*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ \ الاثنين ١ شوّال ١٤٣٨ \ Monday, June 26, 2017

اخبار مرتبط با : سبک زندگی دینی

در نشست زندگی معنوی مطرح شد؛
آثار شکر نعمت در رشد معنوی انسان
حوزه / شکر در زندگی بشر بسیار تأثیرگذار است، جهان سرشار از امکانات است امّا بشر شكرگزار آن نيست ، شکر در قرآن کثیر الاستعمال است .
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۴:۴۶
کارشناس علوم دینی :
مهریه سنگین و تجملات جوانان را از ازدواج منصرف کرده است
حوزه/ کارشناس حوزوی، مهریه های سنگین، طولانی شدن مقدمات ازدواج، دخالت های بی مورد خویشاوندی، بالا رفتن هزینه ازدواج و مُد‌گرایی را از مهمترین آسیب های پیش روی ازدواج آسان ذکر کرد.
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۱:۳۱
مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) آرین شهر:
غرب گرایی موجب فروپاشی نظام خانوادگی می شود
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) آرین شهر خراسان جنوبی از سبک زندگی اسلامی به عنوان حلقه فراموش شده جامعه نام برد و گفت: باید دست اندرکاران و مسئولین در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی تلاش بیشتری کنند.
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۰۹:۴۶
امام جمعه شوشتر:
ماه رجب فرصتی برای بازگشت به اصل وجودی خویش است
حوزه/ حجت الاسلام سلیمانی ماه مبارک رجب را فرصتی برای بازگشت به اصل وجودی خویش بیان کرد و گفت: فطرت همه انسان‌ها پاک و زلال است و یک مؤمن می‌تواند در این ماه، با بهره‌مندی از نعمات الهی، به فطرت وجودی خویش برگشته و راه سعادت را در پیش گیرد.
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۰۱:۰۵
فروش بالای فیلم های سینمایی فریبمان ندهد؛
کم اعتناییِ سینمای ایران به سبک زندگی اسلامی
گرچه در یکی دو سال اخیر فروش فیلم های سینمایی در کشور رشد قابل توجهی داشته، اما متاسفانه آن طور که انتظار می رفت، قرابت محتوایی آثار با سبک زندگی ایرانی – اسلامی مشاهده نمی شود.
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۴:۵۹
کارشناس علوم دینی :
در ماه رجب می توان ره صد ساله را یک شبه پیمود
حوزه/ حجت الاسلام ابوعلی گفت: گاهی می شود ره صد ساله را یک شبه پیمود! البته اگر «بلدِ راه» باشی و بتوانی از فرصت ها به نحو احسن استفاده کنی؛ که یکی از این فرصت ها، اعتکاف و ایام البیض است.
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۱:۱۷
کارشناس حوزوی: «تربیت دینی» بزرگ ترین خدمت والدین به فرزندان است
حوزه/ امام جمعه شهرستان سرایان گفت: خانواده هم عرض هیچ نهادی نبوده و اگرخانواده ها به درستی به انجام وظایف شان می پرداختند، درجامعه شاهد وجود خانه سالمندان، طلاق، ولنگاری فرهنگی و سایر آسیب های اجتماعی نبودیم.
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۰۹:۰۰
حجت‌الاسلام هاشمی نژاد تبیین کرد:
ظرفیت‌های عظیم ماه رجب برای خروج از گناه و ورود به طریق الی الله
حوزه/ حجت‌الاسلام هاشمی نژاد، با اشاره به ظرفیت‌های ماه مبارک رجب، گفت: از آنجایی که مناسبت‌های بسیار ویژه‌ای همچون ایام البیض و اعتکاف در این ماه جای گرفته‌اند، ضرورت دارد که مبلغان بیش از دیگر ایام به تبلیغ دین پرداخته و جوانان را در طی کردن مسیر خروج از گناه و ورود به طریق الی الله یاری نمایند.
۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۰۸:۱۵
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجتی:
ماه رجب فرصتی برای پیوند دوباره انسان با معنویات است
حوزه/ امام جمعه موقت اهواز، ماه مبارک رجب را زمانی برای پیوند دوباره انسان با معنویات خواند و گفت: هر مقدار که انسان با معنویات پیوند خورد، بهتر می‌تواند در عرصه‌های مختلف و حساس زندگی اثرگذار باشد و هر مقدار که از آنان فاصله گیرد، به همین میزان تهی خواهد شد.
۱۳۹۶/۱/۱۴ - ۱۳:۴۵
رئیس مرکز تخصصی اخلاق حوزه:
سعه صدرِ اجتماعی را به مدد آموزه های دینی افزایش دهیم
حوزه/ رئیس مرکز تخصصی اخلاق حوزه علمیه قم بر لزوم افزایش سعه صدرِ اجتماعی به مدد تعالیم و آموزه های دینی در جامعه تاکید کرد.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۱۰:۱۵
مدیر حوزه علمیه کرمانشاه در گفتگو با «حوزه»:
سبک زندگی غربی بنیان های خانواده را تخریب می کند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه کرمانشاه گفت: در سبک زندگی غربی شاهد انسان محوری هستیم و معنویات و خداوند در آن جایی ندارد و آنچه افراد و طبقات را معرفی می کند، میزان قدرت اقتصادی و سیاسی آنهاست.
۱۳۹۶/۱/۱۰ - ۰۷:۱۵
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری:
نقشه راه زندگی را از قرآن استخراج کنیم/ سه شاخصه مهم عمل صالح
حوزه/ رئیس موسسه روایت سیره شهدا با تاکید بر این که قرآن نقشه راه زندگی را برای ما ترسیم کرده است، گفت: اگر معاملات و کسب و کار ما منطبق بر دستورات الهی که در قرآن به آن اشاره شده است، باشد خداوند هم به مال ما برکت می‌دهد.
۱۳۹۶/۱/۸ - ۱۵:۴۴
امام جمعه شهرستان طبس:
آپارتمان نشینی روابط خانوادگی را کم رنگ کرده است
حوزه/ امام جمعه شهرستان طبس گفت: متاسفانه زندگی شهرنشینی، تکنولوژی، آپارتمان نشینی و نظایر آن، سبب کمرنگ شدن روابط خانوادگی شده است، لذا باید برای رواج صله رحم و روابط خویشاوندی تلاش نمائیم.
۱۳۹۶/۱/۷ - ۱۰:۲۹
محقق و پژوهشگر حوزوی:
«سبک زندگی اسلامی» طرحی خوب برای زندگی بهتر است
حوزه/ یک پژوهشگر حوزوی با بیان این که ترویج سبک زندگی اسلامی در میان جامعه باید در رأس کارهای مسئولین و مردم باشد، گفت: «سبک زندگی اسلامی»، طرحی خوب، برای استفاده صحیح از ظرفیت های فردی و اجتماعی، برای تحقق زندگی بهتر است.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۲۱:۴۰
عضو هیئت علمی دانشگاه قم:
تجمل گرایی خانواده ها باعث تاخیر در سن ازدواج جوانان شده است
عضو هیئت علمی دانشگاه قم ، تجمل گرایی خانواده ها در امر ازدواج را عاملی در راستای افزایش و تاخیر در سن ازدواج جوانان داشت.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۱۳:۲۲