*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۱ آیان ۱۳۹۶ \ الاثنين ٢ صفر ١٤٣٩ \ Monday, October 23, 2017
یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶  -  ۰۹:۰۱
گزارشی از حضور یک طلبه در روستای دورافتاده «سیدال» نهبندان؛ آموزش عملی دین به بچه ها با چاشنی بازی و شوخی/ پیوند طلبه و دانشجو در اردوی جهادی حوزه/ طلبه ای جوان و جهادگر است که با گروه دانشجویی خیبر دانشگاه پیام نور بیرجند به روستای محروم و دورافتاده «سیدال» نهبندان آمده تا ۱۰ روز را اینجا و در کنار گروه جهادی به سازندگی و معنویت بگذراند.
در کارگاه تلبس حوزه علمیه همدان تاکید شد؛ ضرورت آموزش مهارت های تبلیغی به طلاب جوان حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: مبلغ باید برای جذب جوانان و نوجوانان از مهارت های تبلیغی مناسب استفاده کند، تقسیم بندی و دسته بندی احکام و طرح سؤال ها و معما های احکامی در بین جوانان و نوجوانان می تواند تبدیل به منبر خوبی شود.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۴:۳۳
رئیس شورای حوزه علمیه خراسان جنوبی: دیوار دیانتی که کج باشد به مقصد نمی رسد/ تمام مشکلات ما ریشه در ضعف عبودیت دارد حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به این که اگر می خواهید دینتان استوار باشد باید اعمالتان را با نماز تنظیم کنید، گفت: دیوار دیانتی که کج باشد به مقصد نمی رسد و اگر نماز به قصد قربت نباشد، عبادت محسوب نمی شود و به عنوان یک عمل فیزیکی از نظر دین قابل قبول نیست.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۴:۲۹
مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور خبر داد: فعالیت ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران در سراسر کشور/ برگزاری ۹۲۷ کرسی آزاداندیشی در کمتر از سه سال حوزه/ مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور در هشتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه، تصریح کرد: امروز ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران در کشور و ۹۰ هزار طلبه شاغل به تحصیل و ۱۰۰ هزار فارغ التحصیل در حوزه های علمیه خواهران کشور داریم.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۴:۱۰
مدیر حوزه های علمیه کشور در اجلاسیه جامعه مدرسین: غرب شناسی از ضرورت های حوزه علمیه است/ حوزه مولد افکار برای پاسخگویی به نیازها باشد حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور با تاکید بر این که غرب شناسی از ضرورت های حوزه های علمیه است، چرا که می خواهیم معادلات غرب را تغییر دهیم، گفت: امام خمینی(ره) این حرکت را آغاز کردند و رهبر انقلاب اسلامی آن را ادامه می دهند.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۴:۰۵
مدیر مدرسه علمیه تخصصی قرآن اصفهان مطرح کرد: بدترین خصلت های حکام در کلام امام علی(ع) حجت الاسلام نقدعلی گفت: بدترین خصلت های حکام در کلام امام علی(ع) سه چیز است، نخست آن که حاکمان از دشمنان و ستمکاران بترسند، دوم نسبت به ضعیفان دلسوزی نداشته باشند و سوم هم در زمان انفاق بخل بورزند .
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۳:۰۶
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد خبر داد: پیش بینی برگزاری ۵۷۰ گفتمان دینی دانش آموزی در سال ۹۶ حوزه/ معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد بابیان اینکه برگزاری ۵۷۰ گفتمان دینی در استاندر سال ۹۶پیش بینی شده است، گفت: گفتمان دینی با هدف پاسخگویی به شبهات دانش آموزان در حوزه های مختلف اجرا می شود.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۳:۰۱
حجت الاسلام والمسلمین مصلحی مطرح کرد: پنج طرح آمریکا برای براندازی نظام جمهوری اسلامی حوزه / رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با اشاره به اینکه بر اساس اسناد موجود، دشمن ۵ چارچوب در موقعیت فعلی برای براندازی انقلاب و نظام اسلامی طراحی کرده است، گفت: القاء ضرورت کنار آمدن با کدخدا یعنی آمریکا یکی از آن‌ها است.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۳:۰۰
استاد حوزه علمیه همدان تبیین کرد: بایسته های معمم شدن طلاب حوزه/ حجت الاسلام بطحائیان گفت: لباس مقدس روحانیت نماد دین و اسلام است، از این رو باید متخلق به اخلاق اسلامی باشد و همچنین ظاهری آراسته و طلبگی داشته باشد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۲:۳۱
در جلسه شورای پژوهشی احوزه کرمانشاه مطرح شد: حال عمومی پژوهش در کشور مساعد نیست حوزه/ در جلسه شورای پژوهشی حوزه علمیه استان کرمانشاه بر ضورت توجه به آموزش پژوهش محور تاکید شد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۲:۰۱
آیت الله مجتهد شبستری در اجلاسیه جامعه مدرسین: روحانیت با تولید علم و نشر دین در دنیا با دشمن مقابله کند/ اجازه ندهیم بی بندباری فرهنگی و اخلاقی در جامعه فراگیر شود حوزه/ آیت الله مجتهد شبستری در هشتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه و علمای بلاد، گفت: روحانیت باید در شرایط امروز که دشمنان به شدت علیه انقلاب و اسلام هجمه وارد می کنند، با تولید علم، تقویت اخلاق، نشر فرهنگ دین در دنیا و ولایت مداری، آماده مقابله همه جانبه با دشمن باشد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۱:۵۶
سردار سلامی در جمع علمای بلاد: همه راه ها به روی شیطان بزرگ بسته شده است/ چیزی جز فهرستی از شکست ها در سخنان ترامپ شنیده نشد حوزه/ جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، علما و روحانیت را پرچمدار شرف و منزلت مسلمانان دانست و با اشاره به سخنان ترامپ، گفت: همه راه ها به روی شیطان بزرگ بسته شده است و چیزی جز فهرستی از شکست های آمریکا در ابتدای سخن نمی بینید و این یک اعتراف به ظهور قدرت نوپدید به نام اسلام می باشد که مهارناپذیر است.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۱:۳۲
آیت الله حسینی بوشهری در اجلاسیه جامعه مدرسین: تشکیل تمدن بزرگ اسلامی رسالت امروز روحانیت است/ سپاه پاسداران پناهگاه انقلاب و مردم است حوزه/ عضو شورای عالی حوزه های علمیه در اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه، گفت: امروز در مرحله تداوم انقلاب اسلامی هستیم که آغاز یک تمدن بزرگ اسلامی است و نقش روحانیون در این مرحله تاثیرگذار است.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۱:۲۶
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری: حوزه و روحانیت برای حل مشکلات جامعه برنامه داشته باشند/ اعتماد مردم به روحانیت واقعیت است نه شعار حوزه/ معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه، تاکید کرد: روحانیت امین و مورد اعتماد مردم است و این شعار نیست، بلکه یک واقعیت است و رای حل مشکلات جامعه برنامه داشته باشند.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۱:۱۲
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی مطرح کرد: راه میانبر دستیابی به سعادت و کمال حوزه/مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با اشاره به راه های دستیابی به سعادت و کمال، خاطرنشان کرد: بهترین کار برای این منظور انجام واجبات، ترک محرمات و داشتن اخلاق نیکو است.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۱:۰۲
عضئ خبرگان رهبری: اجلاسیه های جامعه مدرسین به حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی کمک می کند حوزه/ عضو خبرگان رهبری گفت: برگزاری جلساتی با حضور علمای برجسته از قم و علمای بلاد باعث تبادل نظر و هم اندیشی عالمانه می شود و در نهایت محصول این هم فکری ها به حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی کمک می کند.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۰:۴۸
مدیر حوزه علمیه اصفهان تبیین کرد: برکات و آسیب های دنیا عضو خبرگان رهبری گفت: این که امام حسین علیه السلام فرمودند: مردم عبد دنیا هستند یعنی آنها بنده دنیا هستند و دنیا را به جای خداوند هدف قرار می دهند که اگر چنین نباشد و دنیا را وسیله ای برای رسیدن به خدا در نظر بگیرند، سعادتمند خواهند بود .
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۰:۴۳
امام جمعه تبریز در جمع علمای بلاد: حوزه آذربایجان شرقی مهد پرورش علمای بزرگ است حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: حوزه علمیه استان آذربایجان شرقی مهد پرورش فقها و علمای بزرگی است.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۰:۱۷
استاندار آذربایجان شرقی در اجلاسیه جامعه مدرسین: نسخه دین درمان آسیب های فرهنگی و اجتماعی است حوزه/ استاندار آذربایجان شرقی، بهره گیری از دین را بهترین درمان آسیب های فرهنگی و اجتماعی در جامعه عنوان کرد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۰:۰۵
پخش کلیپ خاطره انگیز از مرحوم آیت الله مشکینی در اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه/ در آغاز دومین روز هشتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین در تبریز،کلیپ کوتاه و جذاب و خاطره انگیزی از سخنان مرحوم آیت الله مشکینی(ره)، در سالن اجلاس واقع در مصلی تبریز پخش شد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۰۹:۵۰
عضو خبرگان رهبری در اجلاسیه جامعه مدرسین تاکید کرد: ضرورت بهره برداری حداکثری از ظرفیت های حوزه های استان ها حوزه/ نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت بهره برداری حداکثری از ظرفیت های حوزه های استان ها تاکید کرد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۰۹:۱۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس

پربیننده‌ترین اخبار سایت