*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۱ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Saturday, February 16, 2019
معاون پژوهش و فناوری مرکز مطالعات راهبردی وزارت کشور: تصمیمات موفق و ثمربخش برپایه پژوهش های کاربردی و راهبردی است حوزه/ معاون پژوهش و فناوری مرکز مطالعات راهبردی وزارت کشور گفت: اساسا هیچ تصمیمی بدون تحقیق و پژوهش موثر نخواهد شد و زمانی موفق هستیم که تصمیمات بر پایه تحقیق و پژوهش بوده و کاربردی و راهبردی باشند.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۳۷
عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی قم: دانش های تحولی حوزه باید مبدا تحول در علوم انسانی باشند حوزه/ عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان این که دانش های تحولی حوزه باید مبدأ تحول علوم انسانی باشند، گفت: تحول انسانی و به تبع آن سایر علوم امکان دستیابی به الگوی پیشرفت اسلامی، انسانی را فراهم می کنند.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۸
مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی: حوزه های علمیه برمدل های عملیاتی منطبق با فقه جواهری متمرکز باشند حوزه/ مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی گفت: حوزه علمیه اگر بخواهد در آینده به سمتی حرکت کند که بتواند اعمال مهندسی فکری، فرهنگی داشته باشد باید روی مدل های عملیاتی بر اساس فقه جواهری و حکمت شیعی متمرکز باشد.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۶
در نشست «حوزه علمیه و آینده» تاکید شد؛ آینده حوزه های علمیه در گرو فقه نظام ساز و تمدن ساز است حوزه/ طلبه پژوهشگر حوزه علمیه خراسان گفت: برای ساخت تمدن نوین اسلامی، اساسا ترسیم حوزه آینده بحث اساسی می باشد و امروز در جامعه فقه کاربردی، ساختار ساز و تمدن ساز باید جایگاه خود را پیدا کند و آینده حوزه های علمیه را بسازد.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۳
به همت اداره کل پژوهش های اسلامی رسانه صورت گرفت؛ رونمایی از کتب «دین در سینمای شرق و غرب» و «روزشمار انقلاب اسلامی» حوزه/ رونمایی از کتب «دین در سینمای شرق و غرب» و «روزشمار انقلاب اسلامی» به همت اداره کل پژوهش های اسلامی رسانه در حاشیه دهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی حوزه علمیه خراسان و نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری صورت گرفت.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۰
مدیر حوزه علمیه خراسان خبر داد: تشکیل ۷ قرارگاه علمی و ۶ هیئت اندیشه ورز در حوزه خراسان حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: حوزه خراسان مدل جدیدی را به عنوان فعالیت های دانشی و مساله محور تاسیس و ۷ قرارگاه علمی را برای فعالیت های دانش محور نیز به راه انداخته است و ۶ هیئت اندیشه ورز برای پاسخگویی به نیازهای نظام، جامعه و عرصه های بین الملل فعالیت دارند.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۵:۳۳
با حضور مدیر حوزه علمیه خراسان؛ سامانه «صدای مشاور» حوزه خراسان رونمایی شد حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان با حضور در غرفه مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان در دهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی، سامانه «صدای مشاور» را رونمایی و بر ارائه خدمات مشاوره ای به همه اقشار جامعه تاکید کرد.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۵:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی خبر داد؛ افزایش دوبرابری تولید دارو در آستان قدس رضوی حوزه/تولیت آستان قدس رضوی گفت: مسئله دارو و توجه به درمان خصوصاً برای اقشار کم درآمد را از اولویت‌های کاری آستان قدس رضوی و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی آن می‌دانیم، به همین دلیل در همین مدت کوتاه ظرفیت تولید داروی آستان قدس رضوی را به دو برابر افزایش داده‌ایم.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۴:۵۴
کارشناس فرق و ادیان: اعتقادات حوزه دین و مسائل مهدویت به خوبی تبیین نشده اند حوزه/ کارشناس فرق و ادیان انحرافی گفت: اساسا اعتقاداتی در حوزه دین و مسائل مهدویت وجود دارد که شاید بتوان گفت خوب تبیین نشده و فرق انحرافی از این خلاء سوء استفاده کرده و معارفی را مطرح می کنند که مردم با این تصویرسازی، تصور می کنند گفته های اینان درست است.
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۰۸:۵۵
دهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی حوزه خراسان افتتاح شد حوزه/ دهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی حوزه علمیه خراسان با حضور قربان میرزایی، سرپرست استانداری خراسان رضوی و همراهان در محل نمایشگاه بین المللی مشهد افتتاح شد.
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۰۸:۳۱
راه های شناخت احادیث معتبر السند حوزه/ یکی از شاگردان آیت الله آصف محسنی گفت: یک مجموعه شدن میراث شخصیت های مولّد فکر و اندیشه در جهان اسلام، از جمله مقتضیات عصر امروز در راستای توسعه دانش بوده و حوزه علمیه خراسان و قم نماد این یگانگی هستند.
۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۱۵:۳۲
حجت الاسلام الهی خراسانی: فضلای حوزه روش های جدید اعتبار سنجی و رجالی را فرا بگیرند حوزه/ حجت الاسلام محمد الهی خراسانی گفت: امروز شیوه های متنوعی در ارزیابی اعتبار روایات وجود دارد که اگر فضلا در جریان این روش های جدید اعتبار سنجی قرار بگیرند طبیعتا می توانند اعتبار سنجی روایات را در حوزه های گسترده تری دنبال کنند.
۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۱۵:۳۱
آیت الله آصف محسنی: دعای کمیل محال است از زبان غیر معصوم بیان شده باشد حوزه/ اندیشمند دینی با بیان این که برخی روایات خودش، سند خودش است همانطور که دعای کمیل محال است جز از زبان معصوم بیرون آمده باشد و این خود دلالت بر اعتبار خود دارد، گفت: اعراض شهرت حتی روایت صحیح را از اعتبار خود ساقط می کند.
۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۱۵:۲۸
چهلمین نشست رجال پژوهی در مشهد برگزار شد حوزه/ چهلمین نشست رجال پژوهی به همت گروه رجال پژوهی حوزه علمیه خراسان و با همکاری مدیریت مدرسه ایت الله العظمی خوئی(ره) برگزار شد.
۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۱۵:۰۹
با حضور ۶۰ طلبه برادر و خواهر مشهد؛ دوره تربیت «پژوهشگر هنر و رسانه» حوزه خراسان برگزار می‌شود حوزه/ مدیر هیئت اندیشه‌ورز هنر، رسانه و فضای مجازی حوزه علمیه خراسان از آغاز دوره عمومی تربیت پژوهشگر هنر و رسانه این حوزه برای ۶۰ طلبه برادر و خواهر خبر داد.
۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۱۳:۱۹
در نشست «راه های تقویت باورهای دینی خانواده» مطرح شد؛ جنگ امروز، جنگ باورهاست/ زیبایی های دین را به فرزندان هدیه دهید حوزه/ محقق و پژوهشگر حوزه با اشاره به راه های تقویت باورهای دینی در عرصه زندگی فردی و اجتماعی گفت: جنگ امروز جنگ باورهاست و دشمن باورهای امت اسلامی را هدف گرفته است.
۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۱۰:۱۶
مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی: برای رسیدن به آخرین درجات کمال باید به سیره پیامبر(ص) اقتدای عملی کرد حوزه/ مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی گفت: هر زمینه ای از ابعاد زندگانی نورانی پیامبر بهترین منابع جهت الگو‌برداری می باشند و بدانید که برای رسیدن به آخرین درجه کمال باید به سیره پیامبر(ص) اقتدای عملی کنید.
۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۱۰:۱۵
روایتی تجسمی از آدم تا خاتم در نمایشگاه کتاب مشهد حوزه/ نمایشگاه تجسمی مفهومی حرکت تمدن ساز توحیدی انبیاء در بخش حوزوی نمایشگاه کتاب مشهد برپا می باشد.
۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۲:۳۸
سرپرست دفتر سرشماري مركز آمار ايران: آمار تکان دهنده میزان ازدواج و طلاق در جامعه حوزه/ سرپرست دفتر سرشماري مركز آمار ايران گفت: ما امروز با چالش های جدی در حوزه نگرشی و ارزشی بخصوص در حوزه فرزندآوری مواجه هستیم، آن طور که در حوزه جمعیت در دو سال متوالی با رشد منفی مواجه شده و ازدواج ها از سال ۸۹ به بعد از رقم ۸۹۰ هزار به زیر ۷۰۰ هزار کاهش و از آن طرف آمار طلاق افزایش یافته است.
۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۱:۴۶
کارشناس تربیتی: نگذارید امید فرزندتان از دست برود حوزه/ نشست «تربیت دینی فرزند: به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد برگزار شد.
۱۳۹۷/۹/۴ - ۱۲:۱۹
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس