*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ \ الأربعاء ٢٨ ذو الحجّة ١٤٣٨ \ Wednesday, September 20, 2017
پنج شنبه در مشهد؛ «شاخصه های شهر اسلامی» بررسی می شود حوزه / «سطوح بنیادین و نمادین شاخصه های شهر اسلامی» در ادامه نشست های «شهر، فرهنگ اجتماع»، در مشهد تحلیل و بررسی می‌شود.
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۲۰:۱۵
تولیت آستان قدس رضوی: ملت‌های منطقه از آمریکا متنفرند/ تفکرات افراطی امنیت جوامع اسلامی را تهدید می‌کند حوزه/ تولیت آستان قدس رضوی، با تاکید بر این که امروز کلیه ملت‌های مسلمان منطقه از آمریکا متنفرند، گفت: باید از اشاعه تفکرات افراطی و تکفیری در جوامع اسلامی جلوگیری شود و بدانیم این تفکرات امنیت ملت‌های منطقه را تهدید می‌کند.
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۹:۴۲
هشدار قائم مقام پژوهشگاه حوزه و دانشگاه: با کاهش دین داری در جامعه مواجهیم حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین آذربایجانی، در جمع استعدادهای برتر حوزه، با اشاره به این که ایمان با فضائل، نسبت بسیار زیادی دارد و نبود آن« انحرافات اجتماعی را به دنبال خواهد داشت، گفت: ما با کاهش دین داری در جامعه مواجهیم و ناچاریم به بحث ایمان برگردیم.
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۸:۲۹
آیت الله ممدوحی در جمع طلاب مشهد تبیین کرد: اهل ذکر چه کسانی هستند؟/ معاملات دنیایی اهل ذکر را از یاد خدا غافل نمی کند عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تبیین شاخصه های افرادی که همیشه به یاد خداوند هستند، گفت: امام علی(ع) ‌در خطبه۲۲۲ از انسان‌های بزرگی سخن می‌گویند که خداوند از آن‌ها در آیات ۳۶ و ۳۷ سوره مبارکه نور یاد کرده است.
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۵:۱۶
در بيست و يكمين نشست تخصصي «رويش فرهنگ»؛ «ضرورت حمايت از فلسطين، انتفاضه و مبارزه با صهيونيسم» بررسی می شود حوزه/ در بيست و يكمين نشست تخصصي رويش فرهنگ «حمايت از فلسطين، انتفاضه و مبارزه با صهيونيسم و حاميانش» بررسی می‌شود.
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۱:۱۰
آیت الله ممدوحی تأکید کرد: روحانی‌نما خادم بیگانه است، نه دین / ضرورت رشد اخلاقی طلاب، همتراز با تحصیلات حوزوی حوزه / عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: طلاب باید هم‌تراز با ارتقاء تحصیلات و دروس حوزوی، نظام اخلاقی‌شان رشد یابد زیرا نتیجه تحصیل حوزوی بدون رشد اخلاقی روحانی‌نمایی می شود که در خدمت بیگانگان است.
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۶:۲۴
استاد حوزه در جمع استعدادهای برتر: تخصصی سازی علوم و شناسایی استعدادها زیربنای تحول در حوزه است حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین ربانی بیرجندی، تخصصی سازی علوم و شناسایی استعدادها را زیربنای تحول در حوزه دانست و گفت: اولین کسی که علوم را به صورت تخصصی مطرح کردند، امام صادق(ع) بودند، ایشان استعدادهای شاگردانشان را کشف کردند و همه را در مسیر ویژه خود قرار دادند
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۴:۱۲
کارشناس حوزوی: لازمه ام‌القرای جهان اسلام شدن تمدن سازی است حوزه/ کارشناس مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: نحوه تعامل اهل بیت(ع) با اهل سنت مبنی بر محبت برای جذب قلوب ‌و هدایتگری وحدت میان آنها بوده است که نحوه رفتار امام باقر(ع) و امام صادق(ع) از جمله آن است.
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۱:۱۵
رئيس دانشكده مذاهب اسلامی دانشگاه ادیان و مذاهب: ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی، بازی در میدان وهابیت است حوزه/ رئيس دانشكده مذاهب اسلامی در مشهد گفت: اگر کسی در ایران برای گسترش اختلاف بین شیعه و سنی، حرکتی انجام دهد بداند که در زمین وهابی‌ها بازی می‌کند.
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۰۹:۵۹
آیت الله ممدوحی در آخرین جلسه «حکمت حکومت فقیه»: اظهار نظر دینی نیازمند تخصص است/ حکم ولایت از ناحیه شرع صادر می‌شود حوزه / عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه حکومت، از نظام اخلاقی و تبلیغی و ارشادی مردم جدا نیست، گفت: فقها، ولایت اصلی را از ناحیه شرع دریافت کرده‌اند و بر مردم واجب است تا آنان را برای دستیابی به قدرت اجرایی یاری کنند.
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۰۹:۵۷
عضو شورای عالی حوزه در جمع استعدادهای برتر: خطر مدرک گرایی حوزه را تهدید می کند/ انقلابی بودن به معنای پاسخگویی به نیازهای نظام و جامعه است حوزه/ آیت الله غروی در جمع استعدادهای برتر حوزه گفت: طلاب به هیچ وجه نباید دنبال وجه مدرکِ انجام پایان نامه باشند و هر چند نظرمان نسبت به رساله و پایان نامه نویسی مثبت است، اما خطر مدرک گرایی هم وجود دارد.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۱۸:۰۷
مسئول مرکز امور نخبگان حوزه تاکید کرد: ضرورت نگاه راهبردی به جامعه نخبگانی حوزه های علمیه حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین عماد بر ضرورت نگاه راهبردی به جامعه نخبگانی حوزه های علمیه تاکید کرد و از تدوین «سند جامع نخبگانی حوزه» خبر داد.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۱۷:۵۶
مدیر حوزه علمیه خراسان: مرکز تخصصی رسانه در حوزه تشکیل شود مدیر حوزه علمیه خراسان با ارائه پیشنهاد تشکیل مدرسه یا حلقه معرفتی مشترک میان حوزه و رسانه ها، گفت: این اقدام می تواند علاوه بر اولویت بندی مسائل، محتوا و شکل و شیوه مناسب برای ارائه پیام های دینی به جامعه را تامین کند و کار سازمانی و نظام یافته ای ارائه دهد.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۱۵:۲۵
مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی: تقویت جایگاه روحانیت، وظیفه رسانه ملی است/ لزوم تربیت کارشناس رسانه در حوزه حوزه/ مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی، حضور و معرفی کارشناسان حوزوی در برنامه های دینی رسانه ملی و استانی را خواستار شد.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۱۲:۲۸
مدیرعامل انجمن حامیان توسعه حوزه های علمیه: تربیت انسان ها ارتباط مستقیم با حوزه های علمیه دارد/ تاثیر روحانیت در روستاها بیشتر از هر دستگاهی است مدیرعامل انجمن حامیان توسعه حوزه های علمیه، با تاکید بر این که تربیت انسان ها ارتباط مستقیم با حوزه ها دارد، گفت: وظیفه علما نسبت به مردم بسیار زیاد است و وجود روحانیت در میان مردم و به ویژه در روستاها از هر دستگاه اجرایی و نظارتی تاثیر بیشتری دارد
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۱۲:۱۹
مدیر حوزه علمیه خراسان: پاسخ گویی به نیازهای بین الملل از وظایف ابتدایی حوزه است/ پذیرش ۷ هزار طلبه جدید حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان، پاسخ گویی به نیاز های جامعه، بین الملل و نظام اسلامی را از وظایف ابتدایی حوزه دانست و گفت: در هر مقطعی از زمان طبق مقتضیات ما باید بتوانیم فروع را بر اصول منطبق کنیم، تا پاسخگوی نیازهای جامعه باشیم.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۱۲:۰۸
تولیت آستان قدس رضوی در جشن عمامه گذاری طلاب: روحانی انقلابی مطابق نیازهای روز ایفای نقش می کند/ به فتوحات فکری و فرهنگی نیاز داریم حوزه/ تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر این که روحانی و طلبه انقلابی مطابق نیازهای جامعه ایفای نقش می کند، گفت: با تدبیر ویژه مقام معظم رهبری و تلاش و مجاهدت حزب الله، سردار سلیمانی و تلاش های مجاهدانه مدافعان حرم، پیروزی های خوبی در جبهه های نبرد رخ داده و در عین حال به فتوحات فکری و فرهنگی هم نیاز داریم.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۰۹:۳۷
یک کار تمیز فرهنگی؛ آموزش مسائل دین با چاشنی طنز / می‌شود «خندید» اما «گناه نکرد» "محمد رضا کامل نواب" معروف به «عمو نواب» ابتدا مربی کلاس‏‌های قرآن بود، بعد مربی پرورشی مدارس شد و از سال ۱۳۸۸ با ورود به عرصه‌‏ی اجرا در حوزه کودک و نوجوان، اجرای برنامه‏‌های مخصوص آنان در جشن تکلیف، جشن قرآن، جشن نماز، دهه‏‌ی فجر، دهه‌‏ی کرامت و ... را بر عهده گرفت.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۰۸:۴۹
تولیت آستان قدس رضوی: هنر انقلابی نیاز به حمایت دارد/ مفاهیم دینی در قالب‌های هنرمندانه ارائه شود حوزه/ تولیت آستان قدس رضوی بر ضرورت حمایت از هنر انقلابی و ارائه مفاهیم دینی در قالب‌های هنرمندانه به جامعه، تاکید کرد و گفت: بِرند رضوی در حوزه هنر، یعنی هنر فاخری که نتیجه‌اش لطافت روح، انسان سازی و آگاهی بخشی برای بشریت است.
۱۳۹۶/۵/۱۴ - ۱۶:۲۳
آیت الله ممدوحی تبیین کرد: اثبات ضرورت تشکیل حکومت اسلامی بر اساس ادله اربعه حوزه/ آیت الله ممدوحی با استناد به ادله اربعه به اثبات ضرورت تشکیل حکومت اسلامی و رهبری آن به دست فقیه جامع الشرایط پرداخت.
۱۳۹۶/۵/۱۴ - ۱۶:۰۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس