*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ \ ۱۰ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Monday, December 17, 2018
عضو مجلس خبرگان رهبری: درمان درد های ما در تکیه به کشورهای غربی نیست حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که بدانید دشمنی آمریکا با ملت مسلمان ما در همواره تاریخ ادامه دارد، گفت: تحریم آمریکا نباید شما را بلرزاند و اگر لرزشی بر اندام اقتصاد کشور افتاده است، این از ناحیه بی اهتمامی برخی مسئولان کشور می باشد.
۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۰۸:۵۳
به مناسبت چهل‌سالگی انقلاب؛ همایش تخصصی «خط و روشنگری» در جوار حرم رضوی برگزار می شود رئیس اداره پاسخگویی به سؤالات دینی آستان قدس رضوی با بیان اینکه حرکت جلیقه‌زردها در فرانسه همزمان با چهل سالگی انقلاب موضوعی اتفاقی و تصادفی نیست، گفت: همایش تخصصی «خط و روشنگری» از برنامه های این اداره است که به مناسبت چهل‌سالگی انقلاب اسلامی ایران در جوار حرم مطهر رضوی برگزار می شود.
۱۳۹۷/۹/۲۵ - ۱۷:۱۸
به مناسبت چهل‌سالگی انقلاب؛ همایش تخصصی «خط و روشنگری» در جوار حرم رضوی برگزار می شود رئیس اداره پاسخگویی به سؤالات دینی آستان قدس رضوی با بیان اینکه حرکت جلیقه‌زردها در فرانسه همزمان با چهل سالگی انقلاب موضوعی اتفاقی و تصادفی نیست، گفت: همایش تخصصی «خط و روشنگری» از برنامه های این اداره است که به مناسبت چهل‌سالگی انقلاب اسلامی ایران در جوار حرم مطهر رضوی برگزار می شود.
۱۳۹۷/۹/۲۵ - ۱۷:۱۷
از سوی شورای عالی حوزه علمیه خراسان؛ هفت رشته تخصصی حوزه علمیه خراسان تصویب و ابلاغ شد حوزه/ مسئول گروه برنامه ریزی های کلان دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه خراسان از تصویب هفت رشته تخصصی برای سطح دو و سه این حوزه در مقطع تخصصی از سوی کمیسیون تخصصی آموزش شورای عالی حوزه علمیه خراسان خبر داد.
۱۳۹۷/۹/۲۵ - ۱۱:۰۳
به همت هئیت اندیشه ورز حوزه علمیه خراسان؛ دوره مهارت های تولید، توزیع و شبکه سازی پیام آغاز شد حوزه / گروه حقیقت مجازی زیر نظر هئیت اندیشه ورز هنر و رسانه حوزه علمیه خراسان، نخستین دوره تولید توزیع و شبکه سازی پیام در فضای مجازی را ویژه طلاب در سه سطح عمومی، تخصصی و حرفه ای برگزار می کند.
۱۳۹۷/۹/۲۵ - ۱۰:۲۰
مدیر تبلیغ حوزه علمیه خراسان خبر داد: رشته تخصصی «تبلیغ» در حوزه خراسان راه اندازی شد/ مهلت نام نویسی تا ۲۰ دی حوزه/ مدیر تبلیغ حوزه علمیه خراسان از راه اندازی رشته تخصصی «تبلیغ» ویژه برادران خبر داد و مهلت نام نویسی این رشته را تا ۲۰ دی ۹۷ اعلام كرد.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۰:۴۵
حسین شیخ الاسلام در مشهد: انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز تحقق نظریه مقاومت اسلامی شد حوزه/ معاون بین الملل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، زمینه‌ای برای نهادینه کردن "نظریه مقاومت" در جهان اسلام شد.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۵:۲۰
آیت الله اراکی در گفتگو با «حوزه»: حوزه نقشه جامع تمدن اسلامی را ارائه کند/ افق و چشم انداز جهانی و تمدنی پایه حوزه انقلابی است حوزه/ دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه مهمترین وظیفه حوزه های علمیه ارائه طرح و نقشه جامع تمدن اسلامی است، گفت: فقه جامع دین افزون بر فقه فردی،که ناظر بر احكام رفتار افراد است، مشتمل بر فقه اجتماعی و بالاتر از آن و فقه تمدنی در سه سطح «خرد، كلان و توسعه» خواهد بود.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۰۲:۴۵
درخشش حوزه خراسان در نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری حوزه/ در آیین پایانی دهمین نمایشگاه دستاورد های علمی، پژوهشی حوزه علمیه خراسان و نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری، حوزه علمیه خراسان به عنوان دومین حوزه جهان تشیع در زمره غرفه های پژوهشی برتر این نمایشگاه قرار گرفت.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۴۲
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد: توانمندی های پژوهشی پژوهشگران ثروت و سرمایه ارزشمند ایران است حوزه/ رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با بیان این که این نشست قطعا شروعی تازه و نو برای همگرایی و همبستگی پژوهشگران در سراسر کشور است، گفت: کشور ما ثروت و سرمایه های بزرگی دارد که از جمله آن توانمندی های پژوهشی ایران اسلامی است.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۴۰
