*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ \ ۷ ذو الحجة ۱۴۳۹ \ Sunday, August 19, 2018
استاد حوزه خراسان: بازنگری اعتقادی ، اولین گام برای اصلاح انسان است حوزه/ استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان گفت: بازنگری در اعتقادات هنگام کم فروغ بودن لذت و انس با خدا، اولین گام برای اصلاح انسان است.
۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۱۲:۴۷
/ مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه خراسان تبیین کرد: سه نگاه سکولاریستی به فقه حوزه/ مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با بیان این که فقه اسلامی قادر است تا به نیازهای انسان در هر دوره تاریخی پاسخ دهد، گفت: سه نوع نگاه سکولاریستی با رنگ و لعاب اسلامی، متحجرانه و پاسخگو، (تحولی و جامع) به فقه وجود دارد.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۲۱:۰۴
در هفدهمین نشست «اقتصادنا» تبیین شد؛ فلسفه علوم اجتماعی و نسبت آن با فقه اقتصادی حوزه/ عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) در هفدهمین نشست از سلسله نشست های «اقتصادنا» به تبیین «فلسفه علوم اجتماعی و نسبت آن با فقه اقتصادی» پرداخت.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۲۰:۳۶
آیت الله العظمی سبحانی تبیین کردند: دو اعتراض مردم به وجود رابطه میان اعجاز و صدق ادعای انبیای الهی حوزه/ حضرت آیت الله جعفر سبحانی، در ادامه سلسله جلسات مسائل جدید کلامی، در مدرسه علمیه عالی نواب مشهد، به تبیین دو اعتراض مردم در رابطه اعجاز با صدق گفتار مدعی نبوت پرداختند.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۲۰:۲۶
حجت الاسلام والمسلمین عماد در دیدار تولیت آستان قدس رضوی: سرنوشت آینده کشور در دستان جامعه نخبگانی حوزوی و دانشگاهی است حوزه/ رئیس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه کشور گفت: بروز و ظهور استعداد طلاب نخبه وظیفه و تکلیف دینی و ملی است که امروز ضرورت دوچندان یافته و سرنوشت آینده کشور نیز در دستان جامعه نخبگانی حوزوی و دانشگاهی است.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۸:۳۷
تولیت آستان قدس رضوی در استعدادهای برتر حوزه: حوزویان فضای امید را در جامعه القا کنند/ نخبگان حوزوی نگذارند جهالت علمی در کشور ریشه بدواند حوزه/ تولیت آستان قدس رضوی با بیان این که امروز در دهه چهارم انقلاب دشمنان القا ناامیدی و ناکارآمدی نظام اسلامی می کنند که این حرکت ناشی از اتاق فکر های گسترده و حرکت های وسیع راهبردی در غرب است تا نظامی به نام فقه نهادینه نشود، گفت: حوزویان باید در برابر فضای ناامید کردن مردم، فضای امید را در جامعه اسلامی القا کنند.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۸:۳۵
آیت الله غروی در جمع استعدادهای برتر حوزه: نیاز به نظام سازی عمیقاً در حوزه های اقتصادی و سیاسی احساس می شود/ پژوهش ها معطوف به نیازهای روز باشد حوزه/ عضو شورای عالی حوزه های علمیه ضمن هشدار به طلاب استعدادهای برتر در زمینه خودمحوری و خود بینی، گفت: توان و ظرفیت های وجودی همه از آن خداوند است و شما باید در این مسیر خالصانه آنچنان که می توانید به اسلام خدمت کنید.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۸:۱۷
رئیس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه: نخبگان حوزوی حریت و آزاد اندیشی علمی داشته باشند/ غل و زنجیرها از دستان جامعه استعداد برتر کشور باز شود حوزه/ رئیس مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه کشور گفت: اگر امروز به عنوان استعداد برتر شناخته شدید، باید بدانید که هدف اصلی شما توانمند شدن است و در درون خودتان باید جرات و جسارت آزاد اندیشی لازم علمی را پیدا کنید.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۸:۰۹
سومین اردوی علمی تخصصی طلاب استعدادهای برتر حوزه آغاز شد حوزه/ افتتاحیه سومین اردوی علمی تخصصی استعداد های برتر حوزه امروز در جوار مضجع شریف حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، در مجتمع آفتاب ولایت مشهد مقدس برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۸:۰۴
امام جمعه موقت مشهد: دشمنان با فشار های سیاسی و اقتصادی ناامیدی مردم را هدف گرفته اند حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین فرزانه گفت: اگر از تحریم ها، تهدیدها و فشارهایی که دشمن در عرصه های مختلف ایجاد می کند، بترسیم، دشمنان پیروز این میدان خواهند شد.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۲:۴۸
آیت الله العظمی سبحانی در جمع دانشجویان دانشگاه علوم اسلامی رضوی: دانشجویان دانشگاه علوم اسلامی رضوی با قلم و بیان در برابر منحرفان ایستادگی کنند حوزه/ آیت الله العظمی سبحانی گفت: دانشگاه رضوی باید دانشجویانی را تربیت کند که در راستای مبارزه با انحرافات گام برداشته و با قلم و بیان در مقابل آنانی که می خواهند تا در اسلام خدشه وارد کرده و آن را از مسیر اصلی خود منحرف بنمایند، مقابله کنند.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۲:۱۳
زمان برگزاری آزمون دکتری دانشگاه علوم اسلامی رضوی اعلام شد حوزه/ آزمون دکتری تخصصی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در ۶ رشته، روزهای ۱۱ و ۱۲ مردادماه، در مشهد مقدس برگزار می شود.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۵:۳۱
آیت الله العظمی سبحانی تبیین کردند: رابطه اعجاز با صدق گفتار مدعی نبوت حوزه/ حضرت آیت الله جعفر سبحانی، در ادامه سلسله جلسات مسائل جدید کلامی، در مدرسه علمیه عالی نواب مشهد، به تبیین رابطه اعجاز با صدق گفتار مدعی نبوت پرداخت.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۴:۲۳
آیت‌الله علم‌الهدی در جمع طلاب و روحانیون: چسباندن پسوند دراویش گنابادی به گناباد ظلم در حق این منطقه است حوزه/ نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: چسباندن پسوند دراویش به اسم گناباد یک ظلم در حق این سرزمین دین و علم است. پیش‌ازاین، چنین پسوندی برای این فرقه منحرف وجود نداشته و برحسب استعمال غلط برخی رسانه‌ها، این پسوند در زبان مردم جریان پیدا کرده است.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۴:۱۰
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) بررسی کرد: مفهوم شناسی دانش اقتصاد در حیطه حکمرانی اسلامی حوزه/ عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع)، در ادامه سلسله جلسات پژوهشی دوره پودمانی اقتصاد، به تبیین مفهوم شناسی دانش اقتصاد در حیطه حکمرانی اسلامی پرداخت.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۰:۵۰
آیت الله علم الهدی در بزرگداشت شیخ بهلول گنابادی: شخصیت مرحوم بهلول تابلوی شفاف انقلابی گری است/ دشمن «سفره مردم» را نشانه گرفته است حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که شخصیت زاهدانه و مجاهدانه مرحوم بهلول، تابلوی شفاف انقلابی گری و آموزه‌ای کاربردی برای امروز جامعه است، گفت: علامه بهلول در کنار نماد مجاهده و انقلابی بودن، نماد زهد نیز بود.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۰:۴۲
در شانزدهمین نشست« اقتصادنا» تبیین شد؛ آثار وضعی خلق پول در نظام بانکی حوزه/ مدیر گروه اقتصاد سیاسی اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاستگذاری شریف در شانزدهمین نشست از سلسله نشست های اقتصادنا به تبیین ترتیبات مطلوب خلق پول و همچنین طرح ایده در زمینه پیشبرد نظام بانکی به صورت درون زا پرداخت.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۰۹:۴۵
آیت الله العظمی سبحانی در مشهد تبیین کرد: بررسی مسئله تعارض علم و دین در اعجاز حوزه/ حضرت آیت الله جعفر سبحانی در ادامه سلسله جلسات مسائل جدید کلامی به بررسی تعارض علم و دین در اعجاز پرداختد و گفتد: یکی از مهمترین مسائلی که غربی ها در دو قرن اخیر مطرح می کنند، همین مسئله تعارض علم و دین است.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۵:۳۱
معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان: رشته ها و طرح ها در حوزه علمیه متناسب با نیازهای جامعه ارائه شود حوزه/ حجت الاسلام کندری گفت: رشته ها و طرح های حوزه علمیه باید متناسب با نیازهای موجود تعریف، ارائه و مورد توجه قرار گیرند تا کارکرد و اثربخشی آن ها به بالاترین حد ممکن برسد.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۵:۲۰
دکتر جمیله علم الهدی: تناسب آموزش های خواهران طلبه با نیازهای جامعه بررسی شود/ پژوهش محوری در حوزه رونق یابد حوزه/ مدیر هیئت اندیشه ورز خانواده، تعلیم و تربیت و سبک زندگی اسلامی حوزه خراسان گفت: باید در کنار برگزاری نشست ها و همایش های تخصصی، تناسب آموزش های ویژه خواهران طلبه با نیازهای جامعه به صورت علمی مورد مطالعه قرار گیرد.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۴:۰۱
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس