*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۱ آیان ۱۳۹۶ \ الاثنين ٢ صفر ١٤٣٩ \ Monday, October 23, 2017
یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶  -  ۰۹:۰۱
گزارشی از حضور یک طلبه در روستای دورافتاده «سیدال» نهبندان؛ آموزش عملی دین به بچه ها با چاشنی بازی و شوخی/ پیوند طلبه و دانشجو در اردوی جهادی حوزه/ طلبه ای جوان و جهادگر است که با گروه دانشجویی خیبر دانشگاه پیام نور بیرجند به روستای محروم و دورافتاده «سیدال» نهبندان آمده تا ۱۰ روز را اینجا و در کنار گروه جهادی به سازندگی و معنویت بگذراند.
مدیر حوزه علمیه تهران خبر داد: تشکیل کارگروه های علمی پژوهشی / ابتکارات جدید حوزه تهران در ارتباط با طلاب و اساتید حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رحیمی صادق با اشاره به دیدار عمومی اعضای شورای استانی حوزه تهران با طلاب، گفت: با پیشنهاد مدیریت حوزه تهران مقرر شد، هر ماه یکی از جلسات شورای استانی با حضور طلاب برگزار شود، تا بدین طریق طلاب عزیز بتوانند مستقیماً حرف ها و دغدغه های خود را با اعضای شورا در میان بگذارند.
۱۳۹۶/۷/۲۸ - ۰۲:۲۵
حجت‌الاسلام والمسلمین سید هاشم‌الحیدری: تبلیغ فرهنگ عاشورا مهم‌ترین عنصر اربعین است/در جبهه مقاومت باید به پیروزی معنوی متوسل شویم حوزه/ یکی از رهبران جبهه مقاومت عراق گفت: هر چند در اربعین حسینی باید به فکر رفاه زائران باشیم اما تبلیغ فرهنگ و پیام عاشورا مهم‌ترین عنصر است که باید در قالب بصیرت و آموزه‌های دینی مورد توجه قرار گیرد.
۱۳۹۶/۷/۲۸ - ۰۰:۰۵
تولیت آستان قدس رضوی: همراهی اروپایی ها با آمریکا برای فشار بر ایران قابل قبول نیست/ انسجام ملی حول هدایت‌های رهبری امنیت کشور را حفظ می‌کند حوزه/ تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان گفت: انسجام ملی حول هدایت‌های رهبر معظم انقلاب منافع و امنیت کشور را حفظ می‌کند.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۲۰:۵۹
استاد قرائتی در اختتامیه اجلاسیه جامعه مدرسین: مهارت های تبلیغی به طلاب آموزش داده شود/ گلایه از کم توجهی به درس تفسیر قرآن و نهج البلاغه حوزه/ رئیس ستاد اقامه نماز نسبت به کم توجهی به درس تفسیر قرآن و نهج البلاغه گلایه کرد و گفت: هویت ما وابسته به اقامه قرآن و توجه به نهج البلاغه است و نباید در این امور کوتاهی از خود نشان دهیم.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۸:۲۵
در دوره آشنایی با وظایف روحانیت مطرح شد؛ طلبه تصور نکند با فاصله گرفتن از سیاست به هدف می رسد حوزه/ حجت الاسلام زارعی گفت: اگر طلبه ای تصور کند که در حوزه می تواند با فاصله گرفتن از سیاست به هدف خود برسد، راه را اشتباه رفته است، چرا که حوزه و روحانیت نمی تواند به سرنوشت نظام و جامعه بی تفاوت باشد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۸:۱۵
عضو شورای حوزه علمیه مازندران تاکید کرد: ضرورت هوشیاری مسؤولان در برابر حرکت های خزنده فرهنگی دشمنان عضو شورای حوزه علمیه مازندران بر لزوم هوشیاری مدیران و متولیان فرهنگی جامعه را برای حرکت های خزنده فرهنگی و فکری دشمنان یتاکید کرد و گفت: برای مقابله با شبهه افکنی ها و تهدیدات فرهنگی دشمنان، باید به صورت جهادی در حوزه تبلیغ دینی و با روش های خلاقانه و مبتکرانه در این عرصه وارد شد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۸:۱۱
آیت الله مقتدایی در اختتامیه اجلاسیه جامعه مدرسین: حوزویان به امور تبلیغی روستاها توجه کنند/ تحول در حوزه باجدیت پیگیری می شود حوزه/ آیت الله مقتدایی خواستار اهتمام بیشتر حوزویان به امور تبلیغی روستاها شد و گفت: باید کاری کنیم که رفتن به روستا به منظور تبلیغ یک افتخار باشد تا مبادا مساجد خالی از روحانی و مبلغ باشند.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۸:۰۹
بیانیه پایانی هشتمين اجلاسيه منطقه اي جامعه مدرسين حوزه حوزه/ هشتمين اجلاسيه منطقه اي جامعه مدسين حوزه با علماء و روحانيت استان هاي آذربايجان شرقي، غربي و اردبيل، پس از دو روز بحث و بررسی پیرامون ماموریت ها و مسائل حوزه و روحانیت، با صدور بیانیه پایانی، بکار خود پایان داد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۷:۳۹
در نشست تخصصی فرهنگ رضوی مطرح شد؛ لزوم تنوع بخشی به قلمروی تحقیق و پژوهش در حوزه های علمیه حوزه / مدیر بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی با بیان این که تنوع قلمروی تحقیق، پژوهش و دامنه دانشی حوزه‌های علمیه باید افزایش پیدا کند، گفت: باید پژوهش‌های حوزه بیش از این گسترش یافته و مفید فایده باشند.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۷:۲۵
مدیر حوزه علمیه قزوین: سنت مباحثه در مدارس علمیه تقویت شود حوزه/ مدیر حوزه علمیه قزوین بر ضرورت پیش مطالعه تاکید کرد و گفت: مباحثه طلبگی از قدیم الایام در حوزه مرسوم بوده و اثرات بسیار خوبی روی ذھن و یادگیری و فھم دروس، طلاب جوان دارد؛ از این رو باید در مدارس علمیه، مقوله مباحثه جدی گرفته شود.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۷:۱۴
گزارشی از کمیسیون «سیاسی، اجتماعی و اقتصادی»، اجلاسیه جامعه مدرسین؛ از لزوم راه اندازی سریع اینترنت ملی تا توسعه مراکز مشاوره در حوزه حوزه/ در جلسه کمیسیون «سیاسی، اجتماعی و اقتصادی»، هشتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین و علمای بلاد بر ضرورت راه اندازی سریع اینترنت ملی، توسعه مراکز مشاوره در حوزه، تقویت قرارگاه های فرهنگی و تبیین گفتمان امام(ره) و مقام معظم رهبریدر جامعه تاکید شد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۶:۴۶
در کمیسیون «فرهنگی تبلیغی» اجلاسیه جامعه مدرسین تاکید شد؛ لزوم تربیت مدیران کارآمد فرهنگی و تقویت فعالیت های تقریبی حوزه/ در کمیسیون «فرهنگی و تبلیغی» هشتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین، بر لزوم استفاده از ظرفیت های عظیم حوزه های علمیه در رفع آسیب های اجتماعی، تربیت مدیران کارآمد فرهنگی و تقویت فعالیت های تقریبی تاکید شد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۶:۳۴
رئیس مرکز خدمات حوزه در جمع علمای بلاد: برنامه های حوزه روز به روز در حال ارتقاء است/ مرکز خدمات پشتیبانی کننده اجرای رسالت های حوزویان است حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین ربانی گفت هدف اصلی مرکز خدمات این است که در راستای اهداف و راسالت های کلیدی حوزه بتواند به میزان توان خود موانع فراروی حوزویان در عرصه های تحقیق، تدریس، تبلیغ و آموزش را بر دارد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۶:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین نواب خبر داد: ارائه حدود ۱۰۰ پیشنهاد کاربردی کمیسیون «حوزه و روحانیت» حوزه/ دبیر کمیسیون «حوزه و روحانیت» اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه از ارائه حدود ۱۰۰ پیشنهاد کاربردی در این کمیسیون خبر داد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۶:۱۷
نمانیده ولی فقیه در آذربایجان غربی خواستار شد: حضور مراجع عظام و بزرگان در استان ها حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: از جامعه مدرسین می خواهیم که از مراجع عظام درخواست کنند، در ایام تعطیلی حوزه، در استان آذربایجان غربی حاضر شوند، چرا که با حضور مراجع، فضای معنوی خاصی بر استان حکمفرما می شود.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۶:۱۰
مدیر مدرسه علمیه شیخ الاسلام قزوین: رمز اقتدار ملت ایران در «تبعیت از ولایت فقیه» است. مدیر مدرسه علمیه شیخ الاسلام قزوین گفت: باید رمز موفقیت و سربلندی ملت ایران در پیشبرد اهداف و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی را، می توان در «تبعیت از ولایت فقیه»، «وحدت و مقاومت ملی» و «حضور آگاهانه و به موقع مردم در صحنه‌های انقلاب» دانست
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۶:۰۱
نائب رئیس مجلس در مصاحبه با حوزه مطرح کرد: شناسایی راهکاهای اصلاح جامعه؛ مهمترین دستاورد اجلاسیه علمای بلاد حوزه/ پزشکیان در حاشیه اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین در تبریز گفت: در سایه چنین نشست ها و و اجلاسیه های علمای بلاد می توان به شناسایی و اتخاذ راهکارهایی به منظور اصلاح وضعیت جامعه خصوصاً در زمینه آسیب های فرهنگی و اجتماعی دست یافت
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۵:۵۳
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران: امروز جامعه نیازمند حضور اثرگذار روحانیت در عرصه های مختلف است حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران، طلاب و روحانیان را ادامه دهنده مسیر انبیا و اولیای الهی دانست و با بیان این که طلاب باید با شناخت صحیح دین و ارزش های اسلامی آن را به جامعه منتقل کنند، گفت: امروز جامعه دینی نیازمند حضور مستمر و اثرگذار طلاب و روحانیان در عرصه های مختلف است.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۴:۵۷
تولیت مدرسه علمیه القائم المنتظر(عج) تهران: طلاب برای شغل و درآمد در حوزه تحصیل نکنند/ طلبه انقلابی، با اخلاق و باسواد است حوزه/ تولیت مدرسه علمیه القائم المنتظر(عج) تهران با تاکید بر این که طلبه انقلابی و با اخلاق، طلبه ای باسواد است، گفت: اگر کسی برای رضای خداوند وارد حوزه شود و خدمت کند، در دنیا و آخرت سعادتمند می شود، ولی اگر فردی به خاطر دنیا به حوزه بیاید شاید در دنیا مقامی به برسد ولی در حقیقت خود را بیچاره کرده است.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۴:۵۵
با حضور اقشار مختلف مردم کاشان؛ پیکر حجت الاسلام المسلمین تولیت تشییع شد حوزه/ پیکر حجت الاسلام المسلمین سید فخرالدین تولیت، از وعاظ و خطبای تهران، با حضور روحانیون و اقشار مختلف مردم، در زادگاهش دارالمومنین کاشان تشییع شد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۴:۴۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس

پربیننده‌ترین اخبار سایت