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی: راه حل مشکلات کشور، پژوهش های موضوع محور با رویکرد حل مساله است حوزه/ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: خواسته من از مسؤولان این است که در عرصه پژوهش اگر قرار است برای کشور کاری صورت گیرد، می طلبد تا پژوهش‌های موضوع‌محور با رویکرد حل مسئله وجود داشته باشند.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۳۹
معاون پژوهش و فناوری مرکز مطالعات راهبردی وزارت کشور: تصمیمات موفق و ثمربخش برپایه پژوهش های کاربردی و راهبردی است حوزه/ معاون پژوهش و فناوری مرکز مطالعات راهبردی وزارت کشور گفت: اساسا هیچ تصمیمی بدون تحقیق و پژوهش موثر نخواهد شد و زمانی موفق هستیم که تصمیمات بر پایه تحقیق و پژوهش بوده و کاربردی و راهبردی باشند.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۳۷
عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی قم: دانش های تحولی حوزه باید مبدا تحول در علوم انسانی باشند حوزه/ عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان این که دانش های تحولی حوزه باید مبدأ تحول علوم انسانی باشند، گفت: تحول انسانی و به تبع آن سایر علوم امکان دستیابی به الگوی پیشرفت اسلامی، انسانی را فراهم می کنند.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۸
مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی: حوزه های علمیه برمدل های عملیاتی منطبق با فقه جواهری متمرکز باشند حوزه/ مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی گفت: حوزه علمیه اگر بخواهد در آینده به سمتی حرکت کند که بتواند اعمال مهندسی فکری، فرهنگی داشته باشد باید روی مدل های عملیاتی بر اساس فقه جواهری و حکمت شیعی متمرکز باشد.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۶
در نشست «حوزه علمیه و آینده» تاکید شد؛ آینده حوزه های علمیه در گرو فقه نظام ساز و تمدن ساز است حوزه/ طلبه پژوهشگر حوزه علمیه خراسان گفت: برای ساخت تمدن نوین اسلامی، اساسا ترسیم حوزه آینده بحث اساسی می باشد و امروز در جامعه فقه کاربردی، ساختار ساز و تمدن ساز باید جایگاه خود را پیدا کند و آینده حوزه های علمیه را بسازد.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۳
به همت اداره کل پژوهش های اسلامی رسانه صورت گرفت؛ رونمایی از کتب «دین در سینمای شرق و غرب» و «روزشمار انقلاب اسلامی» حوزه/ رونمایی از کتب «دین در سینمای شرق و غرب» و «روزشمار انقلاب اسلامی» به همت اداره کل پژوهش های اسلامی رسانه در حاشیه دهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی حوزه علمیه خراسان و نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری صورت گرفت.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۰
مدیر حوزه علمیه خراسان خبر داد: تشکیل ۷ قرارگاه علمی و ۶ هیئت اندیشه ورز در حوزه خراسان حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: حوزه خراسان مدل جدیدی را به عنوان فعالیت های دانشی و مساله محور تاسیس و ۷ قرارگاه علمی را برای فعالیت های دانش محور نیز به راه انداخته است و ۶ هیئت اندیشه ورز برای پاسخگویی به نیازهای نظام، جامعه و عرصه های بین الملل فعالیت دارند.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۵:۳۳
با حضور مدیر حوزه علمیه خراسان؛ سامانه «صدای مشاور» حوزه خراسان رونمایی شد حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان با حضور در غرفه مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان در دهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی، سامانه «صدای مشاور» را رونمایی و بر ارائه خدمات مشاوره ای به همه اقشار جامعه تاکید کرد.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۵:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی خبر داد؛ افزایش دوبرابری تولید دارو در آستان قدس رضوی حوزه/تولیت آستان قدس رضوی گفت: مسئله دارو و توجه به درمان خصوصاً برای اقشار کم درآمد را از اولویت‌های کاری آستان قدس رضوی و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی آن می‌دانیم، به همین دلیل در همین مدت کوتاه ظرفیت تولید داروی آستان قدس رضوی را به دو برابر افزایش داده‌ایم.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۴:۵۴
کارشناس فرق و ادیان: اعتقادات حوزه دین و مسائل مهدویت به خوبی تبیین نشده اند حوزه/ کارشناس فرق و ادیان انحرافی گفت: اساسا اعتقاداتی در حوزه دین و مسائل مهدویت وجود دارد که شاید بتوان گفت خوب تبیین نشده و فرق انحرافی از این خلاء سوء استفاده کرده و معارفی را مطرح می کنند که مردم با این تصویرسازی، تصور می کنند گفته های اینان درست است.
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۰۸:۵۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس