تخصصی دین و سلامت موسسه الهادی حوزه/ حجت الاسلام مسعود مرتضوی ضمن رونمایی از طرح جامع کارگروه تخصصی دین و سلامت موسسه الهادی گفت: بر این اساس بناست در طول شش ماهه آینده ۱۲ نشست در موضوعات دین و سلامت و همچنین کلاس های درس خارج دین و سلامت برگزار شود.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۶:۴۵
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران: تاکید بر ضرورت تعامل فقه و پزشکی/ حوزه های علمیه ورود جدی به حوزه پزشکی داشته باشند حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه امروز حوزه های علمیه باید از سفره ای که پزشکی رو به بحث دین باز کرده استقبال کنند، گفت: حوزه های علمیه شیعی باید بتوانند با فعالیت در زمینه طب اسلامی پاسخ کاربردی به مسائل بدهند.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۶:۴۴
عضو حوزه علمیه مازندران: صبر و استقامت آزادگان بهترین الگو برای جامعه امروز است حوزه/ عضو حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که صبر و استقامت آزادگان بهترین الگو و درس برای جامعه امروز ما است، گفت: این عزیزان در برابر آن شکنجه های رژیم بعث عراق با اقتدار ایستادند و مقاومت کردند ولی هیچ گاه حاضر نشدند از آرمان های و ارزش های انقلاب بگذرند.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۶:۴۰
خطیب موقت نماز جمعه تهران: قوانین پولی و بانکی کشور مربوط به سال ۵۱ اصلاح شود/ مسئولین درس تکلیف مداری را از آزادگان سرافراز بیاموزند حوزه/ خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد، قانون پولی و بانکی کشور را مربوط به سال ۱۳۵۱ دانست و از دولت خواست با تدوین لایحه‌ای این قانون را اصلاح کند.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۴:۴۳
پاسخ استاد طبسی به شبهات غدیر؛ چرا آیه محکم و صریحی راجع به امامت وجود ندارد؟! / آیا در مخالفت با غدیر ۱۲۰ هزار صحابه شریک بودند؟ حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین نجم الدین طبسی با اشاره به شبهات طرح شده در زمینه غدیر، گفت: امروز شبهه طرح می کنند و اینطور می اندیشند که این شبهات جدید است در صورتی که هزاران سال قبل پاسخ آن در کتب ما آمده است.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۴:۴۳
سعدالله زارعی در نماز جمعه تهران: جنایات یمن روی هیلتر را هم سفید کرد/ غذای بیش از ۸ میلیون یمنی هر دو روز یک بار در حد نان است حوزه/ کارشناس مسائل سیاسی گفت: زارعی افزود: ۸.۵ میلیون نفر در یمن دچار قحطی و گرسنگی هستند، به گونه ای که غذای آنها هر دو روز یک بار آن هم مختصر و در حد نان است، در حالی که یمن کشور بیچاره ای نیست.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۴:۲۹
حجت الاسلام میرزا محمدی بررسی کرذ: جریان شناسی نفاق در واقعه غدیر حوزه/ حجت الاسلام میرزا محمدی به جریان شناسی نفاق در غدیر پرداخت و گفت: وصایت موضوع تازه ای نبود که فقط در زمان پیامبر گرامی اسلام(ص) مطرح شود بلکه وصایت پا به پای نبوت و رسالت از اولین خلیفه الله به عنوان امر الهی مطرح بوده است.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۴:۲۲
حجت الاسلام شهاب مرادی در کاشان: دلیلی ندارد جهیزیه عروس در معرض دید عموم قرار بگیرد/ اگر با همسرمان نزاعی پیش آمد، مرد باشیم و کوتاه بیاییم حوزه/ حجت الاسلام مرادی با تاکید بر پرهیز از خرید لوازم غیرضروری جهیزیه، بر کنار گذاشتن رسم و رسوم زشت، غیر معمول و دوران جاهلیت ازدواج در بعضی از شهرهای کشور، گفت: مراسم دیدن جهیزیه زوج های جوان در جامعه برداشته شود، دلیلی ندارد که تمام جهیزیه عروس در معرض دید عموم قرار بگیرد.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۲:۲۲
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امورخیریه اصفهان خبر داد: مشارکت بیش از ۲۰۰ روحانی در اجرای طرح نشاط معنوی استان اصفهان حوزه/ معاون فرهنگی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان اصفهان ازاجرای طرح نشاط معنوی با حضور بیش از ۱۵ هزار نفر در۱۸۰ امامزاده شاخص استان اصفهان، توسط ۲۰۰ روحانی خبر داد.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۱:۵۹
پیشنهاد حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد: راهپیمایی میلیونی به نجف اشرف در ایام غدیر برگزار شود حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد با بیان این که برای غدیر باید فرهنگ سازی کرد، گفت: امیدواریم روزی همچون راهپیمایی باشکوه مردم در اربعین حسینی، راهپیمایی میلیونی و با عظمت از اقصی نقاط دنیا به نجف اشرف شکل بگیرد.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۱:۴۶
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران در جمع روحانیون آزاده: آزادگان به حق قهرمانان حقیقی این کشورند/ ضرورت تبیین نقش روحانیت در دفاع مقدس حوزه/ معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با بیان این که آزادگان به حق قهرمانان حقیقی این کشور محسوب می شوند، گفت: این انسان های بزرگ با صبر و استقامت خود موجب سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۱:۴۱
آیت الله طه محمدی: امام شناسی محور برنامه های مذهبی باشد حوزه/ نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ضرورت امام شناسی در برنامه های مذهبی، تصریح کرد: فلسفه وجودی اهل بیت(ع) اطاعت مردم از آن ها است و دوست داشتن تنها، دردی را دوا نخواهد کرد و به معنای امام شناسی نیست.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۱:۳۳
استاد فلسفه دین دانشگاه تهران: هدف روشنفکران غربی خروج دین از صحنه اجتماع است حوزه/ استاد فلسفه دین دانشگاه تهران با بیان این که روشنفکران غربی می خواهند تا دین را از صحنه اجتماع خارج کنند تا بی خاصیت شود، گفت: از آنجا که قرآن می گوید دین مایه حیات شماست، امروز آنان این حیات را هدف گرفته اند.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۱:۲۶
دبیرقرارگاه فرهنگی جهادکبیر استان اصفهان: مسئولان برای پویایی مساجد چاره اندیشی کنند حوزه/ مسجد با وجود کارکردهاي مختلف فرهنگي، اجتماعي، سياسي، تربيتي، اقتصادي و عبادي متاسفانه به خصوص در مناطق روستايي در خطر غفلت قرار دارد و از اين رو بايد مردم و مسئولان براي پويايي اين پايگاه ها چاره انديشي کنند.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۰۸:۳۵
در سال تحصیلی پیش رو؛ ۱۵۰ طلبه در مدرسه علمیه آیت‌الله حکیم (ره) شیروان تحصیل می‌کنند حوزه/ مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله حکیم (ره) شیروان با اشاره به جذب ۴۰ طلبه جدیدالورود در این مدرسه علمیه، گفت: در سال تحصیلی پیش رو درمجموع ۱۵۰ طلبه سطح یک در مدرسه علمیه برادران شیروان تحصیل خواهند کرد.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۰۲:۲۵
مدیر حوزه علمیه استان قزوین: مردم در مقابل ناهنجاری ها و فساد نهی از منکر کنند حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان قزوین با تاکید بر لزوم توجه به امر بهمعروف و نهی از منکر، گفت: باید آحاد مختلف مردم نسبت به ترویج خوبی ها اهتمام داشته باشند و در مقابل ناهنجاری ها و فساد نهی از منکر کنند.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۷:۴۳
مدیر کل اوقاف قزوین در نشست مسئولان مدرسه سردارین؛ وقف نیازهای جامعه در حوزه‌هایی که از توان دولت خارج است را برطرف می‌کند مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان قزوین با تاکید بر ضرورت توسعه فرهنگ وقف، گفت: برکات وقف تنها به حوزه خاصی محدود نمی‌شود و نیازهای جامعه در حوزه‌هایی که از توان دولت خارج است را برطرف می‌کند.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۷:۳۷
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری: امنیت امروز ایران مرهون مجاهدت های دیروز آزادگان است حوزه/ نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر آزادگان ما در دوران اسارت با سلاح برنده صبر و مقاومت در مقابل دشمن ایستادند و حقانیت خود را با توکل بر خداوند و ایمان مستحکم به رخ کشیدند، امروز نیز رسالتی سنگین‌تر از آن دارند، چراکه باید در برابر هجمه‌های فرهنگی و خزنده دشمن هوشیارو با بصیرت باشند.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۷:۳۰
در نشست معاونان و اساتید مدرسه امام صادق (ع) شهرستان قروه مطرح شد؛ با رهبری امام خامنه ای کشور از گزند هرگونه توطئه ای در امان است معاون تهذیب مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان قروه گفت: با داشتن رهبری فرزانه و حکیم به مانند امام خامنه ای این کشور از گزند هرگونه توطئه و آسیب دشمنان در امان خواهد بود.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۷:۲۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس