*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ \ الأربعاء ٢٩ رجب ١٤٣٨ \ Wednesday, April 26, 2017
۱۴ اسفند در مشهد مقدس؛ مراسم سالگرد مرحوم آیت الله واعظ طبسی برگزار می شود حوزه/ نخستین مراسم سالگرد مرحوم آیت الله واعظ طبسی(ره) ۱۴ اسفند ۹۵ در حرم حضرت امام رضا(ع) برگزار می گردد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۷:۰۴
زمان‌ آئین اعتکاف حرم مطهر رضوی در سال ۹۶ اعلام شد حوزه/ زمان‌بندی آئین اعتکاف ایام البیض ماه رجب ۱۴۳۸ حرم مطهر رضوی اعلام شد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۴:۴۴
معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان مطرح کرد: چهار شاخصه اصلی جامعه نخبگانی حوزه/ مسئول دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان گفت: نخبه دردمند، دغدغه مند و هدفمند شخصی است که فارغ از توجه به پست، عنوان، مسئولیت و موقعیت اجتماعی خویش، در مسیر تحقق اهداف والای دینی، علمی و تمدنی گام برمی دارد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۲:۱۴
تولیت آستان قدس رضوی: برنامه‌های فرهنگی با پیوست رسانه ای اجراء شوند حوزه/ تولیت آستان قدس رضوی، بر لزوم وجود پیوست‌های رسانه‌ای در برنامه‌های فرهنگی به عنوان یک ضرورت تاکید کرد و گفت: اگر فعالیت‌های فرهنگی پیوست رسانه‌ای نداشته باشند، نمی‌توانند در سطح کشور جریان ساز شوند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۱:۵۲
مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون خراسان رضوی: طلبه انقلابی در خط مقدم مقابله با نفوذ و نفاق است حوزه/ مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون خراسان رضوی عنوان کرد: طلبه انقلابی، آزاداندیش است و در خط مقدم جنگ دائمی با خطوط منحرف نفاق و نفوذ قرار دارد و مبارزه اش با تحریف و التقاط پایانی ندارد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۱:۲۰
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان: استکبار به کمتر از محو انقلاب اسلامی راضی نمی شود/ هشت اصل در اثبات سیاسی بودن اسلام حجت الاسلام والمسلمین فرزانه با تاکید بر این که استکبار به کمتر از محو شدن انقلاب اسلامی راضی نمی شود، گفت: اسلام سیاسی همان اسلام ناب است و نمی توان بدون معرفت نسبت به اسلام سیاسی، پیشتاز و راهنمای مردم و حافظ انقلاب بود.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۰:۱۴
توليت آستان قدس رضوي معلمان و مربیان، رکن اساسی امور تربیتی اند حوزه/ توليت آستان قدس رضوي با تأکید بر اهمیت نهاد امور تربیتی در مدارس، گفت: معلمان و مربیان، رکن اساسی امور تربیتی هستند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۸:۲۵
آیت الله اشرفی شاهرودی: فلسفه قیام فاطمی تحلیل شود/ به اسم مداحی هر مطلب نادرستی را بیان می کنند حوزه/ استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان با اشاره به اهمیت حفظ وحدت اسلامی در برگزاری مراسم عزاداری حضرت زهرا (س)، گفت: لازم است که در این ایام فلسفه و علت قیام و اعتراض حضرت فاطمه(س) تحلیل شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۵:۴۸
آیت الله سیدان: وحدت منافاتی با ذکر حقایق تشیع ندارد /حفظ وحدت و عقاید شیعی توامان تحقق یابد حوزه/ استاد حوزه علمیه خراسان با تأکید بر وجود مستندات قطعی و اتفاق نظر بسیاری از علمای مذاهب در مورد شهادت حضرت زهرا (س)، اظهار کرد: حفظ وحدت اسلامی و حفظ کیان و عقاید شیعی باید به صورت توامان محقق شود، اما نباید به بهانه وحدت، حقایق را بازگو نکرد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۱:۱۵
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد: معماری بیمارستان ها و مراکز درمانی با چارچوب های اخلاقی تضاد دارد حوزه/ معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با انتقاد از معماری و نوع ساخت بیمارستان ها و مراکز درمانی و تضادهای آن با اصول اخلاقی، گفت: رعایت ارزش های اخلاقی و عفت در رفتار و گفتار، مهم ترین اصل در مراکز درمانی و مقدم بر سایر اصول است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۱:۱۴
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان: در عزاداری ها به مقدسات سایر مذاهب توهین نشود آیت الله رضا زاده با بیان این که برخی از مراسم عزاداری با توهین به سایر مذاهب و طرح سخنان سخیف، باعث تضعیف مکتب تشیع می شوند، تأکید کرد: چنین جلساتی خوراک افرادی که به دنبال بهانه و دستاویز برای هجمه علیه شیعه و ضربه وارد کردن به آن هستند را فراهم می آورد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۰:۳۴
رئیس پژوهشکده اسلام تمدنی: با عفاف و حجاب سیاسی برخورد نشود/ هر بی حجابی بی عفت نیست حوزه/ رئیس پژوهشکده اسلام تمدنی عنوان کرد: یک فرد بی اعتقاد نسبت به مبانی دینی نیز هنگامی که حجاب را یک مسئله اجتماعی بداند، خود را ملزم به رعایت آن خواهد کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۰:۳۱
معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان: حوزه انقلابی نمی تواند در مسائل سیاسی اجتماعی موضع نداشته باشد حوزه/ معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان بیان کرد: حوزه علمیه می بایست نقش هدایتگری و موضع خود را نسبت به مسائل اجتماعی و سیاسی و فرهنگی بیان کند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۸
حجت الاسلام و المسلمین عاملی در دیدار با آیت الله اشرفی شاهرودی: حلقه های فقاهتی و اجتهادی در حوزه خراسان ایجاد می شود/ حوزه تداوم دهنده حرکت انقلاب است حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به برخی فعالیت های فرهنگی، تبلیغی و آموزشی، از در دست اقدام بودن طرح تقویت دروس خارج و ایجاد حلقه های فقاهتی و اجتهادی و ساماندهی فعالیت های قرآنی و حدیثی خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۱۷:۰۹
آیت الله اشرفی شاهرودی در دیدار مسئولان حوزه خراسان: امروز وظیفه حوزه و روحانیت سنگین تر از گذشته است حوزه/ استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان با بیان این که باقی ماندن دین به برکت وحدت، معنویت و اخلاص بوده است، گفت: امروز وظیفه حوزه علمیه با وجود دشمنی ها و الحادهایی که در دنیا وجود دارد، سنگین تر از گذشته است.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۱۶:۳۴
مدیر حوزه علمیه خراسان: حوزه انقلابی با رویکرد توسعه کمی و کیفی حرکت می کند حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به نگاه تحولی مدیریت این حوزه بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری، حرکت حوزه انقلابی را با دو رویکرد توسعه کمی و ارتقای کیفی مهم ارزیابی کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۱۶:۲۴
تولیت آستان قدس رضوی: رسیدگی به وضع خانواده های شهدا پاسداشت جهاد و شهادت است حوزه/ تولیت آستان قدس رضوی، توجه به خانواده‌ شهدا از جمله شهدای مدافع حرم را ضروری خواند و گفت: اینکه افرادی برای دفاع از اسلام وطن‌ خود را ترک می‎کنند و به خارج از کشور می‌روند، از انگیزه اعتقادی و ایمان قوی آن‌ها سرچشمه می‌گیرد.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۱۴:۵۸
۲۵ اسفند؛ آغاز پذیرش دانشگاه علوم اسلامی رضوی حوزه/ ثبت نام آزمون اختصاصی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، از روز ۲۵ اسفند ماه آغاز و تا ۲۰ اردیبهشت ۹۶ ادامه خواهد داشت
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۱۴:۵۳
کارشناس برنامه «سمت خد»: از شیطان شناسی غافل نشویم یک کارشناس مسائل دینی گفت: مسئله شیطان شناسی و شیطان ستیزی مورد غفلت قرار گرفته است.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۱۳:۲۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی خبر داد؛ اعزام بیش از ۱۵۰۰ مبلغ فاطمی به نقاط مختلف خراسان حوزه/ مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، گفت: در فاطمیه سال ۹۵ بالغ بر ۱۵۱۳ نفر از مبلغان به نقاط مختلف استان خراسان رضوی اعزام شدند.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۱۳:۲۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس