*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ \ الثلاثاء ٦ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Tuesday, January 23, 2018
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶  -  ۱۳:۱۰
آیت الله اعرافی در دیدار حیدر علی اف: پیوست ظرفیت های عظیم جهان اسلام، قدرت بزرگ اقتصادی و سیاسی را رقم خواهد زد حوزه/ مدیر حوزه های علمیه بر لزوم تقویت همکاری های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با کشورهای همسایه، جهان اسلام و شرق آسیا تأکید نمود و اظهار داشت: پیوست ظرفیت های عظیم جهان اسلام، قدرت بزرگ اقتصادی و سیاسی را رقم خواهد زد.
مدیر مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه: عوامل عدم موافقت دنیا با حکومت دینی حوزه /طلبه در کنار تعلیم به اخلاق و تهذیب هم اهمیت دهد، تا گرفتار مسائلی نشود که بعضی افراد عمامه به سرگرفتار آن شدند و چه فعالیت ها که نکردند و نمی کنند و تنها فرفشان با مردم عادی عمامه شان است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۵:۵۰
رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین: طلبه ها اخلاق و تهذیب را جدی بگیرند/ تهذیب و علم دو بال مهم در حوزه های علمیه است حوزه/ مشاور عالی مدیر حوزه های علمیه تعلیم و تعلم همراه با تهذیب و اخلاق را دو بال مهم در حوزه ها عنوان کرد و بیان داشت: اگر کسی این دو بال را باهم داشته باشد، می تواند بر خیلی از مشکلات پیروز شود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۴:۵۶
آیت الله غروی در گفت و گو با رسانه رسمی حوزه: حکومت بدون ولی‌فقیه سکولار است/ برخی افراد اساساً با روحانیت مشکل دارند/امکانات در حوزه علمیه محدود است حوزه/ عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: برنامه‌ای برای چشم‌انداز حوزه تهیه شده است که باید بر اساس آن راهبردهایی را داشته باشیم و نظام‌سازی و برنامه‌ریزی نمود؛ با توجه به متغیرهایی که در کشور و دنیا اتفاق می‌افتد پیش خواهیم رفت که همه این‌ها منوط به این است که امکانات برای حوزه فراهم بشود و امکانات امروزی ما بسیار محدود است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۳:۲۸
نشست « موضوع شناسی احکام قضایی و حقوق جزا»برگزار شد حوزه/ نشست علمی تخصصی موضوع شناسی احکام قضایی و حقوق جزا، به همت گروه فقه و اصول مدرسه عالی تخصصی فقه  جامعه المصطفی، برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۳:۰۱
در یک نشست مشترک: وضعیت و چگونگی پیدایش تشیع در شبه قاره هند بررسی می شود حوزه/ در سیزدهمین نشست مشترک مجمع جهانی شیعه شناسی و دبیرخانه دین پژوهان کشور که با همکاری معاونت پژوهشی حوزه علمیه برگزار می شود، وضعیت و چگونگی پیدایش تشیع در شبه قاره هند بررسی می شود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۳:۰۱
عضو شورای عالی حوزه: در مسائل فرهنگی، هم افزایی، وحدت و یکپارچگی وجود ندارد/ برای اثر گذاری مسائل فرهنگی اتاق فکر تشکیل شود حوزه/ اگر برای فعالیت ها فرهنگی، اتاق فکری برای هم افزایی بیشتر شکل می گرفت و کارها تقسیم می شد و هر نهادی مستقلا اقدام به فعالیت فرهنگی نمی کرد، قطعا شاهد اثر بخشی بیشتر نهادهای فرهنگی بودیم.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۰:۱۷
در کتابخانه علامه مجلسی: «تاریخ احادیث ائمۀ اثنی عشر» بررسی می‌شود حوزه/ نشست علمی «تاریخ احادیث ائمۀ اثنی عشر» با حضور سه تن از حدیث‌پژوهان و کارشناسان حوزه میراث مکتوب شیعی برگزار می‌شود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۹:۴۳
توسط یکی از فعالان قرآنی انجام شد: اهداء سه هزارو ۲۰۰جلد کتاب به کتابخانه آستان کریمه اهل‌بیت(س) حوزه/ مهرانگیز لک‌قمی بانوی فعال قرآنی بیش از سه هزار و ۲۰۰ جلد کتاب به کتابخانه آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها اهدا کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۹:۴۰
در گفتگو با طلبه بسیجی و مبلغ برتر فضای مجازی مطرح شد؛ فضای مجازی؛ بستری تبلیغی با هدف تربیت نسل جدید/ زمان شناسی و مخاطب شناسی ؛ لازمه تبلیغ موثر در فضای مجازی حوزه/ طلبه بسیجی و مبلغ برتر فضای مجازی با تاکید بر این که یکی از رموز مهم موفقیت تبلیغی در فضای مجازی ، زمان شناسی و مخاطب شناسی است، بر لزوم بهره گیری حداکثری از بستر فضای مجازی به منظور تربیت و هدایت نسل جدید تاکید کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۹:۰۰
مبانی هرمنوتیکی علامه طباطبایی بررسی می‌شود حوزه/ نشست تخصصی گروه علمی فلسفه دین با موضوع بررسی مبانی هرمنوتیکی علامه طباطبایی برگزار می‌شود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۸:۵۶
تحلیل کلامی ماهیّت استخاره بررسی می‌شود حوزه/ نشست علمی تحلیل کلامی ماهیّت قرعه استخاره در موسسه فهیم برگزار خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۸:۵۶
عضو انجمن مطالعات سیاسی حوزه: مبارزات حق طلبانه شهید نوّاب صفوی، الگوی روحانیت مبارز و انقلابی است حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، مبارزات حق طلبانه شهید نواب صفوی را الگوی روحانیت مبارز و انقلابی دانست.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۸:۵۵
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: زمینه های جذب هر چه بیشتر نسل جوان به نماز جمعه را فراهم کنیم حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر لزوم فراهم سازی زمینه های جذب هر چه بیشتر نسل جوان برای حضور در نماز جمعه تاکید کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۶:۲۰
عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع): نیازسنجی دقیق پژوهشی، لازمه توفیق پژوهشگران حوزوی است حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) تصریح کرد: یکی از مسایلی که باعث می شود محققان و پژوهشگران حوزوی در رسالت های مخصوص به خود موفق باشند، توجه به اصل نیازسنجی دقیق پژوهشی است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۱:۰۵
آیت الله مصباح یزدی: وحدت باید بر مدار حق شکل بگیرد/حمله عربستان به یمن مصداق جنون و دیوانگی است/ترامپ دیوانه است؟! حوزه/ رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت:مصداق جنون و دیوانگی آن است که سعودی ها هر روز از یمنی ها چندصدنفر را به خاک و خون بکشانند تا چند روزی به اسم سلطنت بر صندلی پادشاهی تکیه دهند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۰:۵۲
مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه سانحه تصادم کشتی سانچی را تسلیت گفت حوزه/ مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه های علمیه در پیامی جانباختگان کشتی سانچی را تسلیت گفت.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۲۲:۰۶
با حضور مراجع و علما: مراسم یادبود جانباختگان حادثه نفت کش ایرانی در حرم بانوی کرامت برگزار شد حوزه/ در پی حادثه دلخراش غرق شدن نفت کش سانچی و جان باختن جمعی از هموطنان، مراسم یادبودی با حضور مراجع عظام تقلید و اقشار مختلف مردم در حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۲۱:۳۸
نماینده مقام معظم رهبری در پاکستان: رسانه ها به خبرهای بدون منبع اعتماد نکنند/ ۲۲ درصد مردم دنیا به زبان اردو صحبت می‌کنند حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین بهاءالدینی اظهارداشت: برای موفقیت یک خبرگزاری احاطه بر مسائل، شجاعت، دقت و صداقت لازم است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۹:۱۰
با حضور آیت الله العظمی نوری همدانی: مجموعه ‌آثار مرحوم کاشف الغطا رونمایی شد حوزه/ مجموعه آثار مرحوم آیت الله کاشف الغطا از علما و مراجع بزرگ تقلید تاریخ تشیع، مشتمل بر چهار ده جلد کتاب آثار کلامی ایشان عصر امروز با حضور حضرت آیت الله نوری همدانی در قم رونمایی شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۸:۴۷
حجت‌الاسلام‌ولدان: مصلی قدس، قلب فرهنگی شهر مقدس قم است حوزه/ مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم گفت: مصلی قم به‌ عنوان قلب فرهنگی شهر به محلی برای برگزاری و برپایی فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصاد مقاومتی تبدیل‌شده که از این منظر نیز دارای اهمیتی ویژه است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۷:۲۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس