*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۶ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Thursday, February 21, 2019
تقدیر از برگزیدگان دهمین نمایشگاه پژوهش حوزه علمیه خراسان حوزه/ مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران دهمین نمایشگاه پژوهش حوزه علمیه خراسان به همت معاونت پژوهش در مدرسه علمیه عالی برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۰/۲ - ۱۴:۵۷
آیت الله علم الهدی جمع اساتید و طلاب: حوزه جای مدرک گرایی نیست/ طلاب برای خدمت به جبهه انقلاب مجهز شوند حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در رشته های دانشگاهی افراد درس می خوانند تا با گرفتن مدرک و احراز تخصص، شغلی را انتخاب کنند، ولی عرصه روحانیت مقامی غیر از این است و در این عرصه انسان باید اول انتخاب کند و بعد وارد طلبگی شود.
۱۳۹۷/۱۰/۲ - ۱۴:۵۷
مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی: برنامه های کلان کشور تحت مقیاس سند الگوی پایه پیشرفت اسلامی قرار بگیرد حوزه/ مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی با بیان این که نظریه الگوی پیشرفت باید دیدگاه خود را در معنای زندگی مبتنی بر نگرش اسلام ارائه کند، گفت: همه برنامه های کشور باید تحت سند الگوی پایه پیشرفت اسلامی قرار گیرند.
۱۳۹۷/۱۰/۲ - ۰۸:۱۷
آیت الله سیدان در درس خارج مطرح کرد: پاسخ به دو سوال درباره وقایع پس از موت و صور مثالی ائمه اطهار(ع) حوزه/ استاد سطح عالی حوزه علمیه خراسان ضمن تبیین شبهات در خصوص موت و قبض روح مومنین و کافران، به دو سوال ، یکی دیدار با ائمه معصومین(ع) و دیگری صور مثالی ائمه معصومین پس از مرگ اشاره و نکاتی را در این باب ارائه کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۲ - ۰۸:۱۶
استاد روان شناسی دانشگاه اصفهان: پژوهش در عرصه روان شناسی اسلامی نوعی جهاد علمی است حوزه/ کلانتری با تاکید بر این که مطالعه و پژوهش در عرصه روان شناسی اسلامی به عنوان نوعی جهاد علمی تلقی می‌شود، گفت: روان شناسی اسلامی یکی از راه ‌های تحول در علم روان شناسی در ایران است و تحول به معنی حرکت از وضع موجود به سوی وضعیتی بهتر است.
۱۳۹۷/۹/۲۹ - ۱۹:۳۲
دکتر محمد باقر کجباف در مشهد: مذهب سهم مهمی در سلامت روان دارد حوزه/ استاد گروه روان شناسی دانشگاه اصفهان گفت: ایمان و اتصال به یک موجود روحانی، سهم قابل توجهی را در بالا بردن کیفیت زندگی و فراتر بردن سلامت روان دارد.
۱۳۹۷/۹/۲۹ - ۱۸:۵۸
عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در مشهد: نقشه راه روانشناسی اسلامی تدوین شود حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: برای پاسخ گوئی به نیازهای روان شناختی جامعه اسلامی، باید به لحاظ نظری و مفهومی یک نقشه راه ترسیم شود که انسجام مفهومی و نظری را در خود داشته باشد.
۱۳۹۷/۹/۲۹ - ۱۸:۴۱
عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) بررسی کرد: نقش فطرت در ساختار شخصیت حوزه/ عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) گفت: روان شناسان «شخصیت» را یک کلیت روان شناختی می‌دانند که انسان خاصی را مشخص می‌سازد.
۱۳۹۷/۹/۲۹ - ۱۸:۳۶
رئیس انجمن روان‌شناسی اسلامی حوزه در مشهد: دانش روانشناسی اسلامی تولید شود/ روانشناسان مفهوم و قلمرو دین را بشناسند حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین شاملی گفت: تلاش برای اسلامی سازی دانش روان شناسی یا تولید دانش روان شناسی اسلامی از جمله محورهای مهم پژوهش است که از آغاز شکل‌گیری انقلاب فرهنگی از دغدغه‌های‌ اصلی صاحبان اندیشه بوده است.
۱۳۹۷/۹/۲۹ - ۱۸:۳۰
اقدام جهادی طلاب نارنجی پوش؛ روحانیونی که پاکبان شهرداری شدند+ عکس حوزه/ ۷۰ تن از طلاب و اساتید مدرسه علمیه امام رضا(ع) شهرستان گناباد در حرکتی خودجوش، یک شب را برای کمک به حفظ محیط زیست و پاکیزگی سطح شهر، به جای پاکبانان زحمت کش شهرداری، به نظافت شهر پرداختند.
۱۳۹۷/۹/۲۹ - ۱۳:۳۷
واکاوی حکم نگاه در خواستگاری از منظر مذاهب اسلامی حوزه/ جلسه دفاع پایان نامه سطح ۳ با عنوان واکاوی حکم نگاه در خواستگاری از منظر مذاهب اسلامی برگزار شد.
۱۳۹۷/۹/۲۹ - ۱۲:۱۶
مدیر حوزه علمیه خراسان: رفتار پلیس عامل مهم و تاثیرگذار در مدنیت اسلامی است حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: رفتار، اخلاق و گفتار پلیس موجب می شود که مردم، مدنیت و تمدن اسلامی را شاهد باشند که اگر این امر به طور مثبت انجام شود، تاثیر می گذارد.
۱۳۹۷/۹/۲۹ - ۰۹:۰۳
فرمانده انتظامی خراسان رضوی: نقش حوزه علمیه در معرفت افزایی پلیس محوری است حوزه/ فرمانده انتظامی خراسان رضوی بر اهمیت همرامی و پشتیبانی حوزه علمیه برای معنویت و معرفت افزایی پلیس تاکید کرد.
۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۱۴:۳۳
حوزه علمیه خواهران به تبیین آموزه های دین و پاسخ به شبهات در میان بانوان بپردازد حوزه/ مسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: امروز حوزه های علمیه خواهران وظیفه دارند تا به بیان احکام، عقاید، تبیین، اثبات و دفاع از شبهات به ویژه در میان قشر بانوان بپردازند.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۲:۰۳
مدیر مدرسه عباسقلی خان مشهد: وحدت حوزه و دانشگاه به معنای ادغام و اختلاط نیست حوزه/ مدیر مدرسه علمیه عباسقلی خان مشهد گفت: وحدت در گرو اندیشه هاست و باید ضمن همسوئي افکار با رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مدار وحدت در راستای حرکت ایشان گام برداشت.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۱:۵۸
آیت الله علم الهدی در همایش «وحدت حوزه و دانشگاه»: معنای طلبه شدن دست برداشتن از دانشگاه نیست/ حوزه و دانشگاه پایگاه تضارب افکار و اندیشه اند حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان این که حوزه و دانشگاه پایگاه تضارب افکار و اندیشه اند، گفت: معنای طلبه شدن دست برداشتن از دانشگاه نیست و ما در دولت اسلامی، کارشناس و‌ مدیر با زیربنای شناخت اسلامی نیاز داریم.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۱:۵۵
درپنجمین اجلاس سالانه وحدت حوزه و دانشگاه عنوان شد؛ نهایت وحدت حوزه و دانشگاه تحقق بخشی به اسلام در سطح نظام اجتماعی است حوزه/ رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: همکاری و هماهنگی در ارتباط با یک هدف در راستایی معین معنا پیدا می کند، لذا باید وحدت و تعامل این دو نهاد به عنوان یک هدف بزرگ دیده شود و آن تحقق بخشیدن به اسلام در سطح یک نظام اجتماعی است .
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۱:۳۹
در پنجمین اجلاس وحدت حوزه و دانشگاه تاکید شد؛ برای تمدن سازی اسلامی به اجرایی شدن علوم اسلامی نیاز داریم حوزه / مدیر موسسه تبلیغی فصل الخطاب گفت: برای تمدن سازی اسلامی می بایست به سمت اجرای علوم اسلامی حرکت کنیم، نه اینکه به سمت سازگاری آن با اصول دموکراسی غربی برویم.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۱:۳۰
امام جمعه شهرستان درگز: رهنمودهای رهبر انقلاب در عرصه انقلابی گری شاخص حوزه های علمیه باشد حوزه/ امام جمعه شهرستان درگز گفت: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر رشد کمی و کیفی حوزه های علمیه باید مدنظر طلاب بوده و به عنوان شاخص در حوزه های علمیه برای ارتقای روحیه انقلابی گری مورد تاکید باشد.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۰:۴۲
به همت اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی انجام می شود؛ حضور مبلغان در دوره آموزشی «زندگی به رنگ خدا» در ۱۶ بقعه خراسان رضوی حوزه/ معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از برگزاری دومین دوره آموزشی سبک زندگی اسلامی و تعالی خانواده با عنوان «زندگی به رنگ خدا» در ۱۶ بقعه متبرکه استان از اول دی ماه سال جاری با حضور ۶۰ مبلغ حوزوی ویژه خواهران و برادران خبر داد.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۱۳:۰۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس