*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ \ الخميس ٠ شعبان ١٤٣٨ \ Thursday, April 27, 2017

اخبار مرتبط با : سبک زندگی دینی

در نشست زندگی معنوی مطرح شد؛
انواع شُکر و درجات آن
حوزه / شکر عملی، شكري است كه انسان از داده‌هاي خداوند در راستای رضایت او استفاده کند ودر مقابل، شكر احساسي شكري است كه انسان در درون خود احساس تشکر بیابد.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۰:۵۷
در کرسی آزاداندیشی تأکید شد؛
اعمال سیاست های تشویقی لازمه رشد جمعیت است
مدیر مدرسه علمیه معصومیه یزد در کرسی آزاد اندیشی « فرزند آوری آری یا نه؟» یکی از دلایل عدم رشد جمعیت را دوری از سبک زندگی اسلامی در امور اقتصادی دانست.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۵:۱۶
کارشناس مسائل خانواده مطرح کرد:
«تفاهم» نتیجه پذیرش منطقی و عاقلانه تفاوت‌های زوجین است
حوزه/ یک کارشناس مسائل خانواده با بیان این که ۷۳ مورد تفاوت اساسی میان زنان و مردان وجود دارد، گفت: برای رسیدن به تفاهم در زندگی زناشویی، باید پذیرش عاقلانه و منطقی نسبت به تفاوت های زن و مرد از سوی زوجین صورت گیرد.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۶:۴۱
حجت الاسلام مرتضائی:
آموزش سبک زندگی عفیفانه از خانواده آغاز شود
حوزه/ دشمنان درصددند، تا بنیان خانواده ها را متزلزل و بی غیرتی را در جامعه اسلامی حاکم کنند و مهارت سبک زندگی عفیفانه و عفت ورزی باید، در وهله اول از خانواده آموزش داده شود.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۱:۴۶
در کلاس مهارت افزایی زندگی مطرح شد؛
خانواده مطلوب اسلام، جایگاه آرامش است
حوزه/ یک کارشناس مسائل خانواده، گفت: خانواده از نگاه اسلام، فقط یک محل برای ارضای نیازهای جسمی و روحی نیست، بلکه محلی برای آرامش است.
۱۳۹۶/۱/۱۷ - ۱۶:۳۱
رئیس دارالقرآن سازمان تبلیغات مازندران خبر داد:
تدوین شیوه‌های جدید برگزاری کارگاه‌های سبک زندگی اسلامی
حوزه/ رئیس دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی استان مازندران گفت: برنامه ریزی برای تدوین شیوه های جدید در جهت برگزاری دوره های آموزش قرآن کریم و همچنین کارگاه‌های سبک زندگی اسلامی ضروری است.
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۲۰:۰۵
در نشست زندگی معنوی مطرح شد؛
آثار شکر نعمت در رشد معنوی انسان
حوزه / شکر در زندگی بشر بسیار تأثیرگذار است، جهان سرشار از امکانات است امّا بشر شكرگزار آن نيست ، شکر در قرآن کثیر الاستعمال است .
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۴:۴۶
کارشناس علوم دینی :
مهریه سنگین و تجملات جوانان را از ازدواج منصرف کرده است
حوزه/ کارشناس حوزوی، مهریه های سنگین، طولانی شدن مقدمات ازدواج، دخالت های بی مورد خویشاوندی، بالا رفتن هزینه ازدواج و مُد‌گرایی را از مهمترین آسیب های پیش روی ازدواج آسان ذکر کرد.
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۱:۳۱
مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) آرین شهر:
غرب گرایی موجب فروپاشی نظام خانوادگی می شود
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) آرین شهر خراسان جنوبی از سبک زندگی اسلامی به عنوان حلقه فراموش شده جامعه نام برد و گفت: باید دست اندرکاران و مسئولین در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی تلاش بیشتری کنند.
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۰۹:۴۶
امام جمعه شوشتر:
ماه رجب فرصتی برای بازگشت به اصل وجودی خویش است
حوزه/ حجت الاسلام سلیمانی ماه مبارک رجب را فرصتی برای بازگشت به اصل وجودی خویش بیان کرد و گفت: فطرت همه انسان‌ها پاک و زلال است و یک مؤمن می‌تواند در این ماه، با بهره‌مندی از نعمات الهی، به فطرت وجودی خویش برگشته و راه سعادت را در پیش گیرد.
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۰۱:۰۵
فروش بالای فیلم های سینمایی فریبمان ندهد؛
کم اعتناییِ سینمای ایران به سبک زندگی اسلامی
گرچه در یکی دو سال اخیر فروش فیلم های سینمایی در کشور رشد قابل توجهی داشته، اما متاسفانه آن طور که انتظار می رفت، قرابت محتوایی آثار با سبک زندگی ایرانی – اسلامی مشاهده نمی شود.
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۴:۵۹
کارشناس علوم دینی :
در ماه رجب می توان ره صد ساله را یک شبه پیمود
حوزه/ حجت الاسلام ابوعلی گفت: گاهی می شود ره صد ساله را یک شبه پیمود! البته اگر «بلدِ راه» باشی و بتوانی از فرصت ها به نحو احسن استفاده کنی؛ که یکی از این فرصت ها، اعتکاف و ایام البیض است.
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۱:۱۷
کارشناس حوزوی: «تربیت دینی» بزرگ ترین خدمت والدین به فرزندان است
حوزه/ امام جمعه شهرستان سرایان گفت: خانواده هم عرض هیچ نهادی نبوده و اگرخانواده ها به درستی به انجام وظایف شان می پرداختند، درجامعه شاهد وجود خانه سالمندان، طلاق، ولنگاری فرهنگی و سایر آسیب های اجتماعی نبودیم.
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۰۹:۰۰
حجت‌الاسلام هاشمی نژاد تبیین کرد:
ظرفیت‌های عظیم ماه رجب برای خروج از گناه و ورود به طریق الی الله
حوزه/ حجت‌الاسلام هاشمی نژاد، با اشاره به ظرفیت‌های ماه مبارک رجب، گفت: از آنجایی که مناسبت‌های بسیار ویژه‌ای همچون ایام البیض و اعتکاف در این ماه جای گرفته‌اند، ضرورت دارد که مبلغان بیش از دیگر ایام به تبلیغ دین پرداخته و جوانان را در طی کردن مسیر خروج از گناه و ورود به طریق الی الله یاری نمایند.
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۰۸:۱۵
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجتی:
ماه رجب فرصتی برای پیوند دوباره انسان با معنویات است
حوزه/ امام جمعه موقت اهواز، ماه مبارک رجب را زمانی برای پیوند دوباره انسان با معنویات خواند و گفت: هر مقدار که انسان با معنویات پیوند خورد، بهتر می‌تواند در عرصه‌های مختلف و حساس زندگی اثرگذار باشد و هر مقدار که از آنان فاصله گیرد، به همین میزان تهی خواهد شد.
۱۳۹۶/۱/۱۴ - ۱۳:۴۵