*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ \ الثلاثاء ٢٤ جمادى الأولى ١٤٣٨ \ Tuesday, February 21, 2017

اخبار مرتبط با : فقه نو

آیت الله سید احمد خاتمی؛
آغاز قواعد فقهی از قرآن و معصومین علیهم السلام است
حوزه/ قواعد فقهی احکام کلی هستند که در مسیر تشخیص وظیفه مکلف قرار می گیرند و منطبق شدن جزئیات بر قاعده از باب تطبیق است و نه از باب استنباط.
۱۳۹۵/۸/۳ - ۱۵:۵۵
استاد حوزه:
امر به معروف و نهی ازمنکر باید پیام رسانه دینی باشد
حوزه/ رئیس مرکز تخصصی حقوق و قضای اسلامی حوزه اظهارکرد: اگر فرهنگ دینی بخواهد در جامعه پیاده شود و رسانه دنبال ساختن فرهنگ دینی باشد، باید امر به معروف و نهی از منکر پیام این رسانه باشد.
۱۳۹۵/۸/۳ - ۰۸:۵۴
نگاه فقه به اداره جامعه(۱)
ویژگی مدیرانی که خداوند منصوب می کند
حوزه / نظریه اتحاد امامت و امارت می تواند به عنوان نظریه سازمانی و سازماندهی اسلام مطرح شود زیرا جامعیت آن به گونه ای است که در برگیرنده تمامی ابعاد و زوایای سازمان اسلامی است .
۱۳۹۵/۷/۳۰ - ۲۰:۰۵
مدیر حوزه
با تعبیر «فقه مضاف» موافق نیستم
حوزه/ موضوع فقه در همه ‌جا و همیشه خاص است، مراد طرح کنندگان از تعبیر «فقه مضاف»، فقه نو است، موضوعاتی چون پزشکی، بانک، بیمه و ... این موضوعات همانند اجارۀ، صلاۀ و ... معیّن و محدود هستند.
۱۳۹۵/۷/۲۸ - ۱۶:۵۴
استاد حوزه :
تاسیس رسانه دینی، وظیفه اصلی حکومت اسلامی است
حوزه/ استاد فقه رسانه بیان کرد: احیای مردم از گمراهی به سوی نور اصلی ترین وظیفه یک حکومت اسلامی است و همین اصل موجب می شود، رسانه آن نیز احیاگر باشد.
۱۳۹۵/۷/۲۷ - ۰۹:۰۹