*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ \ السبت ٣ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Saturday, January 20, 2018
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران: نظام آموزشی تربیت محور طراحی و اجرا شود حوزه/ معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه تمدن سازی به تربیت انسانها برمی گردد، گفت: اگر بخواهیم برای تربیت نسل آینده و تمدن سازی اسلامی در سطح جهانی گام های بلندی برداشته شود، لازم است که نظام آموزش تربیت محور طراحی شود.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۹:۴۱
معاون پژوهش حوزه های علمیه تبیین کرد: الزامات نظام آموزشی تربیتی تمدن ساز حوزه/ معاون پژوهش حوزه های علمیه با تأکید بر این که براساس سخنان امام راحل و رهبر معظم انقلاب، هدف از انقلاب، ساخت تمدن اسلامی و معرفی آن به جهان است، تصریح کرد: تولید علوم انسانی اسلامی به عنوان نرم افزار این حرکت و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به عنوان نقشه راه ساخت تمدن اسلامی است که رهبر معظم انقلاب آن را تبیین کرده اند
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۹:۲۴
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش: استفاده از اندیشه و تفکر حوزوی برنامه اصلی آموزش و پرورش است حوزه/ زرافشان با بیان اینکه امروز نقش مثبت طلاب و روحانیون در مسائل تربیتی دانش‌آموزان بر کسی پوشیده نیست، گفت: استفاده از اندیشه و تفکر حوزوی، دغدغه و برنامه اصلی وزارت آموزش و پرورش است.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۸:۵۸
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: حوزه نظام های رفتاری قرآنی را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد حوزه/ معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: حوزه نظام های رفتاری برگرفته از قرآن را استخراج کرده و برای رشد و نمو آن در نسل جوان و نوجوان در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد تا فرزندانی با تربیت دینی و قرآنی تربیت کنیم.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۸:۳۱
پس از دو روز بحث و تبادل نظر؛ نشست یازدهم ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش بکار خود پایان داد حوزه/ یازدهمین نشست سالانه دبیران ستادی و استانی همکاری حوزه و آموزش و پرورش، پس از دو روز بحث و تبادل نظر، تشکیل کارگروه های چهارگانه، برگزاری میزگرد تخصصی و تجلیل از کمیته های برتر، با قرائت بیانیه پایانی بکار خود پایان داد.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۸:۱۷
معاون آموزش حوزه های علمیه: مسیر ورود به حوزه برای دانش آموزان مستعد و ممتاز باز است حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد گفت: بحث پذیرش حوزه یکی از دغدغه ها است و ما همیشه آمادگی پذیرش دانش آموزان مستعد، ممتاز و دارای ویژگی های خاص را داریم.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۸:۰۲
با برگزاری میزگرد تخصصی در مشهد؛ فرصت ها و چالش های پیش روی همکاری حوزه و آموزش و پرورش بررسی شد حوزه/ در میزگرد تخصصی نشست یازدهم ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، فرصت ها و چالش های پیش روی همکاری این دو نهاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۶:۲۰
مدیر حوزه علمیه خراسان: اربابان داعش در تل آویو و واشنگتن آرام نخواهند نشست حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان در پیامی پایان عُمر داعش را به رهبر معظم انقلاب و آزادیخواهان جهان تبریک گفت و تصریح کرد: گرچه عمر خونخواران داعش در عراق و سوریه به پایان رسیده است، اما اربابان داعش در تل آویو و واشنگتن ومزدوران دست نشانده آنان در منطقه آرام و ساکت نخواهند نشست.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۳:۵۴
یک مشاور خانواده مطرح کرد: نسخه امام کاظم(ع) برای تربیت فرزندان زیر هفت سال حوزه/ کارشناس مسائل خانواده و تربیت فرزند گفت: امروز عده ای از تربیت کودکان خود و چگونگی برخورد با آن ها درمانده شده اند در حالی که امام کاظم(ع) نسخه ساده ای در این مورد ارائه کرده اند و آن این است که «او را نزن، بلکه با او قهر کن، اما نه خیلی طولانی».
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۲:۴۱
بررسی دستاوردهای همکاری حوزه و آموزش و پرورش در ویژه نامه «حیات طیبّه» حوزه/ دبیرخانه ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، همزمان با برگزاری یازدهمین نشست سالانه خود در مشهد مقدس، اقدام به تهیه و انتشار ویژه نامه «حیات طبیّه» کرد.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۰:۱۰
در کارگروه های چهارگانه نشست ستاد همکاری ها بررسی شد؛ ظرفیت های سند تحول بنیادین در عرصه همکاری های حوزه و آموزش و پرورش حوزه/ کارگروه های چهارگانه یازدهمین نشست دبیران ستادی واستانی ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش، با حضور معاونان حوزه های علمیه خواهران و برادران و وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۰۹:۳۴
حجت الاسلام و المسلمین تقوی در اجلاس ستاد همکاری ها: حوزه می تواند روش ها را برای سند بنیادین ارائه دهد حوزه/ رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: سند بنیادین از نظر محتوا در زمینه تربیت وجود دارد و در عرصه روش ها نیز می توان از تجربه حوزه علمیه بهره برد.
۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۲۱:۱۶
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش: حوزه و آموزش و پرورش بر روی تربیت دینی نسل ‌آینده سرمایه گذاری کنند حوزه/ دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: حوزه های علمیه و آموزش و پرورش باید از مهد کودک و پیش دبستانی برای تربیت دینی آینده سازان جامعه، برنامه ریزی و سرمایه گذاری لازم را انجام دهند.
۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۱۰:۵۸
مشاور وزیر آموزش و پرورش: ۱۰۳ هزار مدرسه در کشور فاقد روحانی هستند حوزه/ مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش گفت: امروز تنها ۳ هزار مدرسه در کشور از برکت روحانی بهره مند هستند و این در حالی است که ۱۰۶ هزار مدرسه در کشور فعال است.
۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۱۰:۲۷
آیت الله طباطبایی نژاد در همایش ستاد همکاری ها: اگر نسل آینده انقلابی تربیت نشوند کشور را تحویل ‌آمریکا می دهند حوزه/ مدیر وزه علمیه اصفهان با تاکید بر ضرورت تربیت انقلابی دانش آموزان، گفت: اگر نسل آینده را درست تربیت نکنیم و کار به دست افراد غیر متدین بیفتد، کشور را به آمریکا تحویل خواهند داد، لذا باید افرادی مانند مدرس داشت که بدون ترس و طمع باشد و برای این امر باید برنامه ریزی داشت.
۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۱۰:۲۲
آیت الله اعرافی در همایش ستاد همکاری ها؛ هویت انقلابی باید در متن آموزش وجود داشته باشد/ دوران رقم خوردن سرنوشت منطقه در کاخ سفید گذشته است حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره رشد ایران اسلامی در عرصه های مختلف و نیاز پاسخگویی به جامعه، تاکید کرد: حوزه علمیه ای انقلابی و بیدار است که هویت خود را در خدمت به جامعه لمس و حس کند.
۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۱۰:۱۴
با حضور آیت الله اعرافی؛ یازدهمین هم اندیشی ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش آغاز به کار کرد یازدهمین هم اندیشی ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، در محل ستاد اقامه نماز مشهد، آغاز کرد.
۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۱۰:۱۲
هم ناله با مشهدالرضا(ع)؛ ایران اسلامی در سوگ امام رئوف گریست حوزه/ اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا اَبَا الْحَسَنِ يا عَلِىَّ بْنَ مُوسی الرِّضا، در سالروز شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت ثامن الحجج(ع)، ایران اسلامی یکپارچه سیاه‌پوش و غرق در ماتم و عزاست.
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۰:۴۵
حجت الاسلام و المسلمین رفیعی: فعالیت‌های دشمن علیه مجالس عزاداری شکست خورده است حوزه/ عضو هئیت علمی جامعه المصطفی با بیان این‌که محبت به اهل بیت(ع) ‌رو به گسترش است، گفت: اقدامات دشمن علیه عزاداری و ارتباط با اهل بیت(ع) به ویژه در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای با شکست مواجه شده و هر روز بر تعداد مجالس عزاداری افزوده می‌شود.
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۰:۱۴
تولیت آستان قدس رضوی: امروز بیش از هر زمانی توجه به اهل بیت(ع) در جوامع وجود دارد/ ملت ها در حق گرایی و ولایت پذیری از مردم ایران پیروی می کنند حوزه/ تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه ملت‌های مسلمان به تبعیت از ملت ایران، راه توجه به خدا، ولایت پذیری و عدالت خواهی را پیدا کرده‌اند، گفت: شریعت اسلام علاوه بر اجرای احکام، هدفی مد نظر دارد که آن تشکیل حکومت و جامعه‌ای اخلاقی و خدا محور و برپایه توحید است.
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۰۹:۵۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس