*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ \ ۱۱ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Thursday, January 17, 2019

اخبار مرتبط با : الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

همزمان با سالروز میلاد حضرت زینب(س)؛
بانوان طلبه از پرستاران دو بیمارستان یزد تجلیل کردند+ عکس
همزمان با میلاد حضرت زینب(س)و روز پرستار جمعی از بانوان مدارس علمیه معصومیه(س) و حضرت زینب(س) از بانوان پرستار دو بیمارستان دولتی شهر یزد تجلیل کردند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۲۲:۴۵
حجت الاسلام علی کشوری:
آموزش‌وپرورش فعلی ناکارآمد است + صوت
حوزه/ تقریباً همه قبول دارند آموزش‌وپرورش فعلی ناکارآمد است. تقریباً همه این حرف را پذیرفته‌اند. منتهی خلأی که وجود دارد این است که از این مسئله که آموزش‌وپرورش آینده چگونه باشد تصویر تفصیلی وجود ندارد و ما باید تلاش بکنیم که آینده را خوب تصویر کنیم.
۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۰۴:۰۵
تصاویر/ نشست بررسی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت
عکس: جهانبخش پیری پور
۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۰۱:۴۹
دبیر اندیشکده فقه و حقوق سند الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت:
همه قوانین باید از سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت الگو بگیرند
حوزه / فرق سند پایه الگوی اسلامی با سند دیگر کشورها این است که سند آنها برگرفته از غرب است، ولی سند پایه الگوی اسلامی ایرانی دارای هویت اسلامی و ایرانی است.
۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۰۸:۲۹
با حضور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها؛
اولین کتاب تخصصی چادر در یزد رونمایی شد+ عکس
همزمان با ۱۷ دی، سالروز کشف حجاب رضاخانی، آیین رونمایی از اولین کتاب تخصصی«چادر» و کتاب «مسافران کهکشان ها» با حضور حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، در یزد برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۸:۰۷
کارشناس دینی :
بهبود وضعیت حجاب و عفاف در جامعه نیازمند مطالبه مردمی است
حوزه/ کارشناس دینی گفت: آنچه مسئولان را ملزم به رعایت احکام اسلامی ازجمله اهتمام نسبت به عفاف و حجاب در جامعه می‌کند تنها قانون و حکومت نیست، بلکه مطالبه مردمی می‌تواند مسئولان را به این سمت سوق دهد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۲:۴۷
در مدرسه علمیه حضرت زینب(س) تاکید شد:
روحانیون اطلاعات دینی جوانان را افزایش دهند
حوزه/ استاد حوزه با ابراز تأسف از عدم اطلاع برخی جوانان نسبت به احکام و مسائل دینی، گفت: حوزویان و آگاهان مسائل دینی، جوانان را برای آگاهی از مسائل دینی و احکام اسلامی راهنمایی کنند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۵:۲۵
کارشناس مهدویت در مدرسه الزهرا(س)یزد تبیین کرد:
ویژگی های خانواده مهدوی
حوزه/ کارشناس مهدویت گفت: خانواده مهدوی، خانواده ای است، آرمانی و معنوی که علاوه بر دارابودن ارزش‌های انسانی اخلاقی و پرهیز از ضدارزش‌ها، به طور ویژه به دو موضوع خدامحوری و امام محوری توجه دارد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۵:۱۲
معاون پژوهش حوزه های علمیه در جمع نمایندگان طلاب و فضلا:
در کشور اعتقاد به پژوهش وجود دارد؛ اما متأسفانه در اولویت نیست/ حوزویان در تکمیل سند اسلامی- ایرانی پیشرفت ورود کنند
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین میرمعزی گفت: با اینکه همه این سخن را قبول دارند که پژوهش از ارکان است، اما در عین حال پژوهش جزو اولویت اول نیست؛ واقعیت امروز ما این است که بودجه ها و همت ها به سمت غیر از پژوهش سوق پیدا می کند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۶:۰۵
استاد اخلاق در مدرسه الزهرا(س) بافق:
عدم پذیرش ولایت فقیه باعث سقوط است
حوزه/ استاد حوزه یکی از نشانه های مؤمن را ولایت پذیری او نسبت به اهل بیت(علیهم السلام) دانست و ضرورت بصیرت نسبت به ولایت فقیه را تبیین کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۶:۰۲
مدیر گروه مطالعات اسلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی مطرح کرد:
سه عنصر چیستی تمدن اسلامی
حجت الاسلام بابایی با بیان اینکه بررسی تمدن به عنوان یک رویکرد بسیار مهم‌تر است از بحث از تمدن به عنوان یک موضوع ، گفت: ما به سه دلیل باید به سراغ مقوله‌ی تمدن برویم، نخست جامعیت دین و ضرورت عمل جامع به دین جامع، دوم مواجهه‌ی ما با یک تمدن جامع غربی و دلیل سوم تاریخ بزرگ ما است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۲:۰۰
دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی:
۱۰۰ نظریه در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مد نظر قرار گرفته است
حوزه/ دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی با بیان اینکه در این الگو از نظریات غربی استفاده نشده است، گفت: صد نظریه در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مد نظر قرار گرفته است.
۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۰۹:۴۸
مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی:
برنامه های کلان کشور تحت مقیاس سند الگوی پایه پیشرفت اسلامی قرار بگیرد
حوزه/ مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی با بیان این که نظریه الگوی پیشرفت باید دیدگاه خود را در معنای زندگی مبتنی بر نگرش اسلام ارائه کند، گفت: همه برنامه های کشور باید تحت سند الگوی پایه پیشرفت اسلامی قرار گیرند.
۱۳۹۷/۱۰/۲ - ۰۸:۱۷