*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ \ الخميس ٢٨ المحرّم ١٤٣٩ \ Thursday, October 19, 2017
چهارشنبه این هفته؛ ​یادواره شهید حججی و شهید مشلب در حرم رضوی برگزار می شود حوزه/ سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی، از برگزاری یادواره شهید حججی و شهید مشلب با حضور خانواده دو شهید در حرم مطهر رضوی خبر داد.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۱۶:۱۲
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان: اساتید حوزه های علمیه انقلابی گری را تبیین کنند حوزه/ عضو هیئت امنای حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان با بیان اینکه باید اساتید حوزه های علمیه در راستای روشنگری و بصیرت افزایی اقدام کنند، گفت: در واقع باید این گونه تشکل ها در برخی از عرصه ها به صورت آتش به اختیار عمل کنند.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۵:۵۶
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی: جوانان انقلابی تا نابودی کامل جریان باطل از پای نخواهند نشست حوزه/ تولیت آستان قدس رضوی در پیامی شهادت شهید محسن حججی به دست داعشی های سفاک را تبریک و تسلیت گفت.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۵:۲۲
رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور: امروزه صدها مرکز پژوهشی و سرویس جاسوسی برای نابودی حوزه‌های علمیه فعال هستند حوزه/ رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور به وظیفه حفظ انقلاب اشاره و تصریح کرد: امروز همه ما رسالت سنگینی داریم چراکه صدها مرکز پژوهشی و سرویس جاسوسی برای نابودی حوزه های علمیه فعال هستند .
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۱:۳۶
آیت الله ممدوحی مطرح کرد: ارتباط روح و جسم پس از مرگ حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: انسان دینی به دلیل اتکای به خداوند متعال پیوسته قوی و مستحکم بوده و هرگز هیچ گونه تشویش و نگرانی در قلب و زندگی او راه ندارد.
۱۳۹۶/۵/۱۹ - ۱۶:۳۶
معاون فرهنگی اجتماعی حوزه خراسان تبیین کرد: چارچوب های اخلاق اداری و سازمانی حوزه/ معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان گفت: رصد لغزش های افراد در یک اداره، کمبود و بیماری روانی محسوب می شود، زیرا پی جویی کار یک انسان مومن نامطلوب است که البته با انجام وظیفه و مقابله با گسترش دهنده یک رذیله تفاوت دارد.
۱۳۹۶/۵/۱۹ - ۱۵:۲۳
مدیر موسسه مطالعات راهبردی اصحاب الحسین(ع): جهان اسلام از ظرفیت های تقریبی «اربعین» بهره برداری کند حوزه/ مدیر موسسه مطالعات راهبردی اصحاب الحسین(ع) گفت: پیش از آن که مراکز اسلامی وارد عرصه شوندف دشمنان مطالب علمی علیه اربعین را در دانشگاه‌ها مطرح کرده اند و بنا را بر تفرقه و تشتت گذاشته اند.
۱۳۹۶/۵/۱۹ - ۱۵:۱۹
در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه خراسان مطرح شد؛ ظرفیت های رسانه ای مدارس علمیه احیا شود معاون آموزش حوزه علمیه خراسان از خبرنگاران خواست تا با همت مضاعف کار را دنبال کنند تا مجموعه فعالیت های حوزه علمیه خراسان بیشتر از پیش اطلاع رسانی شود.
۱۳۹۶/۵/۱۹ - ۱۱:۵۴
در اختتامیه اردوی علمی نخبگان حوزه مطرح شد: رساله های علمی حوزویان حمایت می شوند حوزه/ معاون امور استعدادهای برتر مرکز امور نخبگان حوزه گفت: در صددیم که واحد پشتیبانی از رساله های علمی را ایجاد کنیم تا بتوانیم در یک فرآیند مناسب، مدیریت، راهنمایی و هدایت پایان نامه ها را انجام دهیم.
۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۱۸:۳۸
استاد حوزه علمیه قم در جمع استعدادهای برتر: برخی زهد به خرج می دهند تا به شهرت برسند حوزه/ استاد راهنمای طرح تدوین پایان نامه های استعداد برتر حوزه با اشاره به این که برخی زهد به خرج می دهند تا به شهرت برسند، گفت: نخبگی را باید با اخلاص قرین کرد و گرنه شیطان خیلی ها را شکست داده و نیروی مرموزی در وجود همه هست، که دائماً غرور ایجاد می کند.
۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۱۸:۱۸
رئیس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه تشریح کرد: اقتضائات «تولید علم» و «نخبه پروری» در حوزه های علمیه حوزه/ حوزه های علمیه یک نهاد علمی اند، نهاد علمی اگر به مثابه نهاد اجتماعی علم تلقی و کارکردهای آن درست تعریف شود، آن وقت باید به این سؤال پاسخ بدهیم که جایگاه ما در ارتباط با تولید علم و سایر نهادها چیست؟.
۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۱۸:۰۶
پنج شنبه در مشهد؛ «شاخصه های شهر اسلامی» بررسی می شود حوزه / «سطوح بنیادین و نمادین شاخصه های شهر اسلامی» در ادامه نشست های «شهر، فرهنگ اجتماع»، در مشهد تحلیل و بررسی می‌شود.
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۲۰:۱۵
تولیت آستان قدس رضوی: ملت‌های منطقه از آمریکا متنفرند/ تفکرات افراطی امنیت جوامع اسلامی را تهدید می‌کند حوزه/ تولیت آستان قدس رضوی، با تاکید بر این که امروز کلیه ملت‌های مسلمان منطقه از آمریکا متنفرند، گفت: باید از اشاعه تفکرات افراطی و تکفیری در جوامع اسلامی جلوگیری شود و بدانیم این تفکرات امنیت ملت‌های منطقه را تهدید می‌کند.
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۹:۴۲
هشدار قائم مقام پژوهشگاه حوزه و دانشگاه: با کاهش دین داری در جامعه مواجهیم حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین آذربایجانی، در جمع استعدادهای برتر حوزه، با اشاره به این که ایمان با فضائل، نسبت بسیار زیادی دارد و نبود آن« انحرافات اجتماعی را به دنبال خواهد داشت، گفت: ما با کاهش دین داری در جامعه مواجهیم و ناچاریم به بحث ایمان برگردیم.
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۸:۲۹
آیت الله ممدوحی در جمع طلاب مشهد تبیین کرد: اهل ذکر چه کسانی هستند؟/ معاملات دنیایی اهل ذکر را از یاد خدا غافل نمی کند عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تبیین شاخصه های افرادی که همیشه به یاد خداوند هستند، گفت: امام علی(ع) ‌در خطبه۲۲۲ از انسان‌های بزرگی سخن می‌گویند که خداوند از آن‌ها در آیات ۳۶ و ۳۷ سوره مبارکه نور یاد کرده است.
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۵:۱۶
در بيست و يكمين نشست تخصصي «رويش فرهنگ»؛ «ضرورت حمايت از فلسطين، انتفاضه و مبارزه با صهيونيسم» بررسی می شود حوزه/ در بيست و يكمين نشست تخصصي رويش فرهنگ «حمايت از فلسطين، انتفاضه و مبارزه با صهيونيسم و حاميانش» بررسی می‌شود.
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۱:۱۰
آیت الله ممدوحی تأکید کرد: روحانی‌نما خادم بیگانه است، نه دین / ضرورت رشد اخلاقی طلاب، همتراز با تحصیلات حوزوی حوزه / عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: طلاب باید هم‌تراز با ارتقاء تحصیلات و دروس حوزوی، نظام اخلاقی‌شان رشد یابد زیرا نتیجه تحصیل حوزوی بدون رشد اخلاقی روحانی‌نمایی می شود که در خدمت بیگانگان است.
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۶:۲۴
استاد حوزه در جمع استعدادهای برتر: تخصصی سازی علوم و شناسایی استعدادها زیربنای تحول در حوزه است حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین ربانی بیرجندی، تخصصی سازی علوم و شناسایی استعدادها را زیربنای تحول در حوزه دانست و گفت: اولین کسی که علوم را به صورت تخصصی مطرح کردند، امام صادق(ع) بودند، ایشان استعدادهای شاگردانشان را کشف کردند و همه را در مسیر ویژه خود قرار دادند
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۴:۱۲
کارشناس حوزوی: لازمه ام‌القرای جهان اسلام شدن تمدن سازی است حوزه/ کارشناس مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: نحوه تعامل اهل بیت(ع) با اهل سنت مبنی بر محبت برای جذب قلوب ‌و هدایتگری وحدت میان آنها بوده است که نحوه رفتار امام باقر(ع) و امام صادق(ع) از جمله آن است.
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۱:۱۵
رئيس دانشكده مذاهب اسلامی دانشگاه ادیان و مذاهب: ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی، بازی در میدان وهابیت است حوزه/ رئيس دانشكده مذاهب اسلامی در مشهد گفت: اگر کسی در ایران برای گسترش اختلاف بین شیعه و سنی، حرکتی انجام دهد بداند که در زمین وهابی‌ها بازی می‌کند.
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۰۹:۵۹
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس