*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ \ السبت ٠ رجب ١٤٣٩ \ Saturday, March 17, 2018
مدیر حوزه علمیه خراسان: روحانیون عالم به زمانه باشند/ سیاست و تهذیب سیره علمای موفق است حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان با تاکید بر لزوم توجه به سیاست و تزکیه، ابراز کرد: علمای موفق در تاریخ تشیع نسبت به سیاست و تهذیب، همتراز با علم خود حساس و دغدغه مند بوده اند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ۱۶:۴۵
انتصابات جدید در حوزه علمیه خراسان حوزه/ سرپرستان معاونت‌های «پژوهش» و «فرهنگی اجتماعی سیاسی» حوزه علمیه خراسان از سوی مدیر این حوزه معرفی شدند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ۱۶:۴۵
کمک ۲ میلیارد ریالی خادم‌یاران رضوی استان مرکزی به زلزله زدگان حوزه / سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی از ارسال دو محموله به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه به ارزش ۲ میلیارد ریال خبر داد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۶:۵۷
تولیت آستان قدس رضوی: ایجاد ناامیدی در جامعه، کمک به دشمن است/ مجلس در تصویب بودجه به رفع محرومیت و افزایش عدالت اجتماعی توجه کند حوزه/ تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به ضرورت امیدواری در میان مردم، تاکید کرد: ایجاد کوچکترین ناامیدی و در نتیجه ناکارآمد نشان دادن نظام، در مسیر کمک به دشمن است.
۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۱۵:۱۴
خروش مردم مشهد در حمایت از نظام و محکومیت فتنه گران حوزه/ مردم شهیدپرور و انقلابی مشهد امروز در پاسخ به آشوب گری های اخیر، فریاد حمایت از انقلاب اسلامی و برائت از فتنه گران و استکبار سر دادند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ۱۴:۱۹
مدیر حوزه علمیه خراسان در جمع طلاب: اغتشاشات ریشه در شکست های منطقه ای آمریکا دارد/ حوزه انقلابی آماده دفاع همه جانبه از انقلاب و مردم است حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان، ریشه اغتشاشات اخیر را در شکست های منطقه ای آمریکا و اسرائیل دانست و با تاکید بر این که حوزه انقلابی آماده دفاع همه جانبه از انقلاب و مردم است، حضور حوزویان در راهپیمایی فردا، پنجشنبه ۱۴ دی‌ماه در مشهد را لازم و ضروری خواند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۳:۱۱
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان: طلاب همواره همانند یک سرباز آماده اند حوزه/ عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: تا زمانی که امت اسلامی برای انجام کارها کسل و تنبل باشد و از فعالیت و تلاش سر باز بزنند و یا روح اجتهاد در انسان نباشد، مسیر کمال و تقوا هموار نشده و پیموده نمی شود.
۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۲:۵۷
استاد دانشگاه کاتولیک فرانسه بررسی کرد: نظام آموزشی و تبلیغی کشیش های مسیحی حوزه/ عضو هیئت رئیسه اتحادیه علمای اروپا، قدرتمندترین نظام تولیدکننده فرهنگ و دین در جهان امروز را مسیحیت کاتولیک که در کشورهای «فرانکوفون» هستند، برشمرد و اظهار کرد: معنای واقعی آن در هم تنیدگی اندیشه، زبان و فرهنگ فرانسوی در این کشورهاست.
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۱:۲۰
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان: نظام قدرت کنترل و نابودی ویروس فتنه را دارد/ دشمن به دنبال دوقطبی سازی جامعه ایران است حوزه/ دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان با تاکید بر این که نظام اسلامی قدرت کنترل و نابودی ویروس فتنه را دارد، گفت: استکبار هرگز دست از دشمنی با انقلاب اسلامی ایران دست برنمی‌دارد و هر روز با چهره جدیدی ظاهر می شود که به همین علت باید راه، هدف و جبهه دشمن را شناخت.
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۰۹:۵۶
کارشناس مذهبی مطرح کرد: فضائل اکتسابی حضرت معصومه(س)، الگویی برای زنان و مردان جامعه امروز حجت‌الاسلام والمسلمین حسین حسینی‌قمی با بیان اینکه حضرت معصومه(س) ازدواج نکردند اما عفاف و پاکدامنی خویش را حفظ کرده و به الگو تبدیل شدند، گفت: با اینکه امروز مسئولان جامعه در قبال افراد مجرد و شرایط ازدواج موظف هستند، اما فراهم نشدن شرایط ازدواج نمی‌تواند دلیلی بر آلوده شدن جوانان به گناه باشد.
۱۳۹۶/۱۰/۸ - ۱۸:۱۰
مدیر حوزه علمیه خراسان خبر داد: سازماندهی یک هزار طلبه در ۲۰۰ حلقه مباحثه با رویکرد اجتهادی حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان با تاکید بر نشاط، سرزندگی و پویایی طلاب در حوزه علمیه خراسان، به حرکت تحولی نو در بحث فقاهت به منظور ساماندهی امور مربوطه اشاره کرد و گفت: یک هزار طلبه در ۲۰۰ حلقه مباحثه به طور منظم سازماندهی شده اند تا در مدت ۵ سال، فعالیت اجتهادی انجام دهند.
۱۳۹۶/۱۰/۸ - ۱۷:۵۰
با سخنرانی آیت الله علم الهدی؛ همایش بصیرتی طلاب و فضلای حوزه خراسان برگزار می شود حوزه/ مسئول روابط عمومی حوزه علمیه خراسان از برگزاری همایش بصیرتی طلاب و فضلای خراسان، عصر شنبه ۹ دی، با سخنرانی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، در مدرسه علمیه عالی نواب خبر داد.
۱۳۹۶/۱۰/۸ - ۱۷:۴۳
مسئول دفتر وقف و امور موقوفات حوزه علمیه خراسان: توسعه زیرساخت ها لازمه افزایش ظرفیت پذیرش طلاب است حوزه/ مسئول دفتر وقف و امور موقوفات حوزه علمیه خراسان با اشاره به ثبت نام بیش از۱۷ هزار متقاضی ورود به حوزه در سال ۹۶، گفت: امیدواریم سال آینده کمیت بیشتری در جذب طلبه داشته باشیم تا بتوان پاسخگوی متقاضیان ورود به حوزه خراسان بود.
۱۳۹۶/۱۰/۸ - ۱۷:۳۸
مدیر مدارس علمیه حضرت مهدی(عج) مشهد تبیین کرد: تفاوت های اخلاق «آموزشی» و «تربیتی» حوزه/ استاد حوزه علمیه خراسان گفت: اخلاق آموزش محور اطلاعات ذهنی را افزایش می دهد در حالی که اخلاق تربیت محور با دل و جان مخاطب کار دارد.
۱۳۹۶/۱۰/۸ - ۱۷:۳۴
عضو هيئت علمی پژوهشكده فقه و حقوق: پیگیری مسائل مستحدثه منجربه تحول ساختاری در فقه می شود حوزه/ عضو هيئت علمی پژوهشكده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: پایان نامه های حوزوی باید معطوف به مسائل جدید باشد، مشکلی را حل کند و یک قدم به جلو برود.
۱۳۹۶/۱۰/۸ - ۱۷:۲۸
اختتامیه دومین دوره همایش پیوندهای آسمانی طلاب برگزار شد حوزه/ اختتامیه دومین دوره همایش پیوندهای آسمانی به همت مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان در مشهد برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۱۶:۵۲
استادیار دانشگاه شهید بهشتی: بدون اسلامی سازی مبانی، تعلیم و تربیت اسلامی محقق نخواهد شد حوزه/ رئیس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سخن گفتن از تعلیم و تربیت اسلامی بدون اینکه پیش از آن فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی را تدوین و تبیین کرده باشیم، شعاری صوری بیش نخواهد بود. اگر همه کتاب‌های درسی را از آیات و روایات پرکنیم، اما مبانی و شالوده‌ها اسلامی نباشد، تعلیم و تربیت اسلامی محقق نخواهد شد.
۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۱۶:۰۰
عضو خبرگان رهبری: به دنیا فخر می فروشیم که فقیهی جامع الشرایط در رأس مملکت ما حضور دارد عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ما به دنیا فخر می فروشیم و افتخار می کنیم که در رأس مملکت ما فقیه جامع الشرایطی با ویژگی های تعیین شده در قانون قرار دارد و انصافاً طرحی بهتر از ولایت فقیه وجود ندارد.
۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۱۱:۴۵
آیت الله علم الهدی: جریانات متحجری که مسیر روحانیت را غیرسیاسی جلوه می کنند، از وهابیت بدتر هستند حوزه/ عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با تاکید بر اینکه ضربه جریان تحجر که مسیر روحانیت را غیرسیاسی جلوه می‌کند، از وهابیت بدتر است، تصریح کرد: امروز ایجاد دوگانگی در میان روحانیت به عنوان روحانی سیاسی و غیرسیاسی، بزرگترین خیانت به این قشر است.
۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۰۸:۳۸
آیت الله علم الهدی: حوزه و دانشگاه مراقب جریان های متحجر باشند/ در فتنه ۸۸ سرسخت ترین جنگ نرم بر کشور تحمیل شد حوزه /نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه حوزه و دانشگاه باید مراقب جریان های متحجر در بین خود باشند، گفت: دشمن با همه توان به میدان آمده است و از هر نوع روشی برای از بین بردن نظام اسلامی استفاده می کند.
۱۳۹۶/۱۰/۶ - ۱۱:۳۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس