*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۶ \ الأحد ٠ ربيع الأوّل ١٤٣٩ \ Sunday, November 19, 2017
آیت الله علم الهدی: سیره علمی و سیاسی امام باقر(ع) در جامعه امروز عملیاتی شود/ مراقب شگردهای شیطانی برخی جریان های سیاسی باشیم حوزه/ امام جمعه مشهد با اشاره به این که فعالیت‌های علمی امام محمد باقر(ع) موجب رشد و بالندگی دنیای اسلام شد، گفت: راهبردهای علمی، فرهنگی و سیاسی پیشوای پنجم در جامعه امروز عملیاتی شود.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۱۶:۳۳
کتاب «راه های نفوذ دشمن» رونمایی می‌شود حوزه/ کتاب «راه های نفوذ دشمن» در محل برپایی سومین نمایشگاه کتب تخصصی حوزه علمیه خراسان رونمایی می شود.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۱۶:۲۷
رئیس کمیسیون پژوهش شورای عالی حوزه خراسان: نظام جامع پژوهش حوزه خراسان تصویب شد/ تحقق تمدن نوین اسلامی به تلاش حوزه نیاز دارد حوزه/ رئیس کمیسیون پژوهش شورای عالی حوزه علمیه خراسان ضمن اعلام خبر تصویب نظام جامع پژوهش این حوزه، با بیان این که نظام اسلامی می خواهد تمدن نوین اسلامی را بر اساس آموزه های دینی و روشمند دینی شکل دهد، ابراز کرد: بقای این امر مدیون تلاش حوزه علمیه است.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۱۲:۱۰
فراخوان جذب پژوهشگر در جامعة‌ المصطفی‌ مشهد حوزه/ جامعة‌المصطفی‌العالمیه مشهد، برای تدریس و تولید محتوای آموزشی در فضای مجازی از بین طلاب برادر و خواهر دعوت به همکاری می‌کند.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۰۱:۲۰
با حضور کارشناسان حوزوی بررسی شد؛ راهبردهای «فقه حکومتی» در پیوند دین و سیاست حوزه/ فقه الاجتماع از نگاه موضوع در چهار سطح «احکام فرد در جامعه»، «احکام سازمان ها و نهادها»، «احکام ناظر به دولت و حاکمیت« و «احکام نهادسازی» قرار می گیرد و می توان قسم دیگری با عنوان «احکام کلان» به آن اضافه کرد که مشترک بین همه سطوح است.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۱۰:۵۸
پژوهشگر حوزوی در هم اندیشی فقه حکومتی مطرح کرد: الزامات آینده پژوهی فقه حکومتی حوزه/ آیت الله علیدوست برای آینده پژوهی فقه حکومتی چهار مسئله «کرسی نظریه پردازی»، «تنقیح فلسفه فقه»، «تولید متن آموزشی» و «گفتمان سازی» را پیشنهاد داده است.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۱۰:۰۷
در هم اندیشی فقه حکومتی تبیین شد؛ ظرفیت های «فقه نظام ساز و اجتهادتمدن ساز» حوزه/ محقق حوزوی در تبیین نظریه «فقه نظام ساز و اجتهادتمدن ساز»، اظهار کرد: دین قدرت رهبری و ساخت جامعه و نظام های اجتماعی را دارد و تمام ظرفیت مدیریت اجتماعی را دارا است.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۰۹:۳۹
با تلاش آستان قدس رضوی؛ درهای چوبی شبستان حضرت زهرا(س) ساخته شد حوزه/ سرپرست شرکت صنایع چوب آستان قدس رضوی از آمادگی ارسال ششمین محموله ملزومات چوبی شبستان حضرت زهرا(س) حرم امیرالمومنین(ع) خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۲ - ۱۹:۴۵
در هم اندیشی فقه حکومتی تاکید شد؛ فقه باید روند توسعه و مدیریت موضوعات را بر عهده بگیرد/ تنها به دنبال پاسخگویی به هجمه های غرب نباشیم حوزه/ حجت الاسلام غیاثی گفت: نباید مستمراً موضوعات اجتماعی از طریق تمدن غربی ایجاد شود و ما دائماً در جستجوی پاسخگویی باشیم، بلکه فقه باید روند توسعه و مدیریت موضوعات را بر عهده بگیرد.
۱۳۹۶/۶/۲ - ۱۲:۳۰
کارشناسان حوزوی در هم اندیشی «فقه حکومتی» مطرح کردند: لزوم نگاه سیستمی و کلان به فقه/ تدوین نظام‌واره آسیب‌های مردم‌سالاری دینی حوزه/ فقدان نگاه سیستمی و کلان به فقه به‌خصوص فقه الاجتماع و فقدان برنامه‌ریزی برای برطرف کردن نیازهای فقهی از آسیب‌های پیش روی فقه حکومتی است.
۱۳۹۶/۶/۲ - ۱۱:۴۲
مدیر گروه فقه اجتماعی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع): فقها از مسائل نوظهور گره گشایی کنند/ بایسته‌های تحقق فقه اجتماعی حوزه/ فقیه باید بر اساس مسائل اجتماعی مانند فقه ترافیک، فقه ارتباطات، فقه ورزش، فقه محیط‌ زیست، فقه شادی، فقه هنر، و ... که در درون جامعه متولد می‌شود، با استنباط فقهی متناسب با شرایط زمان و مکان و رویکرد اجتماعی، نه فردی پاسخ آن را ارائه نماید.
۱۳۹۶/۶/۲ - ۱۱:۲۴
در هم اندیشی «فقه حکومتی»؛ نظریه« دین پژوهانه اندیشه مدون در اسلام» تبیین شد حوزه/ حجت الاسلام عابدی در تبیین نظریه« دین پژوهانه اندیشه مدون در اسلام» استاد هادوی تهرانی گفت: در دین، باید برای همه حوزه های حیات بشر رهنمود داشته باشد و تمام ساحت های بشری را پوشش دهد.
۱۳۹۶/۶/۲ - ۱۰:۴۱
محقق حوزوی در هم اندیشی« فقه حکومتی» بررسی کرد: قلمرو فقه در پاسخ به مسائل جدید و نوپیدا حوزه/ حجت الاسلام سعیدی گفت: علی رغم اینکه فقهای عظام در طول تاریخ دوازده قرن تلاش های بسیاری داشته اند جامعه امروز با توجه به اینکه با مسائل جدید و مستحدثه و تمدن غربی و مدرنیسم بسیاری مواجه شده است و فقه شیعه می بایست پاسخگوی نیازها و مشکلات امروز باشد.
۱۳۹۶/۶/۲ - ۱۰:۱۵
در هم اندیشی «فقه حکومتی» صورت گرفت؛ بررسی نظریه آیت الله العظمی سیستانی پیرامون «فقه حکومتی» حوزه/ در تعریف فقه از منظر حضرت آیت الله سیستانی می توان گفت، فقه علمی است که بتواند راه های کشف احکام ولایی از احکام الهی در منبع تشریع را به فقیه بدهد و سپس راه های پردازش حکم ولایی جدید در منطقه الفراغ تشریع در قالب قانون را برای فقیه مهیا کند.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۹:۱۰
در هم اندیشی «فقه حکومتی» بررسی شد: رویکرد فقه شیعه به حکومت حوزه/ اصطلاح «فقه الحکومه» بخشی از فقه است و به مسائل حکومت می پردازد، مثلا راجع به وظایف مردم نسبت به حکومت - چه بسا حکومت جائر- بحث می شود. حتی ممکن است کسی که به «فقه الحکومه» می پردازد قائل به فقه حکومتی نباشد.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۹:۰۰
در گرامیداشت شهدای اخیر تروریستی افغانستان تاکید شد: برای دشمنان تفاوتی ندارد که با مسلمانان در ایران بجنگند یا در عراق و سوریه حوزه/ برای دشمنان اسلام تفاوتی ندارد که با مسلمانان در ایران بجنگند یا در افغانستان، عراق، سوریه و یا هر نقطه دیگر جهان، اما برخی مسلمانان از روی سادگی بین خود مرزهایی ایجاد می کنند و حتی در یک کشور اسلامی مانند افغانستان خطوط قومی، منطقه ای و زبانی ایجاد می شود.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۸:۳۷
با حضور صاحب نظران حوزوی؛ هم اندیشی «فقه حکومتی» در مشهد آغاز به کار کرد حوزه/ هم اندیشی «فقه حکومتی»، با حضور اساتید و صاحب نظران حوزوی، از امروز در مشهد مقدس آغاز به کار کرد و تا سوم شهریور ادامه دارد.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۳:۳۱
با شرکت طلاب و روحانیون خراسان؛ دوره آموزشی «احکام کاربردی بانکداری بدون ربا» در مشهد برگزار می شود حوزه/ دوره آموزشی «احکام کاربردی بانکداری بدون ربا» ویژه طلاب و مبلغین حوزه‌های علمیه، در مشهد برگزار می شود.
۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۲۰:۱۵
همزمان با سالروز شهادت ابن الرضا(ع)؛ پنحمین دوره زائران زیارت اولی وارد زائرشهر رضوی شدند حوزه/ معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی گفت: همزمان با شهادت ابن الرضا، حضرت جوادالائمه علیه‌السلام پنجمین دوره زائران زیارت اولی، به زائرشهر رضوی وارد شدند.
۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۱۶:۳۱
آیت الله علم الهدی در اجلاسیه اساتید خراسان: عده ای می خواهند سفره دین مردم را جمع کنند/ سربازی امام زمان(عج) با ایستایی و بی تفاوتی تناقض دارد حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر این که عده ای می خواهند سفره دین مردم را جمع کنند، گفت: ما مدعی سربازی امام زمان(عج) هستیم و حوزه به عنوان پایگاه سربازان آن حضرت باید حرکت کند و آرام نگیرد.
۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۱۱:۵۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